Autor Téma: Aktuálnost DigiZone.cz  (Přečteno 74867 krát)

spyko

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 407
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Aktuálnost DigiZone.cz
« Odpověď #15 kdy: 03. 09. 2016, 21:55:03 »
Sám jste se nazval sluničkářem,budiž,právě,že Babiš není historik-vy snad ano?tak že víte jak to bylo přesně?víte kolik je idi.otů typu Konvička mezi sluničkáři?,vytrhavání z kontextu a dehonestace protivníka je národní sport-u Babiše jak by smet,a otom to je -prosazování názorů bez patřičné analýzy-mám možnost prosadit svůj byť špatný názor díky mediím?-proč ne,a tak tu meleme pořád dokola nesmysly-místo patřičné rozvahy,v průmyslu a ekonomice se tyto zbytečné žvásty projeví hned,u politiky to trvá déle,jak se to ale jednou zvrtne bude zle nadlouho! >:(
Samsung 55nu8002. ,,telesystem 6820 twin,dreambox 525 dvb-t2/c,UPC modul,internet,mini pc di way m9.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


spyko

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 407
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Aktuálnost DigiZone.cz
« Odpověď #16 kdy: 03. 09. 2016, 23:01:32 »
Halík,na to jméno jsem alergický-to je opravdu" expert",o té tupé síle máte pravdu-vždy se najde TUPÁsíla,která chce přetvářet svět k obrazu svému-bez toho aby se zeptala občanů-viz.EU,USA,RUSKO ap.otázka je kdo je horší a nebezpečnější! 8)
Samsung 55nu8002. ,,telesystem 6820 twin,dreambox 525 dvb-t2/c,UPC modul,internet,mini pc di way m9.


Rogue 11

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 275
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Aktuálnost DigiZone.cz
« Odpověď #17 kdy: 04. 09. 2016, 16:13:04 »
Peníze odevzdané státu na daních nejsou vaše peníze! Patří státu a vy jako jeden občan přímo nerozhodujete o jejich využití.

Sancte simplicitas!  ::)
Až do okamžiku, než dojdou ty peníze na účet v ČNB, jsou "moje". Protože je platím buď já přímo, nebo za mně zaměstnavatel, kupříkladu.
Peníze z DPH také nejsou státu, patří firmě, která je vybrala při své obchodní činnosti. Až okamžikem připsání na státní účet začnou být státu. A to ještě ne na dlouho, protože jsou vratky DPH.   
A v globálu, já ty peníze stejně státu jen půjčuju, protože co odvedu na daních, se mi vrátí (poměrně nebo úplně) zpět ve formě přídavku na děti, sociálních dávek nebo důchodu. 
To je stejný blábol, jak kdybys vykládal, že a) tvůj je vozík v supermarketu, protože ho držíš v ruce a vložil jsi do něj pětku. B) že tvoje je to pivo, které sis právě dal do toho vozíku. Oboje v té chvíli patří supermarketu. Pivo bude tvoje okamžikem zaplacení a vozík zůstane supermarketu. protože sis ho jenom půjčil a pětku dostaneš zpátky.         


AndrejH

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 095
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Aktuálnost DigiZone.cz
« Odpověď #18 kdy: 04. 09. 2016, 21:54:58 »
Peníze odevzdané státu na daních nejsou vaše peníze! Patří státu a vy jako jeden občan přímo nerozhodujete o jejich využití.

Sancte simplicitas!  ::)

píše se to "Sancta simplicitas" ale radši česky: svatá prostota!

Hluboké odběhnutí od tématu - níže doplním alespoň malé přiblížení k tématu.

Kdysi na nějakém fóru jsem reagoval na nějakého taky naivku a napsal jsem, že "stát nemá žádné peníze". Pak když zemřela Margaret Thatcher a nějaký web zveřejnil její nejznámější výroky a jeden z nich byl " there is no such  thing as public money" tak mně potěšilo, že jsem přišel na něco sám :) (nyní neřeším kontroverznost této političky).

Zevšeobecnil bych, že stát je příspěvková servisní organizace, která má vytvářet optimální prostředí pro veřejný i soukromý sektor. Například jaké zdravotní péče se mi dostane, po jakých silnicích jezdím, jak se cítím bezpečně atd. ap. To vše v porovnání s náklady tj. kolik peněz chce po daňových poplatnících. Příspěvky státu se mají využít efektivně a ne debilně nebo je dokonce rozkrádat. Říká se tomu "malý efektivní stát";  asi neexistuje nikde na světě, ale někde se o to alespoň snaží.

Zpět alespoň okrajově k tématu. Aktuálnost informací by mi až tak nevadila. Nyní nechci vytrhávat z kontextu - protože mně zajímá jenom otázka T-DAB vysílání - ale zarazila mně bezpáteřnost tohoto webu v podobě absence názoru na rozhodnutí vlády ohledně plánu T-DAB v ČR.

Takový Lukáš Polák, který musí být asi hodně diplomatický, na webu Čro alespoň použil titulek "Digitalizace rádia se může rozjet, Českému rozhlasu ale přináší řadu otázek".

