Autor Téma: Slovenské DVB-T  (Přečteno 1089678 krát)

Jiří S.

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 30
  • Mux CZ1-4.SK Mux 2,4
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Slovenské DVB-T
« Odpověď #570 kdy: 10. 08. 2012, 11:00:50 »
Přesto,že používám SKYLINK,jsem se ted zaměřil na DVB-T.V Olomouci nám pěkně hrají CZ muxy 1-4,tak i SK mux na k.56,zaměřil jsem se poslední dobou na DVB-T v nabídce mám nyní cca 17 programů,cojž si myslím,že je pěkné :)
Pokud jde o počet, tak je to zjevnej pokrok (když v roce 1995 bylo v analogovým MMDS možný přijímat programů 16)  ;D , ale pokud jde o obsah, tak je to dost hrůza  :P


Jelikož nejsem televizní maniak,tak pro mně dostačující,ale to je věc názoru.Myslím,že kartu SKYLINK brzo prodám,jelikož satelit už jsem nějakou dobu ani nepoužil.Navíc nás čeká SERPO,tak proč platit něco je jde přijímat i zdarma.Nějaké HD v DVB-T je snad i zůstane.FULL HD TV mám,tak nic neřeším,uvidíme co bude v budoucnu.
DVB-T-CZ 1-4 MUX+SK MUX 2,4
PC-OS WIN8 Home.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Honza Novák

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 448
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Slovenské DVB-T
« Odpověď #571 kdy: 10. 08. 2012, 11:19:39 »
Jelikož nejsem televizní maniak,tak pro mně dostačující,ale to je věc názoru.Myslím,že kartu SKYLINK brzo prodám,jelikož satelit už jsem nějakou dobu ani nepoužil.Navíc nás čeká SERPO,tak proč platit něco je jde přijímat i zdarma.Nějaké HD v DVB-T je snad i zůstane.FULL HD TV mám,tak nic neřeším,uvidíme co bude v budoucnu.

Naprosto souhlasím, já sice sem tam satelit zapnu, ale jenom když chci sledovat Slovenské programy. Pokud ty Slovenské pro česko zruší, tak pro mne nemá satelit význam. Snad jeno pro sledování volných programů. To, co má skylink v základní nabídce, to chytnu z pozemního vysílání taky, mimo Fandy a navíc tam mám hafo Polských programů a ty mi ještě v březnu přibudou. A omlouvám se Pitomcovi. V Satelitu mám 5 HD programů, v pozemním 4. V březnu to bude 5:5.


PIT0MEC

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 388
    • Zobrazit profil
Re:Slovenské DVB-T
« Odpověď #572 kdy: 10. 08. 2012, 12:15:48 »
Už od 19.8. budeš mít v DVB-T tak leda STV1 HD (jestli máš to štěstí a chytáš signál přeshraničně) a pak jakousi parodii na vysílání s názvem "vypadávající mux 4". Jinak nevím, kde bys ty další HD programy vzal  :P  A jestli má někdo HD televizor a kvůli 29 kačkám měsíčně ho krmí SD signálem z pozemáku (nebo mu z HD stačí ta STV1), tak to snad další komentář ani nepotřebuje...


Honza Novák

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 448
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Slovenské DVB-T
« Odpověď #573 kdy: 10. 08. 2012, 12:56:38 »
Už od 19.8. budeš mít v DVB-T tak leda STV1 HD (jestli máš to štěstí a chytáš signál přeshraničně) a pak jakousi parodii na vysílání s názvem "vypadávající mux 4". Jinak nevím, kde bys ty další HD programy vzal  :P  A jestli má někdo HD televizor a kvůli 29 kačkám měsíčně ho krmí SD signálem z pozemáku (nebo mu z HD stačí ta STV1), tak to snad další komentář ani nepotřebuje...
STV1HD nebudu mít. Nechytám Slováky přeshraničně. Mux 4 mi nevypadává a kde bych další HD programy vzal, to nech na mě. ;) Nikde jsem nenapsal, že nemám satelit rád kvůli 29 kačkám, jenom jsem reagoval na to, že tu někdo napsal něco o zbytečném dvb-t. Tak jsem si to dovolil srovnat, a pro mne z toho vyšlo vítězně dvb-t, tedy ho nepovažuji za zbytečné. Chápu, že někdo může mít jiné preference a vyhraje u něho satelitní vysílání. Naprosto bych si nedovolil o něm psát, že je hlupák, protože tomu nerozumí. S tím 4 muxem - proztím to funguje, Tak nevím, proč ty úšklebky. Pokud nebude fungovat, tak to, možná , budu řešit. Ale asi ne. Ps. Mohl by jsi mi říci, kde seženu dneska SD televizor? U nás mají jeno HD, a protože jsem ho potřeboval vyměnit, tak mám HD a krmím ho tím, co je v etéru. Nevím, co preferuješ ty, ale já se raději podívám na to, co mne zajímá v SD, než na věc, která mi nic neříká v HD.


