Autor Téma: Přechod na DVB-T2  (Přečteno 689252 krát)

erteple2

  • Host
Re:Přechod na DVB-T2
« Odpověď #90 kdy: 23. 01. 2016, 14:37:51 »
Amatér je člověk, jenž problematice rozumí, ale dělá ji jen jako zálibu, nebo pro svůj vlastní užitek. Takže ty amatér nejsi.

Jo jo, to jsem přesně já ... možná trochu laik.
Přehlédls druhou část souvětí, první snad platí, člověk asi budeš, ale druhá část neplatí v tvém případě ani omylem. Proto nikdy nedojdeš poznání, jsi ztracený případ :D

Hele Davide, mě je úplně jedno kam mě řadíš (te) ... Nemá to stejně laut žádnej význam cedulkovat se jakýmkoliv označením.  :P navíc v oboru kterej se ani nikde nestuduje, není za to žádnej diplom atd. Klidně to může dělat i popelář.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Stasi-DDR

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 030
    • Zobrazit profil
Re:Přechod na DVB-T2
« Odpověď #91 kdy: 23. 01. 2016, 14:39:12 »
David Kříž:
Nejsem dotčen, ale tu narážku jsem prostě nepovažoval za vhodnou, proto jsem se k tomu tak dlouze vyjádřil. Vážím si názorů a rad "profíku", tedy i Vás, proto mně docela vadí, když utrousíte takovou narážku.

Jinak, ohledně logiky a celkového uvažování... Jistě máte pravdu s Vašimi příklady, ale jsou také situace, kde toto tvrzení neplatí, jako třeba vzájemná 100 % kompatibilita mezi USB 2.0/3.0/ a jestli se nepletu, tak i 3.1. Teď samozřejmě nemám na mysli různá specifika této technologie jako přenosovou rychlost, ale kompatibilitu.
Takže můj dotaz ohledně tohoto "měřáku" vznikl na základě toho, jestli i v tomto případě se dá "počítat" s jakousi "kompatibilitou" a jak hluboce.
Znalosti které mám o signálech a soustavách já, bohužel nijak nesouvisí s DVB-T(2) a třeba informace ohledně klíčování apod. jsou u mě také trochu z jiné stránky. Je mně samozřejmě jasné, že uV(dB) je pořád stejný, jak u DVB-T, tak u DVB-T2 apod..
Ohmův zákon také platí v 99 % případů, ale jsou specifické případy, kde tomu tak úplně není, ale do této diskuze se nemůžu pouštět, protože tak daleko zas nejsem, ale vím, že to tak prostě je (přímá informace od daleko chytřejších lidí, kteří se el. technice věnují celý život na úplně jiné úrovni, než my "smrtelníci")...

Jinak k Dreamsky... Nepochopil jsem, proč by neměl být měřícím přístrojem. Obecně se u měřících přístrojů rozlišuje:
Co který zvládne "změřit" a hlavně s jakou přesností/nejistotu atp., takže pokud tento "přístroj" zvládne vyhodnotit např. 5 "složek" z 10, tak mě pak už zajímá jen jejich jakási relevantnost/přesnost.
PS: a věřte, že nikoho nikam neodkazuju a ani nevyhazuju. Na to jsem malý pán a ani nevím, proč bych to dělal. Kdo by nám "mladším" potom radil (v rámci možností)? ;)
Spíš jsem to myslel tak, abychom my "mladí" neničili vaše nervy, tak jako já ve vláknu o výhybce...  :)

Nechceš toho raději nechat? Zkus si něco nastudovat v odborné literatuře, knih a článků na toto téma vyšlo nespočet!
Veďte mě, následujte nebo jděte z cesty!


erteple2

  • Host
Re:Přechod na DVB-T2
« Odpověď #92 kdy: 23. 01. 2016, 14:40:26 »
Amatér je člověk, jenž problematice rozumí, ale dělá ji jen jako zálibu, nebo pro svůj vlastní užitek. Takže ty amatér nejsi.

Jo jo, to jsem přesně já ... možná trochu laik.

Ne, ne, ne! Ty nejsi ani jedno, ty seš jen komik (i když hodně mizerný), který se ztrapňuje v diskusích o anténách! A když dojdou argumenty začneš použivat vulgarity!  >:( >:( >:( >:( >:(

Vulgarit pouze v případě pokud se spamuje a nemluví k tématu ... tak jako např k tomu Finderu. Klidně at' se ti to nelíbí, mě je to jedno.
« Poslední změna: 23. 01. 2016, 14:42:13 od erteple2 »


THresil

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 185
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Přechod na DVB-T2
« Odpověď #93 kdy: 23. 01. 2016, 14:40:54 »
Stasi-DDR: Čeho? Nastudování je dobrá věc, jen bývá problém v ucelenosti informací.


