Autor Téma: záhadný příjem 38 kanálu (ostrava lanová)  (Přečteno 20644 krát)

Jirka_CZE

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
    • E-mail
záhadný příjem 38 kanálu (ostrava lanová)
« kdy: 26. 06. 2017, 21:42:11 »
po 22 letech jsme na našem rodinném domě vyměnili rozvod STA protože anténa se už začala rozpadat a venkovní kabel byl už polámaný programy při větru (kdy se kymácel kabel) vypadávaly.

Koupil jsem opět husté síto (identické s tím původním) https://www.ges.cz/cz/antena-svh-21-GES08102464.html

a po výměně nám na jedné ze tří televizí (samsung UE46C6000) nehraje celý kanál 38, což jsou hd programy a pár sd.
Na ostatních tv hrajou všechny stanice a síla signálu pro kanál 38 je 38-42% a obraz i zvuk je ok, ostatní kanály mají sílu 100. s novou anténou chytneme snad 20 polských kanálů včetně jejich dvou hd tvp 1,2 hd, což jsem předtím nechytli.

Nesetkali jste se tím někdy, že by na jednom rozvodu na jedné tv nešel určitý kanál?

Hned za anténou je rozbočovač TEROZ T104 X. Když přehodím na rozbočovači výstupy, tak na problémové tv je to bez změny.

Jsem už bezradný. A aby toho nebylo málo, tak když problémovou tv zapojím přímo na anténu, tak kanál 38 chytne a funguje obraz i zvuk, ale síla signálu je jen 7-10%

vysílač je od rd vzdálen 12,5 km přes několik stromů (vysílač není vidět)
« Poslední změna: 26. 06. 2017, 21:44:37 od Jirka_CZE »

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


charomges

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 19
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:záhadný příjem 38 kanálu (ostrava lanová)
« Odpověď #1 kdy: 27. 06. 2017, 07:03:55 »
Dobrý den,
popravdě setkal. Nešel kanál 34 na STA u jednoho z uživatelů. Vada byla v účastnické šňůře, která i přesto, že byla nová neměla spojeno stínění. Zkontroloval bych připojení a to včetně zásuvky.


Petr Svoboda

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 079
    • Zobrazit profil
Re:záhadný příjem 38 kanálu (ostrava lanová)
« Odpověď #2 kdy: 27. 06. 2017, 07:45:13 »
setkal, když jsem řešil: „Na anténu mi ten kanál nejede, ale na pletací jehlici (!) jede jen ten kanál“. Jen co jsem se dochechtal, spravil to „po telefonu“ vložený útlum 10 dB.


Adolf Shitler

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 563
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:záhadný příjem 38 kanálu (ostrava lanová)
« Odpověď #3 kdy: 27. 06. 2017, 21:47:58 »
po 22 letech jsme na našem rodinném domě vyměnili rozvod STA protože anténa se už začala rozpadat a venkovní kabel byl už polámaný programy při větru (kdy se kymácel kabel) vypadávaly.

Koupil jsem opět husté síto (identické s tím původním) https://www.ges.cz/cz/antena-svh-21-GES08102464.html

a po výměně nám na jedné ze tří televizí (samsung UE46C6000) nehraje celý kanál 38, což jsou hd programy a pár sd.
Na ostatních tv hrajou všechny stanice a síla signálu pro kanál 38 je 38-42% a obraz i zvuk je ok, ostatní kanály mají sílu 100. s novou anténou chytneme snad 20 polských kanálů včetně jejich dvou hd tvp 1,2 hd, což jsem předtím nechytli.

Nesetkali jste se tím někdy, že by na jednom rozvodu na jedné tv nešel určitý kanál?

Hned za anténou je rozbočovač TEROZ T104 X. Když přehodím na rozbočovači výstupy, tak na problémové tv je to bez změny.

Jsem už bezradný. A aby toho nebylo málo, tak když problémovou tv zapojím přímo na anténu, tak kanál 38 chytne a funguje obraz i zvuk, ale síla signálu je jen 7-10%

vysílač je od rd vzdálen 12,5 km přes několik stromů (vysílač není vidět)
Při amatérsky bastlených rozvodech se lze setkat se spoustou věcí a řešení je jedno jediné - nechat to provést odborníkem.


Jirka_CZE

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:záhadný příjem 38 kanálu (ostrava lanová)
« Odpověď #4 kdy: 27. 06. 2017, 21:54:37 »
Zítra objednávám anténáře, tak uvidíme. Bojím se, ale že to bude v televizi. Dneska jsem s tou "záhadnou" tv lítal po baráku a nikde kromě přímého napojení na anténu 38 kanál nešel. Ostatní tv přijímají 38ku v pohodě.

