reklama

reklama

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - AndrejH

Stran: [1] 2 3 ... 36
1
Je to západ, foceno od sajtu u Drahan, bez přípravy, jen náhoda, zrovna jsem odjížděl.
Akorát to do něho chtěla napálit nějaká ÁÁÁÁ-třistaosmdesátka... ;)

klobouk dolů; to že je A380 na pozadí je náhoda (a krásně vypadá jako "near miss" - že jde urvat jedno z lan), ale, že jsi ji zoomnul a zakomponoval do záběru s vysílačem...no... já s tím již nic neudělám, škopek jsem vypil...tuším že cena prodělala "real miss"

2
Digitální rozhlas / Re:DAB+ přijímač Tesco DR1403G
« kdy: 14. 12. 2017, 22:12:53 »

...Nemohla by pomoct ostře laděná zádrž, která by pomohla přijímačům s nedostatečnou selektivitou (pokud mají anténní vstup jako ten Andrejův)? Teroz má v aktuálním sortimentu zatím jenom zesilovač s dvojitou filtrací a kanálovou propust pro 1 kanál DAB. Snad by byli ochotni zkusit i zádrž na 12D, v mezních situacích by to mohlo hrát nějakou roli. (Obj. č. 458 a 501)M.

opět se vracím k tomuto podnětu a byť jenom amatérský nadšený oťukávač podstaty "vo co go" přesto mám pochybnosti resp. dotaz na experty.

Ten zesilovač č. 458 bych zavrhl jako první, je sice jenom pro jeden kanál DAB, ale místní killer queen Hády 12D ten zesilovač přehulí tak, že Vídeň 11D si ani necvrkne, přemýšlím.

Ta kanálová propust č. 501 - tomu jako laik totálně nerozumím; je to pasivní nebo aktivní prvek? Mate mně poznámka Terozu, že je průchozí pro napájení, což může znamenat, že je pasivní, ale napájení pro zesík pošle dál? Pak tam není zmíňka o kolik utlumí okolí -  aby mně to ty Hády náhodou total neuštíplo :)

Nechápu o co ti jde Andreji, ta propust je za 210 Kč a stejně bys přikoupil ADS-B zesilovač za pětikilo nebo něco podobné a tedy poštovné řešit nemusíš, tak nevím co pindáš.

P.S.

ještě poznámka k té "ostře laděné zádrži"; nechci kecat, ale to je sci-fi scénář v mnoha situacích; pasivní klasická fyzikálně podléhá nějakému poklesu dB na dekádu nebo oktávu a ta super keramická resp. SAW (Surface Acoustic Wave = PAW povrchová akustická vlna) je sice lepší, ale silný místní versus vzdálený slabší signál je neřešitelný oříšek. Give Me the Truth Now, jak zpíva John Lennon :)

3
Mimo soutěž...

paráda..sice nevím kde to bylo foceno, ale připadá mi to jako východ slunce tj. přivstat si (pokud foceno v těchto dnech)...a o tom to je, nejenom záznam, ale ta příprava...

4
Digitální rozhlas / Re:DAB+ přijímač Tesco DR1403G
« kdy: 13. 12. 2017, 21:56:12 »

Oproti mapce je pokrytí  pravděpodobně větší pokrytí směrem k SK hranicím. Viz. dnešní test, kdy jsem čekal spíš  DAB z Bratislavy, ale nenapadlo mě, že by těch 5kW z Hádů dolétlo až tak daleko.

Mně by naopak napadlo, že bych u Kuželova mohl Hády lapat celkem bez problémů, 5kW pro DAB je slušná palba, navíc profil celkem ok; spíše mně překvapila nutnost hledat stabilní místečko...není nad praktickou zkušenost :)

5
Digitální rozhlas / Re:Budoucnost rozhlasove digitalizace
« kdy: 13. 12. 2017, 21:45:42 »
Odkaz na studii porovnávající kvalitu DAB+ a FM: https://www.tubejack.nl/wp-content/uploads/2016/04/DABzweden.pdf

zajímavý odkaz, děkujeme; nutné to prolouskat aby člověk vnímal souvislosti a nevytrhlo se něco z kontextu
bleskový závěr na konci v Conslusions:

A DAB+ subchannel bit rate of 160 kbit/s would be comparable to or better than the average types of FM transmitters used by Swedish Radio
tedy: DAB+ bitový tok 160 kbit/s by byl srovnatelný nebo lepší jako průměrný typ FM vysílačů používaných ve Švédsku

jak jsem zmínil, je potřeba se propotit přes předešlé řádky aby to nebylo vytrženo ze souvislostí

6
Digitální rozhlas / Re:DAB+ přijímač Tesco DR1403G
« kdy: 13. 12. 2017, 20:55:25 »
...Minulý týden jsem zkoušel příjem DAB 12D z Hádů opačným směrem- na Ochoz, Křtiny, atd. Výsledek nic moc. Jakmile člověk vjede do obce Ochoz u Brna je 12D absolutně bez signálu.

