Autor Téma: ČRo zlín již brzy 1.11  (Přečteno 23608 krát)

Jaroslav Honzík

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 634
    • Zobrazit profil
    • E-mail
ČRo zlín již brzy 1.11
« kdy: 10. 09. 2017, 13:29:27 »
http://www.rozhlas.cz/digital/analog/_zprava/rene-zavoral-cesky-rozhlas-zlin-od-1-listopadu-karlovy-vary-v-pristim-roce--1707251

Blíží se start samostatného Zlínského rozhlasu, ale ve zlínském kraji již vysílá radio se skoro stejným názvem.

http://www.radiotv.cz/p_radio/radio-zlin-vysila-25-let-meni-zvukovy-obal-prezentuje-se-novym-sloganem-hrajeme-hity/

Rádio Zlín a Čro Zlín, ano pokud vas napadlo hitrádio vysočina a přejmenování ČRo Region - Vysočina na ČRo Vysočina a následný humbuk jak když se malé děti perou na pískovišti, myslíte že ve Zlínském kraji se budou chovat také jako malé děti nebo budou mít rozum? Ikdyž tamní posluchači jsou zvyklí na ČRo Brno, no a od listopadu se ozve Zlín. Máme dvě vysočiny, budou dva Zlíny. Ještě že není nejake komerční radio s názvem "Karlovy Vary" tam to bude snadné podobně jako u nás na Liberecku, kde se mohlo ozvat leda rádio Contact Liberec. Pokud někdo poslouchá regionální čro na Zlínsku. Liberecké čro moc poslechovost nemá, oproti contactu.
DVB-T/T2: Löbau-nejde,Ještěd-28,31,43,52,60
FM: CZ,DE,PL
DAB/DAB+:Löbau-9A,5C,Žižkov/BH-12C, někdy Teleko 11A či 5D, někdy Berlín 10B a 12D
DVB-S/S2:Motorizovaný systém-dle paraboly 80cm a možnostem, ale i tak je toho dost.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Jaroslav Honzík

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 634
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:ČRo zlín již brzy 1.11
« Odpověď #1 kdy: 15. 09. 2017, 17:10:14 »
Konkurenční web se dotázal během interwiev i na čro zlín.


RadioTV: Od 1. listopadu by mělo ve Zlíně začít vysílat samostatně regionální studio Českého rozhlasu Zlín. Ačkoli cílové skupiny obou rádií jsou rozdílné, bude se jednat o větší konkurenci. Jak myslíte, že ovlivní novinka situaci ve zlínském éteru?

Konkrétně Radio Zlín ovlivní, spíše než nové studio ČRo, zaniklé studio Kiss Publikum. Doufám, že se tato změna odrazí na číslech pozitivně. Nejenom vůči ČRo, ale i vůči F1 a Impulsu jsme hudebně uhnuli k výrazně mladšímu formátu, takže jsme si vytvořili takovou přirozenou bariéru.


Toto znamena že nejspíš nezareagují tak "dětinsky" jako to bylo s vysočinou. :)
DVB-T/T2: Löbau-nejde,Ještěd-28,31,43,52,60
FM: CZ,DE,PL
DAB/DAB+:Löbau-9A,5C,Žižkov/BH-12C, někdy Teleko 11A či 5D, někdy Berlín 10B a 12D
DVB-S/S2:Motorizovaný systém-dle paraboly 80cm a možnostem, ale i tak je toho dost.


Jaroslav Honzík

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 634
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:ČRo zlín již brzy 1.11
« Odpověď #2 kdy: 28. 10. 2017, 13:04:50 »
čro zlín se připravuje na start, již "fungují" stránky, čro je má z poloviny hotové, již to nehaže chybu. Takto budou vypadat zlínské stránky.
http://www.rozhlas.cz/zlin/portal/
Funguje titulní stránka, jinak pokud na neco kliknete tak vas to bude hazet na čro brno, ale až to pustí oficiálně tak to pojede.
Frekvence najdete na:
http://www.rozhlas.cz/vysilace/vysilace/?stanice=5
hlavni stranka haže na brno, ale už to mají rozdělené.

Edit:
http://www.rozhlas.cz/vysilace/vysilace/?stanice=26
již neni potřeba z výběru stanic vybírat zlín ručně.

