Autor Téma: Evropa 2 - regionální okna (Attack, Duha apod.)  (Přečteno 27683 krát)

Lukáš Polák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 688
  • Bývalý redaktor DigiZone.cz, nyní Český rozhlas
    • Zobrazit profil
    • Digitální rádio
    • E-mail
Evropa 2 - regionální okna (Attack, Duha apod.)
« kdy: 16. 12. 2011, 14:42:12 »
Dotaz beze sporu pravděpodobně na Josého. Existuje na Evropě 2 ještě něco, jako byly její regionální studia typu Attack, Duha, Lion apod.? Přiznám se, že vzhledem k tomu, že české stanice už deset let, od doby kdy mám digitální satelit, neposlouchám. Proto se nedivte mojí hloupé otázce.

Vím, že Evropa 2 vysílá svoje identifikační jingly s frekvencemi například "Evropa 2 88.2 a 105.5", ale existují regionální vstupy? Vím, že ty stanice, o kterých jsem se zmiňoval, už nejsou, ale nějaká lokální okna snad E2 má, ne? V opačném případě by mě zajímalo, kdy to Evropa 2 zatrhla a co se postupně s těmi studii stalo.

Jak říkám, v tomhle bude asi kovaný beze sporu José Brtník als. Emerson. ;) A ještě jednou prosím, abyste se nedivili mému hloupému dotazu, narozdíl od digitální televize jsem v této oblasti dost mimo. :D
Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. O oblast digitálního vysílání se zajímá již od roku 2001. Od února 2016 má na starosti web Českého rozhlasu Digital: http://www.rozhlas.cz/digital/

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Miloslav Soška

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 750
  • QTH Horní Stakory
    • ICQ komunikátor - 228301424
    • Zobrazit profil
    • pureradio.cz
    • E-mail
Re:Evropa 2 - regionální okna (Attack, Duha apod.)
« Odpověď #1 kdy: 16. 12. 2011, 15:22:03 »
lucky, občas E2 poslouchám v práci, na východočeské frekvenci 106.4, ale že by tam byly přímo regionální vstupy, to jsem nezaslechl, nebo mi to prostě uteklo. Ale vím, že regionální jingly samozřejmě jsou.
DVB-S - Ariva 100, Wave Frontier T55 -  23.5°E, 19.2°E, 13°E - FTA
DVB-T - SHARP Aquos LC-40LE630E - k. 6, 25, 29, 30, 35, 38, 40, 60 - ČH, Černá Studnice, Sněžné Jámy
DAB/DAB+/DMB/DRM/SDR/VKV - EzCap USB Dongle, Lingo iJoy Plus, Kenwood KDC-DAB41U, Dual DAB 50, Himalaya DRM 2009
PMR, CB, sdílenky


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re:Evropa 2 - regionální okna (Attack, Duha apod.)
« Odpověď #2 kdy: 16. 12. 2011, 16:15:32 »
Jak říkám, v tomhle bude asi kovaný beze sporu José Brtník als. Emerson. ;) A ještě jednou prosím, abyste se nedivili mému hloupému dotazu, narozdíl od digitální televize jsem v této oblasti dost mimo. :D

Máš smůlu nebudu. E2 neposlouchám. Jen snad velmi zhruba, bylo nějaké rozdělení východ,

http://www.radiotv.cz/radio/e2v/

západ nebo jih nebo něco takového...
Pokud vím tak u celoplošek bylo schválené vyšší procento na regionální odpojováky.
E2 nevím, ale F1 místní vstupy má. Sice to neposlouchám, už taky, ale nežli se to totálně zprasilo
tak jsem to občas zaslechl a na F1 místní informace a místní reklamy měli. E2 opravdu netuším.
V každém případě Lagardere z toho má pořádný mindrák a problém. Protože jim regionální peníze
vyžirají Media Bohemia s Fajn Radii a Hitrádii a k tomu Kiss atd. Tedy celá přímo regionálně postavená rádia ač v jedné síti.
Takže je to štve a chtěli uvést v život radio PRO,
což měla být jejich nová stanice určena právě regionům. To se jim ovšem nezdařilo.
V současné době provádí druhý pokus.
Viz. několik jejich nových nasazaných značek, jako tuším radio Centrum apod.

http://www.radiotv.cz/p_radio/zname-podrobnosti-o-projektech-radio-centrum-a-radio-melodie-ktere-vyviji-lagardere/

 Více ti k tomu fakt neřeknu. Aktivity Lagardere v ČR mě nijak zvlášť nezajímají,
nedá se to poslouchat...

Závěrem úvaha. Mně se naopak přístup lagardere líbil, co sežrali. To přejmenovali na Evropu 2
a dostalo to stejný program. Za 5 let nikdo nevěděl, že tam nějaká místní stanička vůbec vysílala.

Kiss ani Fajn ani Hitrádia toto neudělala. Původní názvy těch stanic v naprosté většině jsou stále i v současných  názvech obsaženy. Kiss pak měla s celoplošným programem několik let obrovské potíže. V podstatě ho minimálně 6x změnila aniž by to k něčemu vedlo a bylo. Takže je nechali na konec být. A ať si to dělají každý po svém jako před tím, jen jsou pod jedním majitelem a v stejné síti Kiss. No a na konec světe div ono se to ukázalo finančně správné. Tedy dostávají se tak těm malým živnostníkům a obchůdkům a hospodám a prodejcům a kde komu v regionech a na konec jim to nese více, nežli lagardere ty jejich slavné celoplošky a způsobuje to naopak problémy Lagardere.

