Autor Téma: kolísavý signál u kabelovky UPC  (Přečteno 19628 krát)

jirkazdevitky

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 444
    • Zobrazit profil
    • E-mail
kolísavý signál u kabelovky UPC
« kdy: 24. 07. 2014, 17:23:45 »
Vlastním asi 5 let kabelovku UPC a dosud jsem využíval k příjmu SD přijímač. Mám problém s kvalitou programů kdy u jiných multiplexů kolísá signál programů a řešil jsem to doposud posunováním přijímače do různých úhlů. Signál ale nevydrží dlouho a kolísá i když kolem něj procházím v různých místech. Zkoušel jsem i vyměnit anténní kabel z anový a problém se nevyřešil. Koupil jsem si nový hd kabelový přijímač a problém je stejný, signál kolísá u poloviny programů a musím přijímač posunovat.

Má někdo podobný problém? Nevím jestli to řešit návštěvou technika aby se podíval na sílu signálu z anténní zásuvky. Díky.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Alex Gaga

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 726
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:kolísavý signál u kabelovky UPC
« Odpověď #1 kdy: 24. 07. 2014, 17:29:29 »
Jednoznačně návštěva technika, ten změří signál a bude hned jasno.


Retiree

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 63
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:kolísavý signál u kabelovky UPC
« Odpověď #2 kdy: 24. 07. 2014, 18:10:40 »
Problém s kvalitou signálu řešíš posouváním přijímače? To snad nemyslíš vážně!
Jak máš přijímač připojený? Jediný kabel z účastnické zásuvky UPC do přijímače, nebo ještě nějaká rozbočení k jiným přijímačům?
Kabely, i kupované, nebývají příliš kvalitní. Častým (nesmyslným) přemisťováním přijímače velmi pravděpodobně poškozuješ připojení konektorů na kabel (i těch zalisovaných konektorů), pravděpodobněji (vzhledem k použití nového kabelu) ale bude poškozený konektor na set-top-boxu. Zkus namísto přijímačem zahýbat pouze kabelem v přijímači. V takovém případě bude návštěva technika a výměna přijímače nutná.....


jirkazdevitky

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 444
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:kolísavý signál u kabelovky UPC
« Odpověď #3 kdy: 24. 07. 2014, 19:24:34 »
Problém s kvalitou signálu řešíš posouváním přijímače? To snad nemyslíš vážně!
Jak máš přijímač připojený? Jediný kabel z účastnické zásuvky UPC do přijímače, nebo ještě nějaká rozbočení k jiným přijímačům?
Kabely, i kupované, nebývají příliš kvalitní. Častým (nesmyslným) přemisťováním přijímače velmi pravděpodobně poškozuješ připojení konektorů na kabel (i těch zalisovaných konektorů), pravděpodobněji (vzhledem k použití nového kabelu) ale bude poškozený konektor na set-top-boxu. Zkus namísto přijímačem zahýbat pouze kabelem v přijímači. V takovém případě bude návštěva technika a výměna přijímače nutná.....

Vážně to myslím. Nejde o špatný set-top-box, jeden mám už 5 let (SD) a asi 2 roky se potýkám s tímto problémem, koupil jsem nový anténní kabel a i přes ten stále ten samý problém s kolísavý signálem, když jsem zkusil s přijímačem hnout tak byl signál lepší, nešly ale zas jiné multiplexy na kabelovce.
Jak už jsem psal, pořídil jsem si ted uplně nový (HD) přijímač (dvb-ct2/s2) a má ten samý problém, v dvb-c polovina multiplexů nemá signál a dvb-t jede na plný signál, takže přijímačem to není! Mám vedle přijímače kabelovky položený modem na internet který má stejný signál z účast. zásuvky a signál televize ruší a citlivost televizního signálu reaguje i když v místnosti jdu do určitých míst, signál lítá mezi 30-90 procenty. Když s tím hnu o centimetr tak jede např. HBO z jednoho muxu (např. na 90%) a na druhém muxu (kde je hbo2, a comedy) tak signál kolísá mezi 30-80 procenty) , když se mi podaří oba muxy v určité pozici přijímače chytit, tak zas v dvb-c nejede na jiném muxu např. čt1, čt2, a jiné programy, je to furt dokola. Dozvím se víc po návštěvě technika.


Alex Gaga

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 726
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:kolísavý signál u kabelovky UPC
« Odpověď #4 kdy: 24. 07. 2014, 19:35:19 »
To, co jsi koupil, není koaxiální kabel, ale prádelní šňůra, která má prakticky nulové stínění (a beztak zalisované konektory, že?), takže v tom bude celý zádrhel. Technik ti na místě udělá kabel jak má být a bude po problémech.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


jirkazdevitky

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 444
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:kolísavý signál u kabelovky UPC
« Odpověď #5 kdy: 24. 07. 2014, 19:49:47 »
To, co jsi koupil, není koaxiální kabel, ale prádelní šňůra, která má prakticky nulové stínění (a beztak zalisované konektory, že?), takže v tom bude celý zádrhel. Technik ti na místě udělá kabel jak má být a bude po problémech.

