Autor Téma: Avizování nativních HD pořadů na ČT4  (Přečteno 15275 krát)

Grifin

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 468
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Avizování nativních HD pořadů na ČT4
« Odpověď #15 kdy: 04. 01. 2013, 15:14:09 »
Je to názor a já ho respektuji. Jen jsem uvedl, jaký mám vztah já k této symbolice a že je pro mne zbytečná. Kolik příznivců má každá "naše" kategorie diváků, to se asi nedovíme.

U velkých sportovních akcí se může stát, že jsou on-line k dispozici verze SD i HD. Ale díky tomu, že konzumuji nabídku kabelovky UPC a Free stanic z DVB-S, zatím jsem nezaregisteroval, že jsem se někdy ošidil sledováním SD obrazu, když jinde byla volně k dispozici i HD verze. Proto složitě nepátrám v programových seznamech po tom, jaký symbol je kde uveden. Zajímala by mne praktická zkušenost, kdy se Vám Grifine vyplatilo pátrat a čekat na HD kvalitu u konkrétního pořadu. Osobně nahrávám jen ve stylu uložení shlédnutí pořadu na pozdější dobu a nemilosrdně potom mažu. Na některé, spíše preventivní, nahrávky ale nikdy nedojde a smáznu je při čištění disku. Do dlouhodobého archivu nic neukládám, z tak bohaté programové nabídky, kterou mám k dispozici, si vždy vyberu, nebo v nouzi nejvyšší sáhnu po koupeném DVD, nebo TV vůbec nezapínám.  :)

Nahraju, zkouknu a mažu, nicméně, když už mám čas na koukání, tak chci max. kvalitu. (každopádně si nahrávám každý film v nativu z ČT1 i NOVY) a to jen díky tomu že jsou označené (google.cz). Na live sport si čas udělám, takže pak přichází na řadu ono hledání ...
MUX 1+2+3, MUX 4 (k42), REGIO 4 (k46), REGIO 7 (k37), REGIO 12 (k47)
O2TV (Sport)
Panasonic TX-P50ST50E
LG MS400H + 1TB HDD
LG BH7520T
Rikomagic MK802 III + Airmouse Measy RC11
Philips 43PUS6551

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Njuska

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 78
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Avizování nativních HD pořadů na ČT4
« Odpověď #16 kdy: 05. 01. 2013, 17:36:04 »
O čem se tu debatuje? Pokud TV nevysílá vše v nativním HD, přestože má speciální a označený HD kanál, pak je snad docela logické, že nativní HD pořady označí malým symbolem, např. v elektronickém programovém průvodci, nebo v časopise. Resp. ideálně: označí těch pár SD pořadů, které v HD nepojedou.
To, že třeba Pamětníka by to rušilo (nechápu, ale budiž) a jelikož asi kouká na malou skleněnku (berte prosím s humorem  ;D) a proto ho to nezajímá, je jistě jeho věc a určitě mu jí nikdo nebude brát  :P. Ale pro nás (mluvím i za kolegu diváka, který teď sedí vedle mě), kteří si v kvalitním obraze - minimálně úrovně roku 2013 - libujeme, je jistě toto označení přínosné. Notabene, dělá-li to stejně tak ČT 1 HD, či většina jiných TV stanic. Osobně si třeba vybírám, zda-li se na TV pořad (např. sportovní utkání), který je v nativním HD budu koukat doma s přáteli na své velké, ovšem dnes již zcela standardní FullHD úhlopříčce a nebo půjdeme koukat na SD/upscal někam do sportbáru, kde je u pivka na hospodském XVGA projektoru kvalita celkem šumák... A ano, stalo se mi už, že jistý sportovní přenos, který byl na HD kanálu (tuším, že to byla nějaká cyklistika v Eurosportu HD) mě svou kvalitou začal nudit dokonce tak, že jsem jej po chvíli přestal sledovat a šel dělat jinou činnost. Příště jsem si už dával pozor, zda-li je u mnou vybraného, ale zároveň i nedůležitého přenosu zkratka "HD". 
Bývám vždy také rád, když je třeba i nějaký starší pěkný film do nativu předělán. Pak si ho skutečně nenechám ujít apriori jen kvůli onomu HD.
Znovu se tedy přikláním k názoru, že označování nativnívh HD pořadů může být pro nemalou část diváku, kteří mají v pořádku zrak a mají i příslušné (dnes už standardní) přijímače... přínosné!   
« Poslední změna: 05. 01. 2013, 17:37:47 od Njuska »


