Autor Téma: Poškození obrazovky LCD, OLED, plasma  (Přečteno 49931 krát)

Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Poškození obrazovky LCD, OLED, plasma
« Odpověď #15 kdy: 12. 03. 2017, 07:35:39 »
Pokud to vezmu s humorem, tak dokonalá obrana proti vypálení loga tkví v tom, nesledovat jen NOVU, ale chce to používat tlačítka na DO a neustále poctivě hledat pořad/stanici, na které je něco kloudnějšího ke sledování.  ;)

Tato dokonalá ochrana je nesmysl. Stačí si uvědomit, že rodina TV kanálů mívá stejnou nějakou část loga jako ČT. To logo je na všech kanálech na stejném místě, takže tak obrazovka je tam vypálená poměrně brzy. ČT navíc nevysílá téměř reklamy a i u těch tam někdy to logo zůstane. Navíc obvykle člověk chce sledovat, co uzná za vhodné namísto toho, co si může kvůli technologickým omezením dovolit.

Budu pokračovat opět s humorem. Jsem přesvědčen o tom, že loga jsou tak různá, co se týká každého jednotlivého pixelu, převážně v levé horní části obrazovky, že jen výjimečně svítí pixel ve stejné barvě a se stejnou intenzitou na významném počtu stanic shodně. V opačném případě by se téměř stejně vypalovala celá plocha. Podle statistik sledovanosti, shodné části loga ČT mohou škodit spíše výjimečně, relativně téměř nikdo ČT nesleduje a pokud, tak si stěžují na nesnesitelné množství reklam, ať už maskované sponzorstvím, nebo něčím jiným. Jó, v dobách, kdy vysílala ČST jen na jediné stanici a v noci jen monoskop, tehdy bylo riziko vypálení CRT obrazovky největší, ale díky nestabilním rozměrům obrazu, "utíkání" snímkové frekvence, tyto problémy nikdo nemusel řešit a taky neřešil.  ;)
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Adolf Shitler

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 563
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Poškození obrazovky LCD, OLED, plasma
« Odpověď #16 kdy: 12. 03. 2017, 12:06:39 »
Monoskop se vysílal jen krátce po ukončení a před zahájením samotného vysílání, jinak došlo k úplnému vypnutí signálu.


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Poškození obrazovky LCD, OLED, plasma
« Odpověď #17 kdy: 12. 03. 2017, 13:24:59 »
Jak kdy. Když se vysílalo jen večer, tak monoskop vysílali minimálně v obvyklé pracovní době, aby technici mohli ladit antény a měli obraz při servisu přijímačů. ;)
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


Adolf Shitler

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 563
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Poškození obrazovky LCD, OLED, plasma
« Odpověď #18 kdy: 12. 03. 2017, 13:56:45 »
Bohužel to nebylo pravidlo a mnohdy i o poledních pauzách nebyl signál vůbec. Servis sem pak netahej, tam se pro nastavení používají přístroje, přičemž samotné vysílání bylo akorát pro předvedení funkčnosti zákazníkovi při předání opravy (a to se zase dělo odpoledne nebo dopoledne, kdy se vysílalo normálně - totéž platí i pro montáže antén).


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Poškození obrazovky LCD, OLED, plasma
« Odpověď #19 kdy: 12. 03. 2017, 15:20:53 »
Můj strejda byl hluchý, tak se mu podařilo sehnat první TV už v roce 1953. To se vysílalo 2x v týdnu. K další Tesle 4001 jsem se dostal asi v roce 1960. Přesný vývoj a detailní režim monoskopů si už opravdu nepamatuji, ale určitě byla léta, kdy za monoskop byli rádi nejen v servisech, ale i v prodejnách. A ty určitě neprodávaly televizory až večer, když se začal vysílat normální pořad, aby kupujícím mohli předvést TV v chodu. Co se dnes používá v servisech, to sem netahej, já komentuji minulost a ne "používají přístroje" v přítomném čase. Já zkrátka pamatuji, kdy se vysílalo jen večer, žádný pořad dopoledne a odpoledne neexistoval.

