Autor Téma: Radio Beat - Třinec  (Přečteno 104513 krát)

david.kriz

  • Host
Re: Radio Beat - Třinec
« Odpověď #30 kdy: 19. 08. 2011, 19:25:42 »
Zdravím Davide. Potvrzuji příjem Beatu kousek od Třince.
říkali to ve vysílání a píšou to i na webu  :)

Radio Beat v Třinci!
19. 8. 2011

 "Jeden komín zléva
 druhý komín zpráva
 mezi komináma
 hokejová sláva"

 A teď už také dokrývač Beatu! V "ocelovém" městě a okolí od dnešního dne naladíte klasický rock Radia Beat na frekvenci 96,0FM. Signál se rozlévá z 200W vysílače s vertikální polarizací umístěného na Hotelu Steel. Tak přejem dobrý poslech!

 Vaši Beaťáci

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Miloslav Soška

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 750
  • QTH Horní Stakory
    • ICQ komunikátor - 228301424
    • Zobrazit profil
    • pureradio.cz
    • E-mail
Re: Radio Beat - Třinec
« Odpověď #31 kdy: 19. 08. 2011, 23:48:03 »
Zdravím Davide. Potvrzuji příjem Beatu kousek od Třince.
říkali to ve vysílání a píšou to i na webu  :)

Radio Beat v Třinci!
19. 8. 2011

 "Jeden komín zléva
 druhý komín zpráva
 mezi komináma
 hokejová sláva"

 A teď už také dokrývač Beatu! V "ocelovém" městě a okolí od dnešního dne naladíte klasický rock Radia Beat na frekvenci 96,0FM. Signál se rozlévá z 200W vysílače s vertikální polarizací umístěného na Hotelu Steel. Tak přejem dobrý poslech!

 Vaši Beaťáci

no, sláva, návrat ztraceného syna :-)
DVB-S - Ariva 100, Wave Frontier T55 -  23.5°E, 19.2°E, 13°E - FTA
DVB-T - SHARP Aquos LC-40LE630E - k. 6, 25, 29, 30, 35, 38, 40, 60 - ČH, Černá Studnice, Sněžné Jámy
DAB/DAB+/DMB/DRM/SDR/VKV - EzCap USB Dongle, Lingo iJoy Plus, Kenwood KDC-DAB41U, Dual DAB 50, Himalaya DRM 2009
PMR, CB, sdílenky


Jarda M.

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 76
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Radio Beat - Třinec
« Odpověď #32 kdy: 20. 08. 2011, 22:08:47 »
Pridavam, ze bylo spusteno vysilani Evropy 2 z Frydku na frekvenci 95,4 FM ;)
DVBT/T2
CZ- MUX21-k.26, MUX22-k.28, MUX23-k.31, MUX24-k.45
PL- MUX1-k.43, MUX2-k.23, MUX3-k.41, Test TVP-k.24
SK- MUX2-k.46
DAB
CZ-k.7B  MUX Teleko/Lysá Hora, k.12D MUX Čro/Hošťálkovice
PL-k.5B  MUX Radia Bielsko, k.11A MUX PR (Katowice)/Wisła
DVB-S
ČT Karta, Prima karta


Petr Marecek

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 034
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Radio Beat - Třinec
« Odpověď #33 kdy: 23. 08. 2011, 23:36:58 »
Co máte proti čas rock? šak to je dobré rádio, hrají tam dobré písničky a je to prostě klon času no :D. Stejnak na moravě je nejlepší Rockmax a na té severní HEY.To je aspon rádio na beatu hrají s prominutím sračky a mají strašně nudné vstupy a rozhovory.My ho na zlínsku už nějáký pátek máme, tak vím.Jinak vám na Ostravsku a Třinecku nešel Beat na 106,0 z Opavy?(nebo ten vysílač je tak silný jak Orion a čas z Opavy, že se drží max.do Heraltic nebo za štítinu)


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re: Radio Beat - Třinec
« Odpověď #34 kdy: 23. 08. 2011, 23:56:54 »
Co máte proti čas rock? šak to je dobré rádio, hrají tam dobré písničky a je to prostě klon času no :D. Stejnak na moravě je nejlepší Rockmax a na té severní HEY.To je aspon rádio na beatu hrají s prominutím sračky a mají strašně nudné vstupy a rozhovory.My ho na zlínsku už nějáký pátek máme, tak vím.Jinak vám na Ostravsku a Třinecku nešel Beat na 106,0 z Opavy?(nebo ten vysílač je tak silný jak Orion a čas z Opavy, že se drží max.do Heraltic nebo za štítinu)

Tak proti ČAS ROCK tady mám dojem nikdo nikdy nic neřekl... Takže nevím, kde jsi sebral tu blbost, že proti nim někdo něco má ?

