Autor Téma: Digitální rozhlas - vaše zkušenosti?  (Přečteno 1324798 krát)

Miloslav Jelínek

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 215
    • Zobrazit profil
    • Občasné postřehy
    • E-mail
Re: Digitální rozhlas - zkušenosti
« Odpověď #300 kdy: 29. 06. 2011, 01:40:55 »
Po procteni nekolika desitek inzeratu na ebay.de/uk jsem dosel k zaveru, ze sehnat u nas pouzitelny prijimac je temer nemozne. Posledni nas cim jsem vahal byl prijimac Fulljoin PPS003. Je jen na III. pasmo, ale pokud by byl za rozumnou cenu,vzal bych ho. Koukal jsem na aukci, ale kdyz se cena priblizila triceti libram, zajem me presel. Pockam si na to nase III. pasmo. Pak uz bude doufam vetsi vyber prijimacu, pripadne nizsi ceny.
 Co jsem pochopil, na pureradio.cz jsou prodavane specialne upravovane prijimace a pri nakupu kdekoli v cizine uz nebudou vybaveny vsemi u nas pouzivanymi pasmy.
 Kbybych mel notebook, tak bych na testovani poridil neco jako je http://www.dealextreme.com/p/dvb-t-digital-tv-usb-dongle-stick-with-fm-dab-dab-44326
 
Neříkal bych tomu nemožnost u nás sehnat vhodný přijímač. Také je velmi pravděpodobné, že i v Itálii mají shodnou platformu DABu s námi, tedy v L pásmu.

U odkazů na 2 pro Vás zajímavé přijímače bych si nebyl jist, zda by již dnes něco tuzemského hrály. Není tam žádná zmínka o L bandu. U toho USB fingru je na těle nápis FM DAB, což by se dalo také dešifrovat jako DAB ve III. pásmu.
Vim, ze ty prijimace nemaji L pasmo. Myslel jsem to tak,  ze pokud bych si nektery z nich poridil, tak jen na testovani jako lehce prenosna. A ta usb verze je ve srovnani s normalnim prijimacem velice levna.
 A jak jsem se dneska dival na doporucovane prijimace pro poslech v Nemecku, jen velmi malo z nich by se dalo pouzit u nas. Tam je dobre videt, ze jen koukat na nazev prijimace nestaci, je nutne zjistovat jaka je to verze a to se malokdy uvadi http://www.bayerndigitalradio.de/digitalradio/empfangsgeraete/

A nevim jestli to tu zde ji nekdy nebylo, ale tady je mapa se znazornenim dosahu DAB vysilacu ze Saska. Zrejme jen vypocitana. http://www.digitalerrundfunk.de/radio/pics/DAB-in-Sachsen-gr.gif

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re: Digitální rozhlas - zkušenosti
« Odpověď #301 kdy: 29. 06. 2011, 05:59:57 »
Citace
Podivat se muzu, ale nenapada me pak zpusob jakym se upgrade provadi. Radio nema zadny konektor. Jen napajeni a sluchatka.
 Navic neni ani uvedena znacka prijimace.

To nevím jestli v nějaké specializované opravně by to tam dokázali nějak dostat a neodpálili to, také je druhou otázkou, zda by se taková operace vůbec vyplatila...
Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re: Digitální rozhlas - zkušenosti
« Odpověď #302 kdy: 29. 06. 2011, 06:32:04 »
Citace
A jak jsem se dneska dival na doporucovane prijimace pro poslech v Nemecku, jen velmi malo z nich by se dalo pouzit u nas. Tam je dobre videt, ze jen koukat na nazev prijimace nestaci, je nutne zjistovat jaka je to verze a to se malokdy uvadi http://www.bayerndigitalradio.de/digitalradio/empfangsgeraete/

Jak už tady bylo několikrát uvedeno, tak ten L-Band se z celé EU používá pouze u nás, v Itálii a v Holandsku. Takže nahánět to po Německu nebo Anglii víceméně nemá žádný smysl, těch přijímačů s L-bandem je tam minimum. Když už tak se podívat po té Itálii a Holandsku, kde jsou ty šance vyšší, protože to tam používají také.
-------------------------------------------------------------------------------------------
Aktualizace: Hm...Tak jsem se díval ještě po Evropě ohledně L-Bandu, zda ty oficiální informace platí a došel jsem k závěru, že nikoli...

