Autor Téma: Podle čeho vybírat smart tv?  (Přečteno 87491 krát)

Tomik25

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Podle čeho vybírat smart tv?
« kdy: 12. 01. 2017, 11:09:44 »
Zdravím, chtěl bych vás poprosit o radu. Podle čeho se rozhodovat při výběru smart tv? Nikdy předtím jsem takovou tv neměl doma, měli jsme starší televizor, který nám držel asi 5 let, ale bohužel televizor dokonal. Proto se snažím vybrat něco nového, ale jaksi jsem v tom ztracen, jediné na co se já vím podívat je úhlopříčka obrazovky a tam to pro mě končí. Snažím se vybrat tak, aby nás to finančně nezrujnovalo, snažím se využít nyní nějaké ty výprodeje. Celkem mě zaujaly tyto 2 tv v Planeo eletro http://www.letakomat.cz/planeo-elektro/aktualni-letak-137/?page=2 ten Samsung a Lg smart, ale vlastně ani nevím na základě čeho si je porovnat. Věděl by mi někdo poradit, který se mi vyplatí víc? Nejen vzhledem na cenu a úhlopříčku.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


micha

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 147
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Podle čeho vybírat smart tv?
« Odpověď #1 kdy: 12. 01. 2017, 12:27:03 »
Na prvním místě bych hodnotil uživatelský komfort - jaký je ovladač, OSD menu a jeho srozumitelnost. Další věc je HbbTV - pokud je to smartTV mělo by to být v nabídce. Podívat se na nabízené aplikace - jestli je využijete. Připojení k smartTV k internetu doporučuji kabelem. UHD TV nemá podle mne smysl dnes kupovat.
LG 32LB580V-ZM * DENON RCD-M39
HTPC (OpenELEC) * NAS


Tomik25

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Podle čeho vybírat smart tv?
« Odpověď #2 kdy: 13. 01. 2017, 09:20:34 »

Děkuji vám pánové za rady, vidím to tak, že si sepíšem vaše postřehy, co jste mi doporučili, že na co se zaměřit a na základě toho se zkusím poradit s prodavačem v obchodě, protože mám pocit, že kromě  uživatelského komfortu a operačního systému (ten android se mi opravdu líbí) to více zhodnotit já osobně nebudu vědět.


micha

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 147
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Podle čeho vybírat smart tv?
« Odpověď #3 kdy: 13. 01. 2017, 10:19:12 »
Android je z bezpečnostního hlediska děravý jak řešeto a rozhodně bych ho do žádného zařízení v domě nepouštěl.
LG 32LB580V-ZM * DENON RCD-M39
HTPC (OpenELEC) * NAS


spyko

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 407
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Podle čeho vybírat smart tv?
« Odpověď #4 kdy: 15. 01. 2017, 11:05:21 »
Android do tv asi ne,do mini pc k tv ano-s kodi,asi bych vybral panasonica,100hz panel a ips! 8)fuul hd
Samsung 55nu8002. ,,telesystem 6820 twin,dreambox 525 dvb-t2/c,UPC modul,internet,mini pc di way m9.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


SHOPER

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 44
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Podle čeho vybírat smart tv?
« Odpověď #5 kdy: 16. 01. 2017, 18:07:15 »
Podle čeho vybírat?

- jak často TV používáš
- velikost úhlopříčky
- jaké konkrétní chytré funkce budeš používat
- jak rychlý máš internet

Za sebe můžu říct, že jsem měl velké očekávání, co vše budu používat a docela dlouho jsem měl snahu, překonat všechny ty překážky, která chytrá televize klade proti tomu, aby ji šlo používat v klidu bez toho, abych ji chtěl vyhodit z okna.

Co reálně používám:
- TV program - snadno najdu, co v TV je nebo bode
- hbbtv Ivysílání ČT - borci to umí a funguje to
- přehrávání staženích filmů přímo z NTB na TV be zdrátu - myslete si, co chcete, ale stahuju a nebudu to měnit
- Youtube na velké TV - občas se to hodí
- kdybych měl od UPC jejich modernější cihlu (nemám, je to vše v jednou a to je problém), využíval bych horizon go
- když si platím Spotify tak muziku, ale to minimálně.

Chytrá TV toho umí nabídnout hodně, ale vlastně skoro nic. Klidně stačí Full HD, neznačková, co umí youtube, cokoliv přehrát s flashky nebo je schopná se v síti napojit na PC.

