Autor Téma: hbbtv - ivysílání ČT  (Přečteno 34742 krát)

Fretky

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 37
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:hbbtv - ivysílání ČT
« Odpověď #15 kdy: 28. 01. 2014, 15:04:15 »
No asi tak - udělal jsem malý test - pustil jsem teď na druhé tv  a druhém PC youtube k provozu co byl a stále to jede. Ani škytnutí, nic.

No nic díky za konzultace, moc kecám a málo makám :-)

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Grifin

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 468
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:hbbtv - ivysílání ČT
« Odpověď #16 kdy: 28. 01. 2014, 15:11:24 »
Zdravím, a zabýval se někdy někdo jakou sítovku mají vaše TV? Každý se snaží svou infrastrukturu maximalizovat do 1Gbit ale ve finále většina přístrojů AV techniky má jen 10/100Mbit síťovky.

To co jsem zde napsal se samozřejmě týká maximálnímu vytížení infrastruktury kde do TV teče ze vzdáleného ložiště/NAS/Notebook film v 1080p. Co se týká internetu a streamování z televizních archivů (Hbbtv) tak to vaši síť zatíží jen několika procenty. Naopak záleží jak je nastavený reuter pro ten či onen datový protokol (myslím že se to jmenuje data management).
Konečně samozřejmě záleží na zatížení zdroje. I když ČT je moloch tak jak jsme byli svědky není zas takový problém jejich servery zatížit až k nefunkčnosti. Tudíž možností chyb je vícero.
MUX 1+2+3, MUX 4 (k42), REGIO 4 (k46), REGIO 7 (k37), REGIO 12 (k47)
O2TV (Sport)
Panasonic TX-P50ST50E
LG MS400H + 1TB HDD
LG BH7520T
Rikomagic MK802 III + Airmouse Measy RC11
Philips 43PUS6551


Miloslav Soška

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 750
  • QTH Horní Stakory
    • ICQ komunikátor - 228301424
    • Zobrazit profil
    • pureradio.cz
    • E-mail
Re:hbbtv - ivysílání ČT
« Odpověď #17 kdy: 28. 01. 2014, 15:29:17 »
jak jsem psal, už ten router je degradující, už z něj to teče pomaleji, a taky, jak jsem psal, že může pomaleji reagovat na požadavky klientů v LAN, to s tím vše souvisí, co jsi psal, Grifine. Každopádně, uzavřel bych to, že můžem jenom spekulovat nad tím, čím to může být.
DVB-S - Ariva 100, Wave Frontier T55 -  23.5°E, 19.2°E, 13°E - FTA
DVB-T - SHARP Aquos LC-40LE630E - k. 6, 25, 29, 30, 35, 38, 40, 60 - ČH, Černá Studnice, Sněžné Jámy
DAB/DAB+/DMB/DRM/SDR/VKV - EzCap USB Dongle, Lingo iJoy Plus, Kenwood KDC-DAB41U, Dual DAB 50, Himalaya DRM 2009
PMR, CB, sdílenky


pajas2

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 724
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:hbbtv - ivysílání ČT
« Odpověď #18 kdy: 28. 01. 2014, 15:32:20 »
V mém případě je nejslabší článek úsek se symetrickou 100 Mbit/s (připojení televizoru). V tu chvíli není problém dělat 10-12 MB/s download a současně 10-12 MB/s upload (kdykoliv jede linka běžně takto: http://www.speedtest.net/result/3235199387.png). Takže s konektivitou problém rozhodně nemám. Televizor to zvládá zcela bez problémů, ale musí téct data z iVysílání. Jsem však také připojen přes UPC, tzn. úzké hrdlo může být zde - ucpaný propoj s ČT, který ve špičce přestává stíhat.
DVB-S: tuner 3x DVB-S2; motor (cca 45°E-cca 10°W); solo 23,5°E/19,2°E
DVB-T: tuner 1x DVB-T; od Krašova přes Ještěd, Krásné po Javořici,  Cukrák + celá Praha
FM: tuner; 5prvková anténa; rotátor
DAB+: Yamaha T-D500
DreamBox 7080 HD s 2 TB HDD (4 tunery)


