Autor Téma: Stream DVD do TV pres DLNA  (Přečteno 47302 krát)

AA AAA

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 44
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Stream DVD do TV pres DLNA
« kdy: 09. 01. 2014, 18:39:59 »
Chtel bych se zeptat, jestli je nejaky zpusob, jak streamovat pres DLNA filmy z DVD a Blu-ray disku z pocitace do TV? Mam televizi LG a poustim si na ni filmy, ktere jsou ulozene v pocitaci pres DLNA. Lze nejak timto zpusobem prehravat na televizi i DVD a Blu-ray filmy z mechaniky v pocitaci bez toho, abych je predem musel prevadet do jinyho formatu? Dekuji za radu

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Niente Nobody

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 124
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Stream DVD do TV pres DLNA
« Odpověď #1 kdy: 09. 01. 2014, 18:53:17 »
Mechaniky lze přes server DLNA připojit, a to i disketovku :)


AA AAA

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 44
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Stream DVD do TV pres DLNA
« Odpověď #2 kdy: 09. 01. 2014, 18:57:45 »
To jo, ale jde mi o to aby ten film na DVD nebo Blu-ray ta televize prehrala


Stefan Bukovan

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 916
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Stream DVD do TV pres DLNA
« Odpověď #3 kdy: 09. 01. 2014, 20:59:04 »
DVD je kódované v MPEG2, BluRay v MPEG2 (niektoré), resp. H.264/AVC (MPEG4). Normálne DVB-T je MPEG2 (HD v MPEG4), takže myslím že s prehratím záznamu z DVD/BluRay by problém byť nemal. Otázka znie, či si TV poradí so štruktúrou toho disku (úvodné menu, výber kapitol, nadväzovanie jednotlivých sekvencií), alebo zobrazí obsah DVD ako jednotlivé súbory...
Skylink CZ, MagioSat (nové)
OpenBox X-810, Ariva 210 HD Combo, ADB 5800SX, KAON CO1300
DG-380


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Stream DVD do TV pres DLNA
« Odpověď #4 kdy: 09. 01. 2014, 21:23:47 »
DVD je kódované v MPEG2, BluRay v MPEG2 (niektoré), resp. H.264/AVC (MPEG4). Normálne DVB-T je MPEG2 (HD v MPEG4), takže myslím že s prehratím záznamu z DVD/BluRay by problém byť nemal. Otázka znie, či si TV poradí so štruktúrou toho disku (úvodné menu, výber kapitol, nadväzovanie jednotlivých sekvencií), alebo zobrazí obsah DVD ako jednotlivé súbory...
S přehráním disku je problém díky struktuře, žádná TV tohle záměrně nepodporuje. U DVD jde soubory překopírovat na disk, tam je přejmenovat na .mpg a tak po částech přehrát film. Ale to je dost nepraktické. U BD je to ještě mnohem horší. Nevím, jak je to s DLNA servery, ale nejspíš jich naprostá většina bude omezena právě z licenčních důvodů. Podporu bych tak očekával jen u nějaké nezávislé verze.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


pajas2

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 724
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Stream DVD do TV pres DLNA
« Odpověď #5 kdy: 10. 01. 2014, 10:01:45 »
U Bluray ty stačí přejmenovat ten největší soubor, je to transport stream s obrazem a zvuky atd.
DVB-S: tuner 3x DVB-S2; motor (cca 45°E-cca 10°W); solo 23,5°E/19,2°E
DVB-T: tuner 1x DVB-T; od Krašova přes Ještěd, Krásné po Javořici,  Cukrák + celá Praha
FM: tuner; 5prvková anténa; rotátor
DAB+: Yamaha T-D500
DreamBox 7080 HD s 2 TB HDD (4 tunery)


micha

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 147
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Stream DVD do TV pres DLNA
« Odpověď #6 kdy: 10. 01. 2014, 10:08:18 »
Lze nejak timto zpusobem prehravat na televizi i DVD a Blu-ray filmy z mechaniky v pocitaci bez toho, abych je predem musel prevadet do jinyho formatu? Dekuji za radu

Nejde. DVD je uloženo v souborovém formátu, který player načte, dekóduje a posílá na výstup. Streamovat se dají streamy, tedy něco co je ve formátu transport streamu - TS nebo PS. DLNA nestreamuje, je to uPNP připojení nějakého úložiště a načtení souborů.
LG 32LB580V-ZM * DENON RCD-M39
HTPC (OpenELEC) * NAS


