reklama

reklama

Poslední příspěvky

Stran: [1] 2 3 ... 10
1
Analogový rozhlas / Re:Plánované vysílače - Slovensko (FM&DAB)
« Poslední příspěvek od MajoDX kdy Dnes v 11:41:49 »
Viem iba, že 7A-Žilina si koordinujú HMZ RÁDIOKOMUNIKÁCIE, aj som s nimi komunikoval, ale v tomto momente by sme detailami zbytočne predbiehali to, čo sa zrejme ani nestane - je to totiž mimo GE-06 plán a také frekvencie u nás neprechádzajú.
...

Očakávania sa naplnili, 7A neprešla, aktuálne už majú žiadosť na 5D.
2
To je tak, keď si to dávate úložiská zdarma. Ono ten HW na ktorom je to uložené sa sám od seba nezaplatí, takže je logické že materiály od ľudí, čo nič neplatia spoločnosti mažú, resp. inak obmedzujú.
3
Digitální televize přes IP protokol (IPTV) / Re:Mediální tanečky operátorů
« Poslední příspěvek od Jaroslav Honzík kdy 21. 09. 2017, 21:00:22 »
Jistý nejmenovaný český image hosting přešel na model "jen s registrací" a ještě k tomu smazal všechny nahrané fotografie z minulého půl roku (minimálně). >:( Tak jsem to musel promazat, čímž topic malinko utrpěl. Bohužel nemohu obnovit, tyhle postřehy si nikde nezálohuju.         

Tohle delaji bohužel všichni, ikdyž nepřechazí na žadny model, tak prostě ty fotky zahadně mizí, co sem videl všudemožne članků s chybejicimi obrazky nebo logy image serverů, take jsem se s tim setkal když mi zmizela polovina obrazků, někam si neco daš a ono to počase kamsi zmizí a to ikdyž to bylo tvoje, tohle vůbec nechapu co je k tomu vede, pak se nikde ničeho človek nedohledá.
4
Digitální televize přes IP protokol (IPTV) / Re:Mediální tanečky operátorů
« Poslední příspěvek od Rogue 11 kdy 21. 09. 2017, 20:21:17 »
Jistý nejmenovaný český image hosting přešel na model "jen s registrací" a ještě k tomu smazal všechny nahrané fotografie z minulého půl roku (minimálně). >:( Tak jsem to musel promazat, čímž topic malinko utrpěl. Bohužel nemohu obnovit, tyhle postřehy si nikde nezálohuju.         
5
Satelitní digitální vysílání (DVB-S) / Re:MagioSat - novinky
« Poslední příspěvek od Stefan Bukovan kdy 21. 09. 2017, 16:05:07 »
K 20.09.2017 skončil kanál CBS Drama (majiteľ stanice sa rozhodol kanál v SR zrušiť).

Telekom informoval o opätovnom zaradení stanice Film+ (Magio - balík XL, Magio Sat - balík L a Digi - balík Maxi).
6
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Nove koordinace CR
« Poslední příspěvek od VITEK2442 kdy 20. 09. 2017, 12:55:34 »
Pokud jste si toho nevšimli,tak všechny mají status A4,5,T což znamená,že jsou v žádosti o koordinaci podle článků 4 a 5 Dohody GE06 a T je na přechodnou dobu.
7
Každopádně mě docela udivuje co je mezi anténáři nevraživosti, to bych tedy neřekl :-).
Já myslím, že ne víc, než mezi jinými řemeslníky. A také to má jednoduchý důvod. V době analogu bylo možné na obrazovce „přečíst“ hodně z kvality příjmu a dost lidí do toho dělalo nebo aspoň trochu rozumělo. Příchodem digitálu „čtení“ obrazovky definitivně zaniklo a bylo nutné měřit - tedy koupit (i drahý) měřák. A začít studovat nový obor a pochopit. A i když to vypadalo jako bonanza (každý chtěl přijímat, hromady zakázek), taky nastal tvrdý, až bratrovražedný boj. Naštěstí ale tehdy odstartovaly stavby mobilních sítí, řada mých známých tam odešlo. Jinak by snad dnes „anténář“ byl druh na vyhynutí. A dneska? To už je jen takové kočkování. A že jsem na začátku mluvil o řemesle? Bez aspoň mlhavé představě o teorii pole, signálů a soustav a číslicové techniky se to vážně nedá dělat. A proto mezi lidmi stále přežívá mnoho mýtů, jak se lidé snaží digitální techniku narazit na analogové kopýtko, aby tomu aspoň trochu porozuměli. Potýkám se s tím stále. Vládne extrapolace miniaturní zkušenosti a vynášení kategorických soudů.
Pokojové antény rozumný člověk hned na začátku zavrhne.
Nesouhlasím. Jejich potíží je malá směrovost a umístění v silně nehomogenním poli. Čekal jsem, že se odehraje „výbuch“ se spouštěním LTE, ale ten se jaksi nekonal. Nebo byl tak malý, že jej členstvo anténářů pohodlně vstřebalo. Další věc je, že se dost mění vnitřní konstrukce směrem k lepší adaptaci na nové podmínky. Bohužel to zase ničí přístup obchodníků, kteří dokonalejší konstrukci neumí „prodat“ a tak na to lepí ty své šílené nálepky, kterým se tu smějeme. Ale je nás málo, než aby to změnilo trend.
Takže nyní očekávám, jestli se onen LTE výbuch neodehraje s DDII.