Stasi-DDR

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 030
    • Zobrazit profil
Re:Přechod na DVB-T2
« Odpověď #94 kdy: 23. 01. 2016, 14:41:56 »
Amatér je člověk, jenž problematice rozumí, ale dělá ji jen jako zálibu, nebo pro svůj vlastní užitek. Takže ty amatér nejsi.

Jo jo, to jsem přesně já ... možná trochu laik.
Přehlédls druhou část souvětí, první snad platí, člověk asi budeš, ale druhá část neplatí v tvém případě ani omylem. Proto nikdy nedojdeš poznání, jsi ztracený případ :D

Hele Davide, mě je úplně jedno kam mě řadíš (te) ... Nemá to stejně laut žádnej význam cedulkovat se jakýmkoliv označením.  :P navíc v oboru kterej se ani nikde nestuduje, není za to žádnej diplom atd. Klidně to může dělat i popelář.

Popelář možná ano (pokud k tomu má předpoklady a znalosti), ale hudebník (který k tomu předpoklady a znalosti nemá), to dělat nemůže! To jsi už dokázal za posledních deset let dostatečně!  ;D ;D ;D
Veďte mě, následujte nebo jděte z cesty!

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


erteple2

  • Host
Re:Přechod na DVB-T2
« Odpověď #95 kdy: 23. 01. 2016, 14:43:23 »
Já ale na vaše posouzení vůbec nečekám, nevím ani proč.  ;D Mě je to vážně u zádele kam mě škatulkujete atd.  :D
« Poslední změna: 23. 01. 2016, 14:45:17 od erteple2 »


Stasi-DDR

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 030
    • Zobrazit profil
Re:Přechod na DVB-T2
« Odpověď #96 kdy: 23. 01. 2016, 14:46:05 »
Já na tvé taky ne!  ;D ;D ;D
Veďte mě, následujte nebo jděte z cesty!


erteple2

  • Host
Re:Přechod na DVB-T2
« Odpověď #97 kdy: 23. 01. 2016, 14:47:45 »
No vidíš ... pouze se max zeptám co mi poradíte atd. většinou to dopadne "že nic" no klasika, já s tím počítám.  :D nic víc od nikoho tady nečekám, ani na nějaké známkování či posuzování - to si dělejte mezi ssebou.  :P
« Poslední změna: 23. 01. 2016, 14:50:04 od erteple2 »


David Kříž

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 775
    • Zobrazit profil
Re:Přechod na DVB-T2
« Odpověď #98 kdy: 23. 01. 2016, 14:51:51 »
No vidíš ... pouze se max zeptám co mi poradíte atd. většinou to dopadne "že nic" no klasika, já s tím počítám.  :D nic víc od nikoho tady nečekám, ani na nějaké známkování či posuzování - to si dělejte mezi ssebou.  :P
"ssebou"???? Už zas... kam chodils do školy?


David Kříž

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 775
    • Zobrazit profil
Re:Přechod na DVB-T2
« Odpověď #99 kdy: 23. 01. 2016, 14:53:32 »
pajas2: Tak v tom případě to i na ten odstup čtyř kanálů pomalu vyjde...

Jinak jsem zvědav, jestli se budou dat koupit antény, které budou optimalizované řekněme pro 20. až 49. kanál.
Bylo by příjemné, kdyby byly antény, které by měly tento rozsah a v tomto rozsahu vyrovnanější zisk, že mezi nejnižším a nejvyšším kanálem by byl rozdíl třeba 2 dB a né jak teď (třeba u colorek)... Ale zas na druhou stranu v to moc nedoufám...

Mrkni na můj seznam, jde to ... ale je s tím dost práce, hlavně to sladit aby se to vzájemně nemlátilo. (nerušilo) ;)
To je seznam čeho? "Čo nakúpiť a pak uvariť"? :D


erteple2

  • Host
Re:Přechod na DVB-T2
« Odpověď #100 kdy: 23. 01. 2016, 14:59:13 »
No vidíš ... pouze se max zeptám co mi poradíte atd. většinou to dopadne "že nic" no klasika, já s tím počítám.  :D nic víc od nikoho tady nečekám, ani na nějaké známkování či posuzování - to si dělejte mezi ssebou.  :P
"ssebou"???? Už zas... kam chodils do školy?

čéče, už ani nevím ....  :D


erteple2

  • Host
Re:Přechod na DVB-T2
« Odpověď #101 kdy: 23. 01. 2016, 15:03:33 »
Filharmonik opravdu není ani ten amatér, ale je to duševně nemocný člověk, který kromě paranoidních představ o jakémsi technikovi ještě nechápe, že skutečný měřák nelze koupit za pár tisícovek.


Hmm, koukám že u konkurence (DT) ti staří TechnikovéTKR nějak honem zmizeli, nebo se málo dívám? To musela být pěkná piplačka aby všichni zmizeli .... to jako preventivně kvůli mě?  :D Vážně hustý.  ;D Vím že tam ještě nedávno byli ...