Petr Svoboda

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 079
    • Zobrazit profil
Re:Stream DVD do TV pres DLNA
« Odpověď #7 kdy: 10. 01. 2014, 10:09:36 »
S přehráním disku je problém díky struktuře, žádná TV tohle záměrně nepodporuje. U DVD jde soubory překopírovat na disk, tam je přejmenovat na .mpg a tak po částech přehrát film. Ale to je dost nepraktické.
Jsou malé multimediální přehrávače, které si se strukturou z DVD (zkopírovanou celou na disk) poradí a přehrají správně.
Stav u BD neznám, tuto technologii jsem u sebe přeskočil.
« Poslední změna: 10. 01. 2014, 10:11:28 od Petr Svoboda »


Bohumil T

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 28
    • Zobrazit profil
Re:Stream DVD do TV pres DLNA
« Odpověď #8 kdy: 10. 01. 2014, 10:26:06 »
Cca před rokem a půl jsem si hrál s PS3 media serverem a DVD jsem na plazmě Panasonic P50GT30 přehrál, nic jsem nekopíroval ani nepřejmenovával. Menu to samozřejmě neumělo, TV načetla myslím přímo TS soubory. Ale už si to pořádně nepamatuji.


micha

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 147
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Stream DVD do TV pres DLNA
« Odpověď #9 kdy: 10. 01. 2014, 10:45:02 »
Cca před rokem a půl jsem si hrál s PS3 media serverem a DVD jsem na plazmě Panasonic P50GT30 přehrál, nic jsem nekopíroval ani nepřejmenovával. Menu to samozřejmě neumělo, TV načetla myslím přímo TS soubory. Ale už si to pořádně nepamatuji.
Podobně by to měl snad umět i Windows Media Player od verze 12, což je také DLNA server, pokud se pozapínají volby pro sdílení médií... Chce to však výkonnější PC pro konverzi DVD obsahu v reálném čase.
LG 32LB580V-ZM * DENON RCD-M39
HTPC (OpenELEC) * NAS


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Stream DVD do TV pres DLNA
« Odpověď #10 kdy: 10. 01. 2014, 11:53:37 »
Podobně by to měl snad umět i Windows Media Player od verze 12, což je také DLNA server, pokud se pozapínají volby pro sdílení médií... Chce to však výkonnější PC pro konverzi DVD obsahu v reálném čase.
Co je potřeba konvertovat na DVD? Mpeg2 na mpeg2?


micha

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 147
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Stream DVD do TV pres DLNA
« Odpověď #11 kdy: 10. 01. 2014, 14:06:11 »
Citace
Co je potřeba konvertovat na DVD? Mpeg2 na mpeg2?

VOB formát je kontejner, takový částečně předpřipravený program stream a neobsahuje všechny prvky, dle standardu MPEG-2.

Mimochodem MPEG-2 je standard, který obsahuje přes tucet kapitol. O které si myslíte, že se tady bavíme?
LG 32LB580V-ZM * DENON RCD-M39
HTPC (OpenELEC) * NAS


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Stream DVD do TV pres DLNA
« Odpověď #12 kdy: 10. 01. 2014, 14:59:50 »
Citace
Co je potřeba konvertovat na DVD? Mpeg2 na mpeg2?

VOB formát je kontejner, takový částečně předpřipravený program stream a neobsahuje všechny prvky, dle standardu MPEG-2.

Mimochodem MPEG-2 je standard, který obsahuje přes tucet kapitol. O které si myslíte, že se tady bavíme?
Pokud se bavíme o konverzi, na kterou potřebuji výkonné PC, tak předpokládám překódování obsahu (což některé DLNA servery dělají, i když to není potřeba). Pokud se parametry videostreamu nemění a jde jen o to doplnit hlavičky a synchronizaci, tak k tomu nic výkonného nepotřebuji - voby na standardní mpeg2 soubor mi NeroVision převede tak rychle, jak jen to z DVD dokáže přečíst prakticky bez zátěže CPU. Takto vzniklý mpeg2 soubor pak DLNA server opět bez zátěže dokáže poslat do TV.
« Poslední změna: 10. 01. 2014, 15:01:53 od Jan Novák »


Myo Pavlik

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Stream DVD do TV pres DLNA
« Odpověď #13 kdy: 10. 01. 2014, 16:11:10 »
Dobry den, ja uz niekolko rokov vyuzivam dlna Wild Media Server (WMS) na Win7.
Popisovany sposob prehravania dvd funguje bez problemov.
V aplikacii si zvolite ake zdroje (drive,folder) ma dlna namapovat a potom cez TV a dialkovy ovladac nakrokujete na napriklad dvd drive.
Linka na server je http://www.wildmediaserver.com/index.php
Vyskusajte si trial verziu.

PS:SW neobsahuje virus



AA AAA

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 44
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Stream DVD do TV pres DLNA
« Odpověď #14 kdy: 11. 01. 2014, 20:15:32 »
Diky moc za rady, zkousel jsem a DVD prehrat jde, bohuzel neni mozne nastavit zvukove stopy, automaticky se prehrava jen anglicka zvukova stopa bez titulku. Blu-ray se mi prehrat nepodarilo