reklama

reklama

Autor Téma: Android TV - novinky a tipy  (Přečteno 3030 krát)

4dpersonality

 • Nováček
 • *
 • Příspěvků: 19
  • Zobrazit profil
  • E-mail
Android TV - novinky a tipy
« kdy: 18. 05. 2017, 06:04:26 »
Android O přinese nové uživatelské prostředí
https://www.youtube.com/watch?v=UehNYsspc0M
Nově koncipované uživatelské prostředí pro Android TV představil Google na aktuální developerské konferenci. Ke změně dojde zároveň s upgradem na systém Android O ještě v tomto roce.
Google zároveň potvrdil, že Android TV nepovažuje za mrtvou platformu a v poslední době zaznamenal zvýšený zájem uživatelů. Jeden milión nově aktivovaných zařízení každé dva měsíce.
Svojí nejnovější aplikaci pro Android TV představila americká NBC, podporu chystá rovněž TNT a TBS. U nás funguje na Android TV například IPTV platforma Kuki. Podporu oznámilo rovněž české HBO, ale tam je nutné takové informace brát s velkou rezervou. Protože HBO je vypouští do světa zcela nezávazně a v minulosti už oznámilo podporu snad úplně všeho, co vůbec existuje. Nakonec z nich vypadla jedna aplikace pro obstarožní konzoli XBOX 360.

Dolphin Browser v nové vylepšené verzi
Proč je Dolphin nejlepší internetový prohlížeč na vaší televizi? Protože je rychlejší než Firefox a nabízí mnohem více uživatelských nastavení než Chrome. Nová verze vyřešila problémy se stabilitou, která byla jedinou slabinou tohoto prohlížeče.
Dolphin nabízí blokování reklam, trvale aktivovaný desktop režim (proto se nejvíce podobá prohlížečům ve Windows), night mode pro pohodlné noční čtení a další užitečné funkce. Podmínkou je samozřejmě bezdrátová klávesnice s touchpadem (nebo myší), jinak to nemá vůbec význam instalovat.
APK soubor s ikonkou pro televizní launcher jsem uploadnul sem:
https://uloz.to/!j3LNlstEPQ7a/dolphin-zip
« Poslední změna: 21. 05. 2017, 13:47:12 od 4dpersonality »

Reklama

 • Stálý člen
 • *****
 • Příspěvků: 0

reklamačestmír hrdinka

 • Nováček
 • *
 • Příspěvků: 38
  • Zobrazit profil
  • E-mail
Re:Android TV - novinky a tipy
« Odpověď #1 kdy: 20. 05. 2017, 10:07:31 »
Někdy přibližně v lednu zde na fóru byl podrobný návod na instalaci jakékoli android aplikace určené pro mobil nebo tablet do android tv. Nemohu ho nikde dohledat, mohl by ho autor znovu zveřejnit ? Majitelů televizí s androidem za čtvrt roku určitě přibylo a návod by jistě uvítali . Díky předem


4dpersonality

 • Nováček
 • *
 • Příspěvků: 19
  • Zobrazit profil
  • E-mail
Re:Android TV - novinky a tipy
« Odpověď #2 kdy: 20. 05. 2017, 11:48:57 »
Jak vytvořit banner / ikonu pro jakoukoliv aplikaci
Android aplikace určené pro mobily a tablety je možné instalovat pouze jako soubory APK. Slouží k tomu například X-Plore File Manager, který najdeme normálně v televizním Play Store. Na ploše se po instalaci jejich ikony nikdy nezobrazují, protože se nejedná o nativní Android TV aplikace. Spouštět je tedy lze jenom po vyhledání v systémovém menu. Ale co když nějakou takovou aplikaci používáme velice často? Jako řešení slouží tento jednoduchý generátor, který vytvoří ke každé aplikaci samostatný APK soubor, který se postará o přidání grafického spouštěče kompatibilního s Android TV.
http://atvlauncher.trekgonewild.de/

Jednodušší varianta je instalace speciálních aplikací jako je Sideload Launcher a HALauncher, které přidávají jednotné menu pro mobilní aplikace. Ale není to úplně tak košer jako výše uvedený postup, protože aplikace tohoto typu mohou mít vliv na stabilitu systému, protože jsou zbytečně komplexní.

Jak změnit český Play Store na region USA
Chcete se za každou cenu vyhnout divokému počešťování filmů a rozšířit nabídku o některé vybrané aplikace?
Není nic snadnějšího. Ke změně regionu potřebujeme:
1. smartphone
2. fiktivní, ale existující americkou adresu
Americký ZIP code najdeme zde. Je obdobou našeho PSČ:
http://www.city-data.com/zipDir.html
Měl by se co nejvíce podobat PSČ našeho českého města. Nic to nestojí a usnadní nám to hledání. Potom najdeme na internetu nějakou platnou adresu v tomto americkém městě. Nejlepší je, když tato adresa bude mít stejné číslo popisné jako náš dům. Ale není to v žádném případě nutné.

Poté s naší americkou adresou navštívíme stránky Google Payments Center
https://payments.google.com
a smažeme všechny platební karty, které tam najdeme. Poté v menu Nastavení změníme stát z ČR na USA a vložíme adresu.
Teď se přesuneme ke smartphonu. Nainstalujeme VPN aplikaci F-Secure Freedome (5 dní zdarma). Je to velice jednoduchá aplikace a použít jí stačí jenom jednou. Play Store určuje region podle adresy bydliště, nikoliv podle IP adresy. Připojíme se přes ní na americký server a zakoupíme na Play Store nějakou aplikaci. Ten nákup vůbec nemusí proběhnout do konce, bez karty to stejně nepůjde. Stačí když se nám zobrazí cena v dolarech a žádost o potvrzení. Potom opustíme Play Store a smažeme všechna data této aplikace.
Settings > Apps > Google Play Store > Clear Data.
Nyní restartujeme mobil a Play Store by se měl zobrazit v americké verzi. Pokud ne, opakujeme několik posledních kroků.

Jak sledovat v Česku videotéky amerických televizí
Instalace aplikací z amerického Play Store není samozřejmě to poslední, co je pro jejich zprovoznění třeba udělat. Mnohé pořady mohou být regionálně blokované. I když se to netýká třeba CBS News, CNN GO, VEVO a několika dalších služeb.
Co s geoblokovaným obsahem?
U zařízení typu Chromecast a Android TV je nejlepší metodou pro obcházení geoblokace tzv. Smart DNS. Nastavení se provádí přímo v domácím routeru, který jste dostali od poskytovatele internetového připojení. Přihlásíte se do webového rozhraní a zadáte do správného menu dvě adresy vybraného poskytovatele DNS služeb. V případě Chromecastu je tento postup rozhodně jediná možnost a žádná jiná možnost není. Zároveň je rozhodně dobré blokovat DNS servery Googlu na adresách 8.8.8.8 a 8.8.4.4. Návody jsou k nalezení na internetu (např. huawei router how to block google dns).
Po nastavení nezapomeňte vše restartovat
Co se týká ceny: Smart DNS služby jsou dneska v podstatě skoro zadarmo a bojují usilovně o předplatitele. Protože je zde úbytek obsahu (televizní stanice zpoplatňují seriály) a je zde celkem vytrvalý boj Netflixu proti těmto službám. Takže já bych doporučil třeba Unotelly kde se nabízí test zdarma na jeden měsíc a samozřejmě k registraci úplně stačí email.
« Poslední změna: 21. 05. 2017, 23:28:17 od 4dpersonality »


 

reklama