Autor Téma: Slovenské DVB-T  (Přečteno 1090086 krát)

Ma Te S

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 194
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Slovenské DVB-T
« Odpověď #270 kdy: 30. 06. 2011, 06:50:55 »
A zkoušel jste K27 MUX1 - včera mi šel nebývale dobře, ale do té doby ani TV nerozkódovala programy. Včera 30%/10% a předtím síla tak do 10% a kvalita od nuly do deseti...

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Libor L

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 695
  • Po klacku sahá ten, komu došly argumenty!!
    • Zobrazit profil
Re: Slovenské DVB-T
« Odpověď #271 kdy: 30. 06. 2011, 07:44:42 »
Jestli já su "tatar" tak ty si "d e m e n t" a to pořádný. Jestli ti to v té tvoji lebeni eště do včilška nedošlo tak sem tam zapoměl napsat jedno slovo "asi" jinak bych to napsal "Tu 69 už spustili na nové anténě protože tu přechodnou už sdělali když sa to za dva týdny má stejně vypínat." a nenapsal bych "Tu 69 mohli spustit už na nové anténě protože tu přechodnou už sdělali když sa to za dva týdny má stejně vypínat." Takže to mělo byt tak "Tu 69 mohli spustit už na nové anténě protože tu přechodnou už "ASI" sdělali když sa to za dva týdny má stejně vypínat." Takže eště raz to že sem napsal
"Tu 69 "MOHLI SPUSTIT" už na nové ..." a nikde sem nenapsal ""Tu 69 "UŽ SPUSTILI" na nové ..."

Pokud ani včil nepochopopíš že sem jasně myslel to že to mohli spustit a že na 100% nevím  jestli to zdemontovali a že sem tam udělal překlep tak opravdu nemá cenu s tebou diskutovat protože by to zbytečná ztráta času.

PS: Předem tě upozorňuju že na další tvoje vyrypování a podobné napadání nemíním v žádném případě reagovat. Na takové jak si ty opravdu nemám čas a na rozdíl od tebe budu dělat něco užitečnějšího.
Co já vím tak ty sám se co chvíla tady dostaneš aj s ostatníma do problému. Vidím že jeden z těch nejchytřejšíc co vše znají, všude byli a viděli aj cara tentovat.

quote author=Libor L link=topic=268.msg14929#msg14929 date=1309375197]
"Tu 69 mohli spustit už na nové anténě protože tu přechodnou už sdělali když sa to za dva týdny má stejně vypínat."

Ty si, ale "tatar" Přečti si příště po sobě to co jsi napsal! A raději několikrát!
S tebou nemá cenu diskutovat, když ani nevíš, co kde píšeš! Jak je vidno, sám jsi napsal, že tu pro K69 už demontovali, když se má tento co nevidět vypnout.... >:(
[/quote]

Stačí se podívat na způsob Tvého vyjadřování a není se co divit! Možná se nechápeš sám, co jsi chtěl vlastně říct.  >:(


Myo Pavlik

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Slovenské DVB-T
« Odpověď #272 kdy: 30. 06. 2011, 08:18:23 »
Dobry den, (nizsie v texte je aj otazka na SVK novy mux ch27)
prosim o radu. Mam tento TV Sonoy KDL40V5500(last FW) a mam proble s naladenim respektive s uz naladenymi programami z DVB-T muxov.
Konkretne - ak dam ladit uz niekedy naladeny mux (SVK Ch66) v ktorom sa historicky uz nachadzalo niekolko stanic tak i napriek tomu , ze tam uz nie su tak ich stale vylistuje. Da sa to nejak zresetovat aby naozaj zobrazilo len tie, ktore tam naozaj su? Ide mi o to zobrazenie v manualnom ladeni.
Dalsi problem suvisiaci so spustenim slovenskeho muxu na 27ch z Kamzika vcera. TV mi nedokaze ani len nascanovat programy. Pritom povodny kanal 66 aj dalsi novy 56 je OK. Paralelne som to samozrejme skusil aj s externym stb a ten ich nacital ok. Poradte mi prosim v com je problem.
Vdaka


Lankosher

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 138
    • MSN komunikátor - igorlank@hotmail.com
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Slovenské DVB-T
« Odpověď #273 kdy: 03. 07. 2011, 13:15:59 »
A tymczasem w Krakowie MUX VP z Namestova idzie bez problemu, szkoda tylko, że STV3 już nie nadaje.

