reklama

reklama

Autor Téma: Digitální rozhlas - vaše zkušenosti?  (Přečteno 788519 krát)

Karel Cibulka

• Profík
  • Fanda bezdrátové komunikace
    • ICQ komunikátor - 405782218
    • Zobrazit profil
Re:Digitální rozhlas - vaše zkušenosti?
« Odpověď #1695 kdy: 04. 12. 2017, 02:46:14 »

DAB je jednoznačně efektivnější způsob šíření a pokrytí území signálem, jednak náklady, jednak užitnou hodnotou počtu stanic, které uživatel naladí na jedné frekvenci.

Zavádí ho i Austrálie, že by až tam sahaly dlouhé pracky zlých evropských bruselských úředníků?

Český rozhlas je jednoznačně respektu hodná instituce, která si iniciativu úvodního zavedení DAB v ČR vzala na svá bedra.

Vytrhávat porodné bolesti z kontextu a poukazovat na Reginu jako odstrašujícím příkladu technologie DAB a obhajovat FM technologii jako vrchol a definitivní konec technického pokroku je neobjektivní.

Já sám jsem v jiném tématu zcela věcně poslechem zhodnotil, že Regina si zaslouží vyšší datový tok a nyní to doplním, vyslání do éteru kvalitnějším zvukem protože datový tok není všechno. Příkladem je Wave, které jede na 80 kbps, ale jeho zvuk nedosahuje kvality např. Jazz se stejným tokem; ať je příčina jakákoliv, Wave si zaslouží stejně kvalitní koncový zvukový projev jako ostatní stanice u kterých je to v pořádku.

Výstižně napsáno. Nicméně bych byl pro zvýšení datového toku i za cenu snížení počtu stanic ve svazku.

Ano ty regiony by tam být nemusely ty ať jsou v regionálním multiplex daného regionu nikoliv v celoplošných sítích =)
Jsem rád že věci fungují tak jak mají =)

Reklama

• Stálý člen

reklama

AndrejH

• Profík
    • Zobrazit profil
Re:Digitální rozhlas - vaše zkušenosti?
« Odpověď #1696 kdy: 05. 01. 2018, 22:39:52 »
Toto nečíst: mé Tesco rádio mně zdrbalo jak malého kluka (to si ke mně nedovolí ani má fenka), že na něj dlabu a práší se na něj na polici, tak jsem pustil do kati a umístil ho na čestné sedadlo spolujezdce.

Toto by snad ke čtení bylo. Na jednom místě jsem vystoupil z auta a venku dalo Tesco intenzitu o 2 dílky větší tj. intenzita uvnitř auta nebyla až tak mimo realitu; mluvím o Mux ČRo.

Hády:

D1 Brno - Holubice;  u Holubic se to láme, v průběhu minima km klesá intenzita z full na 13-7-5, pak adieu (0); pak se to občas chytlo k Rousínovu kde D1 vystoupá výš.

D46 Vyškov: na benzince adieu trvá (0) i outdoor - zajímavé; dále také 0; pak se chytne až:

Hoštálkovice:

D35 za Olomoucí, takový ten kopeček/předěl do klesání na Lipník. n.B., tam se ČRo chytlo poprvé, do Hranic n.M. on-off, kousek za Hranicemi naběhlo stabilně 8 dílků.

D48 Nový Jičín: od Hranic stabilně 8, pár km před Jičínem full a poklesy na 12

Silnice 58 Příbor - Frenštát p.R.: intenzita 12 - 14

Rožnov p.R.: intenzita 2-6

Silnice 35 Rožnov - Valašské Meziříčí: intenzita 2 - 7, asi 4 výpadky

Valašské Meziříčí: prostě čurina, těsně před vjezdem 0 a signál zpět až těsně před výjezdem; jakoby na vjezdových tabulích byl nápis "podomní prodej DAB signálu zakázaný".

Silnice 35 ValMez - Hranice n.M.: intenzita 2 - 9 ale jenom po Milotice n.B., pak on-off

Hranice n.M.: on-off

Silnice 47 Hranice n.M - Lipník n.B.: po výjezdu z Hranic se chytl, pak intenzita 2 -6 a pak adieu

Když jsem jel zpět opět na D1 tak se Hády chytly ještě před Rousínovem a držely stabilněji než v opačném směru, ale to mohlo být prostupností signálu zadek-předek auta kombíku na přední sedadlo - takový mám pocit  (zdravím Davida Kříže, nemám DAB měřák, mám jenom pocit :) )
Přenosné rádio DAB+ Tesco DR1403G a Pure Elan E3 oba s teleskopem, "tuner" DUAL DAB 2A, externí anténa Iskra (Slovinsko), 9 prvků, K5-12, zisk 9,25 dBi, místo příjmu Brno

reklama