reklama

reklama

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Pamětník

Stran: [1] 2 3 ... 154
1
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Přechod na DVB-T2
« kdy: 24. 11. 2017, 18:03:58 »
To je dobrý nápad, udělat na FB nějakou skupinu a až tam bude třeba 100 000 lidí tak se domluvit ....
Oni se nedokáží domluvit lidi na důležitějších akcích, jako jsou volby do parlamentu, nebo prezidenta, tak proč by se domluvili na nějakém hromadném a zbytečném protestu proti způsobu TV vysílání?

2
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Přechod na DVB-T2
« kdy: 24. 11. 2017, 18:00:09 »
Jenom malý dodatek,myslel jsem si,asi mylně,že v 21 století by měl být HD standart,proč by se měl zpoplatnit.Asi tomu nerozumím.
Myslet si může každý co chce. Žádný standard pro komerční TV ale neexistuje, vše se řídí sledovaností a náklady na vysílání. Ty nejsledovanější komerční stanice už program v HD odbavují na satelity a do kabelovek. Čili za pozemní vysílání v HD by připlácely jen za větší pozemní datový tok. Ono by stačilo se vzdát některých málo sledovaných klonů, které stejně jen měly blokovat kapacitu v MUXech proti konkurenci a zbyla by kapacita na HD i za stejné náklady. Proč ale nezkusit vyděsit diváky, že HD nelze za dnešních podmínek provozovat a že si musí pořídit nové vybavení, aby mohli platit možná zpočátku zanedbatelné částky. Ona každá koruna, znásobená milionovou sledovaností je dobrá. A, že se mohou časem utahovat šrouby, to má vyzkoušen Skylink se svým SERPO.

3
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Přechod na DVB-T2
« kdy: 24. 11. 2017, 09:02:20 »
Kdyby nikomu nevadil způsob/forma přechodu na DVB-T2, bylo by to divné. Splní slib ČT, že když bude mít v DVB-T2 patřičnou kapacitu, bude v něm vysílat v HD? Ano. Ale přechod se nekoná kvůli HD od ČT. Komerční stanice mohl na DVB-T2 lákat fakt, že s dosavadním SD se do MUXu vejde více stanic, čili se šíření zlevní. Pokud budou nejsledovanější stanice stát o sledovanost, i ony mohou využít možnosti DVB-T2 vysílat v HD. Proč ale nezkusit z diváka vyždímat ještě více, než přispěje do reklamních fondů jejich zadavatelů? Proto ty výhrůžky o payTV. Co ale dělají komerční stanice pro osvětu mezi diváky, aby kupovali jen přístroje s CI sloty pro placenou kartu? Kdo nepřežije pokračující provoz Novy, Primy, Barrandova a spol. v SD, nebo dokonce jeho úplné vypnutí v pozemním šíření? Diváci, nebo komerční stanice? A o tom to je.

4
Je zcela lhostejné, k čemu majitel svůj televizor použije. Podle zákona musí zaplatit koncesi k jeho provozování, dokonce i jen za jeho držení. To je odpověď na otázky:"Lineární TV vysílání taky nepotřebuji - je vlastně nutné jej mít předplacené?  Pojede bez něj televize?"

