reklama

reklama

Autor Téma: O2TV v prohlížeči v Android TV boxu  (Přečteno 20636 krát)

DavCZa

• Nováček
  • *
    • Zobrazit profil
O2TV v prohlížeči v Android TV boxu
« kdy: 08. 06. 2017, 07:05:39 »
Zdravím.

Mám takový specifický dotaz.

Funguje Vám O2TV v prohlížeči v Android TV boxu? Nemyslím aplikaci O2TV, ale přímo v prohlížeči (default nebo třeba Chrome).

Funguje mi to sice na prohlížeči na TV LG z roku 2013, ale ovládání je pomalé kvůli pomalému HW mé TV a tak si chci pořídit TV box (nejen kvůli tomu) a potřebuji vyzkoušet, jestli to funguje.

Díky moc za odpovědi.

Reklama

• Stálý člen

reklama

Grifin

• Závislák
    • Zobrazit profil
Re:O2TV v prohlížeči v Android TV boxu
« Odpověď #1 kdy: 08. 06. 2017, 09:44:37 »
S nativní apkou pro Android to funguje, pokud si k boxu přidáš i bezdrátovou myš tak to je pohoda. Jen není obraz v 1080p a hodně záleží na připojení, kvalitu rozlišení určuje automat podle aktuální rychlosti tvého připojení. Max je 720p. u vybraných kanálů.
V prohlížeči to nefunguje tak rychle a dobře. Musíš mít nainstalovaný prohlížeč (třeba Dolphin) co umí flash video na androidu.
Stejný problém jako s jinými video servery.

dodatek:
Jo ty se ptáš jestli to funguje na libovolné Smart TV v prohlížeči. Tak na to zapomeň právě z důvodu omezení Flash videa. 
« Poslední změna: 08. 06. 2017, 09:47:13 od Grifin »
MUX 1+2+3, MUX 4 (k42), REGIO 4 (k46), REGIO 7 (k37), REGIO 12 (k47)
O2TV (Sport)
Panasonic TX-P50ST50E
LG MS400H + 1TB HDD
LG BH7520T
Rikomagic MK802 III + Airmouse Measy RC11
Philips 43PUS6551

Kuboslav Kuboslavič

• Člen
  • **
    • Zobrazit profil
« Odpověď #2 kdy: 08. 06. 2017, 09:49:38 »
Pořiď si TV nebo BOX s Androidem, nahoď si KODI, nainstaluj doplněk O2TV a nemusíš řešit kraviny v prohlížeči. Rázem máš plnohodnotnou náhradu za STB...
Sony Bravia KDL-46EX505 + Smith CA-Modul IRDETO
Maximum E85 Multifocus Fe (1W - 13E - 19E - 23E)
Skylink (MULTI HD) - již nepoužíváno
O2TV via VDSL 80Mbit
DVB-T: Krašov + Košutka, Mux 1-4, 7, 8 + Hogen Bogen (ARD, ZDF, BR MUX)
MediaCentre: Evolve Blade MINI HD

DavCZa

• Nováček
  • *
    • Zobrazit profil
« Odpověď #3 kdy: 08. 06. 2017, 09:53:14 »
S nativní apkou pro Android to funguje, pokud si k boxu přidáš i bezdrátovou myš tak to je pohoda. Jen není obraz v 1080p a hodně záleží na připojení, kvalitu rozlišení určuje automat podle aktuální rychlosti tvého připojení. Max je 720p. u vybraných kanálů.
V prohlížeči to nefunguje tak rychle a dobře. Musíš mít nainstalovaný prohlížeč (třeba Dolphin) co umí flash video na androidu.
Stejný problém jako s jinými video servery.

dodatek:
Jo ty se ptáš jestli to funguje na libovolné Smart TV v prohlížeči. Tak na to zapomeň právě z důvodu omezení Flash videa.

Ne, ptám se. Jestli to funguje v jakémkoliv prohlížeči na Android TV boxu (default browser, Chrome, ...) V TV mi to v prohlížeči funguje, ale je to poooooooooomalé. Ale to jsem psal. A pokud ti to v nějakém prohlížeči funguje, můžeš nahodit nějaké video, jak to je to rychlé/pomalé?
« Poslední změna: 08. 06. 2017, 09:57:08 od DavCZa »

DavCZa

• Nováček
  • *
    • Zobrazit profil
« Odpověď #4 kdy: 08. 06. 2017, 09:55:46 »
Pořiď si TV nebo BOX s Androidem, nahoď si KODI, nainstaluj doplněk O2TV a nemusíš řešit kraviny v prohlížeči. Rázem máš plnohodnotnou náhradu za STB...

