Autor Téma: DAB+ přijímač Tesco DR1403G  (Přečteno 213057 krát)

AndrejH

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 095
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:DAB+ přijímač Tesco DR1403G
« Odpověď #105 kdy: 13. 01. 2016, 21:37:06 »

K tomu rádiu DAB+, taky je to nevalná šunka  ;D citlivost bídná a někdy se to i kouše

Je tam chip KINO 3 s citlivostí - 97 dBm (typická), novější a zatím poslední chip této firmy KINO 4 má citlovost - 100 dBm (typická); pokud je zde někdo znalý co znamená "typická" může doplnit; viz analogii chipů počítačů, když se chipy moc nepovedly tak dostaly nálepku "Celeron" a hotovo; nevím jestli je možná analogie v tomto oboru tj. pokud se chipy KINO 3 moc nepovedly prodali se např. Tescu a podobným.
DAB rádia: stolní Noxon Nova II, přenosné SilverCrest SDRF 10 B1 a SDR 1.5 A1, Pure Elan E3, Tesco DR1403G, externí anténa Iskra 9 prvků 9,25 dBi, zesilovač 23dB/0,7dB, kanálová zádrž 12D, místo příjmu Brno

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


AndrejH

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 095
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:DAB+ přijímač Tesco DR1403G
« Odpověď #106 kdy: 13. 01. 2016, 21:53:39 »

[/b] Tak toto je vyjádření, hodné zasloužilého schizofrenika :-))

Při bližším pohledu je to hrozná šunka to znamená hodnocení vzhledu a první dojem vidění tohoto přístroje. funguje a přijímá OK je hodnocení v provozu, při obsluze, jeho vlastnost, citlivost atd ....

Chtěl bych erteple2 požádat o členství v tvém schizofrenním klubu, protože jsem tvůj dojem pochopil a napsal bych to stejně; co máš na mysli "kouše se" ? Mně se někdy stane, že při krokování tlačítkem Info/Menu když chci nakrokovat na chybovost, tak mi přepne do FM režimu; mám pocit, že si tlačítko zakmitne a nemají to v softwaru ošetřeno a vyhodnotí to jinak.
DAB rádia: stolní Noxon Nova II, přenosné SilverCrest SDRF 10 B1 a SDR 1.5 A1, Pure Elan E3, Tesco DR1403G, externí anténa Iskra 9 prvků 9,25 dBi, zesilovač 23dB/0,7dB, kanálová zádrž 12D, místo příjmu Brno


David Kříž

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 775
    • Zobrazit profil
Re:DAB+ přijímač Tesco DR1403G
« Odpověď #107 kdy: 13. 01. 2016, 22:14:09 »
To bude spíš tím, že mechanicky ta tlačítka mají podivný (a každé jiný) zdvih, takže při cvakání jedním se může stát, že mechanicky se ten tišťák (nebo plast okolo) tak prohne, že secvakne i tlačítko jiné. Nehledal bych zas složitosti typu zakmitávání a SW, příčiny primitivních problémů nebo změn, jsou většinou taky primitivní :)
zkušenost...
vzpomeňme na zákonitosti šíření DABu po placce z Vídně do Brna ;)


erteple2

  • Host
Re:DAB+ přijímač Tesco DR1403G
« Odpověď #108 kdy: 13. 01. 2016, 23:12:59 »
Až budeš chtít jednoho vidět, podívej se v první řadě do zrcadla  ;D ;D ;D

Sláva, pevy pochopil, to je radosti.  :D škoda že se neumíš přiznat. (žádnou schizofrenii nemám, nevím kdes na ten blábol přišel)

AndrejH: Celeron neznamená že by to byl nepovedený CPU ...  :D kdes na to přišel? Akorát má snížené parametry oproti plnohodnotnému Pentiu, to je celý. Asi si to pleteš s vícejádrovými CPU .... Tam ano, špatná jádra zamkli a vzniklo z toho např. 3-jádro nebo 2-jádro. (u AMD např. Phenom II, ale i u Athlonů II) u Intelu to bude jistě podobné. Obecně, Celerony jsou k ničemu, nebrat - levné a nevýkonné. (protože je to přiškrcený - nižší FSB a L1,2 Vyrovnávací paměti)
« Poslední změna: 13. 01. 2016, 23:20:51 od erteple2 »


David Kříž

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 775
    • Zobrazit profil
Re:DAB+ přijímač Tesco DR1403G
« Odpověď #109 kdy: 13. 01. 2016, 23:28:42 »

