Autor Téma: Výběr set-top-boxu s PVR (speciální funkce)  (Přečteno 11417 krát)

Auriol

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Výběr set-top-boxu s PVR (speciální funkce)
« kdy: 22. 09. 2012, 14:15:44 »
Ahoj všem,

prosím o pomoc s výběrem set-top-boxu s možností nahrávání na HDD nebo USB.

Koupil jsem obyčejný levný Strong SRT 5216 a byl bych i celkem spokojený. Problém je že vyžaduji navíc:
- Možnost dočasně přerušit nahrávání (reklama) a po opětovném spuštění nahrávání pokračovat dále do stejného záznamu.
- Možnost přehrávání více nahraných záznamů po sobě

Na trhu je několik výrobců set-top-boxů ale po prostudování manuálů se drtivě jedná stále o ten stejný čínský výrobek.
Můžete mi prosím nějaký STB doporučit?
Co třeba Alma T2000 nebo Univers U5000? Umí tyto funkce?

Děkuji za pomoc.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Martin X

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 35
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Výběr set-top-boxu s PVR (speciální funkce)
« Odpověď #1 kdy: 01. 10. 2012, 19:52:00 »
Na 99.9% to neumí žádný SetTopBox ani mediální stanice. Obvyklejší funkce je odstranit reklamy po ukončení záznamu. Pokud ta druhá funkce má být playlist, tak by snad uměly mediální stanice.
Můj požadavek je jednodušší, ale taky nesplnitelný: SetTopBox musí za všech okolností nahrát pořad podle časovače. Většina SetTopBoxů zamrzá a to ze dvou důvodů: 1) nedostatečné chlazení nebo nedostatečný zdroj 2) při probuzení z pohotovosti nerozezná USB zařízení a buď zamrzne nebo v lepším případě "jen" nepořídí záznam.


Petr Svoboda

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 079
    • Zobrazit profil
Re:Výběr set-top-boxu s PVR (speciální funkce)
« Odpověď #2 kdy: 02. 10. 2012, 07:47:47 »
Můj požadavek je jednodušší, ale taky nesplnitelný...
Toto je tak zoufalé volání, že ti nepomůže shromáždit fakta a demonstrovat příklady, ale naopak jen uchlácholit. Neboj se, svět není tak zlý.

Doplňuji: zamrzání už neexistuje, STB není počítač. A jsme v 3. tisíciletí.
« Poslední změna: 02. 10. 2012, 15:36:33 od Petr Svoboda »


Marek Vajdík

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 77
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Výběr set-top-boxu s PVR (speciální funkce)
« Odpověď #3 kdy: 02. 10. 2012, 10:29:02 »
- Možnost dočasně přerušit nahrávání (reklama) a po opětovném spuštění nahrávání pokračovat dále do stejného záznamu.
Toto, myslim, umi moje stare combo Topfield TF 5400. Alespon podle manualu. Nemuzu momentalne vyzkouset.

- Možnost přehrávání více nahraných záznamů po sobě
Mozna existuje nejaka TAP aplikace pro Topfield, ktery by takovou funkci umela ....


čtenář

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Výběr set-top-boxu s PVR (speciální funkce)
« Odpověď #4 kdy: 02. 10. 2012, 12:09:07 »
Zkusil bych na začátku reklamního bloku stisknout PAUSE a na konci reklamního bloku opět nahrávání nebo zase PAUSE, aby se pauza zrušila a pokračovalo nahrávání.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Miroslav Kuzník

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 285
    • Zobrazit profil
Re:Výběr set-top-boxu s PVR (speciální funkce)
« Odpověď #5 kdy: 02. 10. 2012, 14:56:00 »
Martin X/ Evolve Scorpio zamrzaní nezna-nesmíš kupovat šunty


koko 0925

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 70
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Výběr set-top-boxu s PVR (speciální funkce)
« Odpověď #6 kdy: 02. 10. 2012, 15:40:14 »
Mam Topfilda 4100 už asi 4 roky. Denně v provozu, nahravá až 3 programy najednou a v životě nezamrznul. Co nastavim to nahraje.


