reklama

reklama

Autor Téma: Digitální rozhlas - vaše zkušenosti?  (Přečteno 771918 krát)

Deixmen

• Nováček
  • *
    • Zobrazit profil
Re:Digitální rozhlas - vaše zkušenosti?
« Odpověď #1680 kdy: 22. 11. 2017, 20:05:42 »
Nevím jak L band na vrcholu Ještědu ale DAB+ ve VHF pásmu je tam totálně mrtvé.Intenzita rušení ze všemožných zařízení je tak vysoká že prakticky nelze zachytit vysílače na které se díváte.(Milešovka,Löbau atd.)Dálkový příjem např.z Bavorska není možný.Jedině nějaké místečko někde níže,možná ano..

Reklama

• Stálý člen

reklama

Jaroslav Honzík

• Profík
    • Zobrazit profil
« Odpověď #1681 kdy: 22. 11. 2017, 20:29:38 »
Nevím jak L band na vrcholu Ještědu ale DAB+ ve VHF pásmu je tam totálně mrtvé.Intenzita rušení ze všemožných zařízení je tak vysoká že prakticky nelze zachytit vysílače na které se díváte.(Milešovka,Löbau atd.)Dálkový příjem např.z Bavorska není možný.Jedině nějaké místečko někde níže,možná ano..

Takže nahoře to hrat nebude? To jako tý výpřež je taktrochu "idealní"? pak je ješte o kousek vejš to parkovište, už nwm jak se to přesně menuje, nekdo tam taky skenoval radio :D
DVB-T/T2: Löbau-nejde,Ještěd-31,43,52,60
FM: CZ,DE,PL
DAB/DAB+:Löbau-9A,5C,Žižkov-12C, někdy Teleko 10A či 11A
DVB-S/S2:Motorizovaný systém-16E,23,5E,19,2E, 13E, 9E, 10E, 7E, 5E, 3E, 1W, 4W, 5W, 7W, 8W, 11W, 12W, 15W, 22W, 30W, 28,2E, 31,5E, 36E, 39E, 42E, 45E, 46E, 53E, 68,5E, 66E, 24,5W

AndrejH

• Závislák
    • Zobrazit profil
« Odpověď #1682 kdy: 22. 11. 2017, 22:10:02 »

Takže nahoře to hrat nebude? To jako tý výpřež je taktrochu "idealní"? pak je ješte o kousek vejš to parkovište, už nwm jak se to přesně menuje, nekdo tam taky skenoval radio :D

skenoval tam Omar3,mám lepšejší paměť :) nejsem si ale jist, jestli ten sken pak někde zmínil

...Právě parkoviště na Ještědce bylo nejlepším místem přijmu DAB z celé dovolené, ale o tom jinde.

Přenosné rádio DAB+ Tesco DR1403G a Pure Elan E3 oba s teleskopem, "tuner" DUAL DAB 2A, externí anténa Iskra (Slovinsko), 9 prvků, K5-12, zisk 9,25 dB, místo příjmu Brno

omar3

• Profík
    • Zobrazit profil
« Odpověď #1683 kdy: 23. 11. 2017, 09:04:14 »
Ano, byl jsem to já. Na vrchol Ještědu jsem kvůli nulové viditelnosti nešel, takže scan z vrcholu nemám. Zůstal jsem na parkovišti Ještědka pár desítek metrů pod vrcholem a tam mě to našlo asi 110 stanic ve VHF na Tesco rádiu. Zkusím se podívat po skenu.
Myslím, že jsem se k popisu týdenního pobytu s DAB v Českém ráji nedostala už asi nedostanu. Co mě určitě překvapilo, že na stejných místech v létě a v zimě bylo v létě tak o třetinu méně programů než v zimě.
DVB-T: CZ, SK, AT
DVB-S: 120-západ, 95-jih, 85-východ, 75-libero
DVB-C: Moravianet
FM:  CZ, SK, AT Horizontal 5 prvek, Vertikal 3 prvek
DAB: AT, SK LP345
IPTV: Albis

reklama