Autor Téma: DAB+ přijímač Tesco DR1403G  (Přečteno 213086 krát)

AndrejH

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 095
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:DAB+ přijímač Tesco DR1403G
« Odpověď #60 kdy: 07. 01. 2016, 22:24:53 »
Tož co, jdete do toho po přesvědčování tohoto agenta? :D
https://www.youtube.com/watch?v=SlP90c3vGOA

igen
DAB rádia: stolní Noxon Nova II, přenosné SilverCrest SDRF 10 B1 a SDR 1.5 A1, Pure Elan E3, Tesco DR1403G, externí anténa Iskra 9 prvků 9,25 dBi, zesilovač 23dB/0,7dB, kanálová zádrž 12D, místo příjmu Brno

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


AndrejH

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 095
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:DAB+ přijímač Tesco DR1403G
« Odpověď #61 kdy: 07. 01. 2016, 22:34:50 »
Děkuji Pamětníkovy,
Vy máte s těmi ypsilony nějaký problém :D

na chvíli jsem vylezl z kanálů kterými se po této události plazím abych sem jenom hlesl, že jsem přišel o druhou basu piva...jak jsem již někde dříve napsal...huba jela rychleji než hlava... začínám být z toho neurotický, že chci v limitovaném čase něco rychle napsat bez gramatického průseru
DAB rádia: stolní Noxon Nova II, přenosné SilverCrest SDRF 10 B1 a SDR 1.5 A1, Pure Elan E3, Tesco DR1403G, externí anténa Iskra 9 prvků 9,25 dBi, zesilovač 23dB/0,7dB, kanálová zádrž 12D, místo příjmu Brno


David Kříž

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 775
    • Zobrazit profil
Re:DAB+ přijímač Tesco DR1403G
« Odpověď #62 kdy: 09. 01. 2016, 09:19:29 »
Tak Zlín červené bez slevy, modré a šedé ve slevě. A mají ve slevě na asi 424 Kč z asi dvojnásobné ceny i tuto DAB kostku http://www.tesco.com/direct/tesco-dab-fm-radio-woodwhite/638-6428.prd?pageLevel=&skuId=638-6428
« Poslední změna: 09. 01. 2016, 10:42:19 od David Kříž »


Tech7

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 419
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:DAB+ přijímač Tesco DR1403G
« Odpověď #63 kdy: 09. 01. 2016, 10:41:12 »
Že já si na to modré nepočkal :D Musím ale říct že se mi to červené nakonec zalíbilo. Snad to nevypadá moc čtyřprocentně když se na ulici snažím zachytit multiplex :)


Edit: Kostku nebrat, mono výstup na sluchátka fakt ne.
« Poslední změna: 09. 01. 2016, 10:57:01 od Tech7 »
DVB-T: Intel Core i3-530, TechniSat AirStar2, AVerTV Volar HD Pro
DAB: Iriver B20, Iriver B20, Pure One Mini Series II, Tesco DR1403R-CE


Daniel Kulhánek

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 609
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:DAB+ přijímač Tesco DR1403G
« Odpověď #64 kdy: 09. 01. 2016, 11:17:04 »
Děkuji Pamětníkovy,
Vy máte s těmi ypsilony nějaký problém :D

na chvíli jsem vylezl z kanálů kterými se po této události plazím abych sem jenom hlesl, že jsem přišel o druhou basu piva...jak jsem již někde dříve napsal...huba jela rychleji než hlava... začínám být z toho neurotický, že chci v limitovaném čase něco rychle napsat bez gramatického průseru
A že se každý vždycky vymlouvá na časový press...takovéto chyby se prostě nedělají i kdyby nevím co...
LCD LG 65´ + SONY STR-GX315
STRONG SRT 8541 + LCD LG 42´
DVB-T2 (STA) Ještěd, Černá studnice, Špičák(Česká Lípa)

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


erteple2

  • Host
Re:DAB+ přijímač Tesco DR1403G
« Odpověď #65 kdy: 09. 01. 2016, 15:13:13 »
Kdy a kde bude teda ten mejdan? 2 basy to už celkem jde ....  ;D


David Kříž

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 775
    • Zobrazit profil
Re:DAB+ přijímač Tesco DR1403G
« Odpověď #66 kdy: 09. 01. 2016, 17:18:28 »
... Při debatě "u piva" mi kamarádi radioamatéři radili, abych při případném připojení externí antény udělal vazbu (živý vodič) přes malý (jednotky pikofaradu) kondenzátor, určitě ne natvrdo. Jak to máš udělané ty ? A s tou zemí jsi to provedl jak?