272930370

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 308
    • Zobrazit profil
Re:Přechod na DVB-T2
« Odpověď #102 kdy: 23. 01. 2016, 15:09:49 »
David Kříž:
Nejsem dotčen, ale tu narážku jsem prostě nepovažoval za vhodnou, proto jsem se k tomu tak dlouze vyjádřil. Vážím si názorů a rad "profíku", tedy i Vás, proto mně docela vadí, když utrousíte takovou narážku.

Jinak, ohledně logiky a celkového uvažování... Jistě máte pravdu s Vašimi příklady, ale jsou také situace, kde toto tvrzení neplatí, jako třeba vzájemná 100 % kompatibilita mezi USB 2.0/3.0/ a jestli se nepletu, tak i 3.1. Teď samozřejmě nemám na mysli různá specifika této technologie jako přenosovou rychlost, ale kompatibilitu.
Takže můj dotaz ohledně tohoto "měřáku" vznikl na základě toho, jestli i v tomto případě se dá "počítat" s jakousi "kompatibilitou" a jak hluboce.
Znalosti které mám o signálech a soustavách já, bohužel nijak nesouvisí s DVB-T(2) a třeba informace ohledně klíčování apod. jsou u mě také trochu z jiné stránky. Je mně samozřejmě jasné, že uV(dB) je pořád stejný, jak u DVB-T, tak u DVB-T2 apod..
Ohmův zákon také platí v 99 % případů, ale jsou specifické případy, kde tomu tak úplně není, ale do této diskuze se nemůžu pouštět, protože tak daleko zas nejsem, ale vím, že to tak prostě je (přímá informace od daleko chytřejších lidí, kteří se el. technice věnují celý život na úplně jiné úrovni, než my "smrtelníci")...

Jinak k Dreamsky... Nepochopil jsem, proč by neměl být měřícím přístrojem. Obecně se u měřících přístrojů rozlišuje:
Co který zvládne "změřit" a hlavně s jakou přesností/nejistotu atp., takže pokud tento "přístroj" zvládne vyhodnotit např. 5 "složek" z 10, tak mě pak už zajímá jen jejich jakási relevantnost/přesnost.

PS: a věřte, že nikoho nikam neodkazuju a ani nevyhazuju. Na to jsem malý pán a ani nevím, proč bych to dělal. Kdo by nám "mladším" potom radil (v rámci možností)? ;)
Spíš jsem to myslel tak, abychom my "mladí" neničili vaše nervy, tak jako já ve vláknu o výhybce...  :)
Měřící přístroj je skutečným měřícím přístrojem pouze tehdy, pokud zvládne korektně změřit všechny požadované parametry a nikoliv, když si část údajů pouze domýšlíš. K tomu ti stačí obyčejná přenosná LCD TV 7", kde jsou tzv. teploměry, které také cosi ukazují a k ničemu to není.


Stasi-DDR

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 030
    • Zobrazit profil
Re:Přechod na DVB-T2
« Odpověď #103 kdy: 23. 01. 2016, 15:28:37 »
Amatér je člověk, jenž problematice rozumí, ale dělá ji jen jako zálibu, nebo pro svůj vlastní užitek. Takže ty amatér nejsi.

Jo jo, to jsem přesně já ... možná trochu laik.
Přehlédls druhou část souvětí, první snad platí, člověk asi budeš, ale druhá část neplatí v tvém případě ani omylem. Proto nikdy nedojdeš poznání, jsi ztracený případ :D

Hele Davide, mě je úplně jedno kam mě řadíš (te) ... Nemá to stejně laut žádnej význam cedulkovat se jakýmkoliv označením.  :P navíc v oboru kterej se ani nikde nestuduje, není za to žádnej diplom atd. Klidně to může dělat i popelář.

A co nám napíšeš na tohle?

http://www.souepl.cz/wp-content/uploads/2014/07/VY_52_INOVACE_OV.1_29.pdf

http://www.souepl.cz/wp-content/uploads/2014/07/VY_52_INOVACE_OV.1_30.pdf

Jak se můžeš dočíst, tak na některých SOU a UŠ se problematika STA v rámci OV vyučuje! To, že ty jsi navštěvoval po ZŠ na nějakém SOU obor "Přidrž - podrž", kde se toto nevyučovalo, to je tvé mínus! Opět jsi nezklamal!
Veďte mě, následujte nebo jděte z cesty!


272930370

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 308
    • Zobrazit profil
Re:Přechod na DVB-T2
« Odpověď #104 kdy: 23. 01. 2016, 15:45:31 »
Na Konzervatoři se o anténách opravdu nic nevyučuje. Potvrdila mně to osoba, která chodila do ročníku s jistým Š.S. a jistou M.S.