Je pravdou, že se L-Band používá ještě v Itálii. Ale není pravdou, že se používá v Holandsku. Zdá se, že v Holandsku je vše v L-Bandu v současné době již vypnuté.

Ovšem naopak jsou zapnuté v L-Bandu ještě stále dva vysílače v Německu. Jeden v Berlíně, kde po něm jede nějaký berlínký info kanál ohledně dopravy a druhý někde na venkově, kde v tom běží jen test. Nic méně oba jsou v činnosti a v obou něco jede... Zatím, co v tom Holandsku u posledních dvou, to vypadá tak, že jeden už je vypnutý a druhý je zřejmě ještě zapnutý, ale už v tom není vysíláno nic, tedy ani test ne a v tom přípdě už bych to tedy neoznačil jako vysílání v L-Bandu v Holandsku, to už fakt nikoli...



« Poslední změna: 29. 06. 2011, 16:34:02 od José Brtník »
Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL


Miloslav Jelínek

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 215
    • Zobrazit profil
    • Občasné postřehy
    • E-mail
Re: Digitální rozhlas - zkušenosti
« Odpověď #303 kdy: 29. 06. 2011, 16:26:56 »
No vzdyt jo, jsme proste rarita. L band a DAB+.  Kdo z vas to ma ;)


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re: Digitální rozhlas - zkušenosti
« Odpověď #304 kdy: 29. 06. 2011, 16:48:23 »
No vzdyt jo, jsme proste rarita. L band a DAB+.  Kdo z vas to ma ;)
Na druhou stranu všude jsou desítky povypínaných vysílačů a přidělených kanálů. Takže ono to vypadá tak, že s tím všude začinali. Tedy napřed jelo všude DAB v L-Bandu. Pak L-Band postupně povypínali a jelo všude DAB v III.Bandu. A teď přechází z DAB na DAB+. Takže u nás to bude asi podobné. Tedy napřed najedou vše v L-Bandu, ale už s DAB+, když už existuje, tehdy neexistoval. A pak až bude kompletně uvolněný III.Band od televizí a začne se přidělovat, tak si to přeleze do III.Bandu a L-Band se povypíná. Tedy zdá se, že to skoro všude mělo takovýto průběh.

Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Miloslav Jelínek

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 215
    • Zobrazit profil
    • Občasné postřehy
    • E-mail
Re: Digitální rozhlas - zkušenosti
« Odpověď #305 kdy: 29. 06. 2011, 17:51:23 »

Na druhou stranu všude jsou desítky povypínaných vysílačů a přidělených kanálů. Takže ono to vypadá tak, že s tím všude začinali. Tedy napřed jelo všude DAB v L-Bandu. Pak L-Band postupně povypínali a jelo všude DAB v III.Bandu. A teď přechází z DAB na DAB+. Takže u nás to bude asi podobné. Tedy napřed najedou vše v L-Bandu, ale už s DAB+, když už existuje, tehdy neexistoval. A pak až bude kompletně uvolněný III.Band od televizí a začne se přidělovat, tak si to přeleze do III.Bandu a L-Band se povypíná. Tedy zdá se, že to skoro všude mělo takovýto průběh.
V tom pripade bych ale v aukcich musel narazit na ty jejich puvodni L band prijimace. A nic.

 Na druhou stranu je jasne, ze alespon u nas to bylo tak, ze: bud alespon L band nebo nic (brzda Nova). A nebyt Teleka, tak neni ani to. Delaji co mohou, i prijimace si zajistuji a prodavaji aby se to k lidem dostalo. A protoze to je neco noveho, je cena vyssi. Uz jen tim, ze to nacpou do ruznych retro skrinek.
 Pro me je ta cena bohuzel prilis vysoka. Ale to jen z toho duvodu, ze to beru jako takovou hracku. Dat radio do batohu a jit to nekam k hranicim zkusit. Doma mi hraje normalni radio na VKV, pripadne cokoli z netu. Poslechem z DAB prijimace bych nic neziskal.
 Pro tyto me ucely by se mi asi nejvice libil prijimac ONE Flow. Ale aby pak 300 dni v roce lezel nekde v supliku?
 Musim ale priznat, ze me tyhle pokusy dost lakaji. V dobe, kdy "zapadni" norma VKV byla skutecne jen zapadni, prosedel jsem u radia spoustu hodin a cekal na casove znameni abych se dozvedel co to posloucham.

