Autor Téma: Digitální rozhlas - vaše zkušenosti?  (Přečteno 1324707 krát)

Jan Mouca

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 118
    • ICQ komunikátor - 25256439
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Digitální rozhlas - zkušenosti
« Odpověď #510 kdy: 04. 10. 2011, 11:09:15 »
Dotaz na p. Jelínka: ten můj iriver B20 se mi nespojí s managerem iriver plus 3. Mám navoleno v menu USB "nabíjení a události", tedy transfer souborů. Navolená je Čeština. Obsah B20ky se na stránce nezobrazí. Kontaktoval jsem zástupce v Německu, ten nabízí abych to tam poslal na prošetření a to se mi moc nechce.
Taky se Vám takto B 20 chová ?
DAB: Revo Pico RS, Albrecht DR 301, iRiver B 20, Sangean DDR31+, Noxon DAB Stick.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re: Digitální rozhlas - zkušenosti
« Odpověď #511 kdy: 04. 10. 2011, 15:01:16 »
Dotaz na p. Jelínka: ten můj iriver B20 se mi nespojí s managerem iriver plus 3. Mám navoleno v menu USB "nabíjení a události", tedy transfer souborů. Navolená je Čeština. Obsah B20ky se na stránce nezobrazí. Kontaktoval jsem zástupce v Německu, ten nabízí abych to tam poslal na prošetření a to se mi moc nechce.
Taky se Vám takto B 20 chová ?

Tam může být asi celkem dost důvodů proč to nespolupracuje... Chvíli jsem hledal po netu, zda něco najdu a jediné, co jsem našel, že na Win 7 je třeba to nainstalovat v režimu kompatibility XP.... jinak by to teoreticky fungovat mělo, ale naschvál bych skusil dát iRiver do angličtiny, zda se náhodou nechytí...

Tohle je také zajímavé

http://www.iriver.com/support/faq_view.asp?SelectPart=All&FindWord=&model_name=B20&fNum=419&page=1

« Poslední změna: 04. 10. 2011, 15:13:12 od José Brtník »
Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL


Jan Mouca

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 118
    • ICQ komunikátor - 25256439
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Digitální rozhlas - zkušenosti
« Odpověď #512 kdy: 04. 10. 2011, 17:33:17 »
Dík José za starost, jedu na tom na Xp a ve správci USB se mi neobjeví jako mass storage ale jako iriver. V tom manageru iriver plus 3 je políčko connected device šedivé, nebere ho to. Angličtina taky nepomohla. Nabízí se tam v B 20 formátování, tovární nastavení, celkový reset píchnutím do dírky vespodu ale to bych si mohl smazat fw 1.05 a to nechci.
Na tu DAB anténu jedou 4 německé tv z HB a i ty všechny české z Krašova.
DAB: Revo Pico RS, Albrecht DR 301, iRiver B 20, Sangean DDR31+, Noxon DAB Stick.


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re: Digitální rozhlas - zkušenosti
« Odpověď #513 kdy: 04. 10. 2011, 17:44:23 »
A v Tento počítač nebo Total Commanderu apod. se ten iRiver ukáže ?

Nevím, sice jsem viděl přijímače DVB-S, které po zadání továrního nastavení dokázaly potratit neoficiální aktuální soft a vrátit se ke starému firemnímu, ale jinak bych to za normální nepovažoval a tovární nastavení může smazat nějaké předvolby a podobné věci, ale, že by mělo smazat upgrade firmware, tak to rozhodně obvyklé nebývá... Ale tím bych se netrápil. Říkáš, že ve správci zařízení ten iRiver je. Objeví se také normálně v PC v nějakém manageru jako Průzkumník, Total Commander, Servant Salamander apod. ? To je zásadní otázka... Pokud ano. Tak se domnívám, že žádný jeho speciální manager vůbec nepotřebuješ, protože vše z toho vyndáš i do něj dáš i bez tohoto manageru.  A je pak otázkou zda ten manager spolupracuje s tím firmware, co tam je... A je otázkou zda je dobře nainstalovaný a nemá se třeba instalovat při připojeném iRiver apod. Ale zásadní je, zda ten iRiver je normálně v Total Commanderu a Průzkumníku atd. nebo není. Ale pokud ho ukázal ten Správce, tak se domnívám, že by tam být měl.



