Autor Téma: ČT neumí dělat v HD sestřihy...  (Přečteno 4416 krát)

blueflash .

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 907
    • ICQ komunikátor - 299934152
    • Zobrazit profil
    • Můj YouTube kanál:
    • E-mail
ČT neumí dělat v HD sestřihy...
« kdy: 24. 12. 2012, 16:06:25 »
Hm, jakoby stále měla ČT problém dělat v HD sestřihy z toho, co v HD odvysílala. Sestřih z finále Davis Cupu - SD, obrazové příspěvky ve Sportovci roku - SD, teď koukám na sestřih sportovních události z roku 2012, zrovna Rolland Garos 2012 - SD....

Že by byl na ČT nedostatek střižen, co umí HD?

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:ČT neumí dělat v HD sestřihy...
« Odpověď #1 kdy: 24. 12. 2012, 16:42:37 »
Spíš mám pocit, že jakýkoliv zpravodajský sestřih je SD. Třeba to nezvládá nějaký videoserver.


Grifin

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 468
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:ČT neumí dělat v HD sestřihy...
« Odpověď #2 kdy: 03. 01. 2013, 13:17:29 »
Mám pocit že pokud jdou sestřihy do zpráv tak to je v SD pokud dělají střihový pořad tak to už je normalní. Jako třeba sestřihy ke konci roku z LOH byly v nativu, ale reportáž z hokeje MS dvacítek ve zprávách SD.
MUX 1+2+3, MUX 4 (k42), REGIO 4 (k46), REGIO 7 (k37), REGIO 12 (k47)
O2TV (Sport)
Panasonic TX-P50ST50E
LG MS400H + 1TB HDD
LG BH7520T
Rikomagic MK802 III + Airmouse Measy RC11
Philips 43PUS6551


blueflash .

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 907
    • ICQ komunikátor - 299934152
    • Zobrazit profil
    • Můj YouTube kanál:
    • E-mail
Re:ČT neumí dělat v HD sestřihy...
« Odpověď #3 kdy: 19. 01. 2013, 05:42:18 »
Včera se ČT předvedla ve své "Abecedě", kde mapuje dle abecedního pořadí své slavné pořady. Jedna část pojednávala o Cirkusu Humberto a ukázky z něj pocházely ze starého přepisu. A to se ta Abeceda točí v HD, takže užití ukázek z nového HD přepisu by bylo více než na místě.... Šlendrián! :P

Mimo to Pavel Mang (malý Vašek Karas) dost přibral a to mu bude tak 35, víc ne...  ::)


blueflash .

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 907
    • ICQ komunikátor - 299934152
    • Zobrazit profil
    • Můj YouTube kanál:
    • E-mail
Re:ČT neumí dělat v HD sestřihy...
« Odpověď #4 kdy: 05. 02. 2013, 15:28:27 »
Včera se ČT předvedla ve své "Abecedě", kde mapuje dle abecedního pořadí své slavné pořady. Jedna část pojednávala o Cirkusu Humberto a ukázky z něj pocházely ze starého přepisu. A to se ta Abeceda točí v HD, takže užití ukázek z nového HD přepisu by bylo více než na místě.... Šlendrián! :P

Mimo to Pavel Mang (malý Vašek Karas) dost přibral a to mu bude tak 35, víc ne...  ::)

A nápodobně to zmatlali i s Dobrodužstvím kriminalistiky.

Napadá mne, že je možná pes zakopán tam, že nový přepis není k dispozici na Digibetě a ta střižna, kde jsou ty ukázky připravovány, HDCAM, neumí. Avša do toho mi nepasuje to, že Abeceda ČT je dělána v HD. Leda, že by dobové ukázky se připravovaly na jednom pracovišti (bez  podpory HDCAM) a finální střih (= spojení dobových ukázek s nově natočeným materiálem) na druhém (již s podporou HDCAM)...

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:ČT neumí dělat v HD sestřihy...
« Odpověď #5 kdy: 05. 02. 2013, 17:51:42 »
Napadá mne, že je možná pes zakopán tam, že nový přepis není k dispozici na Digibetě a ta střižna, kde jsou ty ukázky připravovány, HDCAM, neumí. Avša do toho mi nepasuje to, že Abeceda ČT je dělána v HD. Leda, že by dobové ukázky se připravovaly na jednom pracovišti (bez  podpory HDCAM) a finální střih (= spojení dobových ukázek s nově natočeným materiálem) na druhém (již s podporou HDCAM)...
Asi vymýšlíte zbytečně složité teorie. I kdyby to střižna neuměla přímo, tak by neměl být problém si to nechat o pár dveří vedle přepsat. Tady spíš pravá ruka neví, co dělá levá a nebo na to prostě jen kašlou :-)


blueflash .

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 907
    • ICQ komunikátor - 299934152
    • Zobrazit profil
    • Můj YouTube kanál:
    • E-mail
Re:ČT neumí dělat v HD sestřihy...
« Odpověď #6 kdy: 04. 03. 2013, 06:32:37 »
Asi vymýšlíte zbytečně složité teorie. I kdyby to střižna neuměla přímo, tak by neměl být problém si to nechat o pár dveří vedle přepsat. Tady spíš pravá ruka neví, co dělá levá a nebo na to prostě jen kašlou :-)
¨

Já myslím, že nevymýším. Zase další přepis by byl opět časové náročný. Jít do archivu, vytáhnout HDCAM, dojít s tím na jiné, třeba dost vytížené pracoviště s HDCAM, přepsat, přenést, uklidit...

A k čemu? Aby si tohl všiml akorát "nějaký šťoura" (jako třeba já)?

Naposledy to samé v bledě modrym s Velrybou a Polepšovnou...