Autor Téma: Zkušenosti s IPTV  (Přečteno 47677 krát)

Lukáš Polák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 688
  • Bývalý redaktor DigiZone.cz, nyní Český rozhlas
    • Zobrazit profil
    • Digitální rádio
    • E-mail
Zkušenosti s IPTV
« kdy: 27. 03. 2010, 20:02:18 »
Jaké jsou vaše zkušenosti s IPTV? Já osobně nemám žádné, ale např. bych si velmi rád vyzkoušel službu, kterou nabízí na Slovensku Orange - videoarchiv televizních stanic až s týdením zpožděním. Jak je na tom v tomhle směru např. IPTV operátor RIO Media?
Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. O oblast digitálního vysílání se zajímá již od roku 2001. Od února 2016 má na starosti web Českého rozhlasu Digital: http://www.rozhlas.cz/digital/

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Jiří Novák

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 11
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Zkušenosti s IPTV
« Odpověď #1 kdy: 31. 03. 2010, 17:56:49 »
Tak já se pokusím odpovědět. Jsem připojený zrovna přes Rio Media(původně 802.cz)- co se týká videopůjčovny tak je to zatím trochu slabota, spíše béčkové filmy(ale prý se to bude zlepšovat). Ale zase je tam možnost půjčovat i z HBO Digital- momentálně mám balíček HBO kvůli seriálu Pacifik, takže filmy si půjčuji zdarma. V pondělí nám spustili konečně ten jejich nový TV portál, a mě se subjektivně zdá daleko lepší obraz i u SD programů, HD programy se mi zdají taky ostřejší.Navíc přibyl i program Nova Sport HD a TVP Sport do nabídky 20+ . A v nové verzi portálu mají i videorekordér,ale zatím nenabízejí možnost zakoupení volného času na něm(dneska jsem psal dotaz jestli to někdy budou sprovozňovat).
U známých v Opavě, co jsou taky u nějakého IPTV operátora napojeni a mají stejnou(podobnou) verzi portálu jsem ve videopůjčovně viděl i pořady z TV Prima atd. Takže to je asi dost podobné tomu na co se ptáte.


Julda Fulda

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 41
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Zkušenosti s IPTV
« Odpověď #2 kdy: 01. 04. 2010, 21:41:25 »
Viděl jsem to u známého na vesnici (O2TV) a dost hrůza, neustále se ten box zasekával. Ještěže byl výrobce toho boxu natolik prozíravý, že dal tlačítko Reset na přední panel a nebylo tak nutné to natvrdo vypínat se sítě  ;D


HD_guru

  • Host
Re: Zkušenosti s IPTV
« Odpověď #3 kdy: 01. 04. 2010, 23:18:33 »
mohu napsat jen same pozitivni zkusenosti konkretne s netboxem. archiv tyden zpet pro nova, prima, ct1, ct2, nejaky filmy v pujcovne, moznost pustit si prave bezici porad od zacatk, moznost si prave bezici porad stopnout az na 10 minut, videorekorder asi na 150 nebo 300 hodin


Brtnik

  • Host
Re: Zkušenosti s IPTV
« Odpověď #4 kdy: 01. 04. 2010, 23:45:47 »
U IPTV Telefonica O2 záleží strašně moc na konkrétní poloze uživatele. Znám ty, co jsou zcela 100% spokojení a znám i ty, co jim nemohou přijít na jméno a dávno to odhlásili. Obou skupin je tak přibližně stejně. Laicky by se dalo říci, že když je někdo ve velkém městě, kousek od nové ústředny, šlape to jako víno, všechny programy bez jediného cuknutí, co plynou měsíce a zcela žádné potíže neexistují. Naopak, když je někdo na vesnici, na okraji města, mimo velké město, zvláště třeba na Moravě. Je chod zcela tristní, cuká se to mrzne to a je to prakticky nepoužitelné. Takže prostě, jak, kde a jak u koho. Telefonica O2 se to samozřejmě snaží vnutit každému bez ohledu na to, zda to vůbec v daném místě je schopno běžet. Takže pak prostě testnout, když budou sebemenší potíže, hodit jim to na hlavu. Ale není pravidlem, že to nefunguje. Naopak znám osobně lidí, co jim to chodí zcela super a nemohou si to vynachválit. Prostě, jak kde a jak komu. A jak říkám i těch chodících i těch nechodících, znám přibližmě stejně. Jinou IPTV neznám. Ještě jsem znal lidi, co měli IPTV Volný, ale to už krachlo a už Volný IPTV neprovozuje.

