reklama

reklama

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - AndrejH

Stran: [1] 2 3 ... 35
1
Digitální rozhlas / Re:Budoucnost rozhlasove digitalizace
« kdy: 10. 12. 2017, 21:06:45 »
Ano, všichni co vidí něco dobrého na DAB, jsou hluší a slepí, jak píšete a je třeba taková individua i náležitě urážet,  protože to není názor, ale nesmysl  :)
Mějte hezký den.

Vlci vyjí a karavana jde dál...

2
Digitální rozhlas / Re:DAB Jižní Morava
« kdy: 10. 12. 2017, 17:33:15 »
Jo central, jak dostals hezké pohlazení od AS&AP

11D Vídeň 222,064 MHz
12C Kamzík 227,360 MHz
12D Hády 229,072 MHz

Sken tomu odpovídá, paráda vidět co se mé anténě honí hlavou. V nějakém doporučení jsem četl pro napětí na vstupu rádia minimálně 11 dBuV, pokud je tato jednotka ekvivalentem hodnoty 21-22 dBuV na skenu, tak to měřené místo mělo i rezervu; Kamzík má ještě o kousek více, no a Hády letí do nebe a jsou nalepeny na Kamzík.

3
Digitální rozhlas / Re:Budoucnost rozhlasove digitalizace
« kdy: 09. 12. 2017, 20:54:54 »
hlásím se do klubu DABhujerů a prohlašuji:

Děkuji Českému rozhlasu za rozšíření DAB vysílání i do mého regionu. Díky němu můžu poslouchat stanice jako Wave, Jazz nebo D-dur volně v éteru a v mém preferovaném bytovém prostoru; tím nemusím být přikovaný ke sluchátkům k počítači jako v jeskyni a pro volný poslech nemusím chodit po bytě jako marťan s bezdrátovými sluchátky jak v století páry abych mohl poslouchat to co chci.


A o tom to je, mužeš poslouchat kdekoli a hlavně je to zadarmo, nemusiš platit za internet aby si poslechnul radio...

jo, jo, tak nějak o tom to je...hlavně ten výběr stanic; i když u nás zatím jenom "pilotní" projekt

4
Digitální rozhlas / Re:Budoucnost rozhlasove digitalizace
« kdy: 09. 12. 2017, 20:49:00 »
S DAB zase poslouchas kvalitu jak z doby páry a jeskyně a to i v případě českého rozhlasu.

Wave, Jazz a D-dur v DABu zmar; deprese připlula, údy ochably.

Chtě zbaviti se deprese, přeladil jsem na FM a zalilo mně léčivé analogové ticho, deprese odplula, údy refreshly.

Analog má psychosomaticky navrch; pozdrav z Černovic.

5
Digitální rozhlas / Re:Budoucnost rozhlasove digitalizace
« kdy: 09. 12. 2017, 17:40:49 »
hlásím se do klubu DABhujerů a prohlašuji:

Děkuji Českému rozhlasu za rozšíření DAB vysílání i do mého regionu. Díky němu můžu poslouchat stanice jako Wave, Jazz nebo D-dur volně v éteru a v mém preferovaném bytovém prostoru; tím nemusím být přikovaný ke sluchátkům k počítači jako v jeskyni a pro volný poslech nemusím chodit po bytě jako marťan s bezdrátovými sluchátky jak v století páry abych mohl poslouchat to co chci.

6
Digitální rozhlas / Re:Má cenu kupovat?
« kdy: 09. 12. 2017, 16:59:49 »
... na malém modulu je tam integrována spousta funkcí včetně wifi v obou pásmech, tak bych se opravdu nedivil, kdyby byl problém v rušení...

nejdříve odbočka od wi-fi

Když jsem poprvé dostal do rukou rádio Pure Elan 3 - přenosné DAB bez jakýchkoliv jiných funkcí - intuitivně jsem napsal toto:

Vracím se k té "citlivosti" příjmu Pure Elan3 rádia resp. indikované intenzity signálu.
Přístroj má dva ukazatele intenzity; jeden hrubý 5-ti dílkový, který je společný i pro FM a který se trvale zobrazuje v dolní části displeje (na některém foto z minulého příspěvku je to vidět); druhý klasický při nakrokování na tuto informaci, zobrazuje se přitom společně s údajem chybovosti příjmu.

A zde je sranda, nevím jestli jenom u mého kousku anebo u všech, speciálně se to projevilo při slabém signálu kdy jsem v zahradě našel místo s příjmem (jenom jeden dílek na hrubé stupnici) a nakrokoval na intenzitu a zvuk zmizel a chybovost divoce lítala nad 50 a intenzita od nuly po něco - jakoby rádio v tomto režimu rušilo sama sebe.
Dnes jsem v jednom dokumentu narazil na poznámku:

Konvoluční kódování s hodnotou 1/2 a s délkou 7 spojeno s Viterbi dekódérem dává kódovací zisk blížící se 7 dB v přítomnosti šumu v Gauss kanálu (měřeno k nekódovanému signálu)...měřené BER, které se vejde do této hodnoty již zahrnuje "implementační toleranci" asi 2dB, což je např. nedokonalost přijímače jako např. RF samo-inteference způsobená rychlými logickými obvody.