alfi

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 27
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Výběr set-top-boxu s PVR (speciální funkce)
« Odpověď #7 kdy: 03. 10. 2012, 12:38:07 »
zkuste nějaký dreambox nebo cokoliv jiného s enigmou2 :)
pro přehrávání jde nastavit playlist, o doplňování záznamu po pauze ale nevím (jen by se mi fakt nechtělo u toho sedět s ovladačem a mačkat pauzy - v tom je dodatečná editace a přesné odříznutí výrazně pohodlnější :) )

až na pár vyjímek mi vždycky všechno nahrál (disk je na síti, probouzí se začátkem nahrávání)


Marek Vajdík

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 77
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Výběr set-top-boxu s PVR (speciální funkce)
« Odpověď #8 kdy: 03. 10. 2012, 13:05:21 »
(jen by se mi fakt nechtělo u toho sedět s ovladačem a mačkat pauzy - v tom je dodatečná editace a přesné odříznutí výrazně pohodlnější :) )

Ja si pamatuju, jeste za casu VHS-VCR, jak jsem chtel takto pauzou "vysekavat" reklamy a pak jsem po reklamach zapomnel zmacknout pauzu a film/porad se nenahral.  :D Tak jsem toho radsi nechal  :)


Martin X

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 35
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Výběr set-top-boxu s PVR (speciální funkce)
« Odpověď #9 kdy: 04. 10. 2012, 10:02:56 »
Doplňuji: zamrzání už neexistuje, STB není počítač. A jsme v 3. tisíciletí.

A jak nazvat situaci, kdy přístroj nereaguje na dálkové ovládání ani stadby tlačítko a musí se resetovat vytažením ze zásuvky ?


Petr Svoboda

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 079
    • Zobrazit profil
Re:Výběr set-top-boxu s PVR (speciální funkce)
« Odpověď #10 kdy: 04. 10. 2012, 10:28:59 »
A jak nazvat situaci, kdy přístroj nereaguje na dálkové ovládání ani stadby tlačítko a musí se resetovat vytažením ze zásuvky ?
Porucha vyžadující opravu.
Porouchaný může být přijímač, dálkový ovladač, elektrická síť, osvětlení místnosti.
Pečlivým průzkumem najdeš příčinu a necháš ji odstranit a nebo se na průzkum vykašleš a necháš opravovat jednu věc po druhé a budeš doufat, že "se to spraví". U přijímače a DO to je celkem snadné, na to máš záruku. U elektriky je to dost složitější, u osvětlení téměř nemožné (výrobci světelných zdrojů "nic" negarantují).


Auriol

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Výběr set-top-boxu s PVR (speciální funkce)
« Odpověď #11 kdy: 06. 10. 2012, 18:00:38 »
K původnímu dotazu. Někdo to tu naznačil :).

Mělo to nahradit VHS rekordér pro starou paní. Takže na sezení u TV a mačkání pauzy u reklam je zvyklá půlku života a nevadí jí to. Naopak nepřipadá v úvahu dodatečná editace kdekoliv (to by se už nenaučila).

Zároveň by to mělo být jednoduché na obsluhu a levné. Z toho důvodu jsem zamítl multimediální centra. To je kanón na to k čemu by to mělo sloužit.

Zkusil jsem koupit  Univers U5000 (FTE MAX T250) kde se zdálo podle manuálu že bude umět pauzu při nahrávání ale ve skutečnosti tomu bohužel není tak. Tak jako téměř u všech STB se po zmáčknutí pauzy zapne funkce time-shift.

Mrknu ještě do manuálu zde doporučovaného Topfield TF 5400. Jinak je to asi neřešitelné a nechám jí už ten Univers U5000.

Díky všem,
A.