Autor Téma: programová nabídka UPC  (Přečteno 188016 krát)

Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:programová nabídka UPC
« Odpověď #60 kdy: 07. 12. 2015, 00:34:10 »
Tak nejen zákazníci satelitních služeb musí občas sáhnout hlouběji do peněženek. I UPC ruší některé dřívější balíčky a za příplatek 40.-Kč třeba slibuje zvýšení rychlosti internetu na 100 Mbit/s a 10 Mbit/s, nově přidává pro mobilní TV "závisláky" Wi-Free a Horizon Go i videotéku My Prime.  :'(
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


272930370

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 308
    • Zobrazit profil
Re:programová nabídka UPC
« Odpověď #61 kdy: 07. 12. 2015, 12:47:11 »
Sjednocení balíčků má logiku, protože už v tom byl dost hokej, když někteří měli i 10 let staré tarify, byla spousta různých rychlostí (někdy navíc doplněné dvojnásobným uploadem - služba booster) a hlavně co klient, to pomalu jinak nastavená cena. Teď by měl být alespoň na čas klid a pořádek :)


ivovi

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 540
    • Zobrazit profil
Re:programová nabídka UPC
« Odpověď #62 kdy: 09. 12. 2015, 09:50:40 »
Taky myslim ze to ma logiku, je to osvedceny zpusob (nejen UPC) jak dostat z lidi vice penez - zruseni puvodni sluzby a automaticke prevedeni na sluzbu sice o neco lepsi ale drazsi. :)


272930370

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 308
    • Zobrazit profil
Re:programová nabídka UPC
« Odpověď #63 kdy: 09. 12. 2015, 11:25:02 »
UPC dostane víc peněz pouze z těch uživatelů, kteří je budou ochotni dát neboli kdo s novými podmínkami nesouhlasí, ten může ke dni účinnosti dát výpověď a bez sankcí odstoupit. Žádný problém. Ale troufnu si tvrdit, že když měl někdo např. haluzní 30/1, 32/1,5 apod. a teď nově s doplatkem pár desetikorun bude mít 100/10, tak to spíš uvítá, než aby protestoval.


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:programová nabídka UPC
« Odpověď #64 kdy: 09. 12. 2015, 16:05:05 »
Samozřejmě plácáte nesmysly, protože tato úžasná nabídka spojená se zdražením mi přišla též, i když mám 100Mb/s. Nyní mi nabízejí úžasných 240Mb/s a Horizon s tvrzením že stávající nabídka přestane existovat. Přestane existovat jen onen balíček, nikoliv připojení 100/10, ale proč to nezkusit vyrazit nějaké prachy navíc. Samozřejmě spoléhají na to, že to člověk bude ignorovat nebo nebude mít náladu strávit na jejich telefonní lince věčnost při dohadování o tarifu.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


272930370

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 308
    • Zobrazit profil
Re:programová nabídka UPC
« Odpověď #65 kdy: 09. 12. 2015, 20:40:17 »
Teď zase plácáš ty a řádně, protože to, že přijde nabídka vůbec neznamená, že ji musíš využít. Prostě firmě UPC zdvořile poděkuješ s dovětkem, že nemáš zájem (nebo je rovnou hulvátsky pošleš někam) a zůstane ti co máš. Je to stejná situace, jako když mně zavolá mobilní operátor, že má pro mě úžasný neomezený tarif a jestli na něho nechci přejít nebo když Skylink rovnou pošle složenku na nějaké Mini, Multi apod. přesto, že platím jenom serpo. Prostě odmítnu a vymalováno. Kapišto, Nováku?
A dohadovat se na žádné telefonní lince nemusíš, zjevně máš internet, takže to stačí poslat přes webový formulář: https://app.upc.cz/klpoz/cz/ContactForm.aspx


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:programová nabídka UPC
« Odpověď #66 kdy: 09. 12. 2015, 21:36:05 »
Ale nikoliv. Ona "nabídka" je v reálu jen pouhé "Oznámení o změně služby". Balíček bude zrušen, cena se zvyšuje o 50Kč a nabídka spočívá v přidání služby Horizon, o kterou je fakt nežádám, zvlášť po zkušenostech s jejich skvělým boxem. Samozřejmě je tu možnost vypovědět to kvůli změně podmínek celé. Realita je tedy taková, že UPC toho využila ke zdražení kombinovaných balíčků. Původní Komfort v kombinaci s netem už za tu cenu nedostanete, ani jeho odpovídající náhradu. Jedině způsobem hádání se na arabském trhu, čili po telefonu :-)
« Poslední změna: 09. 12. 2015, 21:46:54 od Jan Novák »


AndrejH

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 095
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:programová nabídka UPC
« Odpověď #67 kdy: 09. 12. 2015, 21:36:35 »
Klasika, hoši se oplácávájí kdo plácá, tím nechci říct, že já nebudu plácat  :)

Kdysi bylo UPC prodejná dívka a každý měl u nich cenu jakou ukecal, nevím jestli to ještě platí. Já jsem byl blb co nikdy nesmlouval, mám sice balíčkovou slevu, ale nevím jak špatnou nebo dobrou. Faktem je, že se mně  jednou za rok UPC pokusí ukecat na rychlejší internet za minimální příplatek a já vždy hraji prosťáčka, že nevím co to je a že to co mám mi stačí a mám pokoj.