Vypadá to jako by odcházel tuner či co.

Uvidím jestli mi to anténář potvrdí nebo vyvrátí. Jsem amatér, ale informovaný  ;D 8) .

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


DT-amater

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 89
    • Zobrazit profil
    • Navod na zhotoveni dvojite kosoctverecne anteny pro UHF
Re:záhadný příjem 38 kanálu (ostrava lanová)
« Odpověď #5 kdy: 27. 06. 2017, 23:22:40 »
Taky by se dalo na zkoušku třeba vzít TV z větve na které to jde a zapojit ji na větev místo původní TV na které to nejde. Nebo opačně: vzít TV z větve na které to nejde a připojit ji na větev místo TV na které to jde.


Jirka_CZE

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:záhadný příjem 38 kanálu (ostrava lanová)
« Odpověď #6 kdy: 28. 06. 2017, 00:05:15 »
právě to jsem udělal a zmiňovaná tv na k. 38 nehrála nikde. Druhá tv na všech třech místech kanál 38 přehraje v pohodě.


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:záhadný příjem 38 kanálu (ostrava lanová)
« Odpověď #7 kdy: 28. 06. 2017, 04:26:54 »
Usuzovat podle grafů je ošidné, ale jestli na těch ostatních TV je podle grafu síla kolem 40%, tak to prostě nemusí chodit vzhledem k nedostatečné úrovni signálu. Spousta TV kreslí ty grafy tak, že pokud ukazují sílu do 1/3, tak sice nějaký signál vidí, ale nedekódují ho. 40% je kousek za touto hranicí, takže jen o něco míň citlivý tuner už může mít problém. Pokud je z jiných muxů signálu dost, tak by stačilo zkusit hnout trochu s anténou, jestli síla toho nejslabšího nestoupne, pak by asi chodil i ten Samsung. Podle popisu je to RS7 a ta bude vysílaná z jiného vysílače a tím i směru než muxy ČRa.


lance

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 351
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:záhadný příjem 38 kanálu (ostrava lanová)
« Odpověď #8 kdy: 28. 06. 2017, 09:45:56 »
Možná máš příliš velký rozdíl v úrovni sousedních K37 a K38 a konkrétní TV dělá problém zpracovat slabší K38 vedle mnohem silnějšího K37, je to jen jedna z možností příčiny problému, bez znalosti změřených hodnot signálu se nedá nic s určitostí tvrdit


VITEK2442

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 557
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:záhadný příjem 38 kanálu (ostrava lanová)
« Odpověď #9 kdy: 28. 06. 2017, 11:22:23 »
Můj případ-pro srovnání: K38 z Ovy příjem odrazu (nižší úroveň) na ITA sloučen s rozvodem STA (vyšší úroveň) a oba kanály 37+38 hrajou v klidu vedle sebe-nebijou se. Tak to provozuji už tři roky.


Jan Bajger

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 142
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:záhadný příjem 38 kanálu (ostrava lanová)
« Odpověď #10 kdy: 28. 06. 2017, 15:46:55 »
Každá televize má jinou citlivost. Stačí vzít slušný box a bude po problému. Slušné boxy dokážou zapnout TV přes HDMI automaticky, takže ani problém s dvěma ovladači nenastane.


Jirka_CZE

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:záhadný příjem 38 kanálu (ostrava lanová)
« Odpověď #11 kdy: 28. 06. 2017, 21:06:33 »
pánové díky za rady. Ještě jednou jsem prošel celou instalaci a hledal místa, které jsem provedl jinak než byly a jedno našel.
A to, že novou anténu jsem na stožár osadil o cca 20 cm níže než byla ta stará. tak jsem tu novou posunul a světe div se kanál 38 šlape na všech tv. na té s méně citlivým tunerem na 40-50 a na ostatních na 70-85.  :o


AndrejH

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 095
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:záhadný příjem 38 kanálu (ostrava lanová)
« Odpověď #12 kdy: 28. 06. 2017, 22:25:04 »
v předchozích radách se zapomnělo říct, že někdy to není chybařina ale klasická duchařina :) udělal jste nádherný úder hřebíčku po hlavě závěrečné duchařiny :) to vždy potěší
DAB rádia: stolní Noxon Nova II, přenosné SilverCrest SDRF 10 B1 a SDR 1.5 A1, Pure Elan E3, Tesco DR1403G, externí anténa Iskra 9 prvků 9,25 dBi, zesilovač 23dB/0,7dB, kanálová zádrž 12D, místo příjmu Brno