Soused má zase televizi, která od 55 nahoru nejede, tak jsem mu tam musel narvat útlumáky,…
To se mi nezdá, to by odporovalo D-booku, a ten doopravdy nemá přemrštěné požadavky. To možná bude krpa jinde. Jinak předpokládám, že mluvíš o dBµV.  Opravdu běžný rozsah pro QEF je 43-84 dBµV (přepočítávám z dBm). Slušné boxy pak 33-94 dBµV. A to nejlepší, co jsem měl v rukách mělo 29-110 dBµV (ale to nebylo moc cenově přístupné. I když teď, co občas vidím za ceny…).
8
Kojál jel dva týdny do provizorek, které tam přesunuli z Pradědu, ve středu dvacátého to přepojí zpět do tubusu, kde se měnily AJ.
9
2. Když sečtu, kolikrát jsem vrtal za posledních 10 let do pozemních, kabelovkových a satelitních rozvodů, tak pozemák suveréně vede. Neustále změny kanálů, přechodové sítě a přidávání vysílačů si vynutí zásah. Na kabelovku jsem za těch 10 let nešáh.
Myslel jsem to tak, že na novém místě laik, který umí objednat TV v e-shopu, rozchodí (aspoň trochu a třeba s pokojovou anténou) jen pozemák a už večer po obdržení dobírky se dívá. Někdy nadává na celý svět a na sebe, že si zvolil zrovna tuto „blbou“ značku TV, která nehraje, zatímco naprosto všechny jiné značky by mu doma na pokojovku hrály („… psali to na internetu“). U kabelovky musí přijít technik a parabolu, než správně nastaví, stihne spadnout ze střechy.

3. Není to úplně typické pro tento případ, ale mám z twin LBN Radio Freccia HD. STB hraje bez problémů a televize kostkuje. Vysvětluji si to rozdílnou citlivostí.
Snad kdybys tou citlivostí nemyslel všeobecně přijímanou úrovňovou (napěťovou), ale citlivost na chyby. Ale ta už je věcí softwaru. A to ještě mluvím o chybách demodulačních, nikoli na nižší úrovni - paketové, až bitové. Na ty je normální SW krátký a navíc je klidně schopen ukazovat Q=100%. To už jsem tady kdysi rozebíral. Praktický dopad je jasný - STB má mnohem míň práce, a víc času může být věnováno opravě chyb, a i vývojáři si se sw víc vyhrají.
Pokojové antény rozumný člověk hned na začátku zavrhne. Ty jsou pouze pro mimořádné případy skvělého pokrytí a mobilní použití.
Do hlouby demodulace nevidím. Znám však STB, které jedou až od vstupní úrovně 62dB a jiné klidně jedou od 50. Soused má zase televizi, která od 55 nahoru nejede, tak jsem mu tam musel narvat útlumáky, aby si nemusel kupovat novou televizi. Není jednotná šablona proč něco jede a nejede.   
10
Aj zasuvka ma utlm ako aj ten rozbočovač.Hlavne by som vymenil antenu za sito a potom sa uvidi čo dalej.
Stran: [1] 2 3 ... 10

reklama