Autor Téma: Panasonic: poptávka po 3D TV je mnohem větší než jsme čekali  (Přečteno 19351 krát)

Jarda_D

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Panasonic překvapen poptávkou po 3D
Podle téhle zprávy Panasonic na French Open představil 50" 3DTV, za měsíc chystá 65" a plánuje v tomto roce celosvětově prodat kolem 1 miliónu 3DTV. Navíc v září na veletrhu IFA představí 152" 3DTV.
Na konci citují také analytika ze Screen Digest, který očekává že na hlavních západních trzích bude v roce 2014 mít 3DTV cca 20-25%.
Zajímavá čísla, uvidíme jak to pojede ve skutečnosti...

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Panasonic: poptávka po 3D TV je mnohem větší než jsme čekali
« Odpověď #1 kdy: 28. 05. 2010, 11:59:51 »
Ani se nedivím, že si v originální zprávě jeden ze světových výrobců dnešní generace 3D TV pochvaluje nečekaný zájem od kupujících. Nejdůležitější pasáž je asi tato : "3D je perfektní v tom, že poskytuje dokonalý zážitek, a je to pozitivní krok pro průmysl. "

Asi ale zahraniční prodejci nepostupují jako ti naši. Shodou okolností jsem byl včera v Datartu. Běžely tam 2 typy 3D TV. Občas se u nich někdo zastavil, nasadil brýle, chvíli kroutil hlavou a pak brýle zklamaně odložil. Žádný panoramatický efekt totiž nezaregistroval, i když na obrazovce byl posunutý různobarevný obraz z BR přehrávačů. Až náhodně procházející prodavač sdělil, že brýle se při nepoužívání sami vypínají do jakéhosi režimu stand-by. Po jejích opětovném zapnutí si tedy 2 kupující opět brýle nasadili a konečně 3D efekt zaregistrovali. Jen tak pro zajímavost jsem se zeptal na avizovanou schopnost konverze klasického 2D vysílání do pseudo 3D režimu. Prodavač se ani nesnažil neúspěšně předvést toto kouzlo s tím, že se nekoná.

Pokud tímto způsobem budou k prodeji 3D TV přistupovat tuzemští prodejci, bude k dispozici jen pár 3D filmů v lokalizované verzi na BR nosičích, volně ze satelitů bude to, co tam právě je, potom se asi náš trh na neočekávané milionové poptávce moc podílet nebude. Ještě štěstí, že tyto TV jsou zpětně kompatibilní s našim klasickým 2D vysíláním, ale možná pro našince nejsou do jejich domácností ideálem ani avizované úhlopříčky 50 až 65". Proto, pokud nebude cenový rozdíl mezi stejně velkými modely pro 2D a 3D moc velký, potom si možná někdo u nás koupí jako náhradu za vysloužilý televizor i ten, se schopností 3D.
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


Honza Novák

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 448
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Panasonic: poptávka po 3D TV je mnohem větší než jsme čekali
« Odpověď #2 kdy: 28. 05. 2010, 12:50:41 »
K těm velikým televizorům. Já mám 42, koukám se ze vzdálenosti cca 2-2,5m a je to hodně. Za rok, co ji mám, jsem si nezvykl. (mám HD ze satelitu, to mám cca 3 týdny a ani to mě nepřesvědčilo, že by ta televize neměla být menší)


Jean Valjean

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 162
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Panasonic: poptávka po 3D TV je mnohem větší než jsme čekali
« Odpověď #3 kdy: 28. 05. 2010, 13:01:48 »
Už vidím diváky jak si budou samou radostí nasazovat brýle a mít je na nose po celou dobu sledování - to bude někoho bavit tak den, možná dva, ale víc určitě ne  :o
Na odbornou práci mají být odborníci (J. Werich, pohádka "Byl jednou jeden král")


Stranik

  • Host
Re: Panasonic: poptávka po 3D TV je mnohem větší než jsme čekali
« Odpověď #4 kdy: 28. 05. 2010, 13:11:49 »
A co ten, kterej už musí mít stále optické brýle na nose .... to pak bude koukat přes dvoje?  :D No to by se mi teda vážně chtělo ...