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Avizování nativních HD pořadů na ČT4
« Odpověď #17 kdy: 05. 01. 2013, 20:41:25 »
... To, že třeba Pamětníka by to rušilo (nechápu, ale budiž) a jelikož asi kouká na malou skleněnku (berte prosím s humorem  ;D) a proto ho to nezajímá, je jistě jeho věc a určitě mu jí nikdo nebude brát  :P. Ale pro nás (mluvím i za kolegu diváka, který teď sedí vedle mě), kteří si v kvalitním obraze - minimálně úrovně roku 2013 - libujeme, je jistě toto označení přínosné. Notabene, dělá-li to stejně tak ČT 1 HD, či většina jiných TV stanic. Osobně si třeba vybírám, zda-li se na TV pořad (např. sportovní utkání), který je v nativním HD budu koukat doma s přáteli na své velké, ovšem dnes již zcela standardní FullHD úhlopříčce a nebo půjdeme koukat na SD/upscal někam do sportbáru, kde je u pivka na hospodském XVGA projektoru kvalita celkem šumák...
Znovu se tedy přikláním k názoru, že označování nativnívh HD pořadů může být pro nemalou část diváku, kteří mají v pořádku zrak a mají i příslušné (dnes už standardní) přijímače... přínosné!   
Poznámku o malé skleněnce beru samozřejmě s humorem, protože si každý může v podpisu všimnout, na jaké televizory koukám a pod každým mým příspěvkem ve Fóru jsou vidět zdroje, včetně HD.

Protože si nevybírám pořady podle stanice, opravdu jsou pro mne loga stanic zbytečná, až obtěžující. A nejsem asi sám, protože se nazapojuji do diskuzí o srozumitelnosti log, jejich grafice, barvách, velikosti, průhlednosti, umístění, modernosti a pod.. A moje informace ale nemají za účel docílit zrušení zobrazování staničních log na obrazovkách, je to jen názor jedince, který by se bez nich, ale i dalších zbytečností, prostě obešel.

O tom, že preferuji HD varianty nesvědčí jen to, že si kvůli tomu platím DVB-C od UPC, ale všude mi funguje MUX 4 a v záloze mám i téměř všechny Free HD stanice z DVB-S2. Přesto nejsem přesvědčen, že by mi prosté označování nativních HD pořadů nějak rozšířilo možnosti dokonalejšího diváckého zážitku.

A, že je HD i takové moje malé hobby možná dokládá už starší mozaika osobních úlovků HD stanic. Ale, mohl bych se na ně dívat i na malé skleněnce, že?  ;)
« Poslední změna: 05. 01. 2013, 20:45:50 od Pamětník »
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


blueflash .

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 907
    • ICQ komunikátor - 299934152
    • Zobrazit profil
    • Můj YouTube kanál:
    • E-mail
Re:Avizování nativních HD pořadů na ČT4
« Odpověď #18 kdy: 07. 01. 2013, 01:59:21 »
Tak dost možná se HD vysílání dočkala i hokejová extraliga.
http://www.ceskatelevize.cz/porady/10120914283-hc-skoda-plzen-hc-csob-pojistovna-pardubice/212471290133062-hc-skoda-plzen-hc-csob-pojistovna-pardubice/video/
I když je to v iVysílání dostupné jen v 576p, přijde mi to, jako downscale něčeho, co bylo v HD. Ten obraz je takový lepší. A to i ve srovnání s přenosy, na které byl využíván jeden z HD přenosáků ČT...



Oba obrázky jsou z 576p iVysílání, ale ten horní (z toho zápasu PLZ-PCE) je mnohem více prokreslený než dolní (ze zápasu SLA-PCE 5:0  :) k mé velké radosti)
« Poslední změna: 07. 01. 2013, 02:08:53 od blueflash . »


Grifin

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 468
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Avizování nativních HD pořadů na ČT4
« Odpověď #19 kdy: 07. 01. 2013, 11:44:29 »
Tak dost možná se HD vysílání dočkala i hokejová extraliga.

Neřikejte že by ČT konečně přestala trestat hokejové fanoušky a začala pořady natočené s HD přenosáky také HD odbavovat. Min 2x vím jistě že na hokeji byl HD přenosák ale v TV  a na iVysilani.cz běžel jen SD obraz.
MUX 1+2+3, MUX 4 (k42), REGIO 4 (k46), REGIO 7 (k37), REGIO 12 (k47)
O2TV (Sport)
Panasonic TX-P50ST50E
LG MS400H + 1TB HDD
LG BH7520T
Rikomagic MK802 III + Airmouse Measy RC11
Philips 43PUS6551

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


blueflash .