Prohlížeč internetu je tam za trest a moc nevím, co bych s TV dělal jiného, než si něco pustil.

Osobně je pro mě důležitý iVysilání, youtube, USB nebo přehrávání bez drátu. Nic víc s tím dělat nebudeš.


Grifin

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 468
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Podle čeho vybírat smart tv?
« Odpověď #6 kdy: 20. 01. 2017, 14:01:42 »
Chápu že každý uživatel má subjektivní názory ale důležitější je osobní zkušenost s daným typem TV.

Osobně bych ještě před pár měsíci nikomu nedoporučil TV s 4K(UHD) a natož pak Android. Systém Android prošel u výrobců určitými stádiemi vývoje (bohužel i testováním na lidech). Tady na DZ byl kolikrát recenzován a právem pohaněn, nicméně  co platilo včera, neplatí dnes.

V rámci Black Friday jsem na CZC koupil, Philips 43PUS6551. Upřímně jsem očekával problémy se systémem a průměrnou obrazovou kvalitu. Po několika denním nastavováním jsem došel přesvědčení že se obraz zcela vyrovná mé opěvované plasmě Panasonic. Konstatováním že UHD nemá pro uhlopříčku (43) zas takový smysl, jsem si ověřil testem na identických videích v UHD a HD. Vzdálenost 2 metry všechny rozdílové detaily spolehlivě smázne. Co jsem ale zjistil a změnilo mé vnímání a názory na UHD je zobrazení SD vysílání. Nechápu jak je to možné (zřejmě kvalitní převodník) ale dokáže běžné SD vysílání zobrazit líp než HD televize.
Co se týče Androidu uvnitř, nemám s ním jediný problém, pokud si někdo myslí že je to stejné jako má v telefonu tak se mýlí, je to zcela jiný svět. Nicméně síťové prostředí, externí zdroje, atd funguje perfektně, navíc umí sledovaný kanál streamovat po vaší síti. YouTube perfektní přihlásíte se ke svému účtu u Googla a využíváte co potřebujete. HbbTv bez problému.
Já jsem naprosto s výběrem TV spokojený a s klidným svědomím ji doporučím.
MUX 1+2+3, MUX 4 (k42), REGIO 4 (k46), REGIO 7 (k37), REGIO 12 (k47)
O2TV (Sport)
Panasonic TX-P50ST50E
LG MS400H + 1TB HDD
LG BH7520T
Rikomagic MK802 III + Airmouse Measy RC11
Philips 43PUS6551


koko 0925

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 70
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Podle čeho vybírat smart tv?
« Odpověď #7 kdy: 20. 01. 2017, 14:26:57 »
Mám ji také z toho pátku (mimochodem stojí i teď, oněch 13 000,-...). Prvotní problémy se stabilitou přehrávání některých videí na trubce vyřešila výměna 6 let starýho routeru (mám ji připojenou přes wifi). Včera jsem dokoupil USB HDD a překvapilo mně, že nahrává i při vypnuté TV, přičemž naprogramování nahrávky jsou 2 kliky v EPG. To nevím jestli je standard. Obraz je výtečný, také doporučuji. A prý se chystá aktualizace z Android TV 5.1 na 6.0. To pokud vím, nenabízí ani mobily, tedy tu změnu systému.


omar3

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 488
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Podle čeho vybírat smart tv?
« Odpověď #8 kdy: 20. 01. 2017, 16:34:19 »
Chápu že každý uživatel má subjektivní názory ale důležitější je osobní zkušenost s daným typem TV.

Osobně bych ještě před pár měsíci nikomu nedoporučil TV s 4K(UHD) .

Co jsem ale zjistil a změnilo mé vnímání a názory na UHD je zobrazení SD vysílání. Nechápu jak je to možné (zřejmě kvalitní převodník) ale dokáže běžné SD vysílání zobrazit líp než HD televize.

