Autor Téma: Češi ve velkém sledují načerno satelit  (Přečteno 57964 krát)

pajas2

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 724
    • Zobrazit profil
    • E-mail
DVB-S: tuner 3x DVB-S2; motor (cca 45°E-cca 10°W); solo 23,5°E/19,2°E
DVB-T: tuner 1x DVB-T; od Krašova přes Ještěd, Krásné po Javořici,  Cukrák + celá Praha
FM: tuner; 5prvková anténa; rotátor
DAB+: Yamaha T-D500
DreamBox 7080 HD s 2 TB HDD (4 tunery)

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


kolenac2

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 200
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Češi ve velkém sledují načerno satelit
« Odpověď #1 kdy: 22. 05. 2017, 11:47:31 »
To jsou starosti. Až tu v blízké budoucnosti bude Český chalifát, tak všechny tyto placené platformy zmizí. Přijdou media FTA, které se budou zabývat Koránem a šířením Islámu. :DDD


VITEK2442

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 557
    • Zobrazit profil
    • E-mail


Marek Vajdík

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 77
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Češi ve velkém sledují načerno satelit
« Odpověď #3 kdy: 23. 05. 2017, 14:58:25 »
Skylink by se mel spise starat o sve zakazniky.

Nedavno jsem s nimi mel takovou anabazi. Otec pres ne prijima TV. Mel zaplacenej nejakej zvyhodnenej balicek za nakych 110 Kc (pro verne zakazniky). Najednou mu prestaly fungovat programy, tak jsme zacli zjistovat, co se deje. Skylink mu jednostranne (dle meho nazoru) zrusil tento balicek a automaticky mu z uctu zacal strhavat misto 110 Kc asi 250 Kc (sranda je, ze pri uzavirani ty smlouvy na 110 Kc ho zastupce upozornoval na to, aby si nastavil limit inkasa minimalne na dvojnasobek, asi si pripravovali pudu, aspon tak to na me pusobi). Na uctu byl samozrejme limit, takze se to nestrhavalo. Kdyby tam byl limit vyssi, tak si proste jednostranne zacnou strhavat 250 Kc, clovek by si treba ani nevsiml.

Takze jsme se dotazali, co se deje. A bylo nam sdeleno ze tatu automaticky preradili do balicku za tech cca 250 Kc (aniz by mu dali jakkoli vedet). Hlasky jejich pracovniku ve stylu "protoze jste se nam neozval, tak jsme vam napalili 250 Kc misto 110 Kc." apod. byly fakt smichu (nechapu na zaklade ceho jako jsme se meli ozvat. Kdyby prislo nejaky oznameni - Konci balicek, muzete se vratit k SerPo nebo si predplatit nektery z nasich jinych balicku, pak byl to bylo OK. Ale to se nestalo.)

Takze po nekonecne anabazi se zakaznickym centrem jsme to nechali vratit zpet na Servisni poplatek. Ale programy furt ne a ne se rozbehnout. Nakonec nam napsali, ze inkaso probiha kazdeho 15. v mesici (takze si mame stoupnout do fronty na banany a moc neremcat) a ze az po tomto datu mu TV programy opet pusti  a ze jestli chce, tak muze nejakou placenou SMSkou si na tyden programy pustit :)

Nevim, ze s nima ma tata takovou trpelivost.... :)


Adolf Shitler

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 563
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Češi ve velkém sledují načerno satelit
« Odpověď #4 kdy: 23. 05. 2017, 15:29:25 »
Řekl bych, že to bylo trochu jinak, než popisuješ. Skylink totiž dává zvýhodněné balíčky na určitou dobu, např. půl roku nebo rok. A po této době následuje návrat k ceníkové ceně. Což byl nejspíš i tento případ.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Marek Vajdík

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 77
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Češi ve velkém sledují načerno satelit
« Odpověď #5 kdy: 23. 05. 2017, 15:39:13 »
Tata predtim platil jenom SerPo. Namotali ho na to, ze SerPo byl asi 70 Kc, a tady by za 110 Kc mel celkem zajimavou nabidku, ktera by mu vyhovovala. Bylo to vyhodne, takze proc ne. Ale na konci se slusi, alespon podle me, napsat "Dobry den, konci Vam balicek, chcete dale SerPo nebo balicek za 250 Kc".

Ani kdyz se nestrhlo inkaso, tak zadny upozorneni nic.

Kvuli kazdy kravine posilaji newsletter jako self promo, kvuli takovy celkem podstatny veci nic neposlou.... divny.

No a dalsi vec, ze znovu pusti programy kazdyho 15. v mesici.