Je známý vyzařovací diagram DAbu na 12D z Hádů?? Příjde mi to tímto směrem utlumené.

pokrytí zde
http://www.rozhlas.cz/img/e6/web/vysilace/mapa/mapa_dab.jpeg

nikde se nepublikovalo s čím souvisí úbytek pokrytí severním směrem, jestli směrováním antén, profilem nebo obojím. Nicméně Ochoz je na mapě pokryta i když je v dolíčku, no suprise no signal. Juknu tam s rádiem a psem, je tam hezky :)

7
Digitální rozhlas / Re:Budoucnost rozhlasove digitalizace
« kdy: 12. 12. 2017, 22:00:40 »
... manželka nepozná rozdíl mezi DAB a FM. Tím pádem to nepozná ani dalších 90% populace... Budoucnost rozhlasové digitalizace záleží zejména na přístupu obchodníků a rozhlasových stanic. Kvalita zvuku v tom nebude hrát žádnou významnou roli....

je to tak, 90 % populace poslouchá rádio tak, že "něco někde hraje".

S kvalitou zvuku bych nebyl až tak pesimistický, sice to teprve pitvám, ta sluchátka (1000 Kč), jiná sluchátka (3000 Kč), zaskočí mně třeba konkrétní písnička, jedna bez rozdílu jiná ve prospěch toho a zase jiná ve prospěch onoho; radši se nechávám čas na průzkum.

8
Digitální rozhlas / Re:Budoucnost rozhlasove digitalizace
« kdy: 12. 12. 2017, 21:51:58 »
ženu ani květinou neuhodíš

Byl jsem si jist, že se ozve nějaké hovado... a tím .o.otem je áda šitler alias áda pinocchio alias štázi ddr; takového .o.ota člověk hned tak nenajde... emotikon fekálií neexistuje, sociální médium nepředpokládá takový extrém, ovšem médium netušilo co takový áda pozře a ještě hnilobněji vyplivne do prostoru.
Neměl bys tu návštěvu na psychiatrii podceňovat, protože tvůj zdravotní stav se rapidně zhoršuje a bez pomoci odborníka už se neobejdeš :D

Ádo, naletěls ideálům když jsi věřil Stasi_DDR, byl jsi jenom béčkovým agentem když ti v příručce nechali jako poslední štaci posílat lidi na psychiatrii

9
Digitální rozhlas / Re:DAB+ přijímač Tesco DR1403G
« kdy: 12. 12. 2017, 21:11:06 »
No, to do budoucna nevypadá dobře. Docela jako s FM se zahušťováním vysílačů.

Nemohla by pomoct ostře laděná zádrž, která by pomohla přijímačům s nedostatečnou selektivitou (pokud mají anténní vstup jako ten Andrejův)? Teroz má v aktuálním sortimentu zatím jenom zesilovač s dvojitou filtrací a kanálovou propust pro 1 kanál DAB. Snad by byli ochotni zkusit i zádrž na 12D, v mezních situacích by to mohlo hrát nějakou roli. (Obj. č. 458 a 501)
M.

ty brďo, super připomenutí Terozu, mají total nové stránky a produkty, díky.

Včetně těch produktů, které zmiňuješ; za experimentování to stojí, výsledek ať veme čert; umím si představit zkrotit místní extrémně silný 12D versus slabší dálkový 11D, i to by byl přínos. Potvrzovací technické razítko na zadku samozřejmě nemám, ale intuice mi říká, že Big 12D versus Small 12C bude pro fyziku/filtry atd. neřešitelný oříšek.

Nevěřím ani DAB systému za 20 litrů, stejně má ve střevech to co tranzistorák; taky nevěřím, že, přes to, že ty přípojné obvody/napájení/země a nevím co, má řešen pečlivě, že to tu nerovnováhu sousedních kanálů zachrání. Budu šťastný když se mýlím.