Na druhé straně jsem mohl v sedmdesátých letech využívat přes den i monoskopy z Bavorska.
« Poslední změna: 12. 03. 2017, 15:23:44 od Pamětník »
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Adolf Shitler

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 563
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Poškození obrazovky LCD, OLED, plasma
« Odpověď #20 kdy: 12. 03. 2017, 15:45:54 »
Já sem netahám, co se používá dnes, ale co se používalo tehdy. A to i v servisech byly měřící přístroje celkem běžně, protože bez nich by to jaksi nešlo (když vynecháme výměnu lampy, což si nezřídka každý udělal doma sám nebo na toto zavolal technika z Kovopodniku apod. státní firmy, který dojel na opravu k zákazníkovi domů).
Ohledně antén to někdy bylo k vzteku, když člověk nastavoval STA a od cca 12 do 14 hod. místo ČST2 jenom šum. Holt se muselo počkat. U I. programu pak toto nebylo, ten vysílal bez přestávky (takže i v těch obchodech - kde mimochodem byly polední pauzy také - nebyl problém s předvedením signálu).


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Poškození obrazovky LCD, OLED, plasma
« Odpověď #21 kdy: 12. 03. 2017, 16:01:14 »
.... Servis sem pak netahej, tam se pro nastavení používají přístroje, .....
Kdo zná češtinu, tak na první pohled pozná, že se v této větě jedná o přítomný čas. A minulost vysílání ČST sahá do takové minulosti, kdy žádný druhý program ještě nevysílal, čili zase jen argument, který se hodí, aby měl někdo za každou cenu pravdu, i když to pravda není. Kovopodnik nebyl všude, na venkově to bylo jinak, čili co měli za přístroje tam, to dnes může potvrdit jen opravdový místní pamětník, který tam tehdy pracoval.

V kterém čase ČST zpočátku vysílala program, to se dá vygooglit, ale komu se to nehodí, argumentuje jen svými vzpomínkami, které neplatily od samého počátku televize, ani pro celou republiku.

Nakonec je mi úplně jedno, co si o historickém vysílání monoskopu myslíš právě Ty, s dnešním vypalováním LCD, OLED, plasmy to vůbec nesouvisí.  :-X
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


Adolf Shitler

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 563
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Poškození obrazovky LCD, OLED, plasma
« Odpověď #22 kdy: 12. 03. 2017, 16:12:17 »
Jestli nevíš, co se v servisech používalo, tak je lepší, abys nereagoval. A Kovopodnik jistě nebyl všude, byly i jiné státní firmy pověřené touto činností, ale i ty měly odpovídající vybavení. A na nějakého "Frantu od vedle", který kdesi po vesnicích fušoval s opravami televizorů, pochopitelně nikdo ohled nebral.

Souhlasím s tím, že monoskop s tímto tématem nesouvisí - a proto taky nechápu, proč sem ten monoskop taháš, protože to byl jako první tvůj příspěvek, který ho zmiňoval. Bohužel nepřesně, což jsem dle vlastní historické zkušenosti uvedl na pravou míru.


Jeff_Si

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 106
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Poškození obrazovky LCD, OLED, plasma
« Odpověď #23 kdy: 12. 03. 2017, 22:07:29 »
No já furt jako mrňavej marodil a byl jsem sám doma, takže jsem měl bednu puštěnou furt a přes polední přestávku tam byl monoskop a do toho hrála Hvězda. No a protože jsme neměli rádio, tak jsem to nechával běžet i přes tu pauzu.


Adolf Shitler

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 563
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Poškození obrazovky LCD, OLED, plasma
« Odpověď #24 kdy: 12. 03. 2017, 22:19:12 »
Jde o to, co to bylo za roky, ale osobně si pamatuji, že ještě i krátce po revoluci docházelo k úplnému vypínání signálu během polední pauzy.