 Kdysi jsem testoval DRM, ale pokud bych si k tomu musel porizovat nejaky prijimac, nesel bych do toho. Tam to ovsem bylo jednoduche, stacilo z tuneru vytahnou par dratu a pripojit to k pocitaci. Poslechl jsem si stereo vysilani vysilane na AM a zase vse vratil do puvodniho stavu.


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re: Digitální rozhlas - zkušenosti
« Odpověď #306 kdy: 29. 06. 2011, 22:21:11 »
Citace
V tom pripade bych ale v aukcich musel narazit na ty jejich puvodni L band prijimace. A nic.

Vždyť tam jsou a dokonce v obchodech zcela nové. Tedy v tom Vašem odkazu pokud si pamatuji jsem zahlédl minimálně 5 s L-Bandem a to jsou podle mne ty zbytky, co se tam dovezly a už se nestačily prodat a tak tam stále ještě visí...

Citace
Pro tyto me ucely by se mi asi nejvice libil prijimac ONE Flow. Ale aby pak 300 dni v roce lezel nekde v supliku?

Tak já si právě myslím, že zrovna tento přijímač je poměrně dlouhodobou zárukou použitelnosti, tedy i když by se analogové FM vypnulo a jelo po něm třeba DRM+ a i když by se s L-Bandem a III.Bandem stalo potom cokoli, tak stále bude tento přijímač schopen přijímat alespoň netová rádia a tím nějakým způsobem stále alespoň trochu sloužit...


« Poslední změna: 29. 06. 2011, 22:28:46 od José Brtník »
Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Digitální rozhlas - zkušenosti
« Odpověď #307 kdy: 29. 06. 2011, 23:32:57 »
HURÁÁÁ....
Tak jsem zase na chalupě a po sešeření jsem vyrazil na komín. Samozřejmě ne strašit, ale pokračovat s pokusy příjmu DAB vysílačů z Bavorska ve III. pásmu. V prvním kole se nic nedělo. Německé stanice, detekované a obsažené v seznamu stanic z předchozího testu byly opět hluché. Zkoušel jsem je popořadě a občas se objevil jeden bod na stupnici síly signálu. Zkoušel jsem laborovat i s prutovou anténou, ale bez efektu. Až jsem narazil na první stanici, která neměla před názvem otazník, najednou vyběhl ukazatel síly signálu na detekci maximální úrovně a stanice začala skutečně hrát. Shodou okolností bylo těch 6 aktivních stanic až na konci seznamu. Proto jsem jen vyfotil typický vzhled displeje pro každou stanici a pokračoval jsem s laborací s prutovou anténou. Nejsilnější signál byl při vertikální poloze prutu. Ten má při plném vytažení délku 72 cm. Indikace maximální úrovně příjmu začala klesat až při zasunutí pěti ze sedmi dílů, při délce 25 cm. I po návratu do chalupy se snadno nacházely pozice, kde byl sice signál minimální, ale digitální stanice přesto hrály.
Tyto výsledky mne úplně uspokojily, ale úspěch se dostavil také díky radám ostatních diskutujících, zejména Chozého.
Posledním otazníkem tak u mého digitálního přijímače zůstávají otazníky před názvem stanice. Kromě těch nehrajících z DABu, snad kvůli slabému signálu, se obdobný efekt projevil i u net stanice. Několik týdnů poslouchaná stanice KIF ROCK už nejde na mém PURE Evoke Flow naladit a před jejím jménem se objevil vzpomínaný otazník. Přitom přímo na webu jí NB úspěšně přehrává. Není mi zcela jasné, zda je tato stanice ve službě Lounge dlouhodobě opravdu zdarma? Možná jen vypršela lhůta free příjmu?

Jen pro ilustraci opakuji výřez ze 14 dní starého seznamu stanic - OTAZNÍKY?
« Poslední změna: 29. 06. 2011, 23:41:28 od Pamětník »
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re: Digitální rozhlas - zkušenosti
« Odpověď #308 kdy: 30. 06. 2011, 06:19:30 »
Tak to je opravdu úspěch. Velice, velice gratuluji. Skvělé. Teď ještě abych něco chytil já. Zápaďáky už máme. Ty východní mě štvou, že by jsem se ukecal a vyrazil směrem ke Sněžníku ?