PS:Může mi někdo říci, kterej vůl takto doprasil zdejší diskusi ? Skoro nelze odpovědět. Pokaždé si to vymyslí jinou kravinu, teď to zase zvrací hlášky, že nelze použít z důvodů rezervovaného jména nebo, co...Asi zde přestanu přispívat do diskuse, to je neuvěřitelné... Proč, když něco funguje, se to musí vždycky rozesrat...

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Jan Potůček

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 160
    • Zobrazit profil
    • Televizniweb.cz
    • E-mail
Re: Zkušenosti s IPTV
« Odpověď #5 kdy: 04. 04. 2010, 00:11:57 »
To chce klid. Každá novinka potřebuje odzkoušet, takže věřím, že na nové diskusní fórum si brzy zvyknete.
Televizniweb.cz - vše o DVB-T2 na jednom místě


Honza DVB

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 279
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Zkušenosti s IPTV
« Odpověď #6 kdy: 07. 04. 2010, 21:15:07 »
To chce klid. Každá novinka potřebuje odzkoušet, takže věřím, že na nové diskusní fórum si brzy zvyknete.
Ono se taky říká že zvyknout se dá i na oprátku...
Každopádně ten trend, kdy si každý myslí že více barev, více obrázků a více "načančanosti" je atraktivnější mi už začíná lézt krkem. Velice často se totiž zapomínáí na skutečnou funkčnost a použitelnost - prostě na to jak by bylo nejpohodlnější pro čtenáře službu používat. Bohužel.


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re: Zkušenosti s IPTV
« Odpověď #7 kdy: 12. 09. 2010, 09:16:48 »
Na tomto serveru se velmi píše o DVB-T, celkem v hojné míře o DVB-S. Ale o DVB-C ani IPTV se toho zase tolik člověk nedozví. DVB-T a DVB-S je jasné a oboje denně používám. DVB-C k nám žádné, nikdy, nikdo nepřivedl a nejbližší je asi 4 km, takže to se mne opravdu netýká a asi nikdy týkat nebude, jsou to prostě lenoší, které zajímají jen velká města a velká sídliště atd. Ale není tomu tak vůbec s IPTV. To je taková zajímavá věc dneška. Že se mne někdy týkat třeba i může, až se někdy rozhodnu sundat antény na DVB-S a DVB-T. Nebo až spadnou všechny družice a shnijí všechny vysílače.

Ne vážně. Žil jsem leta v domění, že jediné IPTV, ke kterému se mohu dostat je Telefonica  O2 http://www.o2-tv.cz/co-je-o2-tv/ , přímo ho používají někteří sousedé
a jednu chvíli to bylo i IPTV Volný http://www.lupa.cz/clanky/volny-zacal-nabizet-iptv/ . Ovšem Volný zcela zkrachoval. Jeho IPTV to začalo s nimi jít z kopce a nyní už se Volný rozprodává zcela a úplně. http://www.lupa.cz/clanky/rozprodej-volneho-je-teckou/

Ale včera jsem s hrůzou zjistil, jak jsem neinformován o nových věcech a jak existuje další ,,nová" IPTV, kterou mohu bez problémů použít, když bych chtěl.

Takže sem hodím jejich adresu, jestli je někdo znáte nebo o nich něco víte atd. Zjistil jsem totiž, to, co jsem vůbec nevěděl. Že je mi dostupnou tato IPTV.

http://www.coprosys-lvi.cz/index.php/digitalni-ip-tv.html

Ono to může vypadat nezajímavě. Ale pokud si uvědomíme tu šíleně slabou nabídku v DVB-T tak se zdá, že na tom se velmi úspěšně udělá, tedy půjde vpřed, nejenom DVB-S, ale i jiní.
Tedy i různé IPTV, třeba...