Adolf Shitler

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 563
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Češi ve velkém sledují načerno satelit
« Odpověď #6 kdy: 23. 05. 2017, 16:12:04 »
V okamžiku, kdy dostal nabídku na balíček za zvýhodněnou cenu, byl zcela jistě informován o tom, že je to na rok (nebo půl roku) a naopak mu nikdo netvrdil, že to za zvýhodněnou cenu bude napořád. Možná to člověk přeslechne nebo zapomene, případně to bere podle jiných operátorů, kteří to mají dlouhodobě zvýhodněné (freesat), ale u Skylinku prostě balíček po uplynutí doby začne být za ceníkovou cenu a není důvod na to extra upozorňovat. To si musí každý pohlídat sám. Nebo zaplatit na rok dopředu a neřešit to přes inkaso z účtu/SIPO.

Na ten měsíc (do 15.6.) stačí zaplatit třeba CS Film na 1 měsíc za 131Kč. Nebo rovnou servisní poplatek na 2 roky, což vychází stejně jako přes inkaso z účtu a SIPO, tj. 79Kč měsíčně.


pevy

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 495
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Češi ve velkém sledují načerno satelit
« Odpověď #7 kdy: 23. 05. 2017, 19:37:21 »
Pro Marka Vajdíka: Takových (a podobných) případů jsem v mém okolí zažil několik. A ať to bylo jakkoliv, o serióznosti firmy Skylink lze s úspěchem pochybovat zejména tím přístupem při přechodu na SERPO, tj. základ vám rozběhneme až od data x.x., do té doby se koukejte třeba z okna. Zkrátka když vy nám nebudete cálovat, my vám za to budeme dělat nepříjemnosti.
DVB-T/T2: Černá hora (K26,28,31,45), Krásné (K26,28,34), Kojál, Praděd, Klodsko (K22,25,33,46,47), Andrlův chlum (K21), Sněžné jámy (K22,24,30,37,47), RS5 Litomyšl (K35).
DAB: Teleko Černá hora 5D, ČRo 12C+12D, Polskie radio Klodsko 5B


Niente Nobody

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 124
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Češi ve velkém sledují načerno satelit
« Odpověď #8 kdy: 23. 05. 2017, 19:43:38 »
Freesat to dělá stejně, každý rok se mi snaží cenu navýšit třeba o 50 Kč, protože ale vzápětí ode mně dostane výpověď, tak mi brzo telefonují abych u nich zůstal a nakonec mi původní cenu sníží ještě o 50 Kč  :) Tak to pokračuje už několik roků a já počítám, kdy mi nakonec budou za moje balíčky sami platit  ;D


Marek Vajdík

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 77
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Češi ve velkém sledují načerno satelit
« Odpověď #9 kdy: 23. 05. 2017, 20:33:38 »
V okamžiku, kdy dostal nabídku na balíček za zvýhodněnou cenu, byl zcela jistě informován o tom, že je to na rok (nebo půl roku) a naopak mu nikdo netvrdil, že to za zvýhodněnou cenu bude napořád. Možná to člověk přeslechne nebo zapomene, případně to bere podle jiných operátorů, kteří to mají dlouhodobě zvýhodněné (freesat), ale u Skylinku prostě balíček po uplynutí doby začne být za ceníkovou cenu a není důvod na to extra upozorňovat. To si musí každý pohlídat sám. Nebo zaplatit na rok dopředu a neřešit to přes inkaso z účtu/SIPO.

Na ten měsíc (do 15.6.) stačí zaplatit třeba CS Film na 1 měsíc za 131Kč. Nebo rovnou servisní poplatek na 2 roky, což vychází stejně jako přes inkaso z účtu a SIPO, tj. 79Kč měsíčně.

Kdyz platil jenom SerPo, tak dostal nabidku na nejakej orezanej balicek za stovku. Ikdyby to bylo na rok (casove omezene), budiz, o tom to neni. Kdyz ale ten balicek skoncil (podle me ho Skylink zrusil, protoze v zakaznickym uctu bylo napsano, ze tento balicek uz se dale nenabizi), tak byl zakaznikovi bez jeho vule a svoleni automaticky nauctovan jiny balicek s jinou programovou nabidkou a jinym nazvem a za vice jak dvojnasobnou cenu. To Vam prijde OK? Mne teda rozhodne ne. Pokud by Vam banka znicehonic nauctovala za vedeni uctu jednou tolik a ani by Vam nedala vedet, tak by to bylo taky OK?