« Poslední změna: 04. 10. 2011, 17:49:29 od José Brtník »
Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL


Miloslav Jelínek

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 215
    • Zobrazit profil
    • Občasné postřehy
    • E-mail
Re: Digitální rozhlas - zkušenosti
« Odpověď #514 kdy: 04. 10. 2011, 19:24:17 »
Dotaz na p. Jelínka: ten můj iriver B20 se mi nespojí s managerem iriver plus 3. Mám navoleno v menu USB "nabíjení a události", tedy transfer souborů. Navolená je Čeština. Obsah B20ky se na stránce nezobrazí. Kontaktoval jsem zástupce v Německu, ten nabízí abych to tam poslal na prošetření a to se mi moc nechce.
Taky se Vám takto B 20 chová ?

 Mam jen IRiver bez pametove karty a jako externi disk ho nevidim. Pouze v okne kde jsou videt disky a mechaniky (Tento pocitac). Zpusob pripojeni mam nastaveno na MTP. Puvodne jsem mel DMB/DAB, ale jelikoz doma nic nechytim, zmenil jsem to na to MTP (zmenou se smaze veskery obsah IRiveru!).
 IRiver plus 3 mi taky zrovna moc nechodi. Menu Tools - Portable device je zasedly.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re: Digitální rozhlas - zkušenosti
« Odpověď #515 kdy: 04. 10. 2011, 19:34:55 »
Tak by to asi chtělo sehnat si nějaké informace o tom manageru Plus 3, zda to třeba neumí pracovat jen s kartou... / když to máte oba zešedlé /

A když se zobrazí ten iRiver tam kde jsou vidět mechaniky...Tak to už se dál rozkliknout, otevřít nedá ? Tedy neumožní to přístup do nějaké jeho paměti ? Tedy něco takového by mít měl, ne ?

Hm...Tak tak jednoduché to asi nebude, pro TC je sice plugin, ale podporuje až od 100 výš, čili na 20 nechodí...od 100 výše se do Flash dostat dá, u 20 ne...

Tuhle mrchu jste testovali ?

http://local.iriver.com/usa/lounge/loungeView.asp?selectPart=&findWord=&sno=859&page=5&cateCode=

co tohle ?


http://local.iriver.com/usa/lounge/loungeView.asp?selectPart=01&findWord=&sno=873&page=1&cateCode=01

ještě jsem našel starou verzi 2.4 jestli by nechodila náhodou lépe

http://web.telecom.cz/emerson/iriver2_setup_full-2410.zip

« Poslední změna: 04. 10. 2011, 20:21:30 od José Brtník »
Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL


Jan Mouca

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 118
    • ICQ komunikátor - 25256439
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Digitální rozhlas - zkušenosti
« Odpověď #516 kdy: 04. 10. 2011, 20:06:21 »
Tak jsme na tom stejně p. Jelínku a děkuji že jste se ozval. Mě se v Tento počítač vůbec neobjeví. Asi se s tím nebudu více trápit, protože tutu věcičku mám kvůli L bandu v DAB+ až to tady někdo rozchodí. Nehodlám na tom poslouchat MPtrojky. Někde najít forum, kde by se s tím zabývali.
DAB: Revo Pico RS, Albrecht DR 301, iRiver B 20, Sangean DDR31+, Noxon DAB Stick.


Miloslav Jelínek

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 215
    • Zobrazit profil
    • Občasné postřehy
    • E-mail
Re: Digitální rozhlas - zkušenosti
« Odpověď #517 kdy: 04. 10. 2011, 20:14:39 »
Mam to takhle. Kopirovat soubory muzu pretahovanim mysi.


Jan Mouca

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 118
    • ICQ komunikátor - 25256439
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Digitální rozhlas - zkušenosti
« Odpověď #518 kdy: 04. 10. 2011, 20:24:52 »
Pomohlo přepnutí na MTP (co to je ?) a přehrávač se v Tento počítač objevil. Dík za info. :D
DAB: Revo Pico RS, Albrecht DR 301, iRiver B 20, Sangean DDR31+, Noxon DAB Stick.


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re: Digitální rozhlas - zkušenosti
« Odpověď #519 kdy: 04. 10. 2011, 20:27:29 »
Citace
Někde najít forum, kde by se s tím zabývali.