Webové vysílaní zatim ješte neexistuje, tak snad to někdo natočí ten start, mě totiž utekl start čro liberec :D
« Poslední změna: 30. 10. 2017, 11:14:18 od Jaroslav Honzík »
DVB-T/T2: Löbau-nejde,Ještěd-28,31,43,52,60
FM: CZ,DE,PL
DAB/DAB+:Löbau-9A,5C,Žižkov/BH-12C, někdy Teleko 11A či 5D, někdy Berlín 10B a 12D
DVB-S/S2:Motorizovaný systém-dle paraboly 80cm a možnostem, ale i tak je toho dost.


VITEK2442

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 557
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:ČRo zlín již brzy 1.11
« Odpověď #3 kdy: 01. 11. 2017, 10:47:02 »
Startuje v 11.00 hod.


Jaroslav Honzík

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 634
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:ČRo zlín již brzy 1.11
« Odpověď #4 kdy: 01. 11. 2017, 11:10:24 »
Startuje v 11.00 hod.

už to oficialně jede ;) tak Zlíňaci, jak to tam u vas vypada? RDS (PI, PS, popřipade radiotext).
DVB-T/T2: Löbau-nejde,Ještěd-28,31,43,52,60
FM: CZ,DE,PL
DAB/DAB+:Löbau-9A,5C,Žižkov/BH-12C, někdy Teleko 11A či 5D, někdy Berlín 10B a 12D
DVB-S/S2:Motorizovaný systém-dle paraboly 80cm a možnostem, ale i tak je toho dost.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


David Kříž

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 775
    • Zobrazit profil
Re:ČRo zlín již brzy 1.11
« Odpověď #5 kdy: 01. 11. 2017, 12:26:11 »
Startuje v 11.00 hod.

už to oficialně jede ;) tak Zlíňaci, jak to tam u vas vypada? RDS (PI, PS, popřipade radiotext).
Zlíňák je obyvatel Zlína, tak snad se tu nějaký objeví, co by to zodpověděl. Ti co tuto novu stanici chytí nejsou z 90 procent zlíňáci, ale tak nebudeme odpovídat, kdy nejsme tázáni, že :)


Jaroslav Honzík

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 634
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:ČRo zlín již brzy 1.11
« Odpověď #6 kdy: 01. 11. 2017, 12:29:05 »
Startuje v 11.00 hod.

už to oficialně jede ;) tak Zlíňaci, jak to tam u vas vypada? RDS (PI, PS, popřipade radiotext).
Zlíňák je obyvatel Zlína, tak snad se tu nějaký objeví, co by to zodpověděl. Ti co tuto novu stanici chytí nejsou z 90 procent zlíňáci, ale tak nebudeme odpovídat, kdy nejsme tázáni, že :)

Tím jsem myslel obyvatele Zlínského kraje, který je v dosahu ;) ja jsem třeba z Liberecka, ale v dosahu čro lbc nejsem.
DVB-T/T2: Löbau-nejde,Ještěd-28,31,43,52,60
FM: CZ,DE,PL
DAB/DAB+:Löbau-9A,5C,Žižkov/BH-12C, někdy Teleko 11A či 5D, někdy Berlín 10B a 12D
DVB-S/S2:Motorizovaný systém-dle paraboly 80cm a možnostem, ale i tak je toho dost.


rom2005

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 217
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:ČRo zlín již brzy 1.11
« Odpověď #7 kdy: 01. 11. 2017, 12:42:49 »
R-ZLIN
varied
radiotext: R-ZLIN
FM: Sony XDR-F1HD (I2C mód), Onkyo Integra t-4711(IF filtry: 5x110, 1x80 kHz), anténa Körner 9.2 H pol. s rotát. Yaesu g-450C;  ant. dvojče 2x 9-el K6STI V pol. s rotát. Yaesu g-450C
DAB+: Technisat digitradio 100, ant. dvojče 2x Vaten 14P DX s rotát. Yaesu g-450C + ultra low noise zesil. by DXPETR


David Kříž

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 775
    • Zobrazit profil
Re:ČRo zlín již brzy 1.11
« Odpověď #8 kdy: 01. 11. 2017, 15:36:14 »
Startuje v 11.00 hod.