Já jsem naprosto s výběrem TV spokojený a s klidným svědomím ji doporučím.
Jsem rád, že někdo další potvrdil mé tvrzení, které jsem tady před mnoha měsíci prezentoval (i když já mám Samsung) a to, že UHD TV má význam už teď. Že přináší vyšší kvalitu obrazu ve všech rozlišeních oproti HD televizi. Tehdy jsem byl s tímto názorem osamocen a většina diskutujících mě přesvědčovala, že to není možné. Ono opravdu není nad vlastní zkušenost. 
DVB-T: CZ, SK, AT
DVB-S: 120-západ, 95-jih, 120-východ, 85-libero
DVB-C: Moravianet
FM:  CZ, SK, AT Horizontal 5 prvek, Vertikal 3 prvek
DAB: CZ, AT, SK LP345, Xmux
IPTV: SML


Grifin

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 468
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Podle čeho vybírat smart tv?
« Odpověď #9 kdy: 21. 01. 2017, 14:38:24 »
V dnešní době jedině 4K. Pokud na mobilu jasně vidíte rozdíl mezi 720 a 1080, tak na televizi musíte vidět rozdíl mezi 1080 a 4K. To platí i v případě, že se jedná o úhlopříčku 43 palců. Protože záleží na vzdálenosti. Taková levná televize se nepřidělává na zeď a neslouží jako základ pro drahé domácí kino. Prostě se někam postaví a klidně se na ní kouká ze vzdálenosti dvou až třech metrů. A potom skutečně ten rozdíl tam asi vidět bude.
Teorie je jedna věc ale realita je jiná.
Pokud si prohlížím fotky tak je obraz famozní detailní a HD nemá šanci, pokud koukám na pomalu plynoucí přírodní dokumenty tak to samé tam je UHD jasně o parník kvalitnější. Pokud ale koukám na sport, normální film prostě rychle se pohybující sekvence tak se detaily prostě ztratí a rozdíl oproti HD je minimální, pozorujete ho pouze pokud máte dvě TV vedle sebe a fakt se soustředíte. Já to zkoušel a proto to mohu tady napsat a stát si zatím.
V dnešní době má opravdu smysl si koupit UHD rozlišení i když je vysílání v nedohlednu (možná ani nebude) nicméně to neplatí o levných TV. Tam není potřebná kvalita v přepočtu z SD do UHD. Proto tato TV je perfektní koupě.
MUX 1+2+3, MUX 4 (k42), REGIO 4 (k46), REGIO 7 (k37), REGIO 12 (k47)
O2TV (Sport)
Panasonic TX-P50ST50E
LG MS400H + 1TB HDD
LG BH7520T
Rikomagic MK802 III + Airmouse Measy RC11
Philips 43PUS6551


ivovi

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 540
    • Zobrazit profil
Re:Podle čeho vybírat smart tv?
« Odpověď #10 kdy: 23. 01. 2017, 12:31:18 »
...
Nechápu jak je to možné (zřejmě kvalitní převodník) ale dokáže běžné SD vysílání zobrazit líp než HD televize.
...
Jestli to nebude tim, ze kvalita prepoctu z SD je dulezitejsi nez to zda ma TV rozliseni HD nebo UHD. :)


koko 0925

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 70
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Podle čeho vybírat smart tv?
« Odpověď #11 kdy: 24. 01. 2017, 17:37:12 »
Mám ji také z toho pátku (mimochodem stojí i teď, oněch 13 000,-...). Prvotní problémy se stabilitou přehrávání některých videí na trubce vyřešila výměna 6 let starýho routeru (mám ji připojenou přes wifi). Včera jsem dokoupil USB HDD a překvapilo mně, že nahrává i při vypnuté TV, přičemž naprogramování nahrávky jsou 2 kliky v EPG. To nevím jestli je standard. Obraz je výtečný, také doporučuji. A prý se chystá aktualizace z Android TV 5.1 na 6.0. To pokud vím, nenabízí ani mobily, tedy tu změnu systému.
Ještě jsem zjistil, že TV automaticky nahrává co je na obrazovce po dobu 90 minut a to okamžitě po zapnutí (přičemž v návodu se mluví jen o několika vteřinách), takže je možno se pak o tuto dobu vrátit, aniž by jste to museli aktivovat přes stopku. Ruší se to samozřejmě vždy při přepnutí programu.


Martina24

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Podle čeho vybírat smart tv?
« Odpověď #12 kdy: 29. 03. 2017, 09:35:36 »
Myslím,že tento je super http://milujemeelektroniku.eu/samsung-ue55ks7000-kvalitny-zaroven-lacny-suhd-televizor/ .Ale kludne hoci ktorý najlacnejsí od samsungu.