5
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Přechod na DVB-T2
« kdy: 24. 11. 2017, 08:22:39 »
Pokud by se přijal názor, že nemá vůbec cenu se tímto tématem zabývat, co by to mělo za následek? Dnes nemá cenu naříkat nad rozlitým mlékem, kdo za osekání kmitočtů v DVB-T může. Dříve, nebo později, ho nahradí DVB-T2. Co ale přinese "předčasné" spouštění vysílačů DVB-T2? Téměř nic, ale za to tento další digitální "krůček" přece nemůže. Vzhlížet se v německém způsobu přechodu je ale zavádějící. Jaká část německých diváků je závislá na pozemní platformě? Jaké jsou ceny TV a STB s HEVC tunery v Německu a v Česku? Stejné, ale kupní síla obyvatel je nesrovnatelná. Podobně je zbytečné naříkat nad neochotou šířit HD obraz komerčními stanicemi. Komerce znamená výdělečné aktivity, ne charitu. Zákony řízená ČT, jako veřejnoprávní stanice, má povinnost vysílat pro občany v HD a není to pro ni, ani vysílatele problém, potřebná kapacita v DVB-T2 konečně bude k dispozici. Čí ostudou je tedy vysílání DVB-T2 na český způsob? Na koho by se tedy mohla svést odpovědnost? Není spíše řada na komerčních stanicích, aby zbytečně nerozmělňovaly své programy v mnoha ubohých klonech a do jedné, dvou stanic zajistily diváka lákající program s lepším obrazem? Kdo jistě ví, jak se zachová v DVB-T2 divák? Jak to dopadne se sledovaností = prosperitou komerčních stanic v DVB-T2? Každý netouží po 4k, na mnohé programy by to stejně bylo zcela zbytečné mrhání přenosovou kapacitou. Nakonec by se neměl ignorovat koláč sledovanosti. Kolik stanic dnes zajišťuje téměř 100% sledovanost? Nedokázali by se diváci obejít bez desítek stanic se sledovaností zlomku procenta? A, komu by nestačila nabídka v DVB-T2, si bude muset připlatit za DVB-S a DVB-C. Je na tom něco nepřijatelného?

6
Jednoduchá rada od stolu, to čiší odborností. Třeba má tazatel v údolí jižním horizontem zakrytý výhled na satelit Skylinku. Ale ani nemusí s parabolou laborovat na střeše, ona se jistě snáze nastavuje ve sklepě.  ::) Božínku..... :'(

7
Jak by tedy zněla lepší rada? Metrová parabola, směrovaná na Cukrák, nebo na Votice? :P

8
Rada hodna Ády sHitlera.....  ;D

9
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Přechod na DVB-T2
« kdy: 17. 11. 2017, 15:49:02 »
Skylink byl kdysi taky bez pravidelných poplatků a pokud jde o nové vybavení, tak to se týká všech platforem. Jinak na Slovensku je pozemní placená nabídka, v Rakousku se kóduje a ve spoustě jiných států taky. A žádný problém, takže netřeba v ČR dělat z kódování vědu :)
Já se nenechám jen tak ukecat. Skylink byl sice původně bez pravidelných poplatků, ale zavedení SERPA neznamenalo nutnost si pořídit nové vybavení. Kolik procent slovenských diváků využívá pozemní příjem? Kolik z nich přešlo na placenou PLUSTELKU?  Také bych mohl argumentovat cizinou, že v Německu mají 100% satelitní pokrytí mnoha free stanicemi v HD. Když ale v Rakousku a v mnoha jiných státech jim chcípne koza, může chcípnou i u nás....  :)

10
Nejen Vaten, ještě musí být na obalu uvedeno "určena pro příjem DVB-T2"!  ;)

Přijímal doteď tazatel TV vysílání a odkud? Zatím žádnou anténu neměl? Pokud měl, zkusil s ní přijímat DVB-T2 odpovídajícím přístrojem? Nebyl úspěšný? Až potom bych trochu chápal, proč se vůbec ptá. ::)

11
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Přechod na DVB-T2
« kdy: 17. 11. 2017, 15:16:40 »
On je trochu rozdíl v tom, když je někdo zvyklý využívat nějakou službu, má na to HW vybavení, jen se mu zvednou poplatky v SERPO a nutností si zvykat, že už není veškerý pozemní příjem zadarmo, je nově třeba si opatřit příslušný HW a ve výsledku možná přibude pár programů v kdovíjaké kvalitě.

Není tajemstvím, že si platím téměř maximum všech služeb od kabelovky UPC a mám dojem, že výše poplatků je adekvátní využívaným službám. Nejsem ale slepý a i když v rohu obrazovky svítí logo komerční filmové stanice s HD, tak jasně vidím, že film má formát 4:3, barvy odpovídají pásce VHS a přes všechno je nepřehlédnutelný rastr, který nebyl ani v analogu. Přičemž to není chyba přenosu, protože každá reklama je jako vymalovaná. A za tohle si chtějí komerční stanice nechat platit? Což o to, já to při pestrosti nabídky UPC přežiji, vždy si najdu program, který mne zaujme a má kvalitní obraz, ale co ti chudáci, kteří pokorně půjdou na poštu uhradit složenku za ubohou nabídku pay TV v DVB-T2? Budou jen chvíli brblat? Uvidíme....

