reklama

reklama

Autor Téma: Digitální rozhlas - vaše zkušenosti?  (Přečteno 783089 krát)

Karel Cibulka

• Profík
  • Fanda bezdrátové komunikace
    • ICQ komunikátor - 405782218
    • Zobrazit profil
Re:Digitální rozhlas - vaše zkušenosti?
« Odpověď #1695 kdy: 04. 12. 2017, 02:46:14 »

DAB je jednoznačně efektivnější způsob šíření a pokrytí území signálem, jednak náklady, jednak užitnou hodnotou počtu stanic, které uživatel naladí na jedné frekvenci.

Zavádí ho i Austrálie, že by až tam sahaly dlouhé pracky zlých evropských bruselských úředníků?

Český rozhlas je jednoznačně respektu hodná instituce, která si iniciativu úvodního zavedení DAB v ČR vzala na svá bedra.

Vytrhávat porodné bolesti z kontextu a poukazovat na Reginu jako odstrašujícím příkladu technologie DAB a obhajovat FM technologii jako vrchol a definitivní konec technického pokroku je neobjektivní.

Já sám jsem v jiném tématu zcela věcně poslechem zhodnotil, že Regina si zaslouží vyšší datový tok a nyní to doplním, vyslání do éteru kvalitnějším zvukem protože datový tok není všechno. Příkladem je Wave, které jede na 80 kbps, ale jeho zvuk nedosahuje kvality např. Jazz se stejným tokem; ať je příčina jakákoliv, Wave si zaslouží stejně kvalitní koncový zvukový projev jako ostatní stanice u kterých je to v pořádku.

Výstižně napsáno. Nicméně bych byl pro zvýšení datového toku i za cenu snížení počtu stanic ve svazku.

Ano ty regiony by tam být nemusely ty ať jsou v regionálním multiplex daného regionu nikoliv v celoplošných sítích =)
Jsem rád že věci fungují tak jak mají =)

Reklama

• Stálý člen

reklama

reklama