Ani nevím co mám, ale vím, že 100 Mbit je mně na prd. Takže názor 272930370 (feel free to call me), že 30/1 je haluzní mně ponižuje. Nevím proč bych mněl připlatit pár desetikorun za 100/10 a uvítat to když mi to je na prd.  Taky nevím jak tomu mohu vzdorovat výpovědí, když alternativa v podobě nekonečného čekání na aukci kmitočtů mobilních služeb a nekonečného čekání na cenově tržní pro-zákaznické chování  poskytovatelů a omnipotentní impotenci státu jim dát přes držku, mně tu výpověď despoticky upírá.

Pak se 272930370 opravil a říká, že se nabídka nemusí využít; toto již více koresponduje s mou zkušeností, že příspěvky 272930370 je potřeba pozorně číst.

Mně ještě UPC nekontaktovalo; pokud by mně to chtěli zdražit, opakuji, kdy zde konečně ten debilní stát vytvoří prostředí aby člověk tyto síťové společnosti odkázal do příslušných mezí. Hele státe, řekni nám, jestli jsi blbej a pomalej, anebo jsi mafián, který hraje s těma síťovkami ať je to energetika nebo telekomunikace.
DAB rádia: stolní Noxon Nova II, přenosné SilverCrest SDRF 10 B1 a SDR 1.5 A1, Pure Elan E3, Tesco DR1403G, externí anténa Iskra 9 prvků 9,25 dBi, zesilovač 23dB/0,7dB, kanálová zádrž 12D, místo příjmu Brno


272930370

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 308
    • Zobrazit profil
Re:programová nabídka UPC
« Odpověď #68 kdy: 10. 12. 2015, 06:53:57 »
30/1 je opravdu haluz (myšleno po technické stránce) a záhy to zjistili i v UPC, kde to napřed upravili na 32/1,5 a následně k tomuto tarifu začali nabízet i booster, takže ve výsledku bylo již schůdných 32/3. Každopádně kdo má zájem o to nejlevnější, tj. 10/1, tak není problém: http://www.dostupnyinternet.cz/int10/


AndrejH

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 095
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:programová nabídka UPC
« Odpověď #69 kdy: 10. 12. 2015, 21:16:35 »
... tato úžasná nabídka spojená se zdražením mi přišla též, i když mám 100Mb/s. Nyní mi nabízejí úžasných 240Mb/s a Horizon ...

Už je to tady...taky jsem dostal vánoční pozdrav od Ježíška... abych mu platil + 51 Kč měsíčně, že mi přinese dárek..no nekup to za tu cenu... Mně nabízejí "až 100 Mb/s", již jsem se zmínil, že ani nevím co mám, tipuji to na 60 Mb/s nebo tak nějak... abych při těch 100 Mb neměl nějaké závratě nebo jiné zdravotní problémy...

Pro objektivitu:

Mínusy: zdražení o 51 Kč; nemožnost bránit se alternativou kdybych to zdražení nemohl překousnout, nebo prostě z principu

Plusy: "Více než 1000 titulů všech žánrů ke zhlédnutí zcela zdarma ve videotéce My Prime" - může být zajímavé
           "Horizon Go" - to nevím jestli je pro mně zajímavé
           "Wi-Free: bezdrátová síť zdarma s více než 200 000 hotspoty po celé ČR!" -  to nevím jestli je pro mně zajímavé

Konějšivé žvásty: •   Bez čekání načtete i webové stránky, na kterých je čím dál více dat
                         •   Bez sekání přehrajete i online filmy v HD
                         •   Bez nesnází odešlete i stáhnete velké přílohy e-mailů

Obdivuhodné: Podpis, který na dopise vystřihl CEO UPC je umělecké dílo

Citace, že si nevymýšlím: Z důvodu změny služby bude Vaše měsíční vyúčtování navýšeno o 51 Kč. (v dopise je to taky tučně)


DAB rádia: stolní Noxon Nova II, přenosné SilverCrest SDRF 10 B1 a SDR 1.5 A1, Pure Elan E3, Tesco DR1403G, externí anténa Iskra 9 prvků 9,25 dBi, zesilovač 23dB/0,7dB, kanálová zádrž 12D, místo příjmu Brno


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:programová nabídka UPC
« Odpověď #70 kdy: 11. 12. 2015, 09:52:57 »
30/1 je opravdu haluz (myšleno po technické stránce) a záhy to zjistili i v UPC, kde to napřed upravili na 32/1,5 a následně k tomuto tarifu začali nabízet i booster, takže ve výsledku bylo již schůdných 32/3. Každopádně kdo má zájem o to nejlevnější, tj. 10/1, tak není problém: http://www.dostupnyinternet.cz/int10/
Uvedený odkaz sice uvádí 10/1, ale když se na této nabídce zadá konkrétní adresa, tak je např. uvedena nejhorší varianta 100/10.

