Autor Téma: Jak řešit poslech z TV přes repro a sluchátka současně?  (Přečteno 36345 krát)

Petr Polášek

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Mám SONY BRAVIA KDL 40V4000 a jsem nedoslýchavý, takže používám sluchátka. Poslechem přes sluchátka se vypne zvuk v repro TV. Hledám nějaké řešení jak by mohl poslouchat zvuk ze sluchátek a zároveň ostatní v místnosti by mohli poslouchat TV z repro v nezvýšené hladině hlasitosti. Také by mne zajímala odpověď jestli lze připojit sluchátka nějak přes bluetooth. Ď

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Enik

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 592
  • Vědomí vlastní neznalosti je klíčem k poznání.
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jak řešit poslech z TV přes repro a sluchátka současně?
« Odpověď #1 kdy: 26. 12. 2011, 09:33:38 »
Připojit sluchátka přes BT přímo s TV nejde. Je ovšem možné připojit bezdrátová sluchátka přes SCART nebo RCA výstup. Drátová sluchátka je pak nejlépe možné připojit přes malé PC repro se sluchátkovým výstupem, zapojené opět do SCART nebo RCA výstupu.


Zdenda F.

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 118
    • Zobrazit profil
Re:Jak řešit poslech z TV přes repro a sluchátka současně?
« Odpověď #2 kdy: 26. 12. 2011, 10:35:55 »
Ověřte zda v menu tohoto TV lze nastavit režim současné činnosti repro i sluchátek:
Menu, Nastavení, Nastavení zvuku, Nastavení sluchátek, Vazba repro/sluch - dát Vyp.
Zde pak nastavíte i referenční úroveň hlasitosti pro sluchátka a jemně budete regulovat přímo na nich.
Doporučuji použít bezšňůrová sluchátka a jejich základnu tak lze zapojit trvale k TV.
« Poslední změna: 27. 12. 2011, 10:19:51 od Zdenda F. »


Mi Be

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 30
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jak řešit poslech z TV přes repro a sluchátka současně?
« Odpověď #3 kdy: 27. 12. 2011, 07:29:25 »
U mého SONY 32 V 4500 není možné současný provoz repra a sluchátek.Ale má audio výstup,na který přes redukci mám připojená sluchátka.Hlasitost řídím na sluchátkách (drátová i bezdrátová).V provozu 2 roky a OK.
 U novějšího SONY 37 BX 420 je možné v menu zvuku nastavit provoz sluchátek současně z repro.Též má audio výstup,který je možné zapojit pro domácí kino,já ho používám pro vysilač bezdrátových sluchátek.
  Váš uvedený typ SONY neznám,ale bude to velmi podobné mým TV.


Jan Žák

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 20
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jak řešit poslech z TV přes repro a sluchátka současně?
« Odpověď #4 kdy: 27. 12. 2011, 10:15:14 »

 U novějšího SONY 37 BX 420 je možné v menu zvuku nastavit provoz sluchátek současně z repro.?

Sluchátka napojena na reproduktory?

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Milan Pantůček

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 129
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jak řešit poslech z TV přes repro a sluchátka současně?
« Odpověď #5 kdy: 27. 12. 2011, 11:33:16 »

 U novějšího SONY 37 BX 420 je možné v menu zvuku nastavit provoz sluchátek současně z repro.?

Sluchátka napojena na reproduktory?
Gramatická chyba tady změnila význam. Ze smyslu věty vyplývá, že tam má být správně "...nastavit provoz sluchátek současně s repro...".


Mi Be

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 30
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jak řešit poslech z TV přes repro a sluchátka současně?
« Odpověď #6 kdy: 27. 12. 2011, 14:31:24 »
Děkuji za opravu.Jen pro upřesnění-zvuk jde poslouchat z reproduktorů TV a současně i ze sluchátek.


Petr Polášek

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jak řešit poslech z TV přes repro a sluchátka současně?
« Odpověď #7 kdy: 29. 12. 2011, 16:14:29 »
Někdy je řešení tak jednoduché ;). Přišlo mi na e-mail - redukce scart-cinch přepnout na výstup a zapojit do AV1. Redukce stojí cca 30.-Kč.  Díky


Karel1968

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jak řešit poslech z TV přes repro a sluchátka současně?
« Odpověď #8 kdy: 16. 11. 2016, 10:55:29 »
Dobrý den, mám stejný problém. Našel jsem tento zajímavý článek jednoho TV servisu, kde jsou popsány různé alternativy řešení zvukového výstupu z TV:
http://www.servis-sirius.cz/zvuk-tv-sluchatka-reproduktory-nedoslychavi.htm


J T

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 86
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jak řešit poslech z TV přes repro a sluchátka současně?
« Odpověď #9 kdy: 16. 11. 2016, 21:54:36 »
I když to není úplně nejjednodušší varianta, osobně používám pro sluchátka navíc obyčejný STB s linkovým stereo výstupem, zapojený do jednoho ze vstupů AV receiveru a z nějž využívám sluchátkový výstup pro jakýkoliv zvukový zdroj (TV, rádio, wifi tuner atd.) Podobně lze jako zdroj zvuku použít i SAT nebo kabelový receiver atd. Pro sledování filmu pochopitelně naladit shodný program jako na TV. Výhodou je navíc možnost nezávislého Volume pro TV a sluchátka.