Autor Téma: Nenačíta se externí disk  (Přečteno 28903 krát)

artom1818

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Nenačíta se externí disk
« kdy: 15. 06. 2016, 22:35:07 »
Ahoj, mám externí HDD 2 TB od firmy Seagate. Po několika letech se mi urval z HDD (z krabičky, kde je HDD zapojen) USB konektor... jelikož jsem potřeboval nějaká data, tak jsem to držel ručně a kopíroval.
Poté jsem si zakoupil nový box na HDD, zapojil... a teď se vyskytl problém, že PC nevidí HDD...
Resp. ve "správě disku" HDD vidět není, ve správce zařízení jde vidět jako "Disková jednotka", kde ve vlastnostech nejde nic dělat.
PC vidí ASM1153...
Chtěl bych z toho vytáhnout alespoň data (p.s. zkoušel jsem program "GetDataBack" - program nevidí HDD).
P.S. ještě jsem zkoušel HDD napojit přímo do PC. Poté se mi dlouho načítal windows a měl jsem stejný problém.
Díky za pomoc.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Enik

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 592
  • Vědomí vlastní neznalosti je klíčem k poznání.
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nenačíta se externí disk
« Odpověď #1 kdy: 16. 06. 2016, 07:37:41 »
Při provozu disku došlo k nekorektní operaci z důvodu nespolehlivého spoje na kabelu. Pravděpodobně došlo k poškození obsahu disku (hlavičky, FAT, a pod) nebo dokonce k poškození HW. Pokud nepomůžou programy na záchranu poškozeného disku, pak máš asi smůlu.


- -

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nenačíta se externí disk
« Odpověď #2 kdy: 04. 11. 2021, 10:56:26 »
Asi bych vyhledával na internetu chybovou frázi kterou se tento problém vyznačuje.
Možná bych to zkusil Linux (existují distribuce, které se nahrají na flash disk a z něho s enastartují). - toto asi nepomůže problém vyřešit
Pokud nefungují programy pro přístup k disku, tak leda data oželet a nebo za X tisíc Kč  (počítal bych tak 10K) se zeptat ve spec. firmách pro obnovu dat.


BeatJ

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 910
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nenačíta se externí disk
« Odpověď #3 kdy: 05. 11. 2021, 19:19:52 »
A bacha na externi boxy, ne sechny chroupu dobre jakoukoliv znacku disku prave u techto vetsich velikosti 1TB a 2TB.
Pak se to prave projevuje tim i ze disk nelze nacist apod. Praxe uz me nekolikrat takto vyskolila.
DISKUZNÍ SKUPINA DAB+   https://www.facebook.com/groups/1296962067091947/
Yamaha T-D500 + Rotel RT-12 pro Síťové přehrávání, FM, DAB+
Kathrein AV12, Emme Esse 15RB3 pro DAB+ III.pásmo
Kathrein ABH01 a XMUX pro FM