K tomu rádiu DAB+, taky je to nevalná šunka  ;D citlivost bídná a někdy se to i kouše

Je tam chip KINO 3 s citlivostí - 97 dBm (typická), novější a zatím poslední chip této firmy KINO 4 má citlovost - 100 dBm (typická); pokud je zde někdo znalý co znamená "typická" může doplnit; viz analogii chipů počítačů, když se chipy moc nepovedly tak dostaly nálepku "Celeron" a hotovo; nevím jestli je možná analogie v tomto oboru tj. pokud se chipy KINO 3 moc nepovedly prodali se např. Tescu a podobným.
Pokud se honíš jen za dB, tak rozdíl 3 dB není zas nějaký závratný problém. To jsou stejně už hraniční hodnoty.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Stasi-DDR

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 030
    • Zobrazit profil
Re:DAB+ přijímač Tesco DR1403G
« Odpověď #110 kdy: 14. 01. 2016, 12:11:16 »
Tak jsem se stal (díky úplatku, jeden soudruh potřeboval trvalou výjezdní doložku do Itálie) majitelem této DAB krystalky (nebo jinak - šumítka) v modré barvě a na prutovou anténu v DABu přijímám jen polský DAB z Opole na 11C (vzdálenost přes 100km, ERP 10kW, pol. V) a DAB z Katowic na 10A (zdálenost přes 70km, ERP 6kW, pol. H). takže pro běžného posluchače v naší ÚO naprosto zbytečná věc! Příjem je realizován uvnitř panelového domu, ve výšce asi 35m, v pokoji na stole. Za mě tedy, "nula bodů"!
« Poslední změna: 14. 01. 2016, 12:14:04 od Stasi-DDR »
Veďte mě, následujte nebo jděte z cesty!


pajas2

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 724
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:DAB+ přijímač Tesco DR1403G
« Odpověď #111 kdy: 14. 01. 2016, 12:25:49 »
Chyba lávky, severní Morava (a nejen ta) má DAB na kanále LP z Lysé hory! :)
DVB-S: tuner 3x DVB-S2; motor (cca 45°E-cca 10°W); solo 23,5°E/19,2°E
DVB-T: tuner 1x DVB-T; od Krašova přes Ještěd, Krásné po Javořici,  Cukrák + celá Praha
FM: tuner; 5prvková anténa; rotátor
DAB+: Yamaha T-D500
DreamBox 7080 HD s 2 TB HDD (4 tunery)


Stasi-DDR

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 030
    • Zobrazit profil
Re:DAB+ přijímač Tesco DR1403G
« Odpověď #112 kdy: 14. 01. 2016, 12:48:36 »
Ale to já Mlho dávno, dávno vím! Proto (nebýt tohoto úplatku od výjezduchtivého soudruha) bych si toto šumítko o vlastní vůli nikdy nekoupil a v závěru svého příspěvku jsem jasně napsal: "Takže pro běžného posluchače v naší ÚO naprosto zbytečná věc!"  Počítám, že místně příslušné prodejny s tímto sortimentem počítají vrácené kousky na desítky ne-li stovky, protože běžného posluchače (za kterého se já už delší dobu považuji, DX dnes už nemá význam, protože pásmo vyšší VKV je přeplněné a navíc všechny potencionálně přijímatelné stanice jsou i na netu) bude zajímat co může za běžných příjmových podmínek a s běžným přijímacím zařízením přijímat. A, aby byl někdo motivován ke koupi tohoto a podobných DAB šumítek, musí být jednak perfektní pokrytí a pak i atraktívní nabídka rozhlasových stanic! Jinak běžný posluchač zůstane u svého vyššího pásma VKV nebo někteří důchodci u SV a rádia Dechovka! Takže za mě opět "nula bodů"!
Veďte mě, následujte nebo jděte z cesty!


erteple2

  • Host
Re:DAB+ přijímač Tesco DR1403G
« Odpověď #113 kdy: 14. 01. 2016, 14:58:04 »
To jsou ale nářky ach jo, a zcela zbytečný. Máte tam DAB 2x z PL a jednou CZ z Lysé H. a to považuješ za nic? Jinak souhlasím že výběr stanic kor v CZ je v DABu téměř nulový .... navíc všechny ty ČRo jsou v DVB-T, Satu, kabelovce - kvůli tomu si nebudou lidi kupovat drahý DAB rádio, s tím souhlasím.
« Poslední změna: 14. 01. 2016, 14:59:40 od erteple2 »


