reklama

reklama

Autor Téma: Satelitní radia, jak a kde a čím?  (Přečteno 12583 krát)

Thomas987

• Člen
  • **
    • Zobrazit profil
Re:Satelitní radia, jak a kde a čím?
« Odpověď #15 kdy: 24. 05. 2017, 12:47:33 »
Ještě jedna pro mě důležitá věc. Na příjem rádií ze satelitu, je rozhodně lepší satelitní přijímač s displejem, který ti ukáže název stanice, a můžeš tedy jet pouze zvuk přes věž, nebo samostatný zesilovač, a nemusíš mít u toho zapnutou Tv, abys viděl, co vlastně posloucháš....
Jasný. Na to jsem taky přišel. Přinejhorším postačí čísílko a papírek se seznamem stanic.
Vybral jsem tenhle, může být? https://www.electroworld.cz/ab-cryptobox-650hd-sat-prijimac#product-reviews
Digitální vstupy na zesilovačích nemám.....

Reklama

• Stálý člen

reklama

4dpersonality

• Nováček
  • *
    • Zobrazit profil
« Odpověď #16 kdy: 24. 05. 2017, 16:48:11 »
TechniSat TechniStar S3 ISIO má nefalšovaný alfanumerický display. Na německém eshopu Amazon.cz za pěkných 128 EUR. Doprava zdarma.
https://www.cnews.cz/ctyri-veci-na-ktere-si-dat-pozor-pri-nakupu-z-nemeckeho-amazonu/

Michal Toth

• Závislák
  • Až umřu, dejte mi na penál samolepku Beatu.
    • Zobrazit profil
« Odpověď #17 kdy: 24. 05. 2017, 18:15:54 »
Lepší je použít S/PDIF, než analog.
Je to úplně jedno...
To samozřejmě není, protože digitální výstup můžu propojit s digitálním vstupem kvalitního zesilovače a nemusím sázet na analogový výstup SAT receiveru, který je takřka vždy jenom průměrný (de facto "do počtu").
Je to jedno. I levný přijímač má dobrou kvalitu analogového výstupu zvuku a i kdyby neměl, kvalita zvuku satelitních rádií je většinou tak nízká, že se to stejně nepozná... Pokud by vysílali v DD nebo v DD+ tak ano, ale v MPEG ne.
Loudness War zabijí hudbu!

4dpersonality

• Nováček
  • *
    • Zobrazit profil
« Odpověď #18 kdy: 24. 05. 2017, 18:44:33 »
Je to přesně obráceně. Kvalitu zvuku rozlišíš nejlépe, když se nejedná o žádnou mistrovskou nahrávku z roku 2017. V případě obrazu je to mimochodem stejné, protože UHD vypadá dobře na každé televizi. A neexistuje televize, která by to zobrazila mizerně. Takže potřebuješ něco zvukově mírně nepovedeného.

Thomas987

• Člen
  • **
    • Zobrazit profil
« Odpověď #19 kdy: 25. 05. 2017, 07:34:37 »
Je to přesně obráceně. Kvalitu zvuku rozlišíš nejlépe, když se nejedná o žádnou mistrovskou nahrávku z roku 2017. V případě obrazu je to mimochodem stejné, protože UHD vypadá dobře na každé televizi. A neexistuje televize, která by to zobrazila mizerně. Takže potřebuješ něco zvukově mírně nepovedeného.
Je obecně známo, že kvalitní nahrávka zní dobře i na levných audiosestavách. Proto jsem opustil představu pořízení si high end hifi sestavy za velké peníze a jdu právě tou cestou výběru kvalitního zdroje zvuku. Při poslechu na středně dobré audiosestavě.

Reklama

• Stálý člen

4dpersonality

• Nováček
  • *
    • Zobrazit profil
« Odpověď #20 kdy: 25. 05. 2017, 08:41:18 »
Xtrend ET 7500 - linux s alfanumerickým displayem na Amazonu za 130 EUR
nebo
Xtrend ET 8500 - na tom zřejmě můžeš sledovat i vysílání MTV
https://www.hm-sat-shop.de/hdtv-receiver-sat/xtrend/2431/xtrend-et-8500-hd-2x-dvb-s2-tuner-linux-full-hd-hbbtv-receiver-pvr-ready?c=52

4dpersonality

• Nováček
  • *
    • Zobrazit profil
« Odpověď #21 kdy: 25. 05. 2017, 18:19:00 »
Bitrate českých rádií na Astře 23.5E je u těch hlavních stanic MP2 - 192 kbps. A u těch méně poslouchaných to bude modernější AAC s nižším bitrate (vypadá to jako VBR). Takže poslouchatelné to je. Nizozemská rádia na stejném satelitu budou rovněž MP2 - 192 kbps.
Ale upozorňuju, že jsem nezkoušel zdaleka všechny, poslouchám nejraději KPop takže mě to moc nezajímá. KPop je tohle:
https://www.youtube.com/watch?v=9sn_g7aWGoU

kolenac2

• Stálý člen
    • Zobrazit profil
« Odpověď #22 kdy: 26. 05. 2017, 13:00:05 »
Na 23.5 vysílají i radia cz/sk s bitrate 256 kb/s. Až budu mít víc času tak sem klidně hodím video screen cz/sk radií na 23.5 stuňů.

4dpersonality

• Nováček
  • *
    • Zobrazit profil
« Odpověď #23 kdy: 26. 05. 2017, 16:39:14 »
To už by byla teoreticky lepší kvalita než na Youtube. Těch standardních 192 kbps (používají to běžně i Francouzi a Britové) tuto kvalitu jenom vyrovnává. Protože Youtube používá samozřejmě AAC, takže dosahuje srovnatelnou kvalitu s nižším bitrate 126 kbps. Britské rádio Capital a Capital Extra třeba nabízí na satelitu MP2 - 160 kbps.

Michal Toth

• Závislák
  • Až umřu, dejte mi na penál samolepku Beatu.
    • Zobrazit profil
« Odpověď #24 kdy: 26. 05. 2017, 18:13:22 »
Bitrate českých rádií na Astře 23.5E je u těch hlavních stanic MP2 - 192 kbps. A u těch méně poslouchaných to bude modernější AAC s nižším bitrate (vypadá to jako VBR). Takže poslouchatelné to je. Nizozemská rádia na stejném satelitu budou rovněž MP2 - 192 kbps.
Ale upozorňuju, že jsem nezkoušel zdaleka všechny, poslouchám nejraději KPop takže mě to moc nezajímá. KPop je tohle:
https://www.youtube.com/watch?v=9sn_g7aWGoU
České stanice které vysílají na Astře 3B v HE-AAC jsou neposlouchatelné. Rve to uši...
Loudness War zabijí hudbu!

reklama