už to oficialně jede ;) tak Zlíňaci, jak to tam u vas vypada? RDS (PI, PS, popřipade radiotext).
Zlíňák je obyvatel Zlína, tak snad se tu nějaký objeví, co by to zodpověděl. Ti co tuto novu stanici chytí nejsou z 90 procent zlíňáci, ale tak nebudeme odpovídat, kdy nejsme tázáni, že :)

Tím jsem myslel obyvatele Zlínského kraje, který je v dosahu ;) ja jsem třeba z Liberecka, ale v dosahu čro lbc nejsem.
A já jsem zas ze Slovácka, jeho severní části, která je oficiálně nedobrovolně součástí toho uměle vytvořeného Zlínského kraje, naladím 3 ze 4 frekvencí této nové stanice, ale nejsem Zlíňák... tak to asi radši psát své zkušenosti nebudu :) Ostatně co psát? Hraje to jak to hrálo, technicky se nic nemění kromě RDS PS a PI, to už tu proběhlo a obsah vysílání netřeba komentovat. PLkali tam haha hihi, spouštěli to ředitel ČRo a Čunek, pak tam zpíval Pavlica, ten se taky zaprodá čemukoli... furt plácali něco o Zlínu, takže to bude asi radio pro Zlín.


Jaroslav Honzík

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 634
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:ČRo zlín již brzy 1.11
« Odpověď #9 kdy: 01. 11. 2017, 16:25:35 »
Startuje v 11.00 hod.

už to oficialně jede ;) tak Zlíňaci, jak to tam u vas vypada? RDS (PI, PS, popřipade radiotext).
Zlíňák je obyvatel Zlína, tak snad se tu nějaký objeví, co by to zodpověděl. Ti co tuto novu stanici chytí nejsou z 90 procent zlíňáci, ale tak nebudeme odpovídat, kdy nejsme tázáni, že :)

Tím jsem myslel obyvatele Zlínského kraje, který je v dosahu ;) ja jsem třeba z Liberecka, ale v dosahu čro lbc nejsem.
A já jsem zas ze Slovácka, jeho severní části, která je oficiálně nedobrovolně součástí toho uměle vytvořeného Zlínského kraje, naladím 3 ze 4 frekvencí této nové stanice, ale nejsem Zlíňák... tak to asi radši psát své zkušenosti nebudu :) Ostatně co psát? Hraje to jak to hrálo, technicky se nic nemění kromě RDS PS a PI, to už tu proběhlo a obsah vysílání netřeba komentovat. PLkali tam haha hihi, spouštěli to ředitel ČRo a Čunek, pak tam zpíval Pavlica, ten se taky zaprodá čemukoli... furt plácali něco o Zlínu, takže to bude asi radio pro Zlín.

Takže podobné jako u nas :D neboj, oni se věnují i valašsku a tak ;), proste to nebude brno a věnovaní se brnu a okoli, ale budou se venovat zlinskemu kraji, tak se určite dočkaš nečeho i třeba ze sveho města ;) Jinak k tobě do zlína se jednou taky podívám :D u Brňáků sem už byl :) jinak PI toho radia je takovy kod, my "nedobrovolně" liberečáci máme 2E09.
DVB-T/T2: Löbau-nejde,Ještěd-28,31,43,52,60
FM: CZ,DE,PL
DAB/DAB+:Löbau-9A,5C,Žižkov/BH-12C, někdy Teleko 11A či 5D, někdy Berlín 10B a 12D
DVB-S/S2:Motorizovaný systém-dle paraboly 80cm a možnostem, ale i tak je toho dost.


Jaroslav Honzík

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 634
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:ČRo zlín již brzy 1.11
« Odpověď #10 kdy: 01. 11. 2017, 16:55:37 »
ale zajimave že třeba v sekci o rozhlase regionů tak že tam není ani čro liberec, natož zlín :D
http://www.rozhlas.cz/kraje/vysilani/
ikdyž ono by se dalo najít vic stranek ktere čro neaktualizuje, ikdyž ono i v tech vysilačich by se našli chyby. :D
další třeba tu.
http://www.rozhlas.cz/lide/regionalni/
« Poslední změna: 01. 11. 2017, 19:49:36 od Jaroslav Honzík »
DVB-T/T2: Löbau-nejde,Ještěd-28,31,43,52,60
FM: CZ,DE,PL
DAB/DAB+:Löbau-9A,5C,Žižkov/BH-12C, někdy Teleko 11A či 5D, někdy Berlín 10B a 12D
DVB-S/S2:Motorizovaný systém-dle paraboly 80cm a možnostem, ale i tak je toho dost.