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Jarda_D

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Panasonic: poptávka po 3D TV je mnohem větší než jsme čekali
« Odpověď #5 kdy: 28. 05. 2010, 13:14:42 »
Ani se nedivím, že si v originální zprávě jeden ze světových výrobců dnešní generace 3D TV pochvaluje nečekaný zájem od kupujících. Nejdůležitější pasáž je asi tato : "3D je perfektní v tom, že poskytuje dokonalý zážitek, a je to pozitivní krok pro průmysl. "
Nechci se výrobců nějak zastávat, ale tohle ("It is now time to move on, and make a real start in 3D. 3D is perfect in that it provides an immersive experience, and is a positive move for the industry.") prohlásil podle článku Xavier Couture z Orange TV. A navíc bych spojení "for the industry" v tomhle kontextu přeložil spíš jako "pro celé odvětví".

Asi ale zahraniční prodejci nepostupují jako ti naši. Shodou okolností jsem byl včera v Datartu. Běžely tam 2 typy 3D TV. Občas se u nich někdo zastavil, nasadil brýle, chvíli kroutil hlavou a pak brýle zklamaně odložil. Žádný panoramatický efekt totiž nezaregistroval, i když na obrazovce byl posunutý různobarevný obraz z BR přehrávačů. Až náhodně procházející prodavač sdělil...
Ano, PODAVAČI v Datartu a podobných výdejních skladech jsou opravdu kapitola sama pro sebe...


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Panasonic: poptávka po 3D TV je mnohem větší než jsme čekali
« Odpověď #6 kdy: 28. 05. 2010, 14:36:07 »
Už vidím diváky jak si budou samou radostí nasazovat brýle a mít je na nose po celou dobu sledování - to bude někoho bavit tak den, možná dva, ale víc určitě ne  :o
Ale při reálném přístupu k 3D vysílání, v našich standardních podmínkách, by běžný divák potřeboval 3D brýle až kdoví kdy. Čili momentálně žádné jejich celodenní nošení nehrozí. Pokud si ovšem náš sváteční divák nebude několikrát denně pouštět to dárkové demonstrační BR-ko na dokoupeném BR přehrávači. 8)
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


Jean Valjean

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 162
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Panasonic: poptávka po 3D TV je mnohem větší než jsme čekali
« Odpověď #7 kdy: 28. 05. 2010, 14:46:41 »
Já bych je neměl nasazené ani hodinu a už by celý ten 3D nesmysl letěl z okna...
Na odbornou práci mají být odborníci (J. Werich, pohádka "Byl jednou jeden král")


Daniel Kulhánek

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 609
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Panasonic: poptávka po 3D TV je mnohem větší než jsme čekali
« Odpověď #8 kdy: 28. 05. 2010, 17:19:10 »
K těm velikým televizorům. Já mám 42, koukám se ze vzdálenosti cca 2-2,5m a je to hodně. Za rok, co ji mám, jsem si nezvykl. (mám HD ze satelitu, to mám cca 3 týdny a ani to mě nepřesvědčilo, že by ta televize neměla být menší)
Já na 42 koukám z cca 3.5 metru a přijde mi to tak akorát. Ale větší bych se rozhodně nebránil.
LCD LG 65´ + SONY STR-GX315
STRONG SRT 8541 + LCD LG 42´
DVB-T2 (STA) Ještěd, Černá studnice, Špičák(Česká Lípa)


Pavel-original

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 242
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Panasonic: poptávka po 3D TV je mnohem větší než jsme čekali
« Odpověď #9 kdy: 28. 05. 2010, 23:46:08 »
Kupovat to nemá smysl. Až bude k dispozici 3D vysílání a bluraye, budou k dispozici daleko lepší modely. Co se týče těch brýlí nechápu, proč se k nim vrátili, když už před rokem philips předváděl 3DTV bez brýlí. Podle webu Philips bylo její uvedení na trh zrušeno ve prospěch TV s brýlemi.


Honza DVB

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 279
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Panasonic: poptávka po 3D TV je mnohem větší než jsme čekali
« Odpověď #10 kdy: 29. 05. 2010, 08:22:46 »
Kupovat to nemá smysl. Až bude k dispozici 3D vysílání a bluraye, budou k dispozici daleko lepší modely. Co se týče těch brýlí nechápu, proč se k nim vrátili, když už před rokem philips předváděl 3DTV bez brýlí. Podle webu Philips bylo její uvedení na trh zrušeno ve prospěch TV s brýlemi.
A viděl jste tu 3DTV bez brýlí v akci? Já ano a proto chápu proč se zatím nepoužívá. Byla by totiž naprosto neprodejná (a tím nemyslím cenu). Až se tu technologii podaří dotáhnout, pravděpodobně brýlové 3D nahradí. To ale ještě pár let potrvá...