Takže je sice roztomilé, že Impuls je první a Evropa 2 druhá a Frekvence 1 třetí, když prachy nejsou v celostátní reklamě a nadnárodních firmách, ale v těch malých zaprděných regionech.
To je tak asi vše. Více ti fakt na téma E2 a F1 a spol neřeknu.

Dnes si někdo nechával na Beatu zahrát na přání tohle

http://www.youtube.com/watch?v=ZThquH5t0ow

To mne potěšilo a to jsou věci pro mne...
O E2 nic nevím, tu ať si strčí za klobouk...

http://www.youtube.com/watch?v=YTxFfpRYg3M&feature=related


http://www.youtube.com/watch?v=F7ocQjNDklU&feature=related
« Poslední změna: 16. 12. 2011, 18:51:41 od Emerson »
Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL


Petr Marecek

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 034
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Evropa 2 - regionální okna (Attack, Duha apod.)
« Odpověď #3 kdy: 01. 06. 2014, 09:56:02 »
Evropa 2-Morava,ale i Zlin vysilaji regionalni pocasi a rubriku Kam vyrazit,kde lakaji na akce v regionu.
Samozrejme vysila i regionalni reklamu a prip.zkracene pisnicky.
Na F1vim,ze tato okna s tipy ci pocasim nemaji,tam davaji jen reklamu z regionu a zkra2dne pisnicky,jen v Pardubicich je nejaky reg.magazin,ktery tam je jednou za mesic.


Jaroslav Honzík

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 634
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Evropa 2 - regionální okna (Attack, Duha apod.)
« Odpověď #4 kdy: 21. 01. 2018, 09:07:49 »
pro liberecky kraj je zvlašt vysilání, kdo chytne neco od jinud ale take severočeské, tak se tam ozve severní čechy a pak frekvence, ale ta liberecká chybí,dale pak uz jsou jen vychodní čechy, praha a středni čechy, jinak liberecka má zase buhví proč mizerny pokrytí v české lípě, vysilaji z ještědu ale v lipě to přeskakuje asi mezi 4ma frekvencema.
DVB-T/T2: Löbau-nejde,Ještěd-28,31,43,52,60
FM: CZ,DE,PL
DAB/DAB+:Löbau-9A,5C,Žižkov/BH-12C, někdy Teleko 11A či 5D, někdy Berlín 10B a 12D
DVB-S/S2:Motorizovaný systém-dle paraboly 80cm a možnostem, ale i tak je toho dost.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


pinta finta

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 194
    • Zobrazit profil
Re:Evropa 2 - regionální okna (Attack, Duha apod.)
« Odpověď #5 kdy: 23. 01. 2018, 11:54:19 »
Tipuju to na rušení sebe sama na 88.0 MHz, 88.1 MHz a 88.2 MHz - Ústí, Ještěd, Praha. Alespoň tím Mišel kdysi argumentoval, když chtěl po zaniklém rádiu Euro-K v licenčku získat jeho bývalé frekvence.


Jaroslav Honzík

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 634
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Evropa 2 - regionální okna (Attack, Duha apod.)
« Odpověď #6 kdy: 23. 01. 2018, 16:10:11 »
Tipuju to na rušení sebe sama na 88.0 MHz, 88.1 MHz a 88.2 MHz - Ústí, Ještěd, Praha. Alespoň tím Mišel kdysi argumentoval, když chtěl po zaniklém rádiu Euro-K v licenčku získat jeho bývalé frekvence.

Taky to tak vypada, tady je i lepši že ty frekvence okolo ma jedna stanice, tak když to nahodou bude rušit tak to nevadí neni to jako když by tam nekdo povidal a najednou do toho začla řvat polština :D Pak ten výkon toho vysilače, nedavno jsem tu nekde narazil na odkaz kde byli fotky z útrob ještedu mimo jineho tam byl vysilač evropy 2 a na něm bylo "300W" jinak všude se uvádí 1"kW" Tak jaky teda je ten výkon :D A pak také proč neni 88,1 uvedená v severočeskem sloganu, copak to není ze severu čech? a tak?
DVB-T/T2: Löbau-nejde,Ještěd-28,31,43,52,60
FM: CZ,DE,PL
DAB/DAB+:Löbau-9A,5C,Žižkov/BH-12C, někdy Teleko 11A či 5D, někdy Berlín 10B a 12D
DVB-S/S2:Motorizovaný systém-dle paraboly 80cm a možnostem, ale i tak je toho dost.


František Kotouč

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 140
    • Zobrazit profil
    • frkotou
    • E-mail
Re:Evropa 2 - regionální okna (Attack, Duha apod.)
« Odpověď #7 kdy: 21. 04. 2019, 20:57:05 »
Sice odpovídám na pravděpodobně už neaktivní diskuzi, ale rád bych se zeptal, jestli někdo neví o regionálním studiu ve Znojmě. Prý jej tu Evropa 2 měla také. Dokonce jsem našel i údajné sídlo. Bohužel jsem více info nenašel. Zajímal by mě původní název rádia a další věci kolem něj.
PC: Lenovo IC H50, 90B60075CK
DVB-T2 USB tuner: AverMedia TD310 DVB-T2 HEVC, Edision EDI-COMBO T2/C, MAXXO DVB-T2 HEVC/H.265 Mobile
DVB-T2 stb: TeleSystem TS6820 TWIN
FM: Eton G3, Sony XDR-S3HD
DAB+: Lidl SilverCrest 297490, SilverCrest SDRF - 10A1