David Kříž

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 775
    • Zobrazit profil
Re:ČRo zlín již brzy 1.11
« Odpověď #11 kdy: 01. 11. 2017, 20:52:02 »
Takže podobné jako u nas :D neboj, oni se věnují i valašsku a tak ;), proste to nebude brno a věnovaní se brnu a okoli, ale budou se venovat zlinskemu kraji, tak se určite dočkaš nečeho i třeba ze sveho města ;) Jinak k tobě do zlína se jednou taky podívám :D u Brňáků sem už byl :) jinak PI toho radia je takovy kod, my "nedobrovolně" liberečáci máme 2E09.
Nevím, jestli jsi méně chápavý, nebo se jen děláš, ale:
-nevím proč se mám bát o nějaké Valašsko, nemám s ním nic společné
-že to nebude Brno je právě špatně, Brno je tradiční centrum jižní Moravy, kam patříme, Zlín je umělé centrum umělého regionu, kde jeho části spolu nemají moc společné, regionu, který vznikl jen aby se Zlín cítil důležitý (i když není). Zlín je větší okresní město zasekané kdesi mezi kopci na začátku Valašska, ale dělá ze sebe hogo fogo
-nečekám, až se tam něčeho dočkám ze "svého města", je mi to jedno
- "ke mně do Zlína" se nepodíváš, nevím jestli umíš číst, ale psal jsem, že z toho města nejsem. A popravdě je mi uplně jedno kam se podíváš, nechápu, proč to tady někomu oznamuješ.
-to s tím PI kodem mi jako oznamuješ co to vlastně je? :D


AndrejH

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 095
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:ČRo zlín již brzy 1.11
« Odpověď #12 kdy: 01. 11. 2017, 21:25:55 »
Slovácko sa nesúdí; Jarda Honzík to občas zamotá, ale nemyslí to ve zlém

Kdysi jsem si myslel, že na regionálkách může něco být (ať rádio nebo TV), ale dnes jsem z toho zmaten; ČRo Brno nikdy nevydržím poslouchat déle než 5 minut, někdy v panice bleskově přepínám
DAB rádia: stolní Noxon Nova II, přenosné SilverCrest SDRF 10 B1 a SDR 1.5 A1, Pure Elan E3, Tesco DR1403G, externí anténa Iskra 9 prvků 9,25 dBi, zesilovač 23dB/0,7dB, kanálová zádrž 12D, místo příjmu Brno


David Kříž

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 775
    • Zobrazit profil
Re:ČRo zlín již brzy 1.11
« Odpověď #13 kdy: 01. 11. 2017, 21:58:53 »
Slovácko sa nesúdí; Jarda Honzík to občas zamotá, ale nemyslí to ve zlém

Kdysi jsem si myslel, že na regionálkách může něco být (ať rádio nebo TV), ale dnes jsem z toho zmaten; ČRo Brno nikdy nevydržím poslouchat déle než 5 minut, někdy v panice bleskově přepínám
To jsme na tom podobně, ale jen pro doplnění, nikde jsem nepsal, že bych poslouchal ČRo Brno :) Honzíkovu pomatenost tady zná snad každý, kdo sem chodí číst ty jeho výplody delší dobu, takže mě to nijak nevzrušuje. Někteří lidé prostě mají svůj svět...


David Kříž

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 775
    • Zobrazit profil
Re:ČRo zlín již brzy 1.11
« Odpověď #14 kdy: 01. 11. 2017, 22:11:47 »
Tak a teď  malé zpestření jak se to vyvíjelo s RDS PS a PI ČRo "Zlín" z konce roku 2014. Omlouvám se, ale ty odrážky odstraňovat nebudu, to bych se uklikal...

