Autor Téma: Slovenské DVB-T  (Přečteno 1089796 krát)

Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Slovenské DVB-T
« Odpověď #105 kdy: 07. 07. 2010, 16:26:11 »
dovolil jsem si udělat lepší  - reálnější - terénní profil....
Také se přimlouvám za reálné křivky šíření TV frekvencí. V žádném případě se VF signál neohýbá podle zakřivení Země. Ale reálně dochází k lomu v šíření na ostrých hřebenech hor a k ohybu paprsků vlivem vlhkosti obsažené v atmosféře. Proto na 100% neplatí ani ten druhý případ, ale je podstatně realističtější.  :o
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Jaroslav Petr

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Slovenské DVB-T
« Odpověď #106 kdy: 09. 07. 2010, 09:11:15 »
Zdravím, mám dotaz na Vyškov a okolí jak je to s příjmem DVB-T SK, jedná se mi nejlépe o lokalitu Vyškovské Vážany. Jedná se mi zda je tam chytatelná Javorina, a nebo třeba Křížava. Po neděli to tam budu zkoušet chytit, a jedná se mi abych se měl od čeho odpichnout, tak když tak dám potom vědět jak jsem dopadl.


ivovi

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 540
    • Zobrazit profil
Re: Slovenské DVB-T
« Odpověď #107 kdy: 09. 07. 2010, 10:58:45 »
Zdravím, mám dotaz na Vyškov a okolí jak je to s příjmem DVB-T SK, jedná se mi nejlépe o lokalitu Vyškovské Vážany. Jedná se mi zda je tam chytatelná Javorina, a nebo třeba Křížava. Po neděli to tam budu zkoušet chytit, a jedná se mi abych se měl od čeho odpichnout, tak když tak dám potom vědět jak jsem dopadl.
Podle mapy a vyzarovani vysilacu bych zkusil k66 Borsky Mikulas i k68 Zilina (Krizava). Javorina k69 asi nepojede, skoro vubec sem nezari. Nezpomente na veritakalni polarizaci. Dejte vedet jak jste dopadl.


david.kriz

  • Host
Re: Slovenské DVB-T
« Odpověď #108 kdy: 09. 07. 2010, 11:55:19 »
Zdravím, mám dotaz na Vyškov a okolí jak je to s příjmem DVB-T SK, jedná se mi nejlépe o lokalitu Vyškovské Vážany. Jedná se mi zda je tam chytatelná Javorina, a nebo třeba Křížava. Po neděli to tam budu zkoušet chytit, a jedná se mi abych se měl od čeho odpichnout, tak když tak dám potom vědět jak jsem dopadl.
Podle mapy a vyzarovani vysilacu bych zkusil k66 Borsky Mikulas i k68 Zilina (Krizava). Javorina k69 asi nepojede, skoro vubec sem nezari. Nezpomente na veritakalni polarizaci. Dejte vedet jak jste dopadl.

Ve Vyškově spíše Krížava, než Borský Mikuláš, tomu stíní Chříby/Ždánický les. Javorina prakticky bez šance.


Jaroslav Petr

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Slovenské DVB-T
« Odpověď #109 kdy: 09. 07. 2010, 12:35:07 »
Vloni napodzim  jsem ve vážanech u známých zprovoznil DVB-T z Mikulova děvín bez problémů, a kojál tady smaží bez problémů. Jak se rozjede 40 a 59k z kojálu tak tam dám jen anténu směr kojál, a po neděli vyzkouším ty slováky. Než jsem předělal ty staré antény na DVB-T tak že tam prý jely občas slováci asi to byla 2ka v analogu, a to ta anténa byla utopená za domem, teď už je to přestěhovaný co nejvíše na střechu tak je velká šance že by tam ti slováci mohli jet. Akorát jsem si nezjistil ze kterého vysílače a jaký kanál to byl v tom analogu. Sám jsem zvědavý co tam chytím, jestli tedy něco chytím.Zdar.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


david.kriz

  • Host
Re: Slovenské DVB-T
« Odpověď #110 kdy: 09. 07. 2010, 12:41:57 »
Vloni napodzim  jsem ve vážanech u známých zprovoznil DVB-T z Mikulova děvín bez problémů, a kojál tady smaží bez problémů. Jak se rozjede 40 a 59k z kojálu tak tam dám jen anténu směr kojál, a po neděli vyzkouším ty slováky. Než jsem předělal ty staré antény na DVB-T tak že tam prý jely občas slováci asi to byla 2ka v analogu, a to ta anténa byla utopená za domem, teď už je to přestěhovaný co nejvíše na střechu tak je velká šance že by tam ti slováci mohli jet. Akorát jsem si nezjistil ze kterého vysílače a jaký kanál to byl v tom analogu. Sám jsem zvědavý co tam chytím, jestli tedy něco chytím.Zdar.