Miloslav Soška

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 750
  • QTH Horní Stakory
    • ICQ komunikátor - 228301424
    • Zobrazit profil
    • pureradio.cz
    • E-mail
Re:hbbtv - ivysílání ČT
« Odpověď #19 kdy: 28. 01. 2014, 15:35:25 »
jo, souhlas...nebylo by třeba na škodu, kdyby DZ dělal rozhovor s někým z Nových médií, se zeptat, jak mají dimenzovanou infrastrukturu pro iVysílání a HbbTV...
DVB-S - Ariva 100, Wave Frontier T55 -  23.5°E, 19.2°E, 13°E - FTA
DVB-T - SHARP Aquos LC-40LE630E - k. 6, 25, 29, 30, 35, 38, 40, 60 - ČH, Černá Studnice, Sněžné Jámy
DAB/DAB+/DMB/DRM/SDR/VKV - EzCap USB Dongle, Lingo iJoy Plus, Kenwood KDC-DAB41U, Dual DAB 50, Himalaya DRM 2009
PMR, CB, sdílenky

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Miloslav Soška

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 750
  • QTH Horní Stakory
    • ICQ komunikátor - 228301424
    • Zobrazit profil
    • pureradio.cz
    • E-mail
Re:hbbtv - ivysílání ČT
« Odpověď #20 kdy: 28. 01. 2014, 15:42:50 »
V mém případě je nejslabší článek úsek se symetrickou 100 Mbit/s (připojení televizoru). V tu chvíli není problém dělat 10-12 MB/s download a současně 10-12 MB/s upload (kdykoliv jede linka běžně takto: http://www.speedtest.net/result/3235199387.png). Takže s konektivitou problém rozhodně nemám. Televizor to zvládá zcela bez problémů, ale musí téct data z iVysílání. Jsem však také připojen přes UPC, tzn. úzké hrdlo může být zde - ucpaný propoj s ČT, který ve špičce přestává stíhat.
zeptám se vás - nejste běžným kliošem, že? UPC mívá pro běžné zákazníky pouze nesymetrické tarify :)
DVB-S - Ariva 100, Wave Frontier T55 -  23.5°E, 19.2°E, 13°E - FTA
DVB-T - SHARP Aquos LC-40LE630E - k. 6, 25, 29, 30, 35, 38, 40, 60 - ČH, Černá Studnice, Sněžné Jámy
DAB/DAB+/DMB/DRM/SDR/VKV - EzCap USB Dongle, Lingo iJoy Plus, Kenwood KDC-DAB41U, Dual DAB 50, Himalaya DRM 2009
PMR, CB, sdílenky


pajas2

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 724
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:hbbtv - ivysílání ČT
« Odpověď #21 kdy: 28. 01. 2014, 16:09:45 »
V mém případě je nejslabší článek úsek se symetrickou 100 Mbit/s (připojení televizoru). V tu chvíli není problém dělat 10-12 MB/s download a současně 10-12 MB/s upload (kdykoliv jede linka běžně takto: http://www.speedtest.net/result/3235199387.png). Takže s konektivitou problém rozhodně nemám. Televizor to zvládá zcela bez problémů, ale musí téct data z iVysílání. Jsem však také připojen přes UPC, tzn. úzké hrdlo může být zde - ucpaný propoj s ČT, který ve špičce přestává stíhat.
zeptám se vás - nejste běžným kliošem, že? UPC mívá pro běžné zákazníky pouze nesymetrické tarify :)
Nejsem, linka je k UPC, ale na velkoobchodní bázi, dřívější Sloane.
DVB-S: tuner 3x DVB-S2; motor (cca 45°E-cca 10°W); solo 23,5°E/19,2°E
DVB-T: tuner 1x DVB-T; od Krašova přes Ještěd, Krásné po Javořici,  Cukrák + celá Praha
FM: tuner; 5prvková anténa; rotátor
DAB+: Yamaha T-D500
DreamBox 7080 HD s 2 TB HDD (4 tunery)


Fretky

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 37
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:hbbtv - ivysílání ČT
« Odpověď #22 kdy: 28. 01. 2014, 16:12:29 »
Díky všem za reakce, ale podle všeho to prostě ČT večer nestíhá. Jak jsem psal, odpoledne jsem se snažil net zatížit na nějakou chvilku tak, jak obv nikdy není tj - pracovní stroj upp na server + spotify, ivysílání v TV + druhá tv a 2 PC youtube + jsem dceru "celou šťastnou" požádal spustit nějakou tu její onlinovku a nechal to 15 min valil a šel jsem si dát kafe za manželkou a valilo to jak FÍK :-)


ivovi

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 540
    • Zobrazit profil
Re:hbbtv - ivysílání ČT
« Odpověď #23 kdy: 28. 01. 2014, 17:23:38 »
Zahlceni pripojeni na strane divaka asi nebude problemem, vzdyt i-vysilani pres hbbtv CT (576p) ma prumerny datovy tok kolem 1,6 Mbps. A musim uznat, ze pri takovem toku slusna kvalita. Takze se taky priklanim k problemum nekde dal od divaka. Je videt, ze TV pres internet neni bez problemu.