A pokud si sečteme např. cenu u UPC Direct za DVB-S, plus k tomu cenu za telefon a Internet u Telefonica O2 , kdy ještě ten internet běží 7x pomaleji nežli u téhle služby. A když byly povodně tak nešel 4 dni vůbec. Zatím co všechny Wi-Finy v okolí, chodily úplně normálně.

Tak mi přijde. Že to není, tak úplně špatná nabídka.


« Poslední změna: 12. 09. 2010, 10:17:35 od José Brtník »
Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL


Wolfgang Wolf

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 516
    • Zobrazit profil
Re: Zkušenosti s IPTV
« Odpověď #8 kdy: 12. 09. 2010, 10:19:30 »
Primárně koncern Coprosys existuje několik let a jeho téměř největší pole působnosti leželo v budování mw spojů a jejich prodeji nebo spíše pronájmu menším či středním providerům.
Obecně o IP televizi lze uvažovat tam, kde Váš provider např. v paneláku nebo budově firmy má vyveden optický kabel. Aby Vám totiž slušně fungovala televize i internet dohromady, měl byste mít do bytu přivedenu rychlost alespoň 30/30 Mbps. Zde je záruka, že slušně pojedou i hd programy. Při tak vysokých rychlostech o případném připojení vzduchem ani neuvažujte, ne že by se nedalo realizovat, ale je to složitější a finančně náročnější.
Honda Enduro Team


Alois Klepáč

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 209
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Zkušenosti s IPTV
« Odpověď #9 kdy: 12. 09. 2010, 10:26:15 »
"DVB-C k nám žádné, nikdy, nikdo nepřivedl a nejbližší je asi 4 km, takže to se mne opravdu netýká a asi nikdy týkat nebude, jsou to prostě lenoší, které zajímají jen velká města a velká sídliště atd."

Nic ti nebrání v tom, abys to změnil a sám se vrhnul to "lukrativního" podnikání v podobě zakabelování každých Horních-Dolních Trboušan, kde je 5 obyvatel i se psem  :P


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re: Zkušenosti s IPTV
« Odpověď #10 kdy: 12. 09. 2010, 10:30:19 »
Primárně koncern Coprosys existuje několik let a jeho téměř největší pole působnosti leželo v budování mw spojů a jejich prodeji nebo spíše pronájmu menším či středním providerům.
Obecně o IP televizi lze uvažovat tam, kde Váš provider např. v paneláku nebo budově firmy má vyveden optický kabel. Aby Vám totiž slušně fungovala televize i internet dohromady, měl byste mít do bytu přivedenu rychlost alespoň 30/30 Mbps. Zde je záruka, že slušně pojedou i hd programy. Při tak vysokých rychlostech o případném připojení vzduchem ani neuvažujte, ne že by se nedalo realizovat, ale je to složitější a finančně náročnější.

No právě kolega, co bydlí v paneláku, kam to přivedli, říká, že tahle firma jim tam hodila na byt optiku 50/50Mbps. A vzduchem prý jedou taky. Ale že prý mají dostupnost po celém Liberci, což mi přijde šílené. To by museli to mít přímo na Ještědu nebo já nevím.

Jen ještě uvedu jednu zajímavou perličku.
V okolí toho panáku působí dvě kabelovky, UPC http://www.upc.cz/televize/
a ještě také Keli http://www.nej-tv.cz/
Obě byly několikrát žádány o připojení toho domu na své kabelové sítě.
Obě neprojevily nejmenší zájem, něco takového dělat.

A nyní CYPROSYS je připojil okamžitě a bez nejmenších problémů.
Prostě jsem včera docela čuměl. Asi tak.

Jinak mě tak napadá, ale je to z mé strany naprosto čirá spekulace, nic nevím. Ale, že se tam možná využilo nebo, že používají tu síť, tedy optiku, ty hlavní trasy, co byla roztahána a položena v souvislosti s tím nepovedeným mistrovstvím klasického lyžování. Protože to se tam tudy tehdy tahalo...
« Poslední změna: 12. 09. 2010, 11:09:20 od José Brtník »
Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re: Zkušenosti s IPTV
« Odpověď #11 kdy: 12. 09. 2010, 10:31:58 »
Nic ti nebrání v tom, abys to změnil a sám se vrhnul to "lukrativního" podnikání v podobě zakabelování každých Horních-Dolních Trboušan, kde je 5 obyvatel i se psem  :P

To už jsem změnil dávno a před mnoha lety, poslal jsem ty neschopné lemply do riti a šel si zakoupit satelitní přijímač...

Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL


Alois Klepáč

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 209
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Zkušenosti s IPTV
« Odpověď #12 kdy: 12. 09. 2010, 13:48:31 »
Nic ti nebrání v tom, abys to změnil a sám se vrhnul to "lukrativního" podnikání v podobě zakabelování každých Horních-Dolních Trboušan, kde je 5 obyvatel i se psem  :P

To už jsem změnil dávno a před mnoha lety, poslal jsem ty neschopné lemply do riti a šel si zakoupit satelitní přijímač...
Můžeš jim ukázat jak se to má dělat, když myslíš, že jsou lemplové a ty schopný podnikatel. Opravdu není nic snažšího než se vrhnout na kabelizaci lokalit, kde ještě žádný kabelový operátor není...


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re: Zkušenosti s IPTV
« Odpověď #13 kdy: 12. 09. 2010, 14:23:16 »
Citace
Můžeš jim ukázat jak se to má dělat, když myslíš, že jsou lemplové a ty schopný podnikatel. Opravdu není nic snažšího než se vrhnout na kabelizaci lokalit, kde ještě žádný kabelový operátor není...

A proč ? Podporovat odepsané technologie a prastaré věci, které se nejsou schopny dostat k zákazníkovi ? Signál ze satu se tam dostane. Wi-Fi taky...

Pokud jsou dnes kopačské práce dražší nežli vystřelení družice...

Tak DVB-S2 ze satu... Nebo IPTV z Fi-Wi / když dokáží docílít pořebné datové toky/
Nebo třeba i DVB-T http://ostrava.spraytv.cz/digitalni-televize-dvb-t-hd155-90-3-222_SPRAY_TV

Faktem je, že signál ze satu se k lidem dostat umí, signál z Wi-Fi to taky umí a DVB-T to už taky umí... Kabel to tak nějak neumí...Tak je prostě passé, použitelný jen tam, kde není možné instalovat nějaké antény atd. jako jsou památkovou péčí chráněné lokality atd. Jinak je to zřejmě naprosto k ničemu.


« Poslední změna: 12. 09. 2010, 14:41:42 od José Brtník »
Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL


Alois Klepáč

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 209
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Zkušenosti s IPTV
« Odpověď #14 kdy: 13. 09. 2010, 12:52:47 »
Citace
Můžeš jim ukázat jak se to má dělat, když myslíš, že jsou lemplové a ty schopný podnikatel. Opravdu není nic snažšího než se vrhnout na kabelizaci lokalit, kde ještě žádný kabelový operátor není...

A proč ? Podporovat odepsané technologie a prastaré věci, které se nejsou schopny dostat k zákazníkovi ? Signál ze satu se tam dostane. Wi-Fi taky...

Pokud jsou dnes kopačské práce dražší nežli vystřelení družice...

Tak DVB-S2 ze satu... Nebo IPTV z Fi-Wi / když dokáží docílít pořebné datové toky/
Nebo třeba i DVB-T http://ostrava.spraytv.cz/digitalni-televize-dvb-t-hd155-90-3-222_SPRAY_TV

Faktem je, že signál ze satu se k lidem dostat umí, signál z Wi-Fi to taky umí a DVB-T to už taky umí... Kabel to tak nějak neumí...Tak je prostě passé, použitelný jen tam, kde není možné instalovat nějaké antény atd. jako jsou památkovou péčí chráněné lokality atd. Jinak je to zřejmě naprosto k ničemu.
O jakých odepsaných technologiích to mluvíš? Klidně si do té země dej optiku a pak tam můžeš dát i GB net a stovky TV programů, což s nějakým Wi-Fi půjde dost těžko a zmínka o DVB-T s 11 programy jenom vzbuzuje naprostý záchvat smíchu  ;D