Díky za koment, ale čtěte prosím původní post. Ptám se funkčnost v prohlížeči! Ani v addonu pro Kodi to nepojede, pač se to v O2 bude brát jako další zařízení a maximum mám 4 a ty jsou už obsazené.

Reklama

• Stálý člen

DavCZa

• Nováček
  • *
    • Zobrazit profil
« Odpověď #5 kdy: 08. 06. 2017, 10:03:12 »
Bude to VŽDY pomalé. Zajímavé řešení by mohlo být to KODI, jak tady zmínil někdo v reakci. To je samozřejmě určitá cesta. Ale mini PC s Windows ti nabídne mnohem víc. Kromě HBO GO taky samozřejmě Amazon Prime Video.

Na mém stolní PC s Windows to samozřejmě pomalé není :D Vím o tom, že na Winech to jede v pohodě, ale TV boxů s Androidem je poněkud více...

Pouze jsem chtěl, aby to někdo zkusil, kdo takový Android TV box má. Místo toho mě odkazujete na addon v Kodi, o kterém jsem psal, že to bude O2 brát jako další zařízení a to má O2 omezené.

btw HBO GO a Amazon Prime Video samozřejmě své appky pro Android má, takže by to nejspíše jelo i na tom Android TV boxu.
« Poslední změna: 08. 06. 2017, 10:06:21 od DavCZa »

DavCZa

• Nováček
  • *
    • Zobrazit profil
« Odpověď #6 kdy: 08. 06. 2017, 10:18:21 »
Není jiná cesta. Ten Dolphin Browser je perfektní prohlížeč a nemá chybu. Prohlížení webových stránek je na něm rychlé a pohodlné. Ale nehodí se moc pro přehrávání videa.
P.S.: HBO GO je v aplikaci na Androidu omezené na hnusnou SD kvalitu. Amazon Prime může a nemusí fungovat. I kdyby fungoval, tak kvalita bude maximálně 720p.

Bohužel nemám jak vyzkoušet ani ten Dolphin, web pozná, že jedu na mob. tel. a přihlásí mě pouze do nabídky, kde je nějaký výběr filmů a pak mě samozřejmě navádí, abych si stáhnul aplikaci pro Android O2TV... :( Kdyby to tak někdo vyzkoušel na tom TV boxu a třeba to i nahrál na mobil a ukázal, jak rychle to valí. Byl bych moc vděčný <3

DavCZa

• Nováček
  • *
    • Zobrazit profil
« Odpověď #7 kdy: 08. 06. 2017, 10:24:06 »
Já jsem to zkoušel a vůbec se mi to nepodařilo spustit. Hlásí mi to, že potřebuju Adobe Flash Player. tak jsem ho v nastaveních zapnul a stejně to hlásí pořád to samé. Flash na Androidu sice funguje, ale přehrávat s tím video je možné spíš jenom teoreticky.

Ok, takže si prostě v TV boxu spustil prohlížeč (Dolphin) najel si na www.o2tv.cz, přihlásil se a vypadalo to zhruba stejně jako na Winech, akorát žádné video to nepřehrálo?

DavCZa

• Nováček
  • *
    • Zobrazit profil
« Odpověď #8 kdy: 08. 06. 2017, 10:28:21 »
Já se na to podívám pořádně a pak ti napíšu. Na Androidu jsou dvě možnosti: Firefox a Dolphin.

Díky moc!!!  :-*

DavCZa

• Nováček
  • *
    • Zobrazit profil
« Odpověď #9 kdy: 08. 06. 2017, 10:58:44 »
Takže postup je následující:
1. stáhnout zde nejnovější APK a nainstalovat (Flash for Android)
https://helpx.adobe.com/flash-player/kb/archived-flash-player-versions.html
2. Nainstalovat nejnovější Dolphin Browser, to bude verze 12.0.0
3. V nastaveních přepnout trvale do desktop módu, aktivovat Dolphin Jetpack a aktivovat Flash Player.
4. Funguje OK. Ani to není moc pomalé, protože je to jenom 720p a to ovládací menu je docela jednoduché.

