Autor Téma: Příprava kabeláže k TV a internetu od O2  (Přečteno 14327 krát)

martascrx

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Příprava kabeláže k TV a internetu od O2
« kdy: 02. 12. 2013, 22:09:41 »
Dobrý den, mohl by mě tu někdo prosím poradit jak připravit kabeláž k TV a internetu v novostavbě? Na pozemku mě kouká asi 1 metr kabelu Tcepkpfle 3x4x0,6 od O2. Chtěl bych od nich TV a internet. Vím,že tento kabel musím zatáhnout až do baráku na chodbu. Na chodbě bude zásuvka na TV a internet. Vedle zásuvky na internet budu mít wifi router + kabel který půjde k TV na internet( jinak budeme připojeni na wifi)  Ale zásuvka TV  :)  Mohu u zásuvky na TV dát rozbočovač a rozvést ke 4 televizím koaxiálním kabelem. V obýváku by byl pak set top box a v pokojích CI sloty ?? Volal jsem do O2 asi 7x ale nikdo mě vlastně nic neřekl :( jen mě někdo řekl,že bych to neměl tahat koaxiálním kabelem ale jiným ( asi datovým ) děkuji za každou radu :)  ;)

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Příprava kabeláže k TV a internetu od O2
« Odpověď #1 kdy: 02. 12. 2013, 22:35:46 »
TV od O2 je v podstatě televize po internetu (IPTV). Přes anténní zásuvku nefunguje. TV samotná ji neumí přijímat, před TV musíte mít jejich STB, do jehož vstupu jde standardní síťový kabel. CI slot v TV je vám k ničemu, nejedná se o DVB-C/T. Vzhledem ke kapacitě linky je to tak akorát pro jednu, možná dvě TV. Takže k té v obyváku doveďte dva síťové kabely (internet + TV, má na jejich routeru vyhrazený port), pro ostatní si budete muset udělat normální anténní rozvod. Samozřejmě, přivést síťové kabely k dalším TV ničemu neuškodí.


martascrx

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Příprava kabeláže k TV a internetu od O2
« Odpověď #2 kdy: 02. 12. 2013, 23:20:35 »
Tak,že jestli to dobře chápu tak venkovní kabel dotáhnu do baráku. A od zásuvky v chodbě do obýváku položím 2x třeba tento http://www.alza.cz/kabel-utp-patch-kat-d69966.htm  jeden k internetu a druhý na TV. A od druhé televize mám sítový kabel vést na chodbu nebo k STB v obýváku? Aby mi šla druhá televize (programy)? A čím mám propojit zásuvku v chodbě a STB v obýváku ?? Také sítovým kabelem? A na ty dvě další TV by šlo udělat druhý okruh ?Tedy s druhým STB ? Nevím na co by mě tam teda byla normální anténní rozvod :) možná satelit? :) už mi jde hlava kolem  ;D  ale moc děkuji za rady  ;)


Jan Pavlis

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 515
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Příprava kabeláže k TV a internetu od O2
« Odpověď #3 kdy: 03. 12. 2013, 09:16:08 »
Vemte do ruky telefon,vytočte hvezdičku a dvě jedničky, doklikejte se na služby a televizi a oni Vám poradí.


Grifin

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 468
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Příprava kabeláže k TV a internetu od O2
« Odpověď #4 kdy: 03. 12. 2013, 11:28:08 »
Vemte do ruky telefon,vytočte hvezdičku a dvě jedničky, doklikejte se na služby a televizi a oni Vám poradí.
To jak bylo již napsáno, k ničemu nevedlo. Ani se nedivím, většinou tam sedí cvičené opice a jakýkoliv dotaz který vybočí je pro ně komplikace. Tak se jí snaží přehodit na někoho jiného. Jiného. Jiného .
MUX 1+2+3, MUX 4 (k42), REGIO 4 (k46), REGIO 7 (k37), REGIO 12 (k47)
O2TV (Sport)
Panasonic TX-P50ST50E
LG MS400H + 1TB HDD
LG BH7520T
Rikomagic MK802 III + Airmouse Measy RC11
Philips 43PUS6551

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Grifin

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 468
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Příprava kabeláže k TV a internetu od O2
« Odpověď #5 kdy: 03. 12. 2013, 11:47:42 »
No nevím zda je tady na to prostor a lze tyto věci řešit přes diskuzi. Pokud by to nebyl problém většina elektrikářů umí i síťovat datové rozvody. Jen je potřeba mít rozmyslené kde bude centrála (Reuter/modem) zdroj internetu. Tam je potřeba zatáhnout kabel od Telefonu. Od reuteru/modemu se paprskovitě tahají datové kabely (pokud možno mimo kabely elektrické) do každé místnosti. Tam kde budete mít TV u které víte že bude napojena na IPTV se kabel musí zdvojit, tudíž tam se potáhnou dva kabely. Jedním bude internet a druhým IPTV. U O2TV je možnost pouze dvou TV takže si to rozmyslete.
Klasický koaxiál povede od antény také ke každé televizi. Nejlépe do každé místnosti (i kdyby se měl schovat pod omítku) jednou se hodit bude.
Datový kabel pro šetřílky stačí CAT5e, UTP (zvládne všechno 10/100/1000), pro prozíravé raději CAT6, FTP. To je nejlepší co dnes je. Pokud je ve zdi tak každopádně stíněný.
Věřte mi WIFI je sice užasný ale kopírovat data větších rozměrů je šílený, nebo pouštět z noťasu HD film do televize přes wifi by ani nemuselo stíhat. Proto jako hlavní mějte drátovou síť. Wifi je jen sekundární síť pro mobil tablet atd.
MUX 1+2+3, MUX 4 (k42), REGIO 4 (k46), REGIO 7 (k37), REGIO 12 (k47)
O2TV (Sport)
Panasonic TX-P50ST50E
LG MS400H + 1TB HDD
LG BH7520T
Rikomagic MK802 III + Airmouse Measy RC11
Philips 43PUS6551