Citace
Několik týdnů poslouchaná stanice KIF ROCK už nejde na mém PURE Evoke Flow naladit a před jejím jménem se objevil vzpomínaný otazník. Přitom přímo na webu jí NB úspěšně přehrává.

Nedošlo k jejímu ,,odpojení" onou aktualizací nastavení stanic ze serveru Pure ? Tedy, že by tam klasicky měli hoši z Pure chybu v odkazu, překlep jakýsi... ? Celkem běžná situace u DVB-S a podobných aktualizací... Prostě se někdo překlepne v písmenku... Nevím, zda je možné nějakým způsobem stanici odebrat a naladit znovu, či stáhnout z vebu Pure starý ,,list"... To nevím...
Ale na webu je nejspíše odkaz v pořádku, ale v tom seznamu stanic v přijímači je vadný. To se domnívám je nejspíše příčinou... Bylo by zábavné se pokusit to obejít tak, že by jste si funkční odkaz z webu nakopíroval do přidání nových stanic, stejný postup jako jste pustupoval, když jste doplňoval stanici Tramperská osada. Co by se stalo. Zda by jste ji tam potom měl 2x jednou hrající a jednou nehrající nebo by se to srovnalo a ta nehrající začala hrát... Nevím jak mají to uspořádání těch složek. Nic méně bych se o popsaný pokus pokusil, jen ze zvědavosti, co se stane.




« Poslední změna: 30. 06. 2011, 08:36:01 od José Brtník »
Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Digitální rozhlas - zkušenosti
« Odpověď #309 kdy: 30. 06. 2011, 10:30:50 »
Tak jsem se pokusil o nápravu v ukončení příjmu mého oblíbeného rádia KIF Rock. Na serveru Lounge jsem ve svém účtu stanici zrušil, samozřejmě mi ze seznamu stanic v přijímači zmizela. Znovu jí na Lounge dal do svých favoritů a opět se vrátila do přijímače do seznamu NET rádií. Ale došlo ke změně. Nový otazník se objevil i u stanice MITA Radio, ale to stále hraje. Při volbě KIF Rock ale nic nehraje a na displeji bohužel stále visí zpráva Station not available. Možná si někdo myslí, že toto téma spíše patří do podrubriky Radia na netu, ale přijímač PURE posuzuji a užívám jako celek. Opět připojuji ilustraci, jak se postupně měnilo zobrazení na displeji rádia a důkazy, že KIF Rock mám definováno na serveru Lounge a stanici MITA Radio, přes nově objevený otazník, stále mohu poslouchat.
« Poslední změna: 30. 06. 2011, 12:23:32 od Pamětník »
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re: Digitální rozhlas - zkušenosti
« Odpověď #310 kdy: 30. 06. 2011, 10:52:49 »
Souhlasím s Vámi v posuzování DAB/DAB+ přijímače jako celku, tedy včetně jeho možností na FM a jeho možností netových a nepřijde mi rozumné, díky každé jednotlivé funkci, přeskakovat do nějaké jiné diskuse.

Hm... Tak to je blbé... Zajímavé je, že tam ten otazník ,,plave"... Reset, tedy dejme tomu,  vypnutí/zapnutí přijímače, situaci nezmění ? Může jít o nějaký větší ,,bug" nevím... Třeba i potřeba resetu serveru Lounge ? Třeba odmáznout to a nechat to odmázlé 48 hod ? A pak to třeba zkusit znovu zařadit ? Netuším... Mohou podobné pokusy vést k úspěchu a také nemusí vést vůbec nikam...



« Poslední změna: 30. 06. 2011, 10:57:21 od José Brtník »
Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Digitální rozhlas - zkušenosti
« Odpověď #311 kdy: 30. 06. 2011, 12:55:52 »
Ono je na webu Lounge více podivností. Domnívám se, že jsem se tam zaregistroval sám i své PURE jak jsem měl, jen jsem nezatrhl možnost placených služeb a proto nevyplnil přístup k mým financím. Přestože Lounge o mém PURE ví všechno, tváří se momentálně, jako by nebylo zaregistrováno (Unregister device). Také po vybrání mého favorita, stanice KIF Rock, na webu Lounge, se při povelu Listen Live stále jen otáčí symbol zakroužených šipek, ale přehrávání se nespustí, jako to funguje u ostatních mých favoritů. Při přechodu přímo na web rádia KIF, povelem Visit website, lze stanici KIF Rock na NB vybrat a i poslouchat.