Super! A na jakém Android TV boxu si to zkoušel? Popř. jakou verzi androidu na tom máš?

DavCZa

• Nováček
  • *
    • Zobrazit profil
« Odpověď #10 kdy: 08. 06. 2017, 12:19:11 »
Xiaomi Mi Box 4K. Android TV 6.0 Marshmallow. To není klasický Android box, ale zároveň je, protože každá Android aplikace se tam dá nainstalovat jako APK. Například přes Dropbox a potom spustit instalaci skrze X-Plore File Manager.

Xiaomi Mi Box 4K je určitě super. Já se poohlížím po H96 PRO PLUS (Amlogic S912, ARM Mali-T820MP3, 3GB DDR3, 32GB MMC, ...)

100% ti to teda funguje, ju? Zkoušel jsem na svém smartphonu a to .apk s flashplayerem mi ani nejde nainstalovat a to mám taky Android 6.
« Poslední změna: 08. 06. 2017, 12:23:16 od DavCZa »

DavCZa

• Nováček
  • *
    • Zobrazit profil
« Odpověď #11 kdy: 08. 06. 2017, 12:36:02 »
Po delším testování ani moc ne.
S tím Dolphinem je následující problém:
Jakmile aktivuješ všechny tyhle pro Flash potřebné funkce (například ten Dolphin Jetpack), tak ten prohlížeč začne být trochu nestabilní. Zapomíná nastavení, výjimečně může i spadnout a nebo se prostě přehrávané video nenačte.

Ach jo. To je nah...o. To to zku....ý O2 nemůže udělat tak, že ti přidá alespoň 10 zařízení, na kterých si to můžeš přehrát...
Mini PC s Winama se samozřejmě dá sehnat třeba i do dvou a půl tisíce, ale mám pochybnosti, jestli mi Atom x5-Z8350 dokáže přehrát Blu-ray ripy v pohodě, když nedokáže přehrát ani 1080p video na YT bez trhání...
« Poslední změna: 08. 06. 2017, 13:04:36 od DavCZa »

DavCZa

• Nováček
  • *
    • Zobrazit profil
« Odpověď #12 kdy: 08. 06. 2017, 14:39:54 »
Právě. To chce tady tenhle Kaby Lake za sedmičku. To je pěkná věc na 4K a i nějakou tu hru. Ale to není konečná cena, tyhle mini PC se prodávají bez disku a bez operační paměti.
https://www.czc.cz/intel-nuc-7i3bnh-seda/205794/produkt

My to moc dobře víme. Děláme v IT :-) Do NUCu nejdu, too much money...

Rogue 11

• Závislák
    • Zobrazit profil
« Odpověď #13 kdy: 08. 06. 2017, 21:21:42 »
@DavCZa: Doporučuji ještě novější H96 Max s CPU RK 3399, je výkonově jinde a lépe vybavený.
A ani velcí operátoři po Evropě neumožní více než pět zařízení, takže bych se s tím módním nadáváním na O2 mírnil. Dělá to, co dělají ostatní operátoři... 

Grifin

• Závislák
    • Zobrazit profil
« Odpověď #14 kdy: 09. 06. 2017, 10:33:34 »
Nechci nějak pochlebovat O2 ale já a má rodina to používáme již dlouho a 4 zařízení jsou v pohodě. To omezení je na IP připojení těch zařízení.
Používáme současně 2x android a 3-4 PC. Fór je v tom že pokud jsou za jednou Ip přípojkou hlásí se jako jedno zařízení.
Pouze pokud jsem na cestě nebo někam odjedu vyčerpám limit a musím někoho z těch 4 registrovaných zařízení vykopnout nebo bych si musel doma zprovoznit VPN a jet přes domácí IP,  pokud to chci používat.
MUX 1+2+3, MUX 4 (k42), REGIO 4 (k46), REGIO 7 (k37), REGIO 12 (k47)
O2TV (Sport)
Panasonic TX-P50ST50E
LG MS400H + 1TB HDD
LG BH7520T
Rikomagic MK802 III + Airmouse Measy RC11
Philips 43PUS6551

reklama