PIT0MEC

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 388
    • Zobrazit profil
Re:Slovenské DVB-T
« Odpověď #574 kdy: 10. 08. 2012, 13:22:43 »
Třeba v Brně vypadává mux 4 každýmu, ale ty (kdybys tam bydlel) bys výpadky určitě neměl   ;D  A kde vezmeš další HD programy, to na tobě rozhodně nenechám, protože tady uvádíš zcela zavádějící informace o tom, kolik údajně HD programů budeš v DVB-T mít, byť je to počet, který je naprosto nereálný (ono tady samozřejmě nejde ani tak o tebe, jako spíš o veřejně šířenou informaci, kdy tím svým tvrzením můžeš zavádět i neznalé čtenáře).
A právě proto, že se SD televizor dá koupit jenom s obtížema a na trhu jsou pouze modely HD, tak se budu snažit - v rámci dostupných možností - sehnat i HD signál a nekoukat na mazanici. Ovšem chápu, že někdo jiný na to může mít i jiný názor a SD signál mu plně vyhovuje - já budu ten poslední, který mu nebude přát  :)

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Honza Novák

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 448
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Slovenské DVB-T
« Odpověď #575 kdy: 10. 08. 2012, 13:27:58 »
Dobře tedy. V satelitu mám ČTHD, ČT4HD, NOVA HD, Prima HD (je to HD?), Markízu HD. Znovu upozorňuji, že se bavíme o neplacené nabídce. V pozemním vysílání mám ČTHD, ČT4HD, NOVA HD, TVP1 HD. V březnu budu skoro určitě chytat i TVP2 HD. Bydlím v Ostravě, možná chytáme každý jiný vysílač.  ;) Takže v čem je satelit lepší? Diskutujeme, takže se nerozčiluj, ale argumentuj.
« Poslední změna: 10. 08. 2012, 13:29:56 od Honza Novák »


Petr PetrK

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 884
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Slovenské DVB-T
« Odpověď #576 kdy: 10. 08. 2012, 13:44:45 »
Souhlas. Akorát není jisté, jak dlouho zůstanou HD programy v muxu4. ČT nejméně do konce roku, a pak se uvidí. Stejně si myslím, že v něm nakonec zůstanou, protože co jiného, co za něco stojí, by duo P+Ž vysílali...  Ostatně ČT jim vlastně dala šanci, aby to pokrytí-nepokrytí ČR poněkud popravili. Dětský kanál odsunula až na rok 2013, a do té doby se možná Pařízkovi zadaří a tu naši zemičku alespoň ze 70 reálných procent pokryje. Jistě - papírově to bude více než 95 %  ;D, aby v něm mohla ČT šířit dětský kanál...  ;)

Nu a na Slovensku pokrytí DVB-T zcela jasně ukázkově zbabrali. Těch "děr" je tam tolik, že se sotva lze divit tomu, že se lid přiklání k jiným platformám. Převaděče, opakovače... kde nic, tu nic. Dokonce i některé základní vysílače (viz např. Krížava) odrbali a odrbávají, jak jen to jde. Co asi tak chce Towercom docílit s novým mux4, když má být navíc de facto placený, vážně nechápu. Kdyby byli chytřejší, rozhodně to "napálí" k nám na Moravu a určitě by získali i další zájemce, když by v něm byly nějaké atraktivní programy. Místo toho Krížavu opět nechají plavat (Zástranie to "jistí"...  >:() a Velkou Javorinu spustí s ERP jen cca 25 kW, ovšem s útlumem do ČR 16 db!   Tož tak...
« Poslední změna: 10. 08. 2012, 13:47:03 od Petr PetrK »