Tady mám seřazená česká rocková rádia dle svého vkusu a Čas Rock tam dávám poměrně hodně vysoko http://web.telecom.cz/emerson/

Pozn: řazení podle vkusu se týká pouze první kategorie, tedy českých rockových na FM, druhá kategorie, tedy české rockové na netu jsou řazeny v pořadí, tak jak jsem se dozvěděl o jejich existenci, nikoli dle kvality...

Ovšem s HEY je to trochu jinak. To je opravdu odpad a co si o nich lidi myslí si můžeš přečíst v každé diskuzi o nich. Tedy tam není jisté jestli je to vůbec ještě rockové rádio nebo nějaká Evropa 2, či co...Dle toho blbečka, co to teď vede je hudba jen taková vata na které nezáleží a nejdůležitější je asi fotbal nebo co...V každém případě tam často hrají  tak nehorázné popové kraviny, které nemají na rockové stanici vůbec, co dělat...

Pokud vím tak už i posluchači podávali k RRTV podnět, zda vysílání této stanice je ještě vůbec v souladu s jejich licencí, tedy licenci na rockovou stanici.... RRTV bohužel došla k názoru, že ano...

A disco kašpárek tomu velící je nazval šovinisty... opravdu skvělá partička na HEY...
Zkopíruji sem příspěvek jednoho pána, co to napsal moc hezky...

CITUJI:

