Autor Téma: David prosí o pomoc - Použití jednoho zdroje na více extérních disků  (Přečteno 21849 krát)

David Neřeknu

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 28
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Ahoj a Pěkný den. Poprosím o radu (doporučení), pokud má někdo zkušenost s použitím jednoho ac adaptéru pro více externích HDD. Mám k televizoru připojené dva extérní HDD a jeden extér k XBoxuONE. Každý z disků má vlastní napájecí adaptér, což zabere tři zásuvky a každý zbytečný kabel v domácnosti je hnus. Rád bych použil jeden zdroj se 3.výstupy nebo (pokud lze) použít například rozbočovač. Děkuji předem za jakýkoliv tip.
« Poslední změna: 01. 05. 2017, 11:56:11 od David Neřeknu »

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


Adolf Shitler

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 563
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Externí HDD mají napájení obvykle přes jack 2.1 nebo atyp dle výrobce, např. DIN. Pokud přes USB, tak tím zároveň tečou i data a není tam ani extra zdroj, resp. můžou mít 2x USB, jeden na data+napájení a druhý jenom napájení, což ale asi nebude tento případ. Osobně bych se jednomu společnému zdroji vyhnul, jestli to ale někdo vyžaduje, pak při stejném napájecím napětí stačí sečíst proudový odběr všech HDD a koupit dvojnásobně výkonný stabilizovaný pulzní zdroj (prodává GME, GES atd.).


David Neřeknu

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 28
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Adolf Shitler - Přesně tak. Disky jsou ve všech variantách 3,5 (12V - 1.5A) a napájeny jsou přes jack 2,1. USB HUB tedy nelze použít. Každopádně, díky moc za tip. Pokusím se dle tvých indícií dohledat vhodné řešení.
« Poslední změna: 01. 05. 2017, 12:34:29 od David Neřeknu »


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Rozhodně bych neslučoval napájení pro disky, které jsou připojeny každý k jinému zařízení. Přes takto vytvořené zemní smyčky pak můžou téct vyrovnávací proudy, které se tomu nebudou líbit :-) Takže na společné napájení pro disk k XBoxu a TV rovnou zapomeňte.
Píšete, že se jedná o 3,5 disky s vlastním zdrojem. Kdybyste rozbočil výstup z jednoho zdroje pro dva disky, musel by ten zdroj být schopen dát 2násobný proud. Další podmínkou je, že zem napájecího konektoru je zároveň zemí USB (což bývá), jinak byste opět vytvořil smyčku.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


David Neřeknu

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 28
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Jan Novák - Aha, a pokud bych sloučil alespoň ty dva (typově stejné) disky pro TV, lze tedy způsobem, jak uvádí Adolf?
P.S.: Ta přezdivka (Adolf) je opravdu hrozná. Si připadám, jak když někomu nadávám, přitom škemrám o radu. :-)


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Pokud jsou ty externí disky od stejného výrobce, tak by to jít mělo. Ale radši bych se tomu vyhnul.


David Neřeknu

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 28
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Já jsem si (asi naivně) představoval, že bude existovat podobná varianta, jako v případě USB HUBU. U klasického PC mám HUB se 7.USB a líbí se mi, že u každého konektoru je sólo vypínač. S extérními disky u PC mám podobný "problém", poněvadž od svého prvního extérHDD jsem nikdy nekoupil 2,5 variantu s napájením z USB. U toho PC mne to netrápí. Bohatě stačí, když mám "online" disky v kompu, ovšem u té televize v obýváku je každá "zbytečnost navíc" na hovno.
« Poslední změna: 01. 05. 2017, 13:29:32 od David Neřeknu »


David Neřeknu

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 28
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Díky moc.