Adolf Shitler

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 563
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Češi ve velkém sledují načerno satelit
« Odpověď #10 kdy: 23. 05. 2017, 21:24:40 »
Chtělo by to znát, jak ona nabídka probíhala, tj. jestli to bylo na základě telefonického hovoru, tak co přesně tam zaznělo. Já osobně každou nabídku po telefonu odmítám, protože v záplavě slov od operátora se lehce něco přeslechne (málokdo si hovor nahrává, aby pak mohl zpětně poslechnout, jak to bylo) a jsou pak jenom potíže.


Stefan Bukovan

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 916
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Češi ve velkém sledují načerno satelit
« Odpověď #11 kdy: 28. 08. 2017, 18:31:16 »
@
Marek Vajdík:

ako poškodená platňa, stále dookola len zlý Skylink! Pritom realita bola úplne inde, ako sa Vám  už snažili vysvetliť vyššie. Mohlo ísť  o ČASOVO OBMEDZENÚ AKCIU a v potvrdení danej služby bol určite aj termín ako dlho táto akcia trvá (už niekoľko rokov po sebe mám balíček od  Skyinku oproti cenníku lacnejšie - takmer o polovicu). Pravda je aj tá, že Skylink skutočne v priebehu posledného roka, dvoch ukončil prevádzku niektorých balíčkov - napr. k 1.6.2016 prestal poskytovať balíček Mini. Problém je v tom, že SKylink sa v rámci možností snažil na koniec tohto balíčka upozorniť - informoval o tom v médiách, posielal to do emailu a otravovali s tým aj baby zo zákazníckej linky! Bolo to aj v ich časopise, ktorého osekanú verziu občas posielajú každému, kto má nejaký balík zaplatený a keby som pohľadal, tak možno nájdem aj dopis, kde ma o konci služby informujú aj s náhradou (myslím že poskytovali výhodné ročné predplatné na balík Smart). Ak si niekto neotvára poštu, alebo zmenil telefónne číslo, má zle nastavený email apod. tak to skutočne nie je chyba Skylinku. V zmluve je jasne uvedené, že zákazník je povinný na seba aktualizovať kontaktné údaje (citujem z VOP, ktoré sú NEDELITEĽNOU súčasťou uzatviorenej zmluvy o poskytovaní služieb:

"4.5.4. písomne oznámiť Poskytovateľovi akúkoľvek
zmenu v  údajoch poskytnutých Poskytovateľovi pri
registrácii, t.j. najmä zmenu bydliska, telefonického,
prípadne e-mailového spojenia, zmenu mena a osôb
oprávnených konať v mene Užívateľa, a to najneskôr
do siedmych dní odo dňa vzniku prípadnej zmeny, na
adresu pre doručovanie písomností Poskytovateľovi,
v  opačnom prípade Poskytovateľ nezodpovedá za
porušenie svojich povinností v  súlade so zmluvou
a podmienkami".)
« Poslední změna: 28. 08. 2017, 18:38:50 od Stefan Bukovan »
Skylink CZ, MagioSat (nové)
OpenBox X-810, Ariva 210 HD Combo, ADB 5800SX, KAON CO1300
DG-380


spyko

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 407
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Češi ve velkém sledují načerno satelit
« Odpověď #12 kdy: 29. 08. 2017, 07:26:16 »
Ono skyzlodějům brzy spadne hřeben,telefonické smlouvy se budou muset ztvrzovat podpisem,a budou padat pokuty,ruka páně mě osvítila-prodal jsem komplet sat a mám pokoj,radši jsem si dal upc HBO,drzost navýšit cenu bez upozornění o sto procent nemá jen skylink,dělají to i mobil.oper.,Shitler-ty si pamatuješ co jsi před rokem mlaskal do telefonu?,roky přibejvají-budeš se divit! >:(
Samsung 55nu8002. ,,telesystem 6820 twin,dreambox 525 dvb-t2/c,UPC modul,internet,mini pc di way m9.


Fanda Bukovjan

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 151
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Češi ve velkém sledují načerno satelit
« Odpověď #13 kdy: 29. 08. 2017, 11:55:05 »
Soudruzi z organizace ČASO... dostali pokutu 100000 kč.... http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Je-to-vazne-Urad-se-kterym-bojuje-Ovcacek-potrestal-za-srandu-ze-Sobotky-501687   kdo to bude platit..... 8)


Rogue 11

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 275
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Češi ve velkém sledují načerno satelit
« Odpověď #14 kdy: 29. 08. 2017, 15:52:33 »
kdo to bude platit..... 8)
Kdo? Modří vědí...  ;)