Naštěstí na filozofování ohledně těch výše uvedených 2dB nikdo nemá a bůhví kolik to je v reálu; chtěl jsem tím říct, že mou výše zmíněnou zkušeností jsem intuitivně odhalil, že rádio může vytvořit bordel samo pro sebe.

no a do toho tenhle Gorbačov...tedy wi-fi...:)

7
Digitální rozhlas / Re:Budoucnost rozhlasove digitalizace
« kdy: 08. 12. 2017, 22:01:29 »
Já jsem poněkud natvrdlý, tak jsem jeho vyjádření o jeskyni nepochopil, takže zůstávám klidný.

já se s plnou vážnosti domnívám, že význam výrazu "jeskyně" by mohl být dohledatelný např. na wikipedii :)

8
é
za vítěze se nepovažuji...Kolem stanice Lösch a brány "U Migu" chodím s fenkou relativně často; škopek bych si převzal s jednou podmínkou: dám Ti své rádio Pure na pár měsíců na hraní...

Zítra (sobota) pojedu dvakrát kolem tvého bydliště. Jednou v 9:30 a podruhé asi v 10:30. Pokud by jsi vyběhl k migu, tak ti mohu předat cenu. Pokud to nevyjde, necháme to na příště.

10:30; mé poznávací znamení je osoba v doprovodu středně velkého černého psa; nějakou minutku počkej resp. se rozhlédni jestli nejsme kolem na blízku - abych fenku netrápil povelem "čekej" :)

Rádio bych chtěl vrátit někdy v dubnu; mám v něm nechat nabíjecí baterky? Síťové napájení je "součástí dodávky".


9
Digitální rozhlas / Re:DAB Jižní Morava
« kdy: 08. 12. 2017, 21:33:46 »
...od 30.11. kdy vykopli Hády a tato 12D killer queen mi zlikvidovala sousední 11D Vídeň...no a dnes večer kolem osmé večer
Intenzita 9 dílků, chybovost 0-1. Zařval jsem "co se to k sakru děje?!"

Rozum mi to nebere.

Ne každý den je posvícení ... včera boli zlepšené príjmové podmienky, mne (okr. Topoľčany) včera hral aj kanál 9C z Chorvátska.

ano, v koutku duše jsem doufal, že může být meteo mimořádka, venku to bylo cítit v luftě a potvrdilo mi to sondážní měření ČHMU - inverzní koleno na grafu výškové teploty jak vyšité.

Což napovídá tomu, že místní robustní 12D leze do 110 km 11D, ale je tam asi zlom, kdy při určité intenzitě přespolního se s tím přijímač vyrovná (resp. místní predátor nemá absolutní moc); takže musím čekat, jak Rakousko realizuje celoplošný multiplex, který má být zaveden v první polovině 2018 tj. jaké technické parametry bude mít - místo a výkon vysílačů, SFN ap. Pokud budu mít štěstí tak budu na příjmu nezávisle na meteo.

Čta o DAB střevech, představuji si to, co se děje v přijímači asi takhle:

Když přijímač zobrazuje Playing (ale z důvodu vysoké chybovosti nehraje), identifikoval MUX tj. správně identifikoval i synchronizační kanál a správně načasoval okno pro Fouriera; protože pro FIC (Fast Information Channel), který následuje a který obsahuje MCI (Multiplex Configuration Information) se používá robustní ochrana proti chybovému přenosu s 0.33 konvolučním kódem, což odpovídá přenosu 67 % redundantních dat, přijímač dokáže dekódovat tuto informaci tj. při manuálním ladění zobrazí název Muxu. Samotný MSC (Main Service Channel) ale takhle luxusně zabezpečen není tj. když se mi do slabšího 11D sere brutální 12D, konvoluční kódování muziky již tahá za kratší konec a nedokáže zrekonstruovat info 11D protože mu 12D příliš rozdrbal posloupnost nul a jedniček.

Jiná věc je, že Kamzík 12C (soused predátora 12D) ukáže na intenzitě jenom velkou 0; to nevím jestli je již analog problém na vstupu anebo nějaké sekundární digitální hrátky :)

10
Digitální rozhlas / Re:Budoucnost rozhlasove digitalizace
« kdy: 07. 12. 2017, 22:19:38 »
... Měls to zkusit s pozemními anténami.
V dobách analogu jsem měl 10 programů a vypadalo to takto (foto)

na té smršti antén (foto ve Tvé příloze) sedí Kos! Kouzlo náhody, paráda, Mr. Kos dal těm anténám úplně jiný rozměr... tedy alespoň pro mně. Jinak sorry za odbočku.

11
Digitální rozhlas / Re:DAB Jižní Morava
« kdy: 07. 12. 2017, 21:30:26 »
normálně jsem ZCEPENĚL.

od 30.11. kdy vykopli Hády a tato 12D killer queen mi zlikvidovala sousední 11D Vídeň, jsem ob den v bezmezné zoufalosti na ni klikl abych si potvrdil, že jsem v ř.ti, no a dnes večer kolem osmé večer po kliknutí na dálkoovladač vidím na displeji Big City Live a slyším muziku. Jsem ZCEPENĚL.