Těch jsem našel několik, ale nikde nebyl řešen ten Váš problém. Nic méně přesto že p.Jelínkovi nefunguje ten program Plus 3. Tak v Tento počítač mu to funguje úplně normálně a může cokoli kopírovat tam a zpět jak ho napadne. Čili to je zásadní rozdíl. On žádné Plus 3 nepotřebuje.
Ovšem váš počítač to nevidí, když se to v Tento počítač nezobrazuje... Není problém v tom MTP ?

/Aha, už jste na to přišel... Takže nyní s tím můžete pracovat stejně jako p.Jelínek a toho jejich managera v podstatě vůbec nepotřebujete./
« Poslední změna: 04. 10. 2011, 20:32:50 od José Brtník »
Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
« Poslední změna: 04. 10. 2011, 20:59:34 od José Brtník »
Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL


Jan Mouca

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 118
    • ICQ komunikátor - 25256439
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Digitální rozhlas - zkušenosti
« Odpověď #521 kdy: 04. 10. 2011, 21:06:36 »
Tak dík za info o MTP. Takže když tam bylo navoleno DAB/DMB tak to vlastně vůbec nebylo schopno přenášet soubory.
DAB: Revo Pico RS, Albrecht DR 301, iRiver B 20, Sangean DDR31+, Noxon DAB Stick.


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re: Digitální rozhlas - zkušenosti
« Odpověď #522 kdy: 04. 10. 2011, 21:27:32 »
Tak dík za info o MTP. Takže když tam bylo navoleno DAB/DMB tak to vlastně vůbec nebylo schopno přenášet soubory.

Mně to trochu připomíná jeden starší fotoaparát, co se tady někde povaluje. Když ho připojím k PC v režimu prohlížení snímků, tak se tam objeví jako výměnný disk a mohu přetahovat do PC fotky. Když ho připojím k PC v režimu focení, tak se výměnný disk vůbec nezobrazí, ale naopak foťák začne fungovat jako webová kamera, třeba ve Skype apod. Tak tohle bude asi něco relativně obdobného +/-.
 
Ale vrtá mi po té v hlavě následující věc. Ten iRiver umožňuje nahrávání ne ? Aby mohl něco nahrávat z DAB/DAB+ tak musí být v režimu DAB/DMB ne ? Čili udělá nahrávky....
Ovšem pokud se potom musí pro připojení k PC přepnout do polohy MTP a ta všechno smaže, tedy i nahrávky... Tak pak není možné tyto nahrávky z DAB/DAB+ přetáhnout do PC, když se vymaží...

Takže pak nahrávku z DAB/DAB+ jde udělat jedině tak, že se to z výstupu iRiver B20 nahraje do vstupu zvukové karty PC... Ale přetáhnout nahrávky vlastně v podstatě nelze... Což by ovšem byla zajímavá nedokonalost nebo dokonce až zbytečně blbá vada na kráse...

Odhadl jsem situaci správně ?

Vlastně asi ne. Moment ona se do něj dá dát karta. Asi je schopen na tu kartu nahrávat ne ? No a pokud se ta karta před přepnutím vyndá a bude mimo něj, tak ji nemůže vymazat. A když se přepne, tak se tam zase dá a pak to z ní půjde přetahat...

« Poslední změna: 04. 10. 2011, 21:41:05 od José Brtník »
Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL


Miloslav Jelínek

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 215
    • Zobrazit profil
    • Občasné postřehy
    • E-mail
Re: Digitální rozhlas - zkušenosti
« Odpověď #523 kdy: 04. 10. 2011, 22:48:42 »
Pokud si dobre pamatuju (a zkouset to nebudu), tak pokud je to prepnuty na DMB/DAB, program funguje jako radio. Slo v nem ladit.
 A tim prepnutim se vse smaze, takze nahravat asi jen na tu kartu. Tu si porizovat nebudu, mam interni pamet 4GB a to na nahravani staci. Navic to kopiruju do pocitace.


P.S.
 Vydrzi vam prihlaseni do fora? Nebo se to taky porad odhlasuje?


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re: Digitální rozhlas - zkušenosti
« Odpověď #524 kdy: 05. 10. 2011, 06:35:56 »
Vydrzi vam prihlaseni do fora? Nebo se to taky porad odhlasuje?

Mně se to odhlašuje od začátku a od začátku mi to drásá nervy a několikrát jsem to zde kritizoval, ale zdá se, že některým se tento problém, objevil teprve nedávno, já to mám asi nastavené jinak a mám ho tam, co to forum udělali...
Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL