Autor Téma: Slovenské DVB-T  (Přečteno 1089866 krát)

Pavel Hilscher

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Slovenské DVB-T
« Odpověď #555 kdy: 05. 06. 2012, 09:31:35 »
Jsem z lichnova a beru K32 a K52.Jede to stabilně,ale mám tady zrovna v těch místech příznivý profil.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Petr Marecek

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 034
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Slovenské DVB-T
« Odpověď #556 kdy: 05. 06. 2012, 10:07:37 »
jsem z Hulína a 56 chytám na velmi dobrý(což na moji tv je nejlepší)signál.52 na slabý až střední a podařilo se mi dnes naskenovat i 57,ale ta mi jde pořád na slabý, nevíte o nějákém zlepšení signálu, sice se naskenovala ale obraz nejede,mimochodem mají na slovensku celkem hodně rádií v mux3 :D


ivovi

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 540
    • Zobrazit profil
Re:Slovenské DVB-T
« Odpověď #557 kdy: 05. 06. 2012, 11:49:56 »
...podařilo se mi dnes naskenovat i 57,ale ta mi jde pořád na slabý, nevíte o nějákém zlepšení signálu, sice se naskenovala ale obraz nejede,...
S k57 zadna zmena. V Brne je stale o 20-30 dB slabsi nez k56. Obcas k57 naskoci, vetsinou v obdobi snehu na horach nebo ted behem destu.


Petr Marecek

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 034
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Slovenské DVB-T
« Odpověď #558 kdy: 05. 06. 2012, 12:57:52 »
hlavně žádná změna s 57 nebude, protože nikdo neví kdy vypnou madarskou rtl.


david prvy

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 100
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Slovenské DVB-T
« Odpověď #559 kdy: 09. 08. 2012, 16:37:49 »
tak Towercom to dokázal... príjem TV pozemnou cestou na Slovensku  klesol na  12,2%,cez Satelit narástol na skoro 50% zvyšok kábel....

link: http://www.zive.sk/prijem-cez-dvb-t-slovaci-ignoruju/sc-3-a-302994/default.aspx


Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Stefan Bukovan

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 916
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Slovenské DVB-T
« Odpověď #560 kdy: 09. 08. 2012, 18:37:23 »
Otázka je čo so satelitným príjmom spraví servisný poplatok, nutná výmena kariet (za doplatok u Gratis ponuky) a možné zapnutie regionalizácie (po čom volajú komerčné TV). Naviac Towercom sa úspešne zbavil Skylinku (ak to nie je len dobrý marketingový ťah majiteľov jednotlivých spoločností) za pekné peniaze a teda mu už nič nebráni aby sa venoval DVB-T ako priamej konkurencii sat. vysielania (aj keď je pravda že na Astre prevádzkuje 5 transpondérov).
Skylink CZ, MagioSat (nové)
OpenBox X-810, Ariva 210 HD Combo, ADB 5800SX, KAON CO1300
DG-380


Pavel P.

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 68
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Slovenské DVB-T
« Odpověď #561 kdy: 09. 08. 2012, 18:46:31 »
na Slovensku to neudělá nic, tam jsou lidi progresivnější a kvuli 1,20€ se nebudou obtěžovat nepotřebným DVB-T s pár programama

to jenom u nás jsou tak hloupí, že budou kupovat čt karty a antény za stovky korun s falešnou vidinou něčeho zadarmo


Honza Novák

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 448
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Slovenské DVB-T
« Odpověď #562 kdy: 10. 08. 2012, 09:11:37 »
Pokud budu chtít přijímat jenom neplacenou nabídku, tak mám v DVB-T to samé, co v DVB-S. V DVB-S mám navíc Slovenské programy, pokud je zruší pro ČR, tak mi zůstává jenom Fanda, na který jsem se díval jednou. V DVB-T mám navíc cca 15 polských programů. Cena za DVB-S je podstatně vyšší, než za DVB-T. Za DVB-T nemusím (prozatím) platit. Pro DVB-T mi stačí anténa za 700 a kousek kabelu, na DVB-S musím mít vybavení za cca 5000,-. Upozorňuji, že mám doma i saelit i dvb-t, takže vím, o čem mluvím. Podle mne, je v případě, že nechci sledovat placené programy favorit DVB-T. Je levnější a mám v něm více programů. Ps. Nezajímá mne, co chytají v Praze, zajímá mne, co chytám já.


PIT0MEC

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 388
    • Zobrazit profil
Re:Slovenské DVB-T
« Odpověď #563 kdy: 10. 08. 2012, 09:57:47 »
V DVB-S jsou ještě minimálně HD programy a komplet se dá v pohodě sehnat za 4.000Kč (http://www.mall.cz/satelitni-komplety/thomson-set-skylink-hd-80-01).