analog dvojka (jestli z Javoriny, s pravděpodobností 99procent) není žádná výhra, to hraje na kus drátu po půlce Moravy :-) s digitálem z Javoriny se to nedá srovnat, ten je naopak tak utlumen k nám, že je kumšt to chytit i poblíž vysílače a přímá viditelnost je většinou nutnost.


david.kriz

  • Host
Re: Slovenské DVB-T
« Odpověď #111 kdy: 13. 07. 2010, 10:45:00 »
Tak údajně už vypadla STV3 z mux1 a je vypnutý dočasný mux, kde bylo STV3HD. Může někdo potvrdit?


ivovi

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 540
    • Zobrazit profil
Re: Slovenské DVB-T
« Odpověď #112 kdy: 13. 07. 2010, 11:05:33 »
Tak údajně už vypadla STV3 z mux1 a je vypnutý dočasný mux, kde bylo STV3HD. Může někdo potvrdit?
Spise vyvratit. Vcera vecer se mi v Brne podarilo naskenovat k66, byla tam Joj, Markiza, STV1,2,3. Jestli na STV3 nebyl prazdy stream nevim, prepnout zrovna na STV3 jsem nezkousel.

Jinak byla to lokalita Brno-Medlanky, V Ujezdech, balkon v druhem podlazi.  Antena Vaten 1062 (10 prvku, zisk 8-10dB), signal na hranici sledovani - chvili obraz plynuly, chvili rozpadeny. Podle profilu a smeru predpokladam, ze slo o k66 Borsky Mikulas, ale jiste to samozrejme neni.


david.kriz

  • Host
Re: Slovenské DVB-T
« Odpověď #113 kdy: 13. 07. 2010, 11:22:47 »
No jo, ale píšete "včera" :) změna se prý udála dnes ráno... po naskenování prý najde jen 4 základní stanice, STV1,2,Mark,Joj, takže nejde o prázdnou pozici STV3 ale její úplnou absenci. Já to budu schopen zjistit až asi zítra.


IC Wiener

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Slovenské DVB-T
« Odpověď #114 kdy: 13. 07. 2010, 11:27:22 »
DK: Áno, obsah 66k: Joj, STV1, STV2, Markíza. STV3 je off. Teraz naskenované.


david.kriz

  • Host
Re: Slovenské DVB-T
« Odpověď #115 kdy: 13. 07. 2010, 11:28:50 »
DK: Áno, obsah 66k: Joj, STV1, STV2, Markíza. STV3 je off. Teraz naskenované.
Díky, už to mám potvrzeno i ze slovenského DX fora.


david.kriz

  • Host
Re: Slovenské DVB-T
« Odpověď #116 kdy: 23. 08. 2010, 11:38:55 »
http://dvbt.towercom.sk/aktuality.php?article=166

Dočasná zmena na DVB-T vysielači Kamzík

V dňoch 25.8.2010 od 04.00 hod do 27.8.2010 do 16.00 hod bude vysielanie prvého multiplexu služby DVB-T z Kamzíka dočasne zabezpečené náhradným vysielacím anténovým systémom so zníženým výkonom. Z dôvodu nevyhnutnej technologickej úpravy základného anténového systému na vysielači Bratislava - Kamzík bude vysielanie DVB-T signálu na 66.kanáli dočasne presunuté do náhradného vysielacieho anténového systému. Ostatné technické parametre príjmu sa nemenia. Táto zmena môže spôsobiť zhoršené príjmové podmienky najmä v širšom okolí Bratislavy. V prípade straty digitálneho televízneho vysielania odporúčame presmerovať účastnícku anténu na iné DVB-T vysielače napr. Nitra – Zobor alebo Nové Mesto nad Váhom - Veľká Javorina. Vysielanie na 66.kanáli z pôvodného vysielacieho anténového systému bude obnovené najneskôr 27.8.2010 o 16.00 hod.

Za prípadné dočasné zhoršenie príjmových podmienok sa ospravedlňujeme.


ivovi

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 540
    • Zobrazit profil
Re: Slovenské DVB-T
« Odpověď #117 kdy: 23. 08. 2010, 11:51:09 »
Bude zajimave sledovat, jestli se k66 v Brne ve stredu zlepsi nebo zhorsi.


david.kriz

  • Host
Re: Slovenské DVB-T
« Odpověď #118 kdy: 23. 08. 2010, 12:23:11 »
a jaký má efekt v Brně Borský Mikuláš, spuštěný před 2 měsíci na stejném kanále?


Dolinak

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 186
    • Zobrazit profil
Re: Slovenské DVB-T
« Odpověď #119 kdy: 23. 08. 2010, 13:38:29 »
20km JZ od Brna se po spuštění Bor. Mikuláše zhoršila kvalita. Béčkové tunery = rozpad obrazu. Digipal od technisatu v pohodě. Preecho.
Anténa úzkopásmová homodomo 13elm yagina konstrukčně dle DK7ZB + Nízkošumový kanálový Teroz.
Ve čtyřech letech mi můj první obvod se žárovkou a plochou baterkou nefungoval.

Ten drát byl SMALTOVANÝ!