Vážení přátelé a příznivci Rock Café a Rock Antikvariátu,
ve středu 17. června 2009 byla na Rádiu Hey uspořádána velká porada. Dostavil se na ní hlavní programový ředitel z pražského managementu, který direktivním způsobem rozhodl, že od 1. července definitivně na Rádiu Hey 96,8 FM končí tyto hudební speciály: RH faktor (Milan 105kg Krajči), Radim Koziel (Metalhey), Pavel Lněníček (Rocková dílna) a Petr Gratias (Rock Antikvariát).
Podle jeho představy, se rádio bude více orientovat na sport, life-style a nové informační elektronické technologie (facebook, mobily, GPS…)
Vyvolalo to velmi bouřlivou odezvu. Programový ředitel sdělil, že hudba v rádiu není prioritou. Tou jsou informace, které se sdělují éterem a pokud to nechápeme, tak žijeme v minulosti a současný pohled je úplně jiný. Orientace rádia bude směrována na 80. a hlavně 90. léta. Lidé mezi 20 a 35 lety jsou prý vzorkem obyvatelstva, pro které rádio bude hrát.
Namítl jsem, že hudba je pro mě stále umělecká disciplína a že mám před ní pokoru, úctu a respekt a že on svým přístupem tuto platformu mění v hokynářské kupčení s hudbou jako s rohlíky na krámě… Odpověděl, že posluchač, který rádio poslouchá, vlastně neposlouchá hudbu, ale jde mu o informace. Hudba je až v dalším plánu. Jinými slovy, posluchači nezáleží na tom, co poslouchá, co hraje, kdo hraje, co je to za styl, čím je skladba odlišná od ostatních, čím je osobitá a originální, či významná. Posluchač hudbu vnímá jen jako zvukovou kulisu a vatu a všechno ostatní není důležité.
Odmítl rovněž i slova o kvalitě a nekvalitě, o poslání hudby, její estetický rozměr, který abstraktně hudba poskytuje.
Nastává tedy pozvolná tendence vytěsňovat kvalitní rockovou hudbu z Rádia Hey a nahrazovat jí hitovými záležitostmi, které přitáhnou pozornost posluchačů. Jestli je tento trend změnitelný, či zastavitelný si dovolím pochybovat. Z mnoha postřehů bylo jasné, že programový ředitel je likvidátor všeho kvalitního, přemýšlivého, osobitého a nastoluje polohu povrchnosti, průměrnosti a dává prostor všemu co je IN a to ostatní pro něho je totálně OUT.
Tento člověk je ročník 1967. Vezmeme-li v úvahu, že začal hudbu vnímat na počátku 80. let, tak pak to leccos vysvětluje, i když se zašťiťoval tím, že kdysi dělal rovněž hudební poslechové pořady. V 90. letech dokonce dělal i hiphopové rádio.
Jestliže jsme chtěli nabídnout pamětníkovi, ale i mladším ročníkům např. hudbu skupin a interpretů jako King Crimson, Atomic Rooster, Emerson Lake And Palmer, Gentle Giant, Van Der Graaf Generator, Spooky Tooth, Focus, Jethro Tull, Ten Years After, Yes, Genesis, Jimi Hendrix, Cream, Pink Floyd, Led Zeppelin, Deep Purple, Allman Brothers Band, Doors, Johnny Winter, Stevie Ray Vaughan And Double Trouble…. Ale i Etc…, Blue Effect, Flamengo, Matadors, Marsyas, Dežo Ursíny, Collegium Musicum, Fermáta, Synkopy, Progres, DUX a dalších nejmenovaných – bylo to proto, že jsme nabyli přesvědčení, že tato jména patří do zlatého fondu světové a domácí hudby….
Pokud budou postupně zaměňována jmény jako Chris De Burgh, Sting, Duran Duran, Depeche Mode, Prince, Police, Mňága a Žďorp, Prouza, Priessnitz, Tanita Tikaram, a časem jistě Divokej Bill, Kryštof, Tatabojs, Chinaski, Support Lesbiens, Ready Kirken, Vypsaná fixa, Desmod, Sto zvířat a kdoví, nakonec to bude možná i Dalibor Janda, Michal David, Kotvald a Hložek, Vašo Patejdl, Robo Grigorov, Peter Nagy, Sagvan Tofi, Balet, Elán… Ewa Farna, Aneta Langerová a Tomáš Safka….
Ve snaze logicky argumentovat jsme dospěli k závěru, že zde nastává doba další normalizace a že se nacházíme na prahu r. 1970, kdy začalo systematické demontování kvality a nahrazování spotřebním zbožím, čehož jsme svědky. Novodobí čeští yuppies se zmocnili vlády nad reklamou, finančními toky a co nejhůř nad kvalitou, náročností a estetickým cítěním nás všech. Jakákoliv snaha tyto věci zvrátit, nebo dojít k nějakému kompromisnímu řešení, abychom zachránili, co se zachránit dá, se potkala s ledovým odmítnutím a jistým druhem neskrývaného pohrdání.
Platilo pravidlo, že v nejtěžších dobách vznikaly umělecky nejsilnější věci….. Vzhledem k tomu, že se cítíme být pocitově vykořeněni a vnitřně vyhořeni – se těžko hledá imaginární světlo v tunelu…
Loučíme se tedy se slovy Mistra Wericha – kde blb, tam nebezpečno – a na shledanou v lepších časech.
Děkujeme Vám všem za přízeň, spolupráci, vzájemnou soudržnost.


Já jsem se o této diskusi dozvěděkl náhodou až teď, proto ta pozdní reakce. Chtěl bych toho využít a poděkovat všem příznivcům starého dobré rockové hudby, kteří mě (a nám ostatním) drželi palce a dodnes mě zastavují na ulici a ptají se, proč už nepokračuji...
Není dobrý doba pro náročnější hudbu a mezilidské poměry mají podobu vlčí smečky...
Opět bych použil slova Mistrů Voskovce a Wericha: Na shledanou v lepších časech... (ale budou nějaké lepší časy?)

Petr Gratias
gratias.petr@seznam.cz



KONEC CITACE.

Takových věcí jsou po netu desítky....A jsou naprosto pravdivé, takže vyzvedávat HEY, to jsi tedy opravdu hodně, ale hodně mimo...