Na připojené ilustraci opět dokumentuji moje slova.  :'(
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re: Digitální rozhlas - zkušenosti
« Odpověď #312 kdy: 30. 06. 2011, 13:27:57 »
Tak asi to všechno souvisí s tím novým image serveru, je možné, že jim to ještě 100% nešlape...Také je možné, že se při tom předělání něco potratilo nebo zneschopnilo, třeba dočasně... A třeba ty mouchy časem vychytají... Také se mohly nějaké parametry změnit a něco co bylo free se stát pay a naopak. Nemusí jim to přesně ještě ladit. Není ten nový server v provozu dlouho. Nepříjemné je, že takové to změny se asi v určitých časových úsecích dít budou. A táké zkušenost s kterou je nutné počítat. Je to v každém případě nepřijemné, když si člověk na nějakou stanici zvykne a pak o ni tak to přijde. I když třeba zase za 14 dní v pohodě pojede. Ale to je vlastně můj důvod, proč jsem nešel do dnešního dne do netového přijímače. A proč nevěřím těm pokusům s televizory o kterých se tady v poslední době píše. Protože prostě, když dojde k takovým to přesunům a k těm dochází a docházet bude, protože, co by pak ti webmasters apod. dělali, když by neustále nepředělávali servery ? Tak computer jako takový dokáže na změny a nedodělky reagovat pružněji a lépe, nežli jakýkoli přijímač ať už je to netové rádio nebo STB nebo televizor, který je pak určitým způsobem zneschopněn zrovinka v nějaké té danné věci i když třeba dalších 18 000 mu pojede. Ale zrovna, to, na co si člověk zvykl, tak to třeba dočasně ne. Takže proto jsem do toho právě nešel. A z tohoto mám právě dosti panickou hrůzu. I když vzhledem k 18 000 řekněme dalších položek o naprosté prd jde. Ale, že je to nepříjemné, to to nepříjemné je. Třeba bude nutné registraci udělat znovu. Buh ví. To jsou právě ty závislosti na těch serverech. Oni tam něco provedou. A člověk u přijímače aby pak k vůli jejich blbosti vylétl doma z kůže. Tak snad to tam nějak časem uslušní a znormalizují. Ale čas to pak užírá uživateli. Ovšem Vy si s tím poradíte, ale co potom nějaká ta babička, které to vnuci dají k vánocům atd. Takové to negace tam bezesporu budou jako daň za to množství a pohodlí poslechu bez PC.


« Poslední změna: 30. 06. 2011, 13:39:27 od José Brtník »
Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Digitální rozhlas - zkušenosti
« Odpověď #313 kdy: 30. 06. 2011, 14:19:41 »
Přechodně zhoršené počasí = déšť a ochlazení, mne drží v chalupě a tak dál pátrám ve vlastnostech mého DAB přijímače. Jeho prutová anténka je držená jedním šroubkem, aby bylo možné jí po nechtěném ulomení vyměnit. Proto jsem jí demontoval a ke šroubku provizorně připojil jen kouskem drátu střed koaxu antény pro chalupářský TV rozvod. Je v něm i postačující úroveň vertikálního signálu kanálu 7 ze stejné lokality vysílání DVB-T i DAB = Hoher Bogen. Proto předpokládám, že i na 12 DAB kanálu tam z "matrace" nějaký použitelný signál je. Dodatečné přizemnění stínění přívodního koaxu na kostru přijímače signál zhoršilo. Ale i jen při takto primitivním připojení externí antény je úroveň signálu pro bezchybný poslech postačující, jak je vidět na připojeném obrázku.
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


Ma Te S

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 194
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Digitální rozhlas - zkušenosti
« Odpověď #314 kdy: 30. 06. 2011, 14:24:40 »
Vyveďte si tam konektor napevno ;) mimochodem můžu se zeptat kde máte chalupu? Na Třebíčsku je léto !!