Zdejší web se omezil na citaci mírně kritických názorů třetích stran. Svůj vlastní názor buď nemá anebo ho někdo odkoupil a zamkl do trezoru.
DAB rádia: stolní Noxon Nova II, přenosné SilverCrest SDRF 10 B1 a SDR 1.5 A1, Pure Elan E3, Tesco DR1403G, externí anténa Iskra 9 prvků 9,25 dBi, zesilovač 23dB/0,7dB, kanálová zádrž 12D, místo příjmu Brno


omar3

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 488
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Aktuálnost DigiZone.cz
« Odpověď #19 kdy: 04. 09. 2016, 22:47:04 »
Doufám, že Andrejův pokus udělat přechod od zbytečných keců o daních a penězích k techničtějším otázkám, bude vyslyšen.
Mě by taky zajímalo, proč vláda umožnila ČRo vysílat v DAB pouze 4 programy, když jich mají dvojnásobek a ještě regiony. 
DVB-T: CZ, SK, AT
DVB-S: 120-západ, 95-jih, 120-východ, 85-libero
DVB-C: Moravianet
FM:  CZ, SK, AT Horizontal 5 prvek, Vertikal 3 prvek
DAB: CZ, AT, SK LP345, Xmux
IPTV: SML

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Rogue 11

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 275
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Aktuálnost DigiZone.cz
« Odpověď #20 kdy: 05. 09. 2016, 22:48:58 »

píše se to "Sancta simplicitas" ale radši česky: svatá prostota!


Používání cizích termitů může skončí fiatem  :D

Sancte simplicitas!
Svatá prostoto! (Jan Hus vida postarší ženu přikládající poleno k jeho hranici)

Homo, qui tacere nescit, nescit dicere. 8)
 


David Kříž

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 775
    • Zobrazit profil
Re:Aktuálnost DigiZone.cz
« Odpověď #21 kdy: 06. 09. 2016, 04:32:13 »
Svatá prostato!  ;)
Paní asi chtěla přispět k úspěšnému startu prvního českého kosmonauta, no start se stejně nevydařil...


kolenac2

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 200
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Aktuálnost DigiZone.cz
« Odpověď #22 kdy: 06. 09. 2016, 09:44:50 »
V.i.Putin
Odpouštět teroristům je na Bohu. Na mě je, za Bohem je posílat.  ;-)


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Aktuálnost DigiZone.cz
« Odpověď #23 kdy: 06. 09. 2016, 10:40:36 »
V.i.Putin
Odpouštět teroristům je na Bohu. Na mě je, za Bohem je posílat.  ;-)
Problém jako u každého diktátora je v tom, že o tom, kdo je terorista, rozhoduje taky Putin....


spyko

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 407
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Aktuálnost DigiZone.cz
« Odpověď #24 kdy: 06. 09. 2016, 11:27:14 »
Nejsem terorista a k bohu se mi nechce,bude to Putina zajímat? :o
Samsung 55nu8002. ,,telesystem 6820 twin,dreambox 525 dvb-t2/c,UPC modul,internet,mini pc di way m9.


David NoName

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 11
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Aktuálnost DigiZone.cz
« Odpověď #25 kdy: 06. 09. 2016, 14:48:39 »
V Rusku to mají vše jednodušší, dokonce tak, že nepotřebují mrhat časem přemýšlením. V jakékoliv otázce udává správný směr komunistický agent Láďa.


AndrejH

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 095
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Aktuálnost DigiZone.cz
« Odpověď #26 kdy: 06. 09. 2016, 17:50:17 »
co s tím beta-samcem má společné toto vlákno? možná Digizone není super aktuální, ale uklízet tady ten binec by musel alfa auto software.
DAB rádia: stolní Noxon Nova II, přenosné SilverCrest SDRF 10 B1 a SDR 1.5 A1, Pure Elan E3, Tesco DR1403G, externí anténa Iskra 9 prvků 9,25 dBi, zesilovač 23dB/0,7dB, kanálová zádrž 12D, místo příjmu Brno


jamatysek

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 14
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Aktuálnost DigiZone.cz
« Odpověď #27 kdy: 06. 09. 2016, 18:23:54 »
co s tím beta-samcem má společné toto vlákno? možná Digizone není super aktuální, ale uklízet tady ten binec by musel alfa auto software.
Vážně? Tohle vlákno bych stačil smazat za 0.5 vteřiny. Ani na to nepotřebuju asistenta.


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Aktuálnost DigiZone.cz
« Odpověď #28 kdy: 27. 02. 2017, 10:42:04 »
Zaregistroval jsem, že náhle zmizel jeden velmi aktivní uživatel. Při pokusu se podívat do seznamu uživatelů jsem poprvé zaregistroval sáhodlouhý seznam, asi automatem vygenerovaných "uživatelů" s nulovým počtem příspěvků. Nechtělo by to seznam vyčistit?  ;)
« Poslední změna: 27. 02. 2017, 10:47:16 od Pamětník »
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Aktuálnost DigiZone.cz
« Odpověď #29 kdy: 16. 03. 2017, 18:41:24 »
"Jak hluboko jsem klesla" jedna z mých oblíbených filmových hlášek, platí už u mne i na DigiZone.

Na první straně Fóra, kromě placených článků a programových tipů jsou zbylá témata tak zajímavá, že vyprodukovala celé 2 (slovy dva) komentáře:

Jinými slovy  ...jedeme nadále v zajetých kolejích.
jupííí  stereo kotúčiky sú späť! pohľadám stereomikromu ...

Opravdu to nejlepší, co se týká "nejlepšího webu o televizi a digitálním vysílání". ::) :o :-[ :'(
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další