reklama

reklama

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Pamětník

Stran: 1 ... 151 152 [153] 154
2281
...proč je HD obraz tohoto nového seriálu ještě horší, než-li v SD rozlišení.  :-[ :-[
Máte na mysli jakýsi barevný šum ve scénách se slabým osvětlením? Neznám celou technologii zpracování TV digitálního signálu, ale připomělo mi to artefakty fotek z digitálních foťáků, jejichž snímací čipy také nezvládají snížené osvětlení bez přisvícení bleskem. A tento barevný šum s hrubým zrnem, moaré a posunem barev je jedním z kritérií hodnotících charakteristik digitálních fotoaparátů.

2282
Jak zjistil Xmux a i mně se to potvrdilo, moc brzy se vyčerpala kapacita webu pro obrázky. A to je dost ořezaná jejich velikost i rozlišení. :-[ :'( >:( :P

2283
Tak jsem to pro kontrolu zkusil a také jsem s ilustrací neuspěl. :-[

2284
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re: Vysílače - fotky
« kdy: 11. 04. 2010, 16:35:00 »
Martine, pěkné fotky, nejen ty z Ještědu... :D

2285
DVB-C tuner není jedině použitelný jen pro příjem kabelovky. Dal by se využít i v rámci digitálně bohatě naplněných systémů STA. Pro výrobce asi není problém modifikovat své DVB tunery pro teresteriál a kabelovku se stejným HW. Jen uživatelům chybí dva koaxiální vstupy, pro připojení antény a kabelovky, při variantě souběžného příjmu DVB-T i DVB-C. Na druhé straně je pravdou, že odbyt výrobků má vliv na chování výrobců a pokud budou více prodávány TV s DVB-C tunerem, potom bude i nabízený sortiment patřičně reagovat. Přitom cenu samotného TV tato dvojitá použitelnost nikterak nepříznivě neovlivní.

U tuneru pro DVB-S ale toto asi neplatí, zde musí být do TV integrován další tuner za vyšší náklady, tedy za příplatek.

Také další nadstandard, který uvádíte, by se jistě líbil i dalším uživatelům, ale zde výrobci asi moc netouží po modulárnosti a univerzalitě svých modelů. Ono docílit skutečné kompatibility ke všem normám a jejich národním specifikům by asi nebyl jednoduchý HW a FW oříšek.

2286
Mně osobně analogová Nova z VV nevadila, ale chápu tu radost z vypnutí, protože svým výkonem a zbytečným provozem, dokázala možná blokovat některý příjem DVB-T z Bavorska, o který někteří v našem západním příhraničí stáli.

2287
Velkou anténu si pořizovat nehodlám. I tak si myslím, že by ČRA a této lakolitě určitě měli spustit nějaký dokrývač (Andrlák). Přece jen cca 15tis. lidí je dost.
Celá myšlenka digitalizace vychází, při zajištění pokrytí státem garantovaného území a není to celých 100%, z předpokladu, že je teresteriální digitální vysílání přijímáno venkovní anténou ve výšce 10m nad terénem. Možná tomu ještě chybí úplná specifikace předpokládané referenční antény, ale to by už mohlo zavánět monopolem a porušením pravidel hospodářské soutěže. Dokrývač by se měl použít jen tam, kde by těch 15 tisíc obyvatel nemělo kvalitní příjem i za předpokladu vlastnictví opravdové antény a ne těch náhražek, spojovaných s digitálním vysíláním.

2288
:) mně to v praze hraje taky jako víno. 8)
Po návratu z chalupy přišel na řadu pochopitelně test Prim z Ještědu. Tentokrát jsem zvolil za anténu aktivní placku, která u severozápadního okna poskytovala nejlepší signál asi v interakci s tělesem ústředního topení.  ;)
Situace, poloha antény, hledání signálu, jeho úroveň a foto ilustračního pořadu, jsou v připojené fotogalerii.  :D
Závěrečné konstatování? Postupně bude Praha asi obkličována DVB-T vysílači a na DX už moc volných oken nezbyde?  :-[

2289
DVB-T MUX2 (41.k), PRAHA
PRIMA po 5.4.2010 20:00 - 21:20
Zázraky života (4)

DVB-T MUX3 (46.k), PRAHA
Prima (MPEG-4 HD) po 5.4.2010 20:00 - 21:50
Lhar, lhar

Na tom je názorně vidět, jak je dobré mít v Praze naladěny všechny varianty MUXů a proto mít i možnost z jedné stanice přijímat dva různé programy. ;)

2290
Pod editačním rámečkem příspěvku je tlačítko + Rozšířené možnosti. Jejich nabídka obsahuje i okénko pro vložení fotky ve formátu jpg a informace, že lze najednou vložit jen 4 obrázky i s limitem velikosti každého jednotlivého i celkové všech 4. Nejsnazší je využít automatickou konverzi fotek do formátu vhodného pro webovou prezentaci, což je akce, kterou má snad většina obrázkových editorů.

2291
Odkladiště / Re: Co všechno jsem viděl
« kdy: 05. 04. 2010, 09:39:28 »
HD satelit, propojil ho s VCR a 37cm CRTéčkem

Úplně smysluplná tato volba diváka sice není, ale troufám si tvrdit, že i na malé obrazovce, s přiměřeným rozlišením, může být obraz jak "obrázek". Vezměme třeba pohlednicový formát. Několik generací fotografů bylo uspokojeno s tím, že může druhým ukazovat své povedené záběry na formátu 9x13cm. Lidské oko, z přiměřené vzdálenosti, dokáže vnímat i na tak malé ploše všechny detaily. Barevné, kompoziční, vypovídající. Pokud není TV zobrazovač typu 300x200 pixelů, třeba digitální fotorámečky s úhlopříčkou 8 i 7 palců a rozlišením 800x600 bodů, důstojně nahradí právě tu pohlednici na fotopapíru. Pokud někdo nezkoumá detaily obrázku lupou, bohatě to postačuje. 37cm na CRT TV je sice na tom obrazově hůře, ale nemůže být někdy výsledný dojem lepší, než na zpixelizované obří úhlopříčce LCD či plazmy?

2292
O serveru DigiZone.cz / Re: Blogy na DigiZone
« kdy: 04. 04. 2010, 10:54:05 »
Co si myslíte o blozích na DigiZone.cz? Jaké autory byste uvítali, co byste si v nich chtěli číst? A zajímají vás vůbec? - viz http://blog.digizone.cz/
Velmi u mně záleží na tématu a jeho pojetí autorem. Téměř vždy to bývá taková veřejná zpověď, se kterou má autor potřebu se svěřit někomu zcela cizímu. Proto nejsou pro mne blogy tím nejzajímavějším webovým informačním kanálem. ;)

2293
Že ale může postup digitalizace mít i kladný vliv na konstrukci anténních monster je vidět na sousedově střeše v Merklíně. Z původní směsice antén pro analog a DVB-T nakonec zbyly jen 2 antény, optimální pro Krašov a Hoher Bogen.

2294
Netroufnu si ale hodnotit, co je maximalistické, přiměřené, univerzální, hrozné, zbytečné a odstrašující.  :o

2295
V Praze 4, v odpovídajícím balíčku také fungují. :o

Stran: 1 ... 151 152 [153] 154

reklama