Polska, Kraków


Jerzy,PL-Dębica-Podkarpacky kraj

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 51
  • Cyfra+,TNK, Dvb-t PL:Tarnów-Szczawnica-Kielce
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Slovenské DVB-T
« Odpověď #274 kdy: 03. 07. 2011, 13:33:15 »
  Mam maly dotaz k vam Panove ... Jakovi ve budoucnosti bude maximalni vykon visielace Poprad Kralova Hola / ted mame 5 kW na Mux- VP / . To me velmi zaima bo mam aktualni Kralovou Holu ve analogu / jsem rovne 100 km na vychod od Krakova /. Vysielac je najvyzsi ze vsech na Slovensku . Maji mit tam opravu anten ... Dekuji za odpoved . S posdravem . Jerzy

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


adchron

  • Host
Re: Slovenské DVB-T
« Odpověď #275 kdy: 03. 07. 2011, 14:58:35 »
  Mam maly dotaz k vam Panove ... Jakovi ve budoucnosti bude maximalni vykon visielace Poprad Kralova Hola / ted mame 5 kW na Mux- VP / . To me velmi zaima bo mam aktualni Kralovou Holu ve analogu / jsem rovne 100 km na vychod od Krakova /. Vysielac je najvyzsi ze vsech na Slovensku . Maji mit tam opravu anten ... Dekuji za odpoved . S posdravem . Jerzy
Zdravim. Po vypnuti analogu v Polsku(2013r.) s vysielaca Poprad-Kralova Hola (GE-06) k54 MUX-3(vermux) bude výkon 25KW H D [7dB omezení v azimutu 110-140°)(10dB omezení v azimutu 150-170°)[7dB omezení v azimutu 180-240°)[7dB omezení v azimutu 290-80°). Už v najbližších dvoch mesiacoch sa pripravuje na vysielacu Poprad-Kralova Hola vymeniť anténny systém do vyski 1938+120m, a omezeni bude  na pechodne obdobie do 2013r.(omezení v azimutu:110-130/14dB, 140/7dB, 150-170/10dB, 180-240/7dB, 290-310/7dB, 320-70/17dB, 80/7dB),vykon na Polsko v azimutu 320-70° bude 0.5KW a po vypnuti analogu v Polsku(2013r.) bude vykon v azimutu 290-80° 37dB(5KW ERP)
« Poslední změna: 03. 07. 2011, 15:22:54 od ad. /Polsko »


Petr PetrK

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 884
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Slovenské DVB-T
« Odpověď #276 kdy: 03. 07. 2011, 16:04:48 »
Dobrý den. Vysílač Poprad Kráľova hola zcela určitě nebude v budoucnu vysílat s polarizací H, nýbrž V jako nyní. Ale to určitě není tolik podstatná informace; důležitější jistě je otázka, zda k navýšení výkonu vůbec dojde. Slovenský operátor Towecom je dle vyjádření svých čelných představitelů totiž natolik uspokojen se současným stavem završení digitalizace, tedy s tím, že MUX VP může přijímat dle smluvních podmínek více než 95% obyvatel a MUX 2 více než 91% obyvatel, že velmi pochybuji o nějakých změnách výkonů nebo o nových vysílačích, které by financoval pouze z vlastního rozpočtu. Když dokonce poslal ke dnu tak strategický vysílač Žilina Krížava s MUX VP (již vůbec nepočítá, že z této kóty po vypnutí analogu na K32 v Polsku dojde k jeho zprovoznění, třebaže dle GE06 plánovanému), pak se vůbec nelze divit, že obě sítě zůstanou de facto ve stavu, jako nyní. Towercom k dalším změnám výkonů, respektive ke spouštění jiných vysílačů vlastně nic nenutí, ostatně chová se zcela tržně - kdo nemá signál DVB-T, nechť si zakoupí dekódovací kartu pro satelitní příjem (samozřejmě včetně nezbytného technického zařízení) Skylink, neboť Towercom + Skylink jedna firma jest... ;). Nu a pokud se týče doržování parametrů dle GE06, pak jsou ve skutečnosti mnohdy pozměněny - nižší výkony, vyšší útlumy směrových diagramů. Pánové to samozřejmě v duchu rčení "já nic, já muzikant" svedou na TÚ SR, ale já si o tom myslím své, jako mnozí další. Zkrátka nemají zájem... V této souvislosti obdivuji naši ČT, ta se snaží pokrýt takřka celé území. Možná je to i tím, že síť MUX 1 vlastní - je jjeím operátorem. Radiokomunikace pouze zajišťují technický servis. Takže ač bych vám, pane Jerzy,  ze srdce přál, aby Kráľova hola jednoho dne vysílala výkonem a vyzařovacím diagramem dle GE06, nevěřím tomu... :'(       


