Autor Téma: Dvb t 2Nemecko  (Přečteno 23034 krát)

Petr Marecek

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 034
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Dvb t 2Nemecko
« kdy: 29. 03. 2017, 09:38:35 »
 :-XPochopil jsem správně, že v Německu od 29.3 kanály Vox, Rtl,Rtl2atd půjdou v dvb-t2 3měsíce zdarma a pak budou placené?
A zdarma bude jen Mdr, Zdf, Ard,Br a její další klony?

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


MiPo77

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 81
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Dvb t 2Nemecko
« Odpověď #1 kdy: 29. 03. 2017, 10:47:22 »
Osobně to chápu jinak:
Komerční programy budou od začátku vysílat kodovaně, ale s příslušným zařízením a zaplaceným ročním servisním poplatkem budou první 3 měsíce zdarma a po jejich uplinutí začne bežet standarní roční předplatné.


Petr Novotný

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 76
    • ICQ komunikátor - 344050323
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Dvb t 2Nemecko
« Odpověď #2 kdy: 29. 03. 2017, 13:08:25 »
Ahojte, když jste u toho Německého DVB-T2, tak ze včerejška na dnešek( z 28 na 29) proběhla ona změna. Krátce po půlnoci utichly všechny frekvence Wendelstainu. Dnes kolem 9h signál naběhl, pak padl... Jestli testy... Situace po 12h (dle stránek dvbt-t2hd.de ofiko start) signál stabilní, bez výpadků. Zatím mám pocit co se stability týče že ve srovnání s T1 beze změny, ale uviudíme. Zatím zkoušeny kanály 26 a 34. K26 Programy v kódu až na HSE24, shopping. K34 paket ZDF. Místo příjmu Č.B. Vzdálenost cca 230km. Přijímač Schweiger DTR 500 HD
 


Petr Marecek

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 034
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Dvb t 2Nemecko
« Odpověď #3 kdy: 29. 03. 2017, 13:34:22 »
Doufám,že tahle blbost,bloknout komereční kanály,nenapadne někoho u nás.
Být Němcem,tak tv hážu z okna.
Na Ard/Zdf chodi občas dobré filmy,ale jinak je to bída.
Hlavně dokola seriály typu Sladká Laura,Místo činu a Starej.
A to jsou nejzajímavější tv stanice z veřejnoprávního mux.


Adolf Shitler

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 563
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Dvb t 2Nemecko
« Odpověď #4 kdy: 29. 03. 2017, 16:12:29 »
Pokud budeš komerčním TV platit ty sám za každého diváka, tak je samozřejmě nenapadne něco vybírat :D Jestli ale ne, což je pravděpodobnější, tak se bude platit úplně stejně jako se platí u kabelového, IPTV a satelitního vysílání. Není nejmenší důvod, proč by v pozemním vysílání mělo být něco zadarmo (bavím se samozřejmě o HD verzích a ne o SD mazanicích, které ještě nějakou dobu budou otravovat vzduch díky štědré státní dotaci - zde je krásně vidět, jak jde přechod na T2 ve vyspělé zemi typu SRN a jak naopak kulhá na obě nohy ve zkorumpovaném Banánistánu typu ČR).

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Petr PetrK

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 884
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Dvb t 2Nemecko
« Odpověď #5 kdy: 29. 03. 2017, 16:28:25 »
Čéče, že ty se raději z toho zkorumpovaného Banánistátu neodstěhuješ. Určitě by ses měl jinde líp a nemusel by ses neustále trapně navážet do ČRa, i když, pravda, nyní poněkud nepřímo. ;D


Jaroslav Honzík

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 634
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Dvb t 2Nemecko
« Odpověď #6 kdy: 29. 03. 2017, 16:57:38 »
:-XPochopil jsem správně, že v Německu od 29.3 kanály Vox, Rtl,Rtl2atd půjdou v dvb-t2 3měsíce zdarma a pak budou placené?
A zdarma bude jen Mdr, Zdf, Ard,Br a její další klony?

Z löbau to pry poběží v řijnu nebo v listopadu všade piši jinak, to už to bude davno zakodovaný, chtel jsem to vyzkoušet :D
DVB-T/T2: Löbau-nejde,Ještěd-28,31,43,52,60
FM: CZ,DE,PL
DAB/DAB+:Löbau-9A,5C,Žižkov/BH-12C, někdy Teleko 11A či 5D, někdy Berlín 10B a 12D
DVB-S/S2:Motorizovaný systém-dle paraboly 80cm a možnostem, ale i tak je toho dost.


