reklama

reklama

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Pamětník

Stran: [1] 2 3 ... 156
1
Proti gustu žádný dišputát. Neměly by Vánoce spíše představovat období pohody a setkávání s rodinou a přáteli? Sedět sám před televizí jen proto, že tam náhodou běží jakýkoliv pořad v HD a třeba lepší jen v SD si tedy nezaslouží pozornost? ;)

2
Digitální rozhlas / Re:Má cenu kupovat?
« kdy: 09. 12. 2017, 16:46:07 »
Vzal jsem na zkoušku LIDL SilverCrest SIRD 14 C3 - na FM nepoužitelné, katastrofální citlivost, může někdo porovnat tento poslední (C3) s předchozími typy (C2, C1, B1) které by měly mít jiný čip... Je  mi jasné, že FM je u těchto rádií jen do počtu ale přesto mě zajímá, jestli v tomto posledním typu není FM ošizeno víc než u starších variant. Tento C3 je na FM použitelný snad jedině na lok. silné stanice po dobastlení konektoru a připojení venkovní anteny... na prut to je naprostá katastrofa
Nemohu porovnat mezi sebou C3 a C2, ale moje C2 se na FM projevuje celkem uspokojivě, i když toto pásmo vůbec neposlouchám. DAB+ a internetové stanice mi hudební kulisu z tohoto přijímače uspokojivě poskytnou. Nicméně jsem otestoval "citlivost" FM tuneru mé C3 a i když mám přijímač v koutě, abych z bočních reproduktorů vyprodukoval alespoň nějaký stereo zvuk a proto se teleskopický proutek krčí úplně v rohu, 30 poslouchatelných stanic v Praze je snad akceptovatelných.

3
Digitální rozhlas / Re:Budoucnost rozhlasove digitalizace
« kdy: 09. 12. 2017, 10:41:25 »
Nemůžu sice odpovídat za omara3, ale určitě existovala místa, kde bylo možné přijímat nejen místní vysílače, ale v režimu DX vzdálené TV i FM vysílače. Ideálně by to tak i mělo vypadat. Pro každý směr a kanál vlastní anténu, s vyladěnými propustmi, zádržemi a předzesilovači. Určitě to ale není řešení pro standardní příjem, které by si musel pořizovat každý divák a posluchač. I rybář obvykle vlastní několik prutů na různý styl rybolovu a velikost úlovků.

Osobně na to jdu zcela opačně. Hledám řešení s minimem antén, nejlépe jedinou, která nabízí dostatečnou úroveň signálu pro maximum vysílačů. Často mi proto anténa nemíří na žádný vysílač, skončí na optimálním azimutu pro příjem požadovaného, často i ze zadního směru. A co takové řešení neposkytne, to s klidem oželím. Stejně jsem schopen sledovat živě jen jedinou stanici a další 2 paralelně nahrávat. Nakonec většinou nestačím všechny nahrávky shlédnout, den má i v mém případě jen 24 hodin.

4
Digitální rozhlas / Re:Má cenu kupovat?
« kdy: 08. 12. 2017, 21:27:49 »
Sice je to pro někoho už přijatelnější cena za DAB, ale "Lídl" rádio je hlavně internetové a jeho užitná hodnota je tedy více než trojnásobná. Čili přímé srovnání nejde udělat, jsou to jiné kategorie.

5
Digitální rozhlas / Re:Budoucnost rozhlasove digitalizace
« kdy: 08. 12. 2017, 08:50:21 »
.....Dnes mám místo 13 antén pouze 5, alespoň v tom digitál pomohl.
Ano, to není umění dělat textilie na tryskovém stavu, ale na kolovratu. Vítej v jeskyni :D
To jsem, oproti omarovi, ještě dopadl dobře. Já byl pasován jen na století páry.... ;D

6
Digitální rozhlas / Re:Budoucnost rozhlasove digitalizace
« kdy: 05. 12. 2017, 22:15:21 »
....Já měl v analogu něco kolem patnácti - dvaceti stanic v perfektní PAL kvalitě! Současné DVB-T v MPEG2 nesahá analogu v PALU ani po kotníky (to už zaznělo na x debatách a od x lidí) a za tím si stojím! .... Když je vysílání v DABU x-krát levnější, proč v něm nejsou soukromníci, kteří počítají každou kačku a rádi určitě za šíření x-krát ušetří! Zase bavíš!  ;D ;D
Někdo přesvědčuje druhé ohromujícími číslovkami jako jsou "všichni", "každý", jiný použije obyčejnou proměnou "x" a myslí si, že přirozené číslo v rozsahu třeba 1 až 6, nebo snad ještě méně, je přesvědčující argument. Někdo zkrátka žil v pohádkové zemi, kde měl 20 stanic v PERFEKTNÍ PAL kvalitě.

Ale zpět k DABu, o kterém je toto téma. Je pravděpodobné, že se opravdu jedná o vynucenou technologii, ale historie se nebude ptát, co v prosinci 2017 proti DABu měl jakýsi bezvýznamný "Pinočet". Do učebnic dějepisu se určitě nedostane.

7
Digitální rozhlas / Re:Budoucnost rozhlasove digitalizace
« kdy: 05. 12. 2017, 17:56:21 »
Zrušit DAB i u nás a to bez náhrady, ..... vem rozum do hrsti!  ;D ;D ;D
Každá technologie má své klady a zápory, od každé se očekávají nějaké výhody, některé vznikají jen proto, že si to doba žádá, že je to přirozený technický vývoj. Jen mi je záhadou, jak dokázaly ČRa a nepřátelé českých daňových poplatníků zařídit celosvětové změny související s digitalizací přenosových cest médií. Že donutily zahraniční vědce/inženýry najít něco nového, co nikdo nepotřebuje, fabriky vyrábět přijímače, které nikdo neodebírá a v neposlední řadě obchodníky, kteří si jen blokují sklady, když váží své finance na zboží, které nikdo nekupuje.