Ohledně toho kondenzátoru tě zklamu protože jsem VF trotl - i když mně baví určité i složitější věci na fórech hledat - toto mně nebavilo - tak to mám natvrdo; pokud je to otázka možného poškození rádia - to jsem při této cenové hladině neřešil, kdybych měl mašinu za 3 táci asi bych googloval.

Umělou zemi nebo zemní protiváhu jsem udělal dle foto; je to ten bazmek tenký zelený drátek, který jsem měl po ruce. Síla vodiče bez vlivu, délka nejsem si jist, zkoušel jsem nějaké násobky vlnové délky, ale nic moc. Je to těžká duchařina závislá na konkrétní situaci.

Nejlépe se mi osvědčilo vedení drátku dle foto tj. veden co nejblíže paralelně k zadní stěně rádia; uživatel Pamětník má zásluhu na tom, že jsem rádio rozdělal a zjistil, že interní zemní protiváha (k integrovanému teleskopu) je měděný pásek nalepen zevnitř na zadní stěnu. Můj bazmek tak zřejmě vytváří impedančně optimální kapacitní vazbu vůči měděnému pásku; je tam zamíchán i vliv té svorky baterie, která je sice v luftě, ale svou kovovou plochou se do té mé alchymie nějak angažuje.

V prvním kroku se na tu umělou zemi vyprdni a uvidíš, může to být jen má specifická situace, možná bych něco blíže mohl napsat co za rozumy jsem nachytal na webu, ale to až o víkendu.

Obecně zemní protiváhu a symetrii dipólového systému řeší více "vysílači signálu" aby co nejvíce signálu poslali do éteru a ne do země anebo aby nerušili okolí; u příjmu bývají tyto nedostatky méně kritické, ale mně to prostě bez toho zeleného drátku nehraje - stanice se zobrazuje, ale je velká chybovost příjmu.

P.S. při pohledu na foto jsem si uvědomil jaký bordel jsem tam kolem nadělal jak se tam občas vrtám
Když to teď po vás zas čtu a přemýšlím proč je tam ten zelený drátek, tak se nemohu nezeptat, jak jste zapojil vevnitř ten F konektor??? To jste mu připojil jen střed?


koko 0925

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 70
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:DAB+ přijímač Tesco DR1403G
« Odpověď #67 kdy: 09. 01. 2016, 20:28:07 »
Dnes ráno jsem koupil jedno červený s kolečkem a jedno černý bez kolečka se zobrazovačem zepředu. Obě v TESCO Zličín za 324,-Kč, byl plný regál.
Jak hrajou v porovnání? Je černý lepší? Zdál se mi větší repráček.


AndrejH

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 095
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:DAB+ přijímač Tesco DR1403G
« Odpověď #68 kdy: 09. 01. 2016, 21:14:07 »

Když to teď po vás zas čtu a přemýšlím proč je tam ten zelený drátek, tak se nemohu nezeptat, jak jste zapojil vevnitř ten F konektor??? To jste mu připojil jen střed?

ano, to celou dobu popisuji.

Ten můj F konektor je středem nasunut na ten zbytek teleskopu, který zbude, když se teleskop odmontuje. No a na zem F konektoru = stínění pláště je připojen ten zelený drátek.

Než jsem napsal tuto odpověď, pro jistotu jsem si to ověřil ještě jednou (mění se podmínky příjmu ap.):
1. když jsem zelený drátek připojil na minusovou svorku baterie, které JE spojena s napájecí zemí rádia, zvuk zmizel a stihl jsem na displeji zachytit pohledem chybovost 80 a pak již jenom sdělení "signal not available".