Adolf Shitler

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 563
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Dvb t 2Nemecko
« Odpověď #7 kdy: 29. 03. 2017, 17:03:52 »
Čéče, že ty se raději z toho zkorumpovaného Banánistátu neodstěhuješ. Určitě by ses měl jinde líp a nemusel by ses neustále trapně navážet do ČRa, i když, pravda, nyní poněkud nepřímo. ;D
Ano, trapné je, že zdejší daňový poplatník vyhodí 630 miliónů za nějaké pochybné přechodové sítě, které nabídnou pouze SD mazanice. To je opravdu trapné, stejně jako tvůj nic neříkající příspěvek.


Lukáš Polák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 688
  • Bývalý redaktor DigiZone.cz, nyní Český rozhlas
    • Zobrazit profil
    • Digitální rádio
    • E-mail
Re:Dvb t 2Nemecko
« Odpověď #8 kdy: 29. 03. 2017, 17:45:36 »
:-XPochopil jsem správně, že v Německu od 29.3 kanály Vox, Rtl,Rtl2atd půjdou v dvb-t2 3měsíce zdarma a pak budou placené?
A zdarma bude jen Mdr, Zdf, Ard,Br a její další klony?

Z löbau to pry poběží v řijnu nebo v listopadu všade piši jinak, to už to bude davno zakodovaný, chtel jsem to vyzkoušet :D
http://www.rozhlas.cz/digital/televize/_zprava/dvbt2-z-nemecke-lobau-u-ceskych-hranic-znamy-jsou-prvni-detaily--1711713

A odpověď na vaší tak trochu otázku: Kanály ARD a ZDF poběží vždy volně. Opakuji znovu, co jsem napsal již několikrát, Freenet z Löbau nepojede!!!
Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. O oblast digitálního vysílání se zajímá již od roku 2001. Od února 2016 má na starosti web Českého rozhlasu Digital: http://www.rozhlas.cz/digital/


Jaroslav Honzík

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 634
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Dvb t 2Nemecko
« Odpověď #9 kdy: 29. 03. 2017, 18:37:05 »
:-XPochopil jsem správně, že v Německu od 29.3 kanály Vox, Rtl,Rtl2atd půjdou v dvb-t2 3měsíce zdarma a pak budou placené?
A zdarma bude jen Mdr, Zdf, Ard,Br a její další klony?

Z löbau to pry poběží v řijnu nebo v listopadu všade piši jinak, to už to bude davno zakodovaný, chtel jsem to vyzkoušet :D
http://www.rozhlas.cz/digital/televize/_zprava/dvbt2-z-nemecke-lobau-u-ceskych-hranic-znamy-jsou-prvni-detaily--1711713

A odpověď na vaší tak trochu otázku: Kanály ARD a ZDF poběží vždy volně. Opakuji znovu, co jsem napsal již několikrát, Freenet z Löbau nepojede!!!

Aha, myslel jsem že to pustěj potom taky, no třeba přiští rok, myslel jsem že se to pokrytí bude rozšiřovt.
DVB-T/T2: Löbau-nejde,Ještěd-28,31,43,52,60
FM: CZ,DE,PL
DAB/DAB+:Löbau-9A,5C,Žižkov/BH-12C, někdy Teleko 11A či 5D, někdy Berlín 10B a 12D
DVB-S/S2:Motorizovaný systém-dle paraboly 80cm a možnostem, ale i tak je toho dost.


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Dvb t 2Nemecko
« Odpověď #10 kdy: 29. 03. 2017, 18:43:18 »
Ano, trapné je, že zdejší daňový poplatník vyhodí 630 miliónů za nějaké pochybné přechodové sítě, které nabídnou pouze SD mazanice. To je opravdu trapné, stejně jako tvůj nic neříkající příspěvek.
I když nám to Ádo předkládáš asi tak často, jako kdysi Joseph Goebbels svojí propagandu, nic to nemění na tom, že souběh nevymysleli daňoví poplatníci, ani se je na to nikdo neptal, ale vše za ně rozhodli jejich demokraticky zvolení zástupci. Asi se Ti demokratické principy příčí, ale to je jiné téma. Samozřejmě také preferuji HD, i když lepší obraz vůbec nevylepšuje programovou skladbu komerčních stanic, ale mnoho domácností bylo a je pravděpodobně spokojeno mnoho let s SD mazanicemi. Alespoň je vynucený postupný přechod na DVB-T2 přinutí si pořídit nové TV s HD, FulHD, nebo dokonce 4k zobrazovači a rádi se potom zřeknou SD mazanic, které jim nyní asi nevadí.  ;)
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