Možná jo, myslím si ale že problém vězí stále v síle signálu ze zásuvky (od doby kdy mi zapojili internet přes stejnou zásuvky je signál špatný) , zkoušel jsem dávat rozbočovač ještě pro jeden koaxiál a signál do druhého nešel žádný


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:kolísavý signál u kabelovky UPC
« Odpověď #6 kdy: 24. 07. 2014, 19:58:20 »
Možná jo, myslím si ale že problém vězí stále v síle signálu ze zásuvky (od doby kdy mi zapojili internet přes stejnou zásuvky je signál špatný) , zkoušel jsem dávat rozbočovač ještě pro jeden koaxiál a signál do druhého nešel žádný
Problém v síle signálu ze zásuvky nebude, to by vám nefungoval ani internet. Problém je buď v kabelu nebo ve vadném rozbočovači, který tam dali kvůli internetu. Pokud si to nedokážete přeměřit sám, tak je to jednoznačně práce pro technika kabelovky.


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:kolísavý signál u kabelovky UPC
« Odpověď #7 kdy: 24. 07. 2014, 20:17:22 »
Každopádně se nedá pohybováním STB a kabelů zlepšit úroveň signálu na zásuvce UPC. Popisované problémy jsou typické pro špatné stínění koaxu a to ať z principu jeho hustoty a tedy odstínění rušivých signálů z okolí, tak možného chybějícího galvanického propojení "kostry" na zásuvce UPC a "kostry" na STB. Je ale možné, že za tak dlouhou dobu posunování bylo poškozeno spojení plechu/kovu "kostry" zásuvky UPC se stíněním přívodního kabelu. Pokud se nepodaří najít chybu ve vlastní režii, předpokládám, že si opravu nechá technik UPC zaplatit podle ceníku a nebude to jen pár korun.

Jen pro zajímavost mohu uvést vlastní zkušenost. Jsem abonentem UPC již mnoho let a naopak s přístroji a kabeláží vůbec nepohybuji. Přesto se po několika letech najednou objevila závada, že některé MUXy DVB-C, zejména na nižších kanálech, měli podle ukazatele  TV nižší signálovou úroveň. Vše jsem zkontroloval, ale žádnou viditelnou chybu jsem nezjistil. Proto jsem se emajlem obrátil na HELP UPC a maximálně podrobně a technicky popsal projevy závady. Kupodivu se mi telefonicky ozval zkušený technik a ne nějaký poloautomatický emajlový automat. Technik ze záznamů UPC přesně znal situaci a poptal se na způsob rozbočení do připojených přístrojů. Věděl totiž, že mám 2 oficiální koncové zásuvky UPC, ale v pronájmu 3 dekódovací karty. Proto jsem mu popsal přesně zapojení a technik celkem rezolutně poukázal na příčinu v dalším pasivní rozbočovači. Ten byl celokovový a na něm se přece "nemůže" časem nic rozbít! Nicméně jsem se nechal přesvědčit a tento rozbočovač jsem vyměnil. A, co se nestalo? Signál na všech připojených přístrojích opět naběhl na požadovanou úroveň a vše opět bylo v pořádku. Proto i v případě Jirky očekávám závadu typu, který jsem popsal již výše.

Dodatečně tedy mohu veřejně poděkovat anonymnímu technikovi UPC, že měl nos na obvyklou závadu a věnoval mi mnoho minut na diskuzi, zkoušení a hledání nového rozbočovače. Nakonec jsem tím ušetřil pár stovek za "zbytečný" výjezd.
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


J T

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 86
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:kolísavý signál u kabelovky UPC
« Odpověď #8 kdy: 04. 03. 2016, 14:33:51 »
Není vhodné mít internetový modem (zvláště vysílá-li wifi) poblíž (do 1,5 m) telky nebo jiného elektron. zařízení. Já mám modem úplně na druhé straně místnosti, než je TV a ostatní zařízení.


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:kolísavý signál u kabelovky UPC
« Odpověď #9 kdy: 04. 03. 2016, 16:58:00 »
Pokud  přejdeme fakt, že tato rada přišla s 19 měsíčním zpožděním, popisuje jen jedinečnou situaci u někoho doma, ale nepředstavuje všeobecně platné pravidlo.

Jako protiklad bych mohl uvést vlastní zkušenost z provozování DVB-C od UPC u sebe doma. Oficiálně mám signál UPC rozbočen do dvou zásuvek. Z jedné je napájen i modem s metalickou i wifi sítí, celkem využívá kabelové signály 7 TV v domácnosti. Modem je obklopen elektronikou ze všech stran. Do vzdálenosti 1,5 m je to 8 kusů! A všechno dlouhodobě funguje na jedničku.

Proto platí stále ta stará původní rada, zavolat technika od UPC a ten případný problém vyřeší. Pokud chyba bude důsledkem nesprávného používání kabelovky, tak nápravu zaplatí abonent, pokud bude závada na straně UPC, bude opravena grátis.
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


spyko

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 407
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:kolísavý signál u kabelovky UPC
« Odpověď #10 kdy: 04. 03. 2016, 19:01:00 »
Mám 10 denní zkušenost s kabelovkou,a hned problém-totež se signálem jako všichni,první mě napadl rozbočovač-po malování byly zašpiněny Fka-jen malinké zlepšení,uprava polohy koaxu a ejhle naskočilo do plna,nebudete věřit-zasuvka od tuneru v TV,a bude to déle ,neb už mi blbla i anténa/vrazil jsem tam lte odl./-nepomohlo,kabel/samozhotoven/jsem přilepil páskou v poloze plného signálu,ale jsem si vědom návštěvy telev.technika! >:( /modul/
Samsung 55nu8002. ,,telesystem 6820 twin,dreambox 525 dvb-t2/c,UPC modul,internet,mini pc di way m9.