adchron

  • Host
Re: Slovenské DVB-T
« Odpověď #277 kdy: 03. 07. 2011, 16:19:08 »
Dobrý den. Vysílač Poprad Kráľova hola zcela určitě nebude v budoucnu vysílat s polarizací H, nýbrž V jako nyní.
Máte pravdu, pomýlil som. Poprad-Kralova Hola bude vysielat(GE-06) K54 25KW V D


adchron

  • Host
Re: Slovenské DVB-T
« Odpověď #278 kdy: 03. 07. 2011, 16:24:57 »
důležitější jistě je otázka, zda k navýšení výkonu vůbec dojde. Slovenský operátor Towecom je dle vyjádření svých čelných představitelů totiž natolik uspokojen se současným stavem završení digitalizace, tedy s tím, že MUX VP může přijímat dle smluvních podmínek více než 95% obyvatel a MUX 2 více než 91% obyvatel, že velmi pochybuji o nějakých změnách výkonů nebo o nových vysílačích, které by financoval pouze z vlastního rozpočtu. Když dokonce poslal ke dnu tak strategický vysílač Žilina Krížava s MUX VP (již vůbec nepočítá, že z této kóty po vypnutí analogu na K32 v Polsku dojde k jeho zprovoznění, třebaže dle GE06 plánovanému), pak se vůbec nelze divit, že obě sítě zůstanou de facto ve stavu, jako nyní. Towercom k dalším změnám výkonů, respektive ke spouštění jiných vysílačů vlastně nic nenutí, ostatně chová se zcela tržně - kdo nemá signál DVB-T, nechť si zakoupí dekódovací kartu pro satelitní příjem (samozřejmě včetně nezbytného technického zařízení) Skylink, neboť Towercom + Skylink jedna firma jest... ;). Nu a pokud se týče doržování parametrů dle GE06, pak jsou ve skutečnosti mnohdy pozměněny - nižší výkony, vyšší útlumy směrových diagramů. Pánové to samozřejmě v duchu rčení "já nic, já muzikant" svedou na TÚ SR, ale já si o tom myslím své, jako mnozí další. Zkrátka nemají zájem... V této souvislosti obdivuji naši ČT, ta se snaží pokrýt takřka celé území. Možná je to i tím, že síť MUX 1 vlastní - je jjeím operátorem. Radiokomunikace pouze zajišťují technický servis. Takže ač bych vám, pane Jerzy,  ze srdce přál, aby Kráľova hola jednoho dne vysílala výkonem a vyzařovacím diagramem dle GE06, nevěřím tomu... :'(     
  A je tu informace s Tawercomu :  V roku 2013 prebehne ďalšia konfigurácia všetkých systémov DVB-T na Slovensku,sa totiž vypínajú analógové vysielače v susedných krajinách, bude teda možné aj ďalšie navýšenie vysielacieho výkonu najmä v prihraničných oblastiach.



Jerzy,PL-Dębica-Podkarpacky kraj

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 51
  • Cyfra+,TNK, Dvb-t PL:Tarnów-Szczawnica-Kielce
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Slovenské DVB-T
« Odpověď #279 kdy: 03. 07. 2011, 16:35:01 »
  ... dekuji za odpowed vam- ad./polsko- pral bych si te 25 kW v 2013 r. z Kralove Holy, pockame a podivame se ...
  Panu @ Petr PetrK take dekuji za odpowed s kterou / jej principem / 100 % souchlasim ...
Ceske podminki digitalniho sireni jsou zcela  lepsi , take pro pol. uzemi / stat/ ... Myslim se ze uz
v cervenci Cesi budou se take  radovat z nasich polskich programu Muxa-2 / 8 progr./harmonogram jsem vam poslal- , a v 2011/2012 z nastupu Muxa 1 / 7 progr./ , stiznost pol. podniku na TVP v PL byla w minulim tydnu oddalena , a to by melo zrychlit jeho nastup, provazatel bude v PL pro pol. mux-1 podnik Emitel ... S posdravem . Jerzy


