Autor Téma: DVB-T2 sestava  (Přečteno 9506 krát)

Fanny

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 91
    • Zobrazit profil
    • E-mail
DVB-T2 sestava
« kdy: 28. 10. 2016, 13:22:20 »
Dobrý den, rozhodl jsem si pořídit DVB-T2 sestavu, abych mohl kromě satelitu přijímat i pozemní vysílání, ale nevím, jakou techniku pořídit. Sousedé mají výborný příjem MUX 1, 2 z vysílače Vimperk – Mařský vrch a trochu horší příjem MUX 3 z vysílače České Budějovice – Kleť, který nejde jen při silných bouřkách, takže příjem tohoto MUXu by měl být také v pohodě. MUX 4 z vysílače České Budějovice – Kleť by ke mně měl teoreticky podle mapy pokrytí také zasahovat, ale prakticky jej naladit nelze. Potřeboval bych poradit jakou anténu koupit (pokud možno vnitřní - k umístění na půdu), aby bylo možné naladit MUX 1, 2, 3 a pokud by přes nějaký zesilovač šel naladit MUX 4, tak poradit i zesilovač. A aby bylo možné na tuto techniku naladit i plánované DVB-T2.

Dále bych chtěl poradit, jakou krabičku k tv zakoupit, aby měla hdmi výstup.

Díky moc
« Poslední změna: 28. 10. 2016, 13:55:02 od FandaX-cz »
Fanny | Televizi zapínám jen v případě, že tam je něco zajímavého. Takže téměř nikdy

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Jan Pavlis

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 515
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:DVB-T2 sestava
« Odpověď #1 kdy: 28. 10. 2016, 13:54:11 »
Trochu odbočím,neškodilo by připomenout přehled prozatímních vysílačů dvb-t2.děkuji.


Fanny

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 91
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:DVB-T2 sestava
« Odpověď #2 kdy: 28. 10. 2016, 13:57:08 »
Vím, že je zatím jen v Praze, ale mám na mysli, aby nebyl problém s příjmem po spuštění všech vysílačů DVB-T2
Fanny | Televizi zapínám jen v případě, že tam je něco zajímavého. Takže téměř nikdy


Dan Rozsíval

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 838
    • Zobrazit profil
Re:DVB-T2 sestava
« Odpověď #3 kdy: 28. 10. 2016, 14:22:06 »
Velmi vtipný dotaz. Rozhodovat se může člověk o čemkoli ale dokud nepojedou alespoň přechodové sítě, tak je jakékoli tlachání o typu antén jenom mlácením prázdné slámy čili diskuze naprosto o ničem. Nemluvě o tom že i pak bude potřeba signál nejdřív proměřit aby se dalo něco radit.
A tomuto nerozumím už vůbec: "MUX 4 z vysílače České Budějovice – Kleť by ke mně měl teoreticky podle mapy pokrytí také zasahovat, ale prakticky jej naladit nelze." A divíte se? Když už chci něco kvalitně přijímat, tak základem je vhodná anténa, především ale umístěná venku a nikoli ji plácat někde na půdu a absenci signálu pak dohánět nějakým nesmyslným zesilovačem. Čili všechno špatně, takhle se to fakt nedělá. Dle tohoto nesmyslného dotazu spíš doporučuji v pravou chvíli pozvání odborné firmy.
DVB-S: 2x GM 9080 a GI Voyager II:  Toroidal T-90: 28.2E,23.5E,19.2E,16E,13E,9E,7E,5E,1W,4/5W,12.5W,15W + 39E,42E,46E,52E.
DVB-T: Dibox T-22,T-30: MUX1,2,3,4,RS7,RS8.


Jaroslav Honzík

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 634
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:DVB-T2 sestava
« Odpověď #4 kdy: 28. 10. 2016, 16:13:18 »
Anténa nepatří na půdu, podívej se na kterých kanálech vysílá který multiplex, ty 2 nejsilnější odděl kanálově,  ty by šli například kanálovou yagi kovoplast 2052 dát za ní kanálové propusti, na ten druhý vysílač, no, tak by odhadem mohl jít na kanálovou yagi kovoplast 2026. Také kanálově oddělit, zde ale musíš mít měřák abys změřil k22 a k25 a podle nich si nechal třeba u terozu vyrobit kanálovou propust se zesilovačem, na zakazku proto, že že každý mux bude mít jiné hodnoty, tedy bude potřeba odlišné zesílení, ke srovnání urovní s prvními 2ma, následně pak vše sloučíš, no a když se ti bude chtít, tak můžeš zkusit nějakou tu regionální síť. Antény patří ven! ja mam takhle sloučeno 8 multiplexů :D a funguje to :)
DVB-T/T2: Löbau-nejde,Ještěd-28,31,43,52,60
FM: CZ,DE,PL
DAB/DAB+:Löbau-9A,5C,Žižkov/BH-12C, někdy Teleko 11A či 5D, někdy Berlín 10B a 12D
DVB-S/S2:Motorizovaný systém-dle paraboly 80cm a možnostem, ale i tak je toho dost.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Fanny

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 91
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:DVB-T2 sestava
« Odpověď #5 kdy: 07. 11. 2016, 15:26:25 »
Takže, pokud nyní nemá cenu řešit T2, doporučili byste mi alespoň anténu na DVB-T? Nakonec jsem z vašich komentářů usoudil, že jí dám ven, takže nějakou dobrou venkovní.
Fanny | Televizi zapínám jen v případě, že tam je něco zajímavého. Takže téměř nikdy


Adolf Shitler

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 563
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:DVB-T2 sestava
« Odpověď #6 kdy: 07. 11. 2016, 15:53:41 »
Takže, pokud nyní nemá cenu řešit T2, doporučili byste mi alespoň anténu na DVB-T? Nakonec jsem z vašich komentářů usoudil, že jí dám ven, takže nějakou dobrou venkovní.
Až sem dáš protokol o měření signálů, tak ti jistě někdo tu "dobrou venkovní" doporučí. Jinak sotva.