Stasi-DDR

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 030
    • Zobrazit profil
Re:DAB+ přijímač Tesco DR1403G
« Odpověď #114 kdy: 14. 01. 2016, 15:40:07 »
Ty seš asi z jiné planety nebo máš problém se čtením psaného textu? DAB z LH je v L pásmu a nikoliv v pásmu VHF! Tudíž na tomto DAB šumítku ho v naší ÚO nikdo nenaladí!!! Navíc nikdo o polské vysílání ani nestojí! Doba, kdy se hltalo jejich tv vysílání (s kultovním "Kinem nocnym") je už dávno, dávno, dávno, dávno v propadlišti dějin!! DAB je pro běžného posluchače naprostá zbytečnost! A komerční stanice si to zřejmě dobře uvědomují a do ničeho se nehrnou.
Veďte mě, následujte nebo jděte z cesty!


VITEK2442

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 557
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:DAB+ přijímač Tesco DR1403G
« Odpověď #115 kdy: 14. 01. 2016, 16:01:22 »
Stasi to "Kino nocne" ještě pořád funguje na TVP Kultura.


Stasi-DDR

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 030
    • Zobrazit profil
Re:DAB+ přijímač Tesco DR1403G
« Odpověď #116 kdy: 14. 01. 2016, 16:22:19 »
Jo, to vím, ale zájem o něj a vůbec celé polské DVB-T je totálně mizivý. V minulosti (sedmdesátá, osmdesátá léta), když v tv rozvodech (je jedno jestli STA nebo RD) nebyl signál TP1 a TP2 (tehdy žádné označení TVP1 a 2 nebylo), bylo hodně zle a lidi se bouřili. Dneska 90 až 99% tv diváků na území ČR v zóně pokrytí PL DVB-T, nad polskými muxy mávne rukou a řekne, nechci (nechceme), kdo se má na pšonky dívat a poslouchat je. Jedině tam kde zůstal v rozvodech po analogu K41 a 58, tam mají polské MPX2 a 3, ale u nových instalaček je to tak jeden z deseti, jinak absolutní nezájem! A, že by někoho u nás zajímalo polské DAB? Tak to už vůbec! Možná pár bláznů a Poláků žijících na území ČR.
Veďte mě, následujte nebo jděte z cesty!


erteple2

  • Host
Re:DAB+ přijímač Tesco DR1403G
« Odpověď #117 kdy: 14. 01. 2016, 17:22:18 »
kdo se má na pšonky dívat a poslouchat je   :D jo jo.

Jo pravda, ono to je z LH na tom nešt'astném L-bandu, neuvědomil jsem si.


ivovi

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 540
    • Zobrazit profil
Re:DAB+ přijímač Tesco DR1403G
« Odpověď #118 kdy: 14. 01. 2016, 18:06:15 »

K tomu rádiu DAB+, taky je to nevalná šunka  ;D citlivost bídná a někdy se to i kouše

Je tam chip KINO 3 s citlivostí - 97 dBm (typická), novější a zatím poslední chip této firmy KINO 4 má citlovost - 100 dBm (typická); pokud je zde někdo znalý co znamená "typická" může doplnit; viz analogii chipů počítačů, když se chipy moc nepovedly tak dostaly nálepku "Celeron" a hotovo; nevím jestli je možná analogie v tomto oboru tj. pokud se chipy KINO 3 moc nepovedly prodali se např. Tescu a podobným.
Pokud se honíš jen za dB, tak rozdíl 3 dB není zas nějaký závratný problém. To jsou stejně už hraniční hodnoty.

Rozdil 3 dB pri nahaneni signalu co kdo kde chytne povzuju za vyznamny. Ale to neni podstatne.  :)

Podstatne je, ze srovnani citlivosti tech dvou cipu nejde korektne provest, protoze KINO 3 neobsahuje RF tuner kdezto cip KINO 4 jej obsahuje. Vlastnosti RF tuneru maji hlavni vliv na vyslednou citlivost prijimace.

Jinak obecne udavani citlivosti radi DAB(+) je podobny problem jako DVB-T STB (TV). Pokud se nenapise presne pro jakou konfiguraci modulace a zabezpeceni, jsou cisla neporovnatelna a bezcenna.


erteple2

  • Host
Re:DAB+ přijímač Tesco DR1403G
« Odpověď #119 kdy: 15. 01. 2016, 11:11:15 »
Např. když stojí rádia na lautr přesném místě, teleskopka natočena přesně stejně u obou ...