Autor Téma: Reklamy co 20 minut filmu  (Přečteno 20045 krát)

K. Vav

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 225
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Reklamy co 20 minut filmu
« kdy: 27. 02. 2017, 14:47:57 »
Parlament EU projednává dokument, který umožní, aby 20% ve vysílání bylo povoleno reklamám  ;D - každých 20 min přestávka pro reklamu.  :)
Zvýšená péče o diváky v zemích EU;)
Zdroj: http://satkurier.pl/news/156918/reklamy-co-20-minut-filmu-nowa-dyrektywa-unijna.html

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Miloslav Jelínek

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 215
    • Zobrazit profil
    • Občasné postřehy
    • E-mail
Re:Reklamy co 20 minut filmu
« Odpověď #1 kdy: 27. 02. 2017, 23:11:24 »
Ten, kdo se bude chtit divat bez reklam si chvili pocka a pak si je bude pretacet. Pripadne se na vecer jiz pripravi a pusti film z externiho disku.


Jan Pavlis

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 515
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Reklamy co 20 minut filmu
« Odpověď #2 kdy: 28. 02. 2017, 08:02:37 »
Vždyt to u nás už tak je! Příklad. začátek filmu ve 20 00.Do 20,07 reklama,pak 20 minut film,pak zase reklama 7 minut,pak zase 20 minut film atd., u nás nic nového.Takže 120 minut. film se natáhne na dobrých 160 minut.


Pavel

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 52
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Reklamy co 20 minut filmu
« Odpověď #3 kdy: 28. 02. 2017, 08:40:16 »
Kdyby jen reklamy, k tomu se do filmu vrazí několik stejných upoutávek na další úžasné pořady, ideálně se to pak ještě nastrká jako animace na okraji obrazu i v průběhu filmu. Pokud mě film zaujme doma, tak ho o reklamní pauze stáhnu a pustím z NAS.
DVB-S: freesat | DVB-T: Ještěd (Mux 1,2,3), Černá Studnice (Mux 4), Jablonec n.N. K46; UPC kabelovka via DVB-T | DAB: SilverCrest z Lidlu


Rogue 11

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 275
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Reklamy co 20 minut filmu
« Odpověď #4 kdy: 28. 02. 2017, 10:02:22 »
Ano, a to nemluvě hlavně o Primě, která loga svých "zábavných" pořadů vkládá na tvrdo do pořadu po celou jeho dobu. Ovšem podle RRTV se tím vůbec ničeho nedopouští.  ::)
Obzvláště výživné jsou z hlediska reklamy dlouhé eposy jako Pán prstenů, Hobbit nebo Titanic, které začínají ve 20:xx a po natažení o reklamní breaky končí třeba půlhodinu po půlnoci... 
Pokud bych chtěl sledovat, zásadně řeším timeshiftem nebo nahráním. 
A není to jen u filmů. Co se reklamně děje u sportovních přenosů, to je také něco. Nejdříve sponzoři a partneři, pak placené reklamy, pak preventivně zopakujeme to první, potom střihneme Hamé a pak možná konečně přenos. (Biatlonové mistrovství v Hochfilzenu)
A něco staršího data, zpravodajství z Rallye Dakar jsem raději sledoval na Eurosportu, protože to na ČT Sport byl prakticky 30 minutový proud reklamy doprovázený obrázky ze závodu. A je mi jedno, jak tomu ČT říká, prostě to obtěžovalo nad míru únosnou, tak jsem odešel po prvním dni jinam.         

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Jan Pavlis

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 515
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Reklamy co 20 minut filmu
« Odpověď #5 kdy: 28. 02. 2017, 10:33:23 »
V Klánovicích ve výukovém středisku nám před lety vtloukali do hlavy ,že vrcholem  je když promítač těsně před koncem zazvonil do prostor kina,že je konec filmu. A ted nám i čt napíše do obrazovky, že za chvíli začíná další pořad. Diváka okamžitě opouští napětí jak ten film dopadne.


zeze

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 124
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Reklamy co 20 minut filmu
« Odpověď #6 kdy: 28. 02. 2017, 11:31:09 »
TV Barrandov to je přímo továrna na reklamu!A ještě do toho naše televizní máma Brožová a tv táta Bouček!


VITEK2442

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 557
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Reklamy co 20 minut filmu
« Odpověď #7 kdy: 28. 02. 2017, 14:57:56 »
Odskočím za severní hranici:polské komerční tv TVN,Puls a Polsat už unijní nařízení provozují.Reklamní blok sestává v první části z reklam o určitém čase,v druhé části jdou upoutávky na vlastní pořady a poté se reklama opakuje.To celé trvá 15 a víc minut-nepočítal jsem kolik.


Jaroslav Honzík

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 634
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Reklamy co 20 minut filmu
« Odpověď #8 kdy: 28. 02. 2017, 17:17:44 »
u nas už je to letita praxe :D hlavně u tv nova. Ale nejen tam, pamatuju že se dalo krasně koukat na prima zoom, rad koukam na dokumenty a prima zoom byl paradni program, dalo se u toho dlouho sedět a sledovat to, dneska je to přišerny, to si rači ten dokument stahnu z netu nebo z jejich archivu......
DVB-T/T2: Löbau-nejde,Ještěd-28,31,43,52,60
FM: CZ,DE,PL
DAB/DAB+:Löbau-9A,5C,Žižkov/BH-12C, někdy Teleko 11A či 5D, někdy Berlín 10B a 12D
DVB-S/S2:Motorizovaný systém-dle paraboly 80cm a možnostem, ale i tak je toho dost.


Rogue 11

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 275
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Reklamy co 20 minut filmu
« Odpověď #9 kdy: 01. 03. 2017, 10:22:01 »
Logika některých diskutujících je velice podivná. Evropská unie umožní více reklamy, takže zahlcení programu reklamou způsobila Evropská unie :D České televize jenom plní přísné nařízení.

Nikoliv, vaše (ne)logika je hódně zajímavá. Zahlcení reklamou opravdu způsobila EU a její (občas zcestná a zbytečná) nařízení. Kdo umožnil direktivou (která je závazná) více reklamy? Komise EU.  :)

Ad zcestná nařízení: ukázkový příklad takové s odpuštěním debility byl ten ( v tichosti zrušený) dokument o tom, jak má být předpisově ohnutý banán  ::) :D

Ad ČT: ta přísné nařízení neplní ale obchází vydáváním reklamy za sponzorské vzkazy. A na ty se nařízení nevztahuje...

Raději si příště o problému něco přečtěte...  ;)
   


Rogue 11

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 275
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Reklamy co 20 minut filmu
« Odpověď #10 kdy: 01. 03. 2017, 11:07:52 »
Ale človíčku, dovolte mi malé seznámení: jsem jedním z tvůrců článků zde na DZ. Proto mi prosím nevěšte na nos nějaké bulíky místo sebereflexe, že jste dvakrát napsal úplnou b.... Mediální trh se neřídí nějakou "selskou logikou"... 
Hezký den !