david prvy

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 100
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Slovenské DVB-T
« Odpověď #577 kdy: 10. 08. 2012, 13:46:59 »
Ta debata začala pri veľmi nízkej penetrácii DVB-T na Slovensku. Veľa ludí nachytali na SK/CZ programy doživotne zadarmo cez Skylink.Ja tiež aj napriek poplatku 1,2€ čo je na úrovni jedného čapáka nebudem rušiť Skylink.Už som si zvykol na ponuku CS staníc. Nemám dosah na príjem Českých programov pozemnou cestou.
Pokial spustia ochranu regionov CR/SK tak budem nutení si kúpiť dalšiu kartu a registrovať ju pre územie ČR.
Slovenské stanice budem mať cez DVB-T Mux 2,3 a Miestne muxy,kde je TA3 + region.stanice.
Ak by som býval na Záhorí resp.v pokrytí z Čiech tiež mi bohate stačí DVB-T.
Táto problematika veľmi úzko súvisí s polohou kto kde býva a aké má možnosti príjmu. Preto niekto preferuje Sat a druhý  DVB-T.

....ešte som veľmi zvedavý na ponuku SK MUX 4 ,ktorý sa onedlho spúšťa no Towercom stále mlčí čo v ňom bude a hlavne za koľko...


Petr PetrK

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 884
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Slovenské DVB-T
« Odpověď #578 kdy: 10. 08. 2012, 13:56:37 »
Až to Skylink udělá tak, že pro aktivaci bude zasílat na uvedenou adresu při registraci "něco" pro ověření správnosti zadaného území, můžeme si nechat zajít chuť na "podvody" s tím, na kterém území je karta provozována. Ostatně při dnešní technice není ani nyní problém zjistit, kde vlastně se ta která karta nachází. Pokud budou regionalizaci skutečně nuceni zavést a budou muset televizím ručit, že je dodržována, zcela určitě naleznou způsob, jak to učinit. Ostatně tato hrozba neustále "visí ve vzduchu" a obávám se, že k tomu v budoucnu dojde. Protože "ochránci práv" jsou mnohdy docela schizofrenní jedinci :P   
« Poslední změna: 10. 08. 2012, 13:58:17 od Petr PetrK »


ceco ceco

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 95
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Slovenské DVB-T
« Odpověď #579 kdy: 10. 08. 2012, 14:00:38 »
Už od 19.8. budeš mít v DVB-T tak leda STV1 HD (jestli máš to štěstí a chytáš signál přeshraničně) a pak jakousi parodii na vysílání s názvem "vypadávající mux 4". Jinak nevím, kde bys ty další HD programy vzal  :P  A jestli má někdo HD televizor a kvůli 29 kačkám měsíčně ho krmí SD signálem z pozemáku (nebo mu z HD stačí ta STV1), tak to snad další komentář ani nepotřebuje...

Někdo může mít HD televizi na skutečně HD filmy nebo hry a ne na tu "parodii na HD" przněnou dabingem co je u nas...


Jiří S.

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 30
  • Mux CZ1-4.SK Mux 2,4
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Slovenské DVB-T
« Odpověď #580 kdy: 10. 08. 2012, 14:47:10 »
Už od 19.8. budeš mít v DVB-T tak leda STV1 HD (jestli máš to štěstí a chytáš signál přeshraničně) a pak jakousi parodii na vysílání s názvem "vypadávající mux 4". Jinak nevím, kde bys ty další HD programy vzal  :P  A jestli má někdo HD televizor a kvůli 29 kačkám měsíčně ho krmí SD signálem z pozemáku (nebo mu z HD stačí ta STV1), tak to snad další komentář ani nepotřebuje...

STV 1HD,o to ani až tak nestojím,stačí mi komerční SK mux.A můžu,tě ujisti,že já mám mux 4 ve velmi dobré kvalitě a ne jak píšeš "vypadávající mux 4".Tak HD programy mám v dobré kvalitě.Nemám důvod používat SKYLINK a ještě jim za to platil,když mi jede všechno naprosto zdarma a bez výpadků.HD televizi používám především na HD filmy,ale z jiného zdroje.Slovenské programy v DVB-T mi bohatě to moje sem tam kouknutí na ně mi stačí v SD.Navíc spekulace o regionalizaci sat karet mne utvrzují že programy které v DVB-T mám bohatě stačí.Chápu,že ne každej má to štěstí být v pokrytí DVB-T slovákama,ale to už se nedá nic dělat.
DVB-T-CZ 1-4 MUX+SK MUX 2,4
PC-OS WIN8 Home.