A zde nyní něco k Rock Maxu a velkému úspěchu Beatu na Zlínsku

CITACE:

Ve Zlíně už vypukla panika v Rockmaxu naplno. Robotická děcka, co tomu jakože velí, vymetla na povel z opravdového shora metlu z playlistů, rozuměj metal, a zoufale to obhajují na chatu rádia tím, že prý od teď dodržují podmínky licence :-)! To by ani Pythoni nevymysleli.

Metloši nasraní, rockeři u Beatu, vše spěje k Popmaxu…


KONEC CITACE.

CITACE:

Děcka z Rockmaxipesfíka neví po invazi Beatu do Zlína kudy kam…

Každý den vysílají jinak a vydávají zmatečná prohlášení, jako dnešní tohle: “Už asi všichni jste postřehli, že v našem rádiu došlo k úpravám hudebního formátu blíže ke klasickému rocku. Na vaše četná přání (a protože vás máme moc rádi) jsme se rozhodli opět trochu přitvrdit! Uděláme všechno proto, aby se vám ROCK MAX poslouchal stále lépe a lépe ;-)” To jsou bláboly, jak z reklamy na prací prášek. Dočista, dočista. Se zbláznili.

Neuvědomují si,
- že klasický rock nemůžou prezentovat školačky a školáci,
- že tak dlouho si pletli rock z metalem, až se rockerovo ucho utrhlo,
- že jediná cesta je, ne soutěžit s extraligovým Beatem, ale zkusit urvat buď zbývající náctileté anebo metalisty.
Zkrátka, že je navždy konec zlatých monopolních časů :-)!


KONEC CITACE

CITACE:

A já bych je pojmenoval MiniMax, čím míň ví, tím víc hulákají…

KONEC CITACE

CITACE:

Rockmax vyhodil jediného rockera v týmu. V současnosti je to jen marný dětský pokus o kopii Beatu, stý padesátý “formát”. Nebo stý šedesátý?
Už se těším na poslouchanost na Zlínsku s Beatem v tabulce. Zítra je první zlínská pípa, zajdu kuknout…

Rock+ webové stránky hudebního magazínu pro starší a pokročilé rockery

Vážení hudební přátelé,
právě byly do zkušebního provozu uvedeny doprovodné stránky pro Rock+ http://www.rockplus.cz
s rubrikami:
titulka – ukázky z nových článků, náhledy obsahu novinek, avíz na koncerty a www odkazů
novinky – co nového se děje v hudbě našeho gusta
koncerty – avíza na zajímavé koncerty a akce
soubory ke stažení – zejména všechna čísla Rock+
posádka – seznam autorů
slovo úvodem
čtenáři vzkazují
www odkazy – výběrové odkazy na zajímavé www stránky

Tyto stránky jsou nedílnou součástí @hudebního magazínu Rock+. Budou sloužit jako servisní zázemí a zpravodajský informační portál redakci i čtenářům. Postupně přibude mimo jiné: databáze článků Rock+, archiv skenů starých hudebních časopisů, ukázky z připravovaných článků, abonentní neveřejná část, a možná i diskusní fórum. Pište, jaké další rubriky byste rádi na http://www.rockplus.cz uvítali.

Jaromír Merhaut za Rock+
merhaut@volny.cz


KONEC CITACE

CITACE:

Ještě před pár lety něco nepředstavitelného: Radio Beat koordinuje frekvenci 93,8 v Olomouci z mrakodrapu RCO. Pokud to vyjde, rockeři a rockerky z “Olmika” a okolí budou mít na výběr:
Radio Haná Olomoucko 100,0
Radio Beat 93,8
Rock Max 89,6
Radio Hey! Brno 88,8.
http://home.tiscali.cz/oviradio/


KONEC CITACE

CITACE:

Také jsem dnes poslouchal __BEAT__ a *_GAMA_*, při návštěvě Ústí nad Labem. Tato dvojka spolu s částečným výskytem RADIO_1_ zachraňuje nezdravý severočeský éter prorostlý frekvencemi Media Bohemia.
http://home.tiscali.cz/oviradio/


KONEC CITACE

Beat prostě je a zůstává nejlepším rockovým rádiem v ČR, plně srovnatelným s rockovými rádii v Evropě http://www.radiotv.cz/p_radio/a_radia/radio-beat-siri-classic-rock-v-trinci/

Čau...