10
potvrzuji, že vyhlašovatel soutěže dodržel podmínky a avizovanou cenu - škopek - transferoval osobě, kterou určil jako vítěze soutěže. Protože soutěžní podmínky neurčily jak má vítěz s odměnou naložit (a má fantazie je omezena), škopek jsem vypil, čímž rovněž považuji soutěž za ukončenou.

11
Digitální rozhlas / Re:DAB+ přijímač Tesco DR1403G
« kdy: 12. 12. 2017, 20:30:49 »
... s přímým výhledem na Hády, Vídeň i Bratislavu. Hády byly přesně 6km na dosah (viz foto).
Tesco hrálo rakouský multiplex s vypětím všech sil, ale Pure ne....

mně stačilo Hády zakrýt vlastním tělem a Vídeň i Kamzík se chytly.

Má spekulace proč se u Vídně Tesco chytlo a Pure ne: Pure má lepší citlivost a rušení Hádů mimo jeho pásma prostě zvedl rušivý signál na úroveň kdy se již signál Vídně nebyl schopen korektně synchronizovat/dekódovat. Nedělám si iluze o tom, jak korektně vysílatelé jsou schopni dodržet doporučení norem, což není nic proti ČRa, protože to třeba můžou dodržet, ale prostě to nemusí být v silách fyzikálních zákonů oddělit blízké kanály s extrémně rozlišnou intenzitou signálu a to bez ohledu na selektivitu přijímače.

A to jsem mluvil o 11D versus 12D; když vemem 12C versus 12D...tě bůh

12
Digitální rozhlas / Re:Budoucnost rozhlasove digitalizace
« kdy: 12. 12. 2017, 20:12:14 »
ženu ani květinou neuhodíš

Byl jsem si jist, že se ozve nějaké hovado... a tím .o.otem je áda šitler alias áda pinocchio alias štázi ddr; takového .o.ota člověk hned tak nenajde... emotikon fekálií neexistuje, sociální médium nepředpokládá takový extrém, ovšem médium netušilo co takový áda pozře a ještě hnilobněji vyplivne do prostoru.

13
Digitální rozhlas / Re:Budoucnost rozhlasove digitalizace
« kdy: 10. 12. 2017, 21:06:45 »
Ano, všichni co vidí něco dobrého na DAB, jsou hluší a slepí, jak píšete a je třeba taková individua i náležitě urážet,  protože to není názor, ale nesmysl  :)
Mějte hezký den.

Vlci vyjí a karavana jde dál...

14
Digitální rozhlas / Re:DAB Jižní Morava
« kdy: 10. 12. 2017, 17:33:15 »
Jo central, jak dostals hezké pohlazení od AS&AP

11D Vídeň 222,064 MHz
12C Kamzík 227,360 MHz
12D Hády 229,072 MHz

Sken tomu odpovídá, paráda vidět co se mé anténě honí hlavou. V nějakém doporučení jsem četl pro napětí na vstupu rádia minimálně 11 dBuV, pokud je tato jednotka ekvivalentem hodnoty 21-22 dBuV na skenu, tak to měřené místo mělo i rezervu; Kamzík má ještě o kousek více, no a Hády letí do nebe a jsou nalepeny na Kamzík.

15
Digitální rozhlas / Re:Budoucnost rozhlasove digitalizace
« kdy: 09. 12. 2017, 20:54:54 »
hlásím se do klubu DABhujerů a prohlašuji:

Děkuji Českému rozhlasu za rozšíření DAB vysílání i do mého regionu. Díky němu můžu poslouchat stanice jako Wave, Jazz nebo D-dur volně v éteru a v mém preferovaném bytovém prostoru; tím nemusím být přikovaný ke sluchátkům k počítači jako v jeskyni a pro volný poslech nemusím chodit po bytě jako marťan s bezdrátovými sluchátky jak v století páry abych mohl poslouchat to co chci.


A o tom to je, mužeš poslouchat kdekoli a hlavně je to zadarmo, nemusiš platit za internet aby si poslechnul radio...

jo, jo, tak nějak o tom to je...hlavně ten výběr stanic; i když u nás zatím jenom "pilotní" projekt

Stran: [1] 2 3 ... 36

reklama