Honza Novák

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 448
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Slovenské DVB-T
« Odpověď #564 kdy: 10. 08. 2012, 10:20:14 »
V dvb-s mám tři HD programy (bez placení) v dvb-t taky. Takže když nechci platit, je pro mne levnější, pozemní příjem. A set pro dvb-t mě přišel na 700,- a kdybych dal malé síto, tak polovic. V mém případě by to malé síto stačilo. Přijímám v pozemáku 37 programů, v satelitním taky (počítám koukatelné programy, arabsky neumím)


Jiří S.

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 30
  • Mux CZ1-4.SK Mux 2,4
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Slovenské DVB-T
« Odpověď #565 kdy: 10. 08. 2012, 10:21:12 »
Přesto,že používám SKYLINK,jsem se ted zaměřil na DVB-T.V Olomouci nám pěkně hrají CZ muxy 1-4,tak i SK mux na k.56,zaměřil jsem se poslední dobou na DVB-T v nabídce mám nyní cca 17 programů,cojž si myslím,že je pěkné :)
DVB-T-CZ 1-4 MUX+SK MUX 2,4
PC-OS WIN8 Home.


PIT0MEC

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 388
    • Zobrazit profil
Re:Slovenské DVB-T
« Odpověď #566 kdy: 10. 08. 2012, 10:40:20 »
V dvb-s mám tři HD programy (bez placení) v dvb-t taky. Takže když nechci platit, je pro mne levnější, pozemní příjem. A set pro dvb-t mě přišel na 700,- a kdybych dal malé síto, tak polovic. V mém případě by to malé síto stačilo. Přijímám v pozemáku 37 programů, v satelitním taky (počítám koukatelné programy, arabsky neumím)
Z toho 2 jenom do 18.8.2012, zapomněls dodat...

HD STB pro DVB-T sem takto levnej teda ještě neviděl, a to ani ve velkoobchodu  :o

A některý i 2x nebo 3x, že?  ;D


PIT0MEC

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 388
    • Zobrazit profil
Re:Slovenské DVB-T
« Odpověď #567 kdy: 10. 08. 2012, 10:42:46 »
Přesto,že používám SKYLINK,jsem se ted zaměřil na DVB-T.V Olomouci nám pěkně hrají CZ muxy 1-4,tak i SK mux na k.56,zaměřil jsem se poslední dobou na DVB-T v nabídce mám nyní cca 17 programů,cojž si myslím,že je pěkné :)
Pokud jde o počet, tak je to zjevnej pokrok (když v roce 1995 bylo v analogovým MMDS možný přijímat programů 16)  ;D , ale pokud jde o obsah, tak je to dost hrůza  :P


Honza Novák

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 448
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Slovenské DVB-T
« Odpověď #568 kdy: 10. 08. 2012, 10:52:27 »
Vzhledem k tomu, že přijímám ze satelitu cca to samé co z pozemního vysílání, (pořád mluvím o "neplacené" nabídce) tak by mne zajímalo, v čem je, například, Nova lepší ze satelitu, než z pozemního vysílání. Nebavím se o placených balíčcích, tam samozřejmě nemá pozemní příjem šanci, tam je jednoznačně lepší satelit.


Honza Novák

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 448
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Slovenské DVB-T
« Odpověď #569 kdy: 10. 08. 2012, 10:53:52 »
V dvb-s mám tři HD programy (bez placení) v dvb-t taky. Takže když nechci platit, je pro mne levnější, pozemní příjem. A set pro dvb-t mě přišel na 700,- a kdybych dal malé síto, tak polovic. V mém případě by to malé síto stačilo. Přijímám v pozemáku 37 programů, v satelitním taky (počítám koukatelné programy, arabsky neumím)
Z toho 2 jenom do 18.8.2012, zapomněls dodat...

HD STB pro DVB-T sem takto levnej teda ještě neviděl, a to ani ve velkoobchodu  :o

A některý i 2x nebo 3x, že?  ;D
Nevím do kdy bude vysílat ČT hd a ČT 4 HD v pozemním vysílání. Mám i 4 mux. A nevím, o jakém STB mluvíš, ten jsem neřešil. Moje televize umí HD vysílání bez stb. Jenom je třeba do ní zastrčit kabel od antény. Jistě namítneš, že jsou televize, které umí i satelitní vysílání. Souhlasím, jsou, ale když pominu podstatně vyšší pořizovací cenu, musím ještě připočítat cam modul a kartu. Dejme tomu, že anténa mě vyjde stejně u pozemáku, jako u satelitu (nevýjde, ale nebudu hnidopich) ;)
« Poslední změna: 10. 08. 2012, 10:58:37 od Honza Novák »