Autor Téma: Dolby Digital  (Přečteno 19502 krát)

Danoidus

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Dolby Digital
« kdy: 22. 07. 2017, 16:34:06 »
Dobrý den.
Nemohu nikde na internetu najít jasný seznam stanic, které vysílají vícekanálový zvuk. Ani není jasné, kteří poskytovatelé IPTV jsou schopni tento zvukový formát přenášet. Už jsem z toho docela zoufalý. Také by mne zajímalo, pokud stanice vysílá Dolby Digital a IPTV poskytovatel ho přenáší v jiném formátu, jestli mimo vícekanálového zvuku přicházíme i o dynamiku...  Jestli se tady najde někdo, kdo bude vědět více, budu moc rád. Děkuji

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Martin Hájek

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 489
  • Až umřu, dejte mi na penál samolepku Beatu.
    • Zobrazit profil
Re:Dolby Digital
« Odpověď #1 kdy: 23. 07. 2017, 09:03:35 »
Většina stanic mající zvuk v Dolby Digitalu vysílá 2.0. Prostorový zvuk málokdy, nebo nikdy. A dynamický rozsah zvuku je u všech kompresí stejný.
Loudness War zabijí hudbu!


Danoidus

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Dolby Digital
« Odpověď #2 kdy: 23. 07. 2017, 09:42:40 »
Máme nově soundbar 5.1 a při filmech s DTS (blu-ray) je to tedy opravdu něco, to jsem nečekal. Co se týče prostorovosti, ta kvůli atypické místnosti a rozložení nábytku moc nefunguje, ale dynamika a kvalita je veliká. IPTV máme také nově od T-Mobilu, u filmů bych ocenil právě hlavně tu dynamiku a rozlišení kanálů kvůli zřetelnosti. Když se mohou všichni předhánět s co nejvyšším rozlišením obrazu, tak by se měli také soustředit na zvuk, navíc ten samozřejmě zabírá o hodně méně přenosového pásma...


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Dolby Digital
« Odpověď #3 kdy: 23. 07. 2017, 09:52:55 »
Jak sám píšete, ani Vy nemáte vhodnou poslechovou místnost na prostorový zvuk a tak to bývá u většiny náročných "posluchačů". Jak by tedy měli výrobci a distributoři filmů nastavit standardní zvukové poměry, aby to vyhovělo alespoň většině? U vícekanálového zvuku ze zařízení vyšší cenové třídy někdy bývá možnost poslechový efekt místně nastavit zpožděním jednotlivých kanálů. Další nedokonalost u prožívání celkového dojmu, oproti multikinu, asi pramení z toho, že doma téměř nikdo nesedí v ideálním místě, pořád se vrtí, reaguje na okolí, dělá i jiné věci,.... ;)
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další