--------
Citace
Dobrý den
>>> Narazil jsem na zajímavou skutečnost. Vysílače ČRo Brno na 99,1 Uh.Hradiště a 97,5 Zlín mají rozdílné PI kody. Tím pádem mezi sebou nepřeladí a to přesto, že v AF vysílají každý frekvence i toho druhého. Uvědomil jsem si, že tato skutečnost nastala po té nedávné velké změně RDS před rokem. Vysílačům, které jakoby spadají do pod zlínské studio, byl přidělen jiný PI kod, než těm ostatní pro ČRo Brno.
>>>
>>> http://www.dx.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=1599
>>>
>>> Jak je vidět z tabulky, podobné situace je u ČRo Sever a Plzeň. Tam ale, pokud vím, skutečně odpojováky daných studií existují. Ve Zlíně ne.
>>>
>>> Takže Zlín, Vsetín a Uh.Brod mají "zlínský" kód 2C0A, ale Uh. Hradiště a zbytek jižní Moravy mají 2A0F.
>>>
>>> Jelikož studio Zlín nikdy nevysílalo vlastní program jako odpojovák jen na některých vysílačích ČRo Brno a dle posledních plánů reorganizace to ani nevypadá (studia se spíše slučují, jako Pce a HK, ČB a Jihlava), tak  mi uniká smysl této regionalizace Zlína oproti Brnu.
>>>
>>> Protože jezdím trasu Zlín - Uh.Hradiště denně, nepřeladí se mi. Asi by pomohlo překlopení PI kodu Uh.Hradiště na ten "zlínský", ale zas se ten problém jen posune dále směrem na jih, tj. při cestě z UH směr Hodonín, Břeclav se zase nepřeladí na 93,6 Babí lom.
>>>
>>> Je možno nějak zdůvodnit, proč jsou ty PI kody rozdílné, když zlínská oblast nemá vlastní odpojováky? Nenapadá mne důvod, čemu by to bylo ku prospěchu. Naopak vyrábí to zbytečně tento velký problém.
>>> Např. i na severu, když někdo pojede od Zlína po dálnici na Brno, tak Tlustá hora s Kojálem si ČRo Brno "nepředají".
>>>
>>> Přitom všechny vysílače ČRo Brno na celé jižní Moravě i ve zlínské podoblasti mají navzájem v AF uvedeny frekvence těch ostatních (viz screeny v příloze), ale díky PI kodu si ty "zlínské" s ostatními nikdy poslech v autoradiu "nepředají"
>>>
>>> V příloze pár screenů.
>>>
>>> S pozdravem
>>>
>>> David Kříž

Reakce z patřičných míst :

Citace
>>Dobrý den,
>>
>>obecně mají krajská studia ČRo neoptimálně přidělené PI kódy. Při správném přidělení by se identifikovaly jako "příbuzné" programy a například v noci by mohly vytvořit celoplošnou síť. Ve Vašem případě přibývá problém s AF, jelikož AF na jiném PI je neplatné. Věc je potřeba řešit s ČTÚ, které nám takové kódy kdysi přidělilo. Máme v plánu jednat s ČTÚ o změnách v PI. Chtěli bychom jim předložit plán na změny PI u všech krajských vysílačů.

Moje reakce z ledna 2016:

Citace
Dobrý den,
s potěšením jsem zjistil už před několika týdny, že PI kod ČRo Brno se konečně na vysílačích původně zamýšlených pro ČRo Zlín změnil na stejný, jako mají ostatní. Takže teď se již vše přepíná mezi sebou jak má. Díky! :-)
Sice změna byla zajímavá, ne vše zároveň, dost velké časové rozesupy a pár dní byl na dvou vysílačích (Zlín, Uh.Hradiště) někdy v říjnu zajímavý PS _CR_BRNO. Ale pak se to ustalilo na stejnem R-BRNO__ a jede vse bez problemu.

Ještě se zeptám, zachytil jsem informaci přímo ve vysílání, že ČRo Plus by měl vysílat v Ostravě na SV 1071 kHz. Je prosím možno uvést nějaké podrobnosti?

S pozdravem

A teď je zas vše jinak a "Zlín" je zas zpět :D i když s jiným PI a to konkrétně 2E02
« Poslední změna: 01. 11. 2017, 22:35:25 od David Kříž »