omar3

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 488
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:hbbtv - ivysílání ČT
« Odpověď #24 kdy: 28. 01. 2014, 19:45:07 »
S internetem v televizi si ještě užijeme. Na rozdíl od DVB-T a DVB-S nemáme kvalitu příjmu ve vlastních rukou. Samotná rychlost koncového připojení nestačí. Budeme se muset naučit odhalovat a řešit problematická místa v celém datovém přenosu. Já očekávám použití sw, který by po otestování trasy ukázal její slabá místa, případně sám nastavil parametry přenosu tak, aby odpovídaly požadavkům.
Přeji průkopníkům mnoho dobrých nápadů na této nelehké cestě. Já prozatím tuto oblast přijmu vynechávám. Zejména se těším na zkušenosti s IPTV set top boxy, které mají chodit na jakékoli síti. 
DVB-T: CZ, SK, AT
DVB-S: 120-západ, 95-jih, 120-východ, 85-libero
DVB-C: Moravianet
FM:  CZ, SK, AT Horizontal 5 prvek, Vertikal 3 prvek
DAB: CZ, AT, SK LP345, Xmux
IPTV: SML


Grifin

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 468
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:hbbtv - ivysílání ČT
« Odpověď #25 kdy: 29. 01. 2014, 08:46:38 »
Tohle je přeci již vymyšlené a odzkoušené. Na průchodnost linky lze reagovat (za předpokladu že se chceme koukat za každou cenu) snížením kvality streamovaného videa. Na YouTube je asi největší výběr kvalit pro přehrávání, Voyo.cz to řeší automatikou která přehrává v nejnižším rozlišení ale v průběhu testuje průchodnost linky a pak kvalitu zvyšuje na "max" možnou, tak aby se video spolehlivě přehrávalo.
Takže jsou dvě možnosti buď použít automatiku (to je asi nejjednodušší varianta) nebo to nechat na uživateli a poskytnout v přehrávači možnost výběru.
Pak je tu ještě jedna možnost (ale ta byla již dříve na jiných službách zrušena jelikož nevyhovovala licenčním podmínkám) stream ukládat do vyrovnávací paměti (bufferu) a po stažení/naplnění si video pustit bez zpomaleni. Toto dříve využívali skoro všechny přehrávače, dnes je vše on-line z důvodu již zmíněných licenčních podmínek bez možnosti uložení.
MUX 1+2+3, MUX 4 (k42), REGIO 4 (k46), REGIO 7 (k37), REGIO 12 (k47)
O2TV (Sport)
Panasonic TX-P50ST50E
LG MS400H + 1TB HDD
LG BH7520T
Rikomagic MK802 III + Airmouse Measy RC11
Philips 43PUS6551


pajas2

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 724
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:hbbtv - ivysílání ČT
« Odpověď #26 kdy: 29. 01. 2014, 09:13:15 »
Tohle je přeci již vymyšlené a odzkoušené. Na průchodnost linky lze reagovat (za předpokladu že se chceme koukat za každou cenu) snížením kvality streamovaného videa. Na YouTube je asi největší výběr kvalit pro přehrávání, Voyo.cz to řeší automatikou která přehrává v nejnižším rozlišení ale v průběhu testuje průchodnost linky a pak kvalitu zvyšuje na "max" možnou, tak aby se video spolehlivě přehrávalo.
Takže jsou dvě možnosti buď použít automatiku (to je asi nejjednodušší varianta) nebo to nechat na uživateli a poskytnout v přehrávači možnost výběru.
Pak je tu ještě jedna možnost (ale ta byla již dříve na jiných službách zrušena jelikož nevyhovovala licenčním podmínkám) stream ukládat do vyrovnávací paměti (bufferu) a po stažení/naplnění si video pustit bez zpomaleni. Toto dříve využívali skoro všechny přehrávače, dnes je vše on-line z důvodu již zmíněných licenčních podmínek bez možnosti uložení.
Pokud ale někde na trase od serverů ČT nelze protlačit ~ 1,6 Mbit/s, je to hodně zoufalé a zpravidla nelze protlačit ani o něco méně. Pak už se na to zase nedá dívat. A nepomůže ani přehrání se zpožděním. Leda s několikahodinovým zpožděním, až se sníží zátěž a opadne špička.
DVB-S: tuner 3x DVB-S2; motor (cca 45°E-cca 10°W); solo 23,5°E/19,2°E
DVB-T: tuner 1x DVB-T; od Krašova přes Ještěd, Krásné po Javořici,  Cukrák + celá Praha
FM: tuner; 5prvková anténa; rotátor
DAB+: Yamaha T-D500
DreamBox 7080 HD s 2 TB HDD (4 tunery)