Ano, představa, že něco, co se mi nelíbí, úplně zruším, může být lákavá. Opět ale nechápu, proč si někdo myslí, že tyto neustálé útoky proti DABu na mizivě sledovaném webu, mají něco tak radikálního zařídit. Není to spíše jen hobby, šířit "bl.ou" náladu v oblasti obyčejného rádia a tvrdě prosazovat své extremistické názory?

8
Digitální rozhlas / Re:Budoucnost rozhlasove digitalizace
« kdy: 03. 12. 2017, 13:57:11 »
Odpověď #277 kdy: 02. 12. 2017, 22:32:51.....v autě si člověk vystačí s FM .....

.....Osobně si v autě dám flashku do USB a nejsem závislý ani na zašumělém FM ...... Aha, ty vlastně ani netušíš, co to flashka je a jak se dá využít. To je pochopitelné, ve století páry nic takového nebylo :D :D :D
Tak už je mi to jasné. Áda sHitler je humanoidní robot, protože si v autě nevystačí s FM, jako lidé. :o

Dále neví, že už minulém století existovaly flašky, ovšem s lepším obsahem, než s nějakou muzikou pro roboty. ;D

9
Digitální rozhlas / Re:Budoucnost rozhlasove digitalizace
« kdy: 03. 12. 2017, 10:00:03 »
Přesně tak,  doma (+ v kanceláři a všude, kde je net) je internetové rádio podstatně lepší než DAB a v autě si člověk vystačí s FM (navíc přechod na DAB by znamenal i úpravu přijímacího zařízení, nejenom samotné nové autorádio).
I když DAB samozřejmě funguje doma + všude, kde je net, všude jinde, kde má pokrytí, nemá DAB konkurenci ve své mobilitě. Vystačit si s FM v autě může jen kolenovrt jako ty, ostatní jezdí v autech, kde už DAB tuner je, nebo si ho nechají namontovat. Také ve své rozměrové třídě a mobilitě nemá třeba DAB přijímač Lingo iJoy u internetového příjmu mně známého konkurenta.

10
Digitální rozhlas / Re:Má cenu kupovat?
« kdy: 02. 12. 2017, 13:05:52 »
Na Windows 10 :D

11
Digitální rozhlas / Re:Budoucnost rozhlasove digitalizace
« kdy: 02. 12. 2017, 12:45:52 »
Shrnu odpověď pro oba zdejší diktátory.
O koho se prosím jedná? Tedy pokud náhodou nefrčíš na LSD nebo jiných omamných či psychotropních věcech, kdy by se halucinace daly tímto vysvětlit :D
Když tak pěkně prosíš, tak pro staříka ze století páry asociují nicky "Pinočet" i "sHitler" ty jedny z nejhorších diktátorů západního světa. Proč jste si zvolili právě taková provokativní jména, to neřeším, možná je to i jen jedna osoba?  ;D

12
Digitální rozhlas / Re:Budoucnost rozhlasove digitalizace
« kdy: 02. 12. 2017, 12:07:52 »
Shrnu odpověď pro oba zdejší diktátory. Mé ilustrace analogové TV vznikly hlavně v době, kdy v místě příjmu fungovaly 4 stanice z Bavorska a jediná ČST, která vyžadovala obrovskou anténu na střeše pro I. TV pásmo. Provizorní příjem "legální" TV v srpnu 68 musela zajistit anténa na židli pokoje, protože by její vystrčení z okna, jen pár desítek metrů od štábu okupačních vojsk na Haštalském náměstí v Praze, mohlo znamenat koledovat si o kulometnou dávku.
Klidně bych také mohl prezentovat šum, nebo černou obrazovku, jako produkt analogové TV před lety.  :P Zprasit obraz se dá i ze Skylinku, na to stačí málo a potom to zde prezentovat jako produkt DVB-T2.  ;D ;D ;D

13
Digitální rozhlas / Re:DAB Jižní Morava
« kdy: 02. 12. 2017, 11:48:08 »
Nehroutím se z toho, že ze společných fondů jsou placeni vojáci AČR v Afganistánu, financována kriminální služba, i když mi ještě žádnou ukradenou věc nevrátila. Tak proč by mi mělo vadit, že jsou některé TV a R stanice financovány z jiných zdrojů, než přímou platbou od jejich diváků a posluchačů? Kolenovrtům z kategorie Ády sHitlera ale vadí, že z jejich daní je placen jistý druh charity, či, že něco lid dokonce dostane zadarmo. Ó, jaká hrůza, která se asi nedá přežít.  ;)

14
Digitální rozhlas / Re:Budoucnost rozhlasove digitalizace
« kdy: 02. 12. 2017, 11:36:03 »
No jo, zlatej analog......
Sice to jsou obrázky z příjmu televize z mého archívu, ale pro čilského diktátora to stačí..... :)

15
Digitální rozhlas / Re:DAB Jižní Morava
« kdy: 02. 12. 2017, 11:16:26 »
mám novou hračku, zkoumat fenomén "vliv Killer Hády na dálkový příjem"......
Zda má mít přednost privátní dálkový příjem zajímavé stanice nad tuzemským "standardem", je věc názoru. Ano, pro některé posluchače je pomalé budování domácích sítí DABu spíše negativní proces, ale stejně jednou místní příjem znemožní většinu DX příjmu, i když to někdy bývá spíše na škodu. S tím se ale nedá téměř nic dělat, nebo to opravdu brát jen jako přechodnou hračku. ;)

Stran: [1] 2 3 ... 156

reklama