Proto tvrdit, že není problém si platit jen někdy postačující přístup 10/1, pokládám za poněkud matoucí. Možná po dlouhodobém a nezměrném úsilí se to může povést, ale pro většinu "normálních" abonentů je takové handrkování s úředníky UPC úmorné a ani za výsledek mnohým nestojí.
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


ivovi

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 540
    • Zobrazit profil
Re:programová nabídka UPC
« Odpověď #71 kdy: 11. 12. 2015, 10:38:00 »
To bude specialni cenova politika na Prazaky. :)


272930370

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 308
    • Zobrazit profil
Re:programová nabídka UPC
« Odpověď #72 kdy: 11. 12. 2015, 11:53:30 »
30/1 je opravdu haluz (myšleno po technické stránce) a záhy to zjistili i v UPC, kde to napřed upravili na 32/1,5 a následně k tomuto tarifu začali nabízet i booster, takže ve výsledku bylo již schůdných 32/3. Každopádně kdo má zájem o to nejlevnější, tj. 10/1, tak není problém: http://www.dostupnyinternet.cz/int10/
Uvedený odkaz sice uvádí 10/1, ale když se na této nabídce zadá konkrétní adresa, tak je např. uvedena nejhorší varianta 100/10.

Proto tvrdit, že není problém si platit jen někdy postačující přístup 10/1, pokládám za poněkud matoucí. Možná po dlouhodobém a nezměrném úsilí se to může povést, ale pro většinu "normálních" abonentů je takové handrkování s úředníky UPC úmorné a ani za výsledek mnohým nestojí.
Ano, když se místo objednávky začnou vymýšlet pitomosti, tak ta nabídka opravdu může zmizet. A popravdě se ji ani nedivím, já být na jejím místě, tak to také vzdám :D
A ještě drobnost - nechoď na tu nabídku z IP adresy UPC, protože jednak může opravdu zmizet a za druhé UPC ví, co prohlížíš a pak tě mohou kontaktovat (to jenom, abys nebyl překvapen, když ti někdo zavolá a začne něco nabízet).


ivovi

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 540
    • Zobrazit profil
Re:programová nabídka UPC
« Odpověď #73 kdy: 11. 12. 2015, 17:42:23 »
Nabidka je zavisla na adrese domu jak jsem psal a ne IP adrese.

Je jasne, ze UPC se musi snazit, aby ukonceni tarifu vypadalo ze ma "padny duvod", aby to meli jak zduvodnit CTU, pokud to bude setrit.
http://www.ctu.cz/cs/download/monitorovaci_zpravy/monitorovaci_zprava_03-2015_brezen.pdf
Ale treba se to jen objevi na Cernych ovcich a tim to skonci. :)


AndrejH

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 095
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:programová nabídka UPC
« Odpověď #74 kdy: 11. 12. 2015, 23:23:59 »
Je jasne, ze UPC se musi snazit, aby ukonceni tarifu vypadalo ze ma "padny duvod", aby to meli jak zduvodnit CTU, pokud to bude setrit. http://www.ctu.cz/cs/download/monitorovaci_zpravy/monitorovaci_zprava_03-2015_brezen.pdf
Ale treba se to jen objevi na Cernych ovcich a tim to skonci. :)

no, na Černých ovcích se to asi neobjeví, toto UPC je přece jenom jakože občansky marginální problém, to tak můžeme nanejvýš mlátit v hospodě rukou do stolu co se nám na UPC nelíbí...

Nenápadný příspěvek od ivovi vyjadřující vztah UPC versus ČTU dle mého názoru otevírá jádro pudla, o kterém jsem již mluvil.

Je potřeba si uvědomit, že tyto všechny síťové společnosti jsou pokud ne monopoly tak beze sporu polo monopoly. Je zajímavé, že stát v případě dodavatelů elektriky a plynu řekl: heleďte se, přes přípojky ke koncovým uživatelům může ty vaše proudy a plyny dodat kdokoliv. Nevím jak rozdíl cen a dalších podmínek vytvořil konkurenční prostředí, ale snaha byla. U tady těch telekomunikací mám pocit, že se všichni tváři, že všechno je v pořádku. Prd je v pořádku.

Je asi zřejmé, že zde nelze říct, jako u elektriky a plynu, že přes ty jejich dráty ke koncovým uživatelům může posílat data/signál kdokoliv. Nevím jak to bylo jednoduché/složité u plyn-elektrika, ale jsou to dané/jednostranné komodity. U telekomunikací by v tom asi byl guláš.

Závěr: buď alternativa anebo chcíplý pes stát který ztratil čich :)
DAB rádia: stolní Noxon Nova II, přenosné SilverCrest SDRF 10 B1 a SDR 1.5 A1, Pure Elan E3, Tesco DR1403G, externí anténa Iskra 9 prvků 9,25 dBi, zesilovač 23dB/0,7dB, kanálová zádrž 12D, místo příjmu Brno