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 907
    • ICQ komunikátor - 299934152
    • Zobrazit profil
    • Můj YouTube kanál:
    • E-mail
Re:Avizování nativních HD pořadů na ČT4
« Odpověď #20 kdy: 19. 01. 2013, 05:31:52 »
První hokejový přenos natáčený na HD přenosový vůz ČT se vysílal již v únoru 2009  ;) Tedy plných 7 měsíců předtím, než ČT vůbec začala se zkušebním HD vysíláním...

Nicméně už prý se uvažovalo o tom, že by se v HD vysílalo finále ELH 2010, ale nakonec z toho sešlo, přestože se na něj užíval PV1 HD, se kterým se jezdilo až do daleké Ostravy. To se v současnosti prakticky nepraktikuje a na přenosy hokeje nebo fotbalu z Moravy/Slezska se používá brněnský, resp. ostravský přenosák. Z Prahy podle všeho vyjíždí jen spešl přenosáky se super-slow-motion kamerou a dálkovými kamerami, kterými se točí za brankou. Ale i když se třeba hokej hraje v Čechách, tak se ČT na hokej s HD přenosáky moc nehrne. Např. včera v Plzni byl opět SD přenosák a to už by měla ČT mít hned 4 přenosové HD vozy. Nevěřím, že byly všechny v permanenci, když žádný jiný přímák (třeba kulturní) neběžel...


Hori97

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 129
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Avizování nativních HD pořadů na ČT4
« Odpověď #21 kdy: 01. 05. 2013, 12:43:02 »
Dnes jsem si všiml, že na stránce http://www.ceskatelevize.cz/tv-program/hd/ začala ČT avizovat pořady,které poběží v HD na ČT Sport. Konečně.
DVB-S/S2: 13E, 19.2E, 23.5E, 28,2E
DVB-T/T2: Multiplexy 1,2,3,4 + PS 12,13
                  Regionální sítě  4,7,8,12
DAB+ : ČRa (10D), Teleko (11A), ČRo (12C)


Grifin

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 468
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Avizování nativních HD pořadů na ČT4
« Odpověď #22 kdy: 02. 05. 2013, 08:20:08 »
Ano taky jsem to zachytil, koukal jsem jestli budou taktéž symboly u ČT2 . Zatím nic.
Nicméně jsem zaregistroval vypnutí zvukové stopy DD5+1 u NOVY HD v MUX4. Může to někdo potvrdit i v jiných distribucích (kabel, SAT) jestli jde jen o šetření místa v MUX4 nebo krok od NOVY.
MUX 1+2+3, MUX 4 (k42), REGIO 4 (k46), REGIO 7 (k37), REGIO 12 (k47)
O2TV (Sport)
Panasonic TX-P50ST50E
LG MS400H + 1TB HDD
LG BH7520T
Rikomagic MK802 III + Airmouse Measy RC11
Philips 43PUS6551


Petr Svoboda

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 079
    • Zobrazit profil
Re:Avizování nativních HD pořadů na ČT4
« Odpověď #23 kdy: 02. 05. 2013, 09:26:50 »
na satelitu má Nova HD stále oba zvuky
v muxu 4: http://forum.digizone.cz/index.php?topic=1901.msg42887#msg42887


Grifin

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 468
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Avizování nativních HD pořadů na ČT4
« Odpověď #24 kdy: 02. 05. 2013, 09:39:33 »
na satelitu má Nova HD stále oba zvuky
v muxu 4: http://forum.digizone.cz/index.php?topic=1901.msg42887#msg42887
Díky

PS. ve foru http://forum.digizone.cz/index.php?topic=2986.30 jsem dostal odpověď o výši bitrate ČT SPORT ... 10Mb to je masakr.
MUX 1+2+3, MUX 4 (k42), REGIO 4 (k46), REGIO 7 (k37), REGIO 12 (k47)
O2TV (Sport)
Panasonic TX-P50ST50E
LG MS400H + 1TB HDD
LG BH7520T
Rikomagic MK802 III + Airmouse Measy RC11
Philips 43PUS6551


blueflash .

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 907
    • ICQ komunikátor - 299934152
    • Zobrazit profil
    • Můj YouTube kanál:
    • E-mail
Re:Avizování nativních HD pořadů na ČT4
« Odpověď #25 kdy: 08. 05. 2013, 12:03:36 »
Dnes jsem si všiml, že na stránce http://www.ceskatelevize.cz/tv-program/hd/ začala ČT avizovat pořady,které poběží v HD na ČT Sport. Konečně.

Ovšem není to 100%, Třeba, co se týče domáích přenosů. Nyní běží házená v HD a avizováno to není.