Petr PetrK

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 884
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Slovenské DVB-T
« Odpověď #280 kdy: 03. 07. 2011, 19:25:51 »
O stanovisku Towercomu ve smyslu další konfigurace všech systémů DVB-T v r. 2013 vím, přesto jsem, možná zbytečně???, dosti skeptický, že by tyto kroky vedly k usnadnění příjmu slovenských televizí v zahraničí právě na bázi šíření signálů pozemskou cestou. Ale třeba se mýlím a budeme příjemně překvapeni, kdo ví...
Jinak děkuji za všechny informace týkající se rozvoje DVB-T v Polsku. Jsou aktuální a pro příznivce dálkového příjmu jistě i inspirativní.  Samozřejmě, pane Jerzy, se těšíme, až bude u vás spuštěn MUX 2 v plné síle. Já třeba konkrétně očekávám vysílač Katowice K49 a později K55. Vždy jsme na severní Moravě polskou televizi přijímali, v dřívějších dobách to prostě bývala "bomba" proti často zkostnatělé tehdy Československé televizi. Dnes je sice situace jiná, ale zase ten "dálkový příjem"... No to je radost, když se povede, a navíc stabilně, zachytit zahraniční vysílač, i když pravda často s využitím různých "anténních" finesů, aby to vůbec šlo, a někdy i docela drahým... 

Chtěl jsem se ještě zeptat, zda náhodou nemáte informace o tom, že by byly některé programy v PL muxech DVB-T vysílány v HD rozlišení. Já vím, místa při počtu až osmi programů pro datový tok málo... A nebo se s vysíláním v HD uvažuje pouze v systému DVB-T2? 

A ještě jednu poznámku: Ano, vysílače českých muxů (Ostrava, Lysá hora, Praděd, Ještěd...) jsou pro polské i slovenské diváky mnohem štědřejší. A totéž se týká většiny plánovaných polských vysílačů. Útlumů, jaké jsou vesměs použity na slovenské straně vůči ČR a PL, nedosahují ani náhodou...

Srdečně zdraví Petr K.


adchron

  • Host
Re: Slovenské DVB-T
« Odpověď #281 kdy: 03. 07. 2011, 20:28:15 »
Chtěl jsem se ještě zeptat, zda náhodou nemáte informace o tom, že by byly některé programy v PL muxech DVB-T vysílány v HD rozlišení. Já vím, místa při počtu až osmi programů pro datový tok málo... A nebo se s vysíláním v HD uvažuje pouze v systému DVB-T2? 

 

  V roku 2013 TVP chci připojit do Mux-1 program TVP-HD, a  má záujem o obsah  3 miest v MUX-1, a v systému DVB-T2 v PL muxech vysielať sa budú kódované programy


Jerzy,PL-Dębica-Podkarpacky kraj

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 51
  • Cyfra+,TNK, Dvb-t PL:Tarnów-Szczawnica-Kielce
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Slovenské DVB-T
« Odpověď #282 kdy: 03. 07. 2011, 20:58:55 »
...Ja bych takle moc ne pocital z polskem TVP HD v Mux-1 od 2013 r. ... fakt , v Polsku se o tom jen rikalo ... Ja se ptam pol.vedeni TVP co z dalsimi verejnymi programy jak TVP Sport, TVP Seriale ? Budou v dvb-t , nebo v dvb-t 2 ?
  .. Pro Kamarada / Pana Petr/PetrK davam zppravu o Mux 3 z Katovic , z malim vikonem nastup 27.10.2011 , 2,5 kW , może to zasachne kousek severnich Morav , może ....Kanal 51/41 .
  Posilam Panu mapu pol. "Spojeni dig.tv v PL " -
http://przelaczenie.eu/
  S posdravem.Jerzy


spyko

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 573
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Slovenské DVB-T
« Odpověď #283 kdy: 03. 07. 2011, 23:00:40 »
Jerzy -nemáš náhodou zkušenost s modulem NP4 Neotion a TV Panasonic 42px80,převod mpeg4-2,děkuji !
Manhattan/optibox aligátor/,AL85,Moteck 2100a,Bensat 120 hd,Panasonic 42PX80,philips 5680,180D


Jerzy,PL-Dębica-Podkarpacky kraj

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 51
  • Cyfra+,TNK, Dvb-t PL:Tarnów-Szczawnica-Kielce
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Slovenské DVB-T
« Odpověď #284 kdy: 04. 07. 2011, 15:22:19 »
.... @ Spyko - .. Bohuzel ne mam skusenosti s tom to modulem , ne pomuzu,promin.. S posdravem. Jerzy