Intenzita 9 dílků, chybovost 0-1. Zařval jsem "co se to k sakru děje?!" Světověji to zní "what the f.ck is going on here?!"

Rozum mi to nebere.

Již jsem zvažoval nákup levnější varianty "krabice na lednici" bez vstupu pro externí anténu (k čemu externí anténa kvůli killer queen Hády) a včil nevím která bije.

To jsou starosti, že :)

12
Digitální rozhlas / Re:Má cenu kupovat?
« kdy: 06. 12. 2017, 22:11:40 »
... Pro smart audio je právě mnou odkazovaný modul Venice 6.5, který je založený na čpiu Chorus 3 a ne Verona 2 s čipem Kino 4 jako u Venus Colour...

sorry, nepozornost z mé strany; nicméně: sice u čipu Chorus 3 tam nezmiňují citlivost (proč?), ale nebere mi to rozum, že by parametr FM příjmu odsunuli na druhou kolej; jestli to vůbec technicky u čipu jde resp. jakou jinou výhodu by to mohlo získat.

13
Digitální rozhlas / Re:Budoucnost rozhlasove digitalizace
« kdy: 06. 12. 2017, 22:03:18 »
zrovna dnes na worlddab linkli link na článek nějakého britského zřejmě DABhujera, vypíchl jsem některé věty, níže odkaz na článek pro auditory, že jsem si z Pros&Cons nevyselektoval jenom Pros

- v Londýně si lze vybírat kolem 120 DAB stanic...jestli jste držitelem FM licence toto číslo může být trochu sužující...na druhé straně, cožpak jste si nekoupili FM licenci protože to byla téměř monopolistická příležitost?

- před mnoha lety, byla jenom jedna telekomunikační firma - AT&T (USA) nebo British Telecom (UK), nebo Telecom Australia. Pak byl trh otevřen. Ceny za komunikace sletěly když nový konkurenti vstoupily na trh, kvalita nabídky a služeb vzrostla a situace se pro spotřebitele zlepšila.

- V Norsku, průměrný posluchač se přesunul z příjmu 5ti celostátních stanic k číslu přes 35. Některým vysílatelům změna prospěla, jiným ne.

- Norsko: samozřejmě, že internet přináší posluchačům desetitisíce stanic. Je ale zajímavé, že v Norsku, množství muziky streamované třeba přes Spotify se vlastně snížilo když nyní mají posluchači širší výběr a více stanic na míru.

-  je téměř nevyhnutelné, že hodnota FM licence v těchto nových podmínkách nabere směr dolů. Ovšem to co neklesne je hodnota rozhlasové stanice, která je pro její posluchače hmatatelná a relevantní .

https://www.radioinfo.com.au/news/value-fm-licences-decreasing-here%E2%80%99s-why-it-doesn%E2%80%99t-matter

14
Digitální rozhlas / Re:Má cenu kupovat?
« kdy: 06. 12. 2017, 20:57:45 »
Nějak se mi mátlo že jsem to někde četl, ale asi máš pravdu, budou tam asi stejné střeva ... viz. https://forum.digizone.cz/index.php?topic=1116.msg83925;topicseen#msg83925
- takže lze předpokládat i stejné vlastnosti u FM pro všechny varianty rádia, reakce na můj stejný dotaz na parabole tomu taky odpovídají. To radio hraje na FM na prut hůř než jakýkoli obstarožní mobil s FM, což mě zaskočilo...  :(  jinak je ale celkem OK  ;)

tam ten můj odkaz na Frontier Silicon to záhadně háže na Minuet platformu, v tom rádiu C3 by měla být platforma Venus Colour:

http://www.frontier-silicon.com/venus-colour#.WihIe1Xia70

buď jak buď, záhadou je, proč by to mělo mít (nebo má) na FM suchotinový příjem; platforma je na modulu Verona 2 a ten je na čipu Kino 4, tedy  FM citlivost -110dBm. Buď něco nedomysleli v návrhu, zdrbali ve výrobě obecně nebo na nějaké sérií produkce.

15
Digitální rozhlas / Re:Budoucnost rozhlasove digitalizace
« kdy: 05. 12. 2017, 20:48:40 »

...Není bez zajímavosti, že jednou z nejvýnosnějších firem této země je společnost MikroTik věnující se bezdrátovým systémům internetové konektivity.Všechno souvisí se vším a každá platforma odpovídá podmínkám v dané zemi.

Miku, ale to jsou jenom Tvá falešná slůvka...  ;)


...Diktátor Augusto Pinochet stal se předsedou junty a v roce 1974 se nechal jmenovat prezidentem v Chile....

Miku, udělat takovou školáckou chybu a udělat překlep při hledání na internetu a zadat "Pinochet" místo "Pinocchio", to je brutální pochybení! (vykřičník působí na čtenáře kvadraturním účinkem bez rozdílu odolnosti čtenáře, věta zakončena prostou tečkou působí na čtenáře lineárně dle odolnosti čtenáře)  ;)


Stran: [1] 2 3 ... 35

reklama