Martin Hájek

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 489
  • Až umřu, dejte mi na penál samolepku Beatu.
    • Zobrazit profil
Re:Dvb t 2Nemecko
« Odpověď #11 kdy: 29. 03. 2017, 18:51:04 »
Doufám,že tahle blbost,bloknout komereční kanály,nenapadne někoho u nás.
Být Němcem,tak tv hážu z okna.
Na Ard/Zdf chodi občas dobré filmy,ale jinak je to bída.
Hlavně dokola seriály typu Sladká Laura,Místo činu a Starej.
A to jsou nejzajímavější tv stanice z veřejnoprávního mux.
Komerční kanály budou v českém DVB-T2 za servisní poplatek, volně poběží jen kanály ČT.
Loudness War zabijí hudbu!


Adolf Shitler

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 563
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Dvb t 2Nemecko
« Odpověď #12 kdy: 29. 03. 2017, 19:00:01 »
Ano, trapné je, že zdejší daňový poplatník vyhodí 630 miliónů za nějaké pochybné přechodové sítě, které nabídnou pouze SD mazanice. To je opravdu trapné, stejně jako tvůj nic neříkající příspěvek.
I když nám to Ádo předkládáš asi tak často, jako kdysi Joseph Goebbels svojí propagandu, nic to nemění na tom, že souběh nevymysleli daňoví poplatníci, ani se je na to nikdo neptal, ale vše za ně rozhodli jejich demokraticky zvolení zástupci. Asi se Ti demokratické principy příčí, ale to je jiné téma. Samozřejmě také preferuji HD, i když lepší obraz vůbec nevylepšuje programovou skladbu komerčních stanic, ale mnoho domácností bylo a je pravděpodobně spokojeno mnoho let s SD mazanicemi. Alespoň je vynucený postupný přechod na DVB-T2 přinutí si pořídit nové TV s HD, FulHD, nebo dokonce 4k zobrazovači a rádi se potom zřeknou SD mazanic, které jim nyní asi nevadí.  ;)
Nikde jsem nepsal, že to vymyslel daňový poplatník, tak prosím nefantazíruj. Psal jsem, že to zaplatí, což je taky pravda.
A nějak nechápu, jak může SD mazanice v T2 někoho přesvědčit k nákupu HD televizoru?! Vždyť to má přesně opačný efekt, proč by se někdo hrnul do T2, když tam chytne jenom to, co má už v T? Jediná smysluplná cesta je stejná jako satelitu, tj. přejít na novější systém v HD a tímto motivovat lidi k odchodu od SD. Všechno ostatní je ztráta času a mrhání peněz, což by si mimochodem privátní vysílatel nikdy nedovolil nebýt státu, který mu dal tak štědrý dárek.


Mik Kotanen

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 320
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Dvb t 2Nemecko
« Odpověď #13 kdy: 29. 03. 2017, 20:54:17 »
Už jsem tu demagogii a lež mnohokrát vyvracel, takže pro neznalé naposledy. Financování přechodových sítí není financováno ze státního rozpočtu, do kterého přispívají všichni daňoví poplatníci. Provoz přechodových sítí je financován z radiokomunikačního účtu, kam odchází část plateb za provoz radiokomunikačních služeb, které nejvíce platí provozovatelé vysílacích služeb a mobilní operátoři. Radiokomunikační účet nevzniká z žádných daní, ale z poplatků za využití radiového spektra. Výraznější část poplatků naopak končí jako příjem státního rozpočtu a stát se stará, aby i v budoucnosti získával z podobných poplatků co nejvíce. Je to stejné, jakoby obec provozovala vodovod z prostředků, které získává za vodné a někdo by tvrdil, že vodovod je hrazen z daní, protože provoz obecního úřadu je placen z daní. Vodné je platba za vodu a nikoliv daň.


Adolf Shitler

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 563
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Dvb t 2Nemecko
« Odpověď #14 kdy: 29. 03. 2017, 21:59:46 »
Naprostá lež co píšeš! Jakýkoliv příjem státu je zároveň příjmem státní pokladny neboli daňového poplatníka. A pakliže má stát nějaké národní bohatství, tj. v tomto případě frekvence, tak zcela logicky za jejich pronájem dostává peníze a ty jsou opět penězi "nás všech". Nikoliv, že se to přihraje jako malá domů nějakým jiným firmám, jenž tady X let budou vysílat do zdi, a to vše jenom proto, že si to prolobbovaly. Lze jenom doufat, že tento socansko-Burešovský bordel co nejdřív skončí a lobbistickým vyžírkám se to dá co nejdřív sežrat zpátky, až budou sami platit za jimi využívané kmitočty.