Autor Téma: Název skladby u upoutávky na History HD  (Přečteno 12960 krát)

e-arthworm

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Název skladby u upoutávky na History HD
« kdy: 25. 12. 2017, 02:37:16 »
Zdravím, je zde někdo, kdo často sleduje kanál History HD ? Již delší dobu se neúspěšně snažím dohledat název a autora skladby (odhadl bych to na americkou country, zpívanou starším chlapem), která je součástí jedné upoutávky na pořady této stanice. Jedná se o mix ukázek z různých pořadů, začínající záběrem na věznici Alcatraz, do něhož promlouvá komentátor : "Escape the prison... Escape the city... Change your job... Change your friends... atd. Moje angličtina je bohužel prachmizerná, tudíž většině komentu nerozumím, stejně tak slovům dotyčné písně (začátek mi zní jako "You can hooray...", a o kus dál dokážu zachytit zřejmě "When your mama...", ale je to absolutně bez záruky...). Děkuji za případnou pomoc.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


AndrejH

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 095
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Název skladby u upoutávky na History HD
« Odpověď #1 kdy: 28. 12. 2017, 21:35:40 »
to, že je Tvoje angličtina prachmizerná nic neznamená; setkal jsem se s dvěmi případy rodilých mluvčích (jeden osobně, jeden přes fórum), kteří si zpívali písničku spolu s rádiem a když se jim dostala do rukou slova písně, čuměli na to jak z jara, že si zpívali úplně něco jiného.

obecně pro nerodilého mluvčího je dost těžké "trackovat" text písně protože myšlenky písně skáčou ze sloky na sloku a je těžší sledovat kontinuitu příběhu tak jako ve filmu nebo zprávách; nemluvě o tom, že v upoutávce kterou zmiňuješ je asi píseň přerušována a zazní tam jenom pár slok.

musel bys sem dát ten záznam aby s tím člověk bojoval buď sám nebo s konzultací, což ovšem nemusí znamenat úspěch pokud ona ukázka je od někoho z druhé vlny umělců nebo nedejbože účelové dílo vzniklé jenom pro účel dané upoutávky.
DAB rádia: stolní Noxon Nova II, přenosné SilverCrest SDRF 10 B1 a SDR 1.5 A1, Pure Elan E3, Tesco DR1403G, externí anténa Iskra 9 prvků 9,25 dBi, zesilovač 23dB/0,7dB, kanálová zádrž 12D, místo příjmu Brno


e-arthworm

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Název skladby u upoutávky na History HD
« Odpověď #2 kdy: 30. 12. 2017, 02:09:08 »
Bohužel, opakovaně jsem ji zkoušel dohledat na Netu, přes Google, na Youtube, na oficiálním webu stanice (http://www.history.co.uk) i na české verzi (http://www.historychannel.cz/cs/history-cs), kam jsem napsal i dotaz (bez reakce), ale nebyl jsem úspěšný…  :(