12
Na webu tohoto druhu ale snad není nutný takový "opatrný" přístup. Což o to, odborné úrovně tu není většinou nikdy dost, ale ta morální se nejen tady spíše s časem zhoršuje. Arogantní odborník někdy nadělá více škody, než užitku.

Na druhé straně, letité analogové zkušenosti jsou dnes opravdu spíše k smíchu. Samozřejmě by bylo ideální, ke všemu v DVB přistupovat vědecky, nebo alespoň s odpovídajícím technickým vybavením. Principem digitalizace pozemního TV vysílání ale zase není nutnost začít od profesionálně nastavené anténní soustavy. Mnozí diváci, zejména, když budou mít trochu štěstí, jen svůj televizor se správným tunerem přeladí na kanály s vysílači DVB-T2 a tak si zachovají nejen své dosavadní oblíbené stanice, ale pár jich budou moci přijímat i v HD.

Jak ale rozumně reagovat na původní dotaz v tomto vláknu? Já většinou radím se porozhlédnout u bezprostředních sousedů. Třeba problém už mají vyřešený a jejich zkušenost se dá nějak využít pro podobné kroky. Já vím, můžete namítnout, že i o pár metrů posunutá anténa může poskytnou zcela jiný signál. Ale to jsou spíše případy míst s obecně problematickým příjmem, nebo v případě touhy přijímat vzdálený vysílač s jinou nabídkou, než má ten "místní".

13
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Přechod na DVB-T2
« kdy: 16. 11. 2017, 22:41:44 »
V zásadě nemám nic proti poplatkům, když je za ně adekvátní služba. Ale, obávám se, že stejně budou komerční stanice šetřit na datovém toku, však divák to nepozná, když mu nyní často stačí jen jejich SD "mazanice". Díky zisku z pay TV v DVB-T2 snad komerčky zlepší svou dosavadní programovou skladbu? Budou snižovat podíl reklamy? Nabídnou jen programy v nativním HD? Nebo to bude zase kartel a neexistující konkurence v konečném důsledku nebude znamenat lepší obraz? Pokud by byly poplatky v DVB-T2 nízké, zaplatily by se náklady na karty? Bylo by možné v jedné domácnosti provozovat více karet za nezvýšenou cenu, jako to třeba jde u UPC? Budou diváci ochotni nahrazovat přístroje bez CI slotu? Nabídne DVB-T2 takové množství programů, jako DVB-C, nebo DVB-S? Proto bych nesouhlasil s tím, že pouhé zavedení poplatků v DVB-T2 by navždy přineslo uvedený klid.  ;)

14
Set-top-boxy / Re:Technisat Digipal DAB+ - problém s ORF DVB-T2
« kdy: 16. 11. 2017, 11:43:31 »
Možná je to i odpověď těm diskutujícím, kteří považují certifikační nálepku "DVB-T2 ověřeno" za zbytečnost, stejně jako prý drahé testy, kterými se tato vhodnost pro tuzemský DVB-T2 testuje podle v Česku platného D-Booku. Je tedy možné, že nemožnost příjmu rakouského DVB-T2 s jejich D-Bookem není argument pro vrácení přijímače, který pro Česko vyhovuje.

15
Na štítku je sice napsáno 47.....862 MHz, ale další parametry jsou pro vysoké frekvence 450 a 862 MHz. Podle toho, že má zesilovač jen jediný vstup, jsou asi zmíněné 2 antény připojeny přes nějaký slučovač a právě ten nemusí FM pásmo propustit. Protože je vše kovové a dobře stíněné, bude to horší anténa než kus drátu.

Na nepovedené fotce není moc vidět, který z ovladačů mění "náklon", což ovlivňuje zesílení na protějších koncích celého pásma zesílení a pro původní nastavení pro TV mohou být preferovány vysoké kanály a FM pásmo může být až o 18 dB potlačeno. Viz  http://www.spaun.de/files/06daf_de_HNV-200-F.PDFiz

Stran: [1] 2 3 ... 154

reklama