Autor Téma: NETFLIX: Daredevil a Jessica Jones v češtině  (Přečteno 40238 krát)

delicefruite

  • Host
NETFLIX: Daredevil a Jessica Jones v češtině
« kdy: 06. 03. 2017, 07:10:18 »
Předem upozorňuji, že se jedná o lokalizaci prostřednictvím titulků. Netflix nepřidává k těmto úspěšným seriálům český dabing, což mně osobně vůbec nevadí vzhledem k jeho prudce se zhoršující kvalitě.
Netflix zrychluje tempo lokalizace, která byla v našem regionu oficiálně zahájena zhruba před měsícem. Od dnešního dne jsou k dispozici titulky k seriálům:
Daredevil (kompletní dvě řady)
Jessica Jones (zatím chybí jedna epizoda)
a The Ranch (kompletní první řada).
https://www.youtube.com/watch?v=jAy6NJ_D5vU
Už dříve Netflix lokalizoval devět pořadů, včetně seriálu Narcos (i když zatím jenom první řadu).

« Poslední změna: 11. 03. 2017, 06:42:17 od delicefruite »

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Malata1 Jak

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 463
    • Zobrazit profil
Re:NETFLIX: Daredevil a Jessica Jones v češtině!
« Odpověď #1 kdy: 06. 03. 2017, 09:32:16 »
Tak kvalita dabingu (ale i titulků) závisí na zadavateli. Pokud do toho Neflix vrazí dost peněz, tak to bude kvalitní. Když bude Netflix škudlit, tak titulky budou dělat studentíci mezi přednáškama.


delicefruite

  • Host
Re:NETFLIX: Daredevil a Jessica Jones v češtině!
« Odpověď #2 kdy: 06. 03. 2017, 16:37:37 »
Profi vs amatérský warez překlad:

Starý warez group překlad:
- Všímej si svejch problémů, násosko.
- Vaše problémy se týkaj i mě, když je musím poslouchat.
- Jako jsme tehdá my museli poslouchat tříštění skleniček od tebe?

Profesionální Netflix překlad:
- Hleď si svýho, ožralko.
- Týká se mě to, když to musím poslouchat.
- Jako jsme my minule museli poslouchat tříštění skla z tvýho bytu?

Divákům může připadat divné, proč se na začátku pořadu píše "Původní seriál Netflix". To nedává žádný smysl. Provozovatel ovšem nemůže napsat "Původní seriál Netflixu", protože toto slovní spojení evokuje vlastnictví. A Netflix vlastní jenom některé z těchto seriálů. Jsou to ty novější, Netflix se teprve postupně mění na filmové studio.
« Poslední změna: 07. 03. 2017, 18:50:30 od delicefruite »


delicefruite

  • Host
Re:NETFLIX: Daredevil a Jessica Jones v češtině
« Odpověď #3 kdy: 09. 03. 2017, 07:50:07 »
Zatím to uvízlo na mrtvém bodě, což se dalo čekat, když tam zatím chybí některé díly u seriálu Jessica Jones. Zřejmě se mi to podařilo odchytit v úplném začátku.
Nejnovější Marvel seriál Iron Fist (od 17.3. na Netflixu) sklidil od kritiků hodně špatné recenze. A nebylo to jenom kvůli tomu, že tam běloch vyučuje asiaty v bojových uměních, za což byl tento seriál kritizován už dříve.

Já bych na tomto místě znovu upozornil na asijskou platformu www.viki.com. Pokud někdo hledá zajímavé seriály s fantasy a komixovými motivy. Nejnovějším hitem je tam komediální seriál Strong Woman Do Bong-soon. Masivní úspěch těchto seriálů spočívá nejenom v tom, že kombinují prvky romantické komedie s akčním sci-fi, takže mnohdy překračují hranice žánru. Ale taky především v tom, že se neberou příliš vážně. To se bohužel o amerických filmech a seriálech z dílny Marvel Studios říct nedá.
https://www.youtube.com/watch?v=Dd0YNx6YVCM
Dalším a starším hitem je W - Two Worlds
https://www.youtube.com/watch?v=9F5aVd0nEiI


Korejský seriálový hit Himssenyeoja Dobongsoon
« Poslední změna: 10. 03. 2017, 11:37:25 od delicefruite »


delicefruite

  • Host
Re:NETFLIX: Daredevil a Jessica Jones v češtině
« Odpověď #4 kdy: 10. 03. 2017, 08:17:04 »
Dalším lokalizovaným seriálem Netflixu je historické výpravné drama Marco Polo. S českými titulky je nyní dostupná celá první série, tedy celkem deset epizod. Přestože Netflix natočil dvě řady tohoto seriálu, ve výsledku na něm výrazně prodělal. Protože divácký úspěch zůstal daleko za očekáváním, přestože seriál má pozitivní hodnocení na známých webech a rozhodně nabízí fascinující podívanou v kvalitě 4K.
« Poslední změna: 11. 03. 2017, 06:41:19 od delicefruite »

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


delicefruite

  • Host
Re:NETFLIX: Daredevil a Jessica Jones v češtině
« Odpověď #5 kdy: 14. 03. 2017, 05:34:09 »
Od dnes už nemám předplatné, takže když v tom bude někdo pokračovat super. Ten seznam pořadů je dostupný přímo v hlavním menu, je tam volba audio + subtitles.
Já přecházím na tu platformu Viki. Ta kvalita korejských seriálů je skutečně šokující, především v porovnání s tvorbou našich televizí :D Už od prvních vteřin je jasné, že zde se jedná o setkání se skutečnou kvalitou.
https://www.youtube.com/watch?v=8QMC1FwuwxA


Jan Maryška

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:NETFLIX: Daredevil a Jessica Jones v češtině
« Odpověď #6 kdy: 01. 04. 2017, 22:13:02 »
63 pořadů v český - tak to se smějí až se za břicho pořádám.


David Neřeknu

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 28
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:NETFLIX: Daredevil a Jessica Jones v češtině
« Odpověď #7 kdy: 25. 04. 2017, 20:39:56 »
Vortimond - Tak ty často srovnáváš... Pro mne jsou každopádně obě služby v dnešní době stejně prioritní. Nyní si nepředplácím jinou videotéku, než Netflix. (HBO GO mám samozřejmě k TV). Taboo, Big Little Lies, Narcos, Twin Peaks. Nejvíc se samozřejmě těším na pokračování Stranger Things. Tohle je pro mne nejvíce povedené dílo za poslední roky. Vhodné jak pro dospělé, tak pro děti.


David Neřeknu

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 28
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:NETFLIX: Daredevil a Jessica Jones v češtině
« Odpověď #8 kdy: 25. 04. 2017, 21:20:37 »
Díky za zajímavé poznatky.


pejvl pejvl

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:NETFLIX: Daredevil a Jessica Jones v češtině
« Odpověď #9 kdy: 03. 06. 2017, 19:35:02 »
nabídka je mnohem větší. pouhý filtr titulků na jazyk nefunguje dobře. dejte přímo do vyhledávání "czech", je to cca 45 titulů