2. to uchycení zeleného drátku na jinou svorku  baterie, která není spojena s napájecí zemí rádia tj. je v luftu, je zřejmě nerelevantní, slouží mi jenom k tomu aby mi ten neposedný drátek neplandal a držel natvarovanou polohu vůči rádiu; když jsem drátek od té svorky odpojil a měl ho vůči rádiu v přibližně stejné poloze tak chybovost byla zhruba stejná. Domnívám se, že se jedná o ladění impedance přes kapacitní vazbu toho drátku vůči tomu měděnému pásku, který je uvnitř rádia (a slouží jako zemní protiváha pro teleskop) a který je pro zelený drátek nejblíže "na ráně".
DAB rádia: stolní Noxon Nova II, přenosné SilverCrest SDRF 10 B1 a SDR 1.5 A1, Pure Elan E3, Tesco DR1403G, externí anténa Iskra 9 prvků 9,25 dBi, zesilovač 23dB/0,7dB, kanálová zádrž 12D, místo příjmu Brno


David Kříž

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 775
    • Zobrazit profil
Re:DAB+ přijímač Tesco DR1403G
« Odpověď #69 kdy: 09. 01. 2016, 21:54:29 »
Radši ty moudra moc nevnímám, ladění impedance, blabla... (netuším ja se ladí impedance)

Přestaňte dělat blbosti a vymýšlet kvantovou mechaniku, připojte stínění koaxu který je uvnitř, na stínění konektoru a budete mít normální příjem za normálních okoností. Tj. bez duchařiny, drátků a hlavně technicky naprosto košer. Kdo to dělal, že to neudělal? Tady zas někdo bastlí něco, o čem nemá ponětí... narazil jsem v diskusi dozadu na nějaké vzletné ódy na toho kdo ten konektor montoval. Pokud neudělal toto, je to diletant.

Takto je to jako rozřezaný koax, který má spojený střed a vy si hrajete s oběma konci stínění a vymýšlíte teorie jak to asi funguje.

Sorry, ale fakt mě fascinuje jaké tuny (naštěstí ne papíru) jste tu za tu dobu popsal o něčem tak triviálním.

Řešení:

« Poslední změna: 09. 01. 2016, 22:01:41 od David Kříž »


hafuhafu

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:DAB+ přijímač Tesco DR1403G
« Odpověď #70 kdy: 09. 01. 2016, 22:24:50 »
měl bych poněkud triviální dotaz
displej na tomhle rádiu (tj. to červený, s displejem nahoře) svítí pořád? (jak - barva, intenzita), nebo není podsvícený?, anebo svítí jen omezeně? (nějakou dobu po manipulaci, nebo dle nastavení)
nemám rád nonstop svítící displeje, ale tipuju, že tahle hloupá móda postihla i tenhle model :(


Tech7

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 419
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:DAB+ přijímač Tesco DR1403G
« Odpověď #71 kdy: 09. 01. 2016, 22:51:28 »
Podsvícení se dá v menu nastavit zvlášť pro zapnuté rádio microUSB, baterie a režim standby. Možnosti jsou Normal mode: High, Medium, Low a Off. Stanby mode: Low a Off.
« Poslední změna: 09. 01. 2016, 22:55:31 od Tech7 »
DVB-T: Intel Core i3-530, TechniSat AirStar2, AVerTV Volar HD Pro
DAB: Iriver B20, Iriver B20, Pure One Mini Series II, Tesco DR1403R-CE


koko 0925

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 70
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:DAB+ přijímač Tesco DR1403G
« Odpověď #72 kdy: 09. 01. 2016, 23:05:42 »
Davide, dá se nějak elegantně vyřešit možnost připojení na externí anténu a současně i použití původního teleskopu?


David Kříž

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 775
    • Zobrazit profil
Re:DAB+ přijímač Tesco DR1403G
« Odpověď #73 kdy: 09. 01. 2016, 23:13:57 »
Davide, dá se nějak elegantně vyřešit možnost připojení na externí anténu a současně i použití původního teleskopu?
Koupit teleskop s konektorem. Další variace jsou na každém soudruhovi, jak si to vymyslí. Toto napojení F-konektoru je jen pracovní bastl-verze pro úvodní testování. Pak to udělám nějak napevno, ještě jsem to neřešil.


koko 0925

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 70
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:DAB+ přijímač Tesco DR1403G
« Odpověď #74 kdy: 09. 01. 2016, 23:18:52 »
A ten měděnej pásek, nechal by jste ho připojený?