PIT0MEC

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 388
    • Zobrazit profil
Re:Slovenské DVB-T
« Odpověď #581 kdy: 10. 08. 2012, 15:17:52 »
Dobře tedy. V satelitu mám ČTHD, ČT4HD, NOVA HD, Prima HD (je to HD?), Markízu HD. Znovu upozorňuji, že se bavíme o neplacené nabídce. V pozemním vysílání mám ČTHD, ČT4HD, NOVA HD, TVP1 HD. V březnu budu skoro určitě chytat i TVP2 HD. Bydlím v Ostravě, možná chytáme každý jiný vysílač.  ;) Takže v čem je satelit lepší? Diskutujeme, takže se nerozčiluj, ale argumentuj.
Jenomže v pozemáku budeš mít ČT2 HD a ČT4 HD už jenom 8 dní, takže to je úplně bezpředmětný řešit. A stejně tak je bezpředmětný se bavit o nějakých Pšonkách, protože to bych pak taky mohl napsat kolik Němců (nebo jiných národů) v HD chytám přes satelit. Celou dobu je řeč o CZ a SK programech (aspoň u mě).
A že bych se rozčiloval? Nešil, HD programy mám v kabelovce, něco na satelitu a rozhodně nemusím nikomu závidět tu úchvatnou nabídku v DVB-T, kde nic není  ;D


PIT0MEC

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 388
    • Zobrazit profil
Re:Slovenské DVB-T
« Odpověď #582 kdy: 10. 08. 2012, 15:21:10 »
Už od 19.8. budeš mít v DVB-T tak leda STV1 HD (jestli máš to štěstí a chytáš signál přeshraničně) a pak jakousi parodii na vysílání s názvem "vypadávající mux 4". Jinak nevím, kde bys ty další HD programy vzal  :P  A jestli má někdo HD televizor a kvůli 29 kačkám měsíčně ho krmí SD signálem z pozemáku (nebo mu z HD stačí ta STV1), tak to snad další komentář ani nepotřebuje...

STV 1HD,o to ani až tak nestojím,stačí mi komerční SK mux.A můžu,tě ujisti,že já mám mux 4 ve velmi dobré kvalitě a ne jak píšeš "vypadávající mux 4".Tak HD programy mám v dobré kvalitě.Nemám důvod používat SKYLINK a ještě jim za to platil,když mi jede všechno naprosto zdarma a bez výpadků.HD televizi používám především na HD filmy,ale z jiného zdroje.Slovenské programy v DVB-T mi bohatě to moje sem tam kouknutí na ně mi stačí v SD.Navíc spekulace o regionalizaci sat karet mne utvrzují že programy které v DVB-T mám bohatě stačí.Chápu,že ne každej má to štěstí být v pokrytí DVB-T slovákama,ale to už se nedá nic dělat.
Zrovna tady: http://forum.digizone.cz/index.php?topic=1857.msg28649;topicseen#new čtu něco jinýho, ale to se asi bude jednat o jinej mux 4, ne?  :P


Dan Rozsíval

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 838
    • Zobrazit profil
Re:Slovenské DVB-T
« Odpověď #583 kdy: 10. 08. 2012, 15:27:10 »
Pitomec: No vidíš, v tomhle jsme zase lepší my poněvadž MUX4 ze Slavonína jede všude kde jsem ho dosud zkoušel bez jakéhokoli problému takže kombinace DVB-S2 FTA + DVB-T je nyní namísto té zlodějiny pro mnoho lidí naprosto ideální.
Navíc se jako už tradičně rozčiluješ zbytečně,co si zaseli to taky sklidí a dobře jim tak.
DVB-S: 2x GM 9080 a GI Voyager II:  Toroidal T-90: 28.2E,23.5E,19.2E,16E,13E,9E,7E,5E,1W,4/5W,12.5W,15W + 39E,42E,46E,52E.
DVB-T: Dibox T-22,T-30: MUX1,2,3,4,RS7,RS8.


Jiří S.

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 30
  • Mux CZ1-4.SK Mux 2,4
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Slovenské DVB-T
« Odpověď #584 kdy: 10. 08. 2012, 15:30:37 »
Pitomec: No vidíš, v tomhle jsme zase lepší my poněvadž MUX4 ze Slavonína jede všude kde jsem ho dosud zkoušel bez jakéhokoli problému takže kombinace DVB-S2 FTA + DVB-T je nyní namísto té zlodějiny pro mnoho lidí naprosto ideální.
Navíc se jako už tradičně rozčiluješ zbytečně,co si zaseli to taky sklidí a dobře jim tak.

Pěkně vystiženo :),naprosto souhlasím.
DVB-T-CZ 1-4 MUX+SK MUX 2,4
PC-OS WIN8 Home.