« Poslední změna: 24. 08. 2011, 07:27:58 od José Brtník »
Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Filip Heczko

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 231
    • Zobrazit profil
Re: Radio Beat - Třinec
« Odpověď #35 kdy: 24. 08. 2011, 14:52:18 »
Petr Marecek: Rádio Beat z Opavy? Vždycky jsem tam něco měl, ale nešlo to poslouchat, jelikož na 105.9 je RMF FM - Wreczyca a před nedávnem 106.1 Kiss Morava - Steel. Kdyby kolem té 106-ky nic nevysílalo, tak se to dá chytat bez problémů. Hey tu taky asi hraje nejlépe z té Opavy.


david.kriz

  • Host
Re: Radio Beat - Třinec
« Odpověď #36 kdy: 24. 08. 2011, 16:04:42 »
pod ten text o RockMaxu se podepisuju, tvrdím to už několik let, zhruba to začalo upadat od změny názvu z AZ radia, poslední rok nebo dva se to už nedá poslouchat vůbec... kecy puberťáků jak z kdejaké komerční odpadní stanice, netuší o čem mluví, neumí to ani hlásit. Díky za Beat v UH na 100,0 MHz :-) případně pustím stream bratislavského radia Aligator, když už mi lezou na nervy na Beatu pražské reklamy ;)


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re: Radio Beat - Třinec
« Odpověď #37 kdy: 24. 08. 2011, 17:01:04 »
případně pustím stream bratislavského radia Aligator, když už mi lezou na nervy na Beatu pražské reklamy ;)

Naprosto přesně ! Jestli lidi na Beatu něco sere, tak je to vysoké množství reklamy. A dělají přesně totéž... Utíkají všichni k slovenskému Aligatoru...


I když možná ještě něco přihodím, prostě ty osudy máme různé, v době kdy tady vladli na FM komunističtí teroristé a v podstatě se nedalo FM používat a lidé nosili tunery do bazarů a BEAT ještě neexistoval, tak já jsem poslouchal přes DVB-S pravidelně např. rockové stanice řecké, tedy
http://tunein.com/tuner/?StationId=47804&  nebo http://greekradios.gr/radio_play.asp?r_id=39 no a reklam tam bolo něúrekom, tedy fakt hodně, takže v dnešní době jsem vůči nim relativně imunní, tedy BEATU to toleruji, vděčen za to, že hrají normálně a ne nějaké komunistické disco sračky... Ovšem zase je pravda, že s příchodem DAB+ se opět objevila německá kvalita, tedy dnes rád poslouchám ABSOLUT RADIO s tím, že rocková je dejme tomu jen každá třetí nebo pátá, ale oni jedou BEZ REKLAM a mají nižší rotaci nežli BEAT, tedy to jsou také oprávněné stížnosti, že jsou to samí Jethro Tull a Led Zeppelin atd. Já sice obě zmínění kapely miluji a mám je kompletní, ale je to pravda i Beat často, tedy po pravdě, skoro neustále sází na ověřené hity a pustit něco ze strany B nebývá ani na něm příliš časté....Samozřejmě mluvím o dopoledních mixech, nemluvím o odborných, námětových, autorských pořadech, kde je jen velice málo rádií, která na něj mají, tedy asi jen Radio 1, Radio Wave, Radio Vltava... Ostatně pokud bychom chtěli hledat v ČR soukromou stanici s kterou externě spolupracuje nejvyšší počet naprostých profesionálů z ČRo, tak je to právě BEAT...]
« Poslední změna: 24. 08. 2011, 17:54:48 od José Brtník »
Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL


david.kriz

  • Host
Re: Radio Beat - Třinec
« Odpověď #38 kdy: 24. 08. 2011, 19:52:39 »
no vidíte a v té době jsem takový problém neměl, protože jsem poslouchal na FM AZradio, prakticky jsem na něm vyrostl :-) To bylo kultovní radio, prakticky jediné rockové ne v regionu, ale v republice. Jediné o kterém se to dalo dlouhodobě říct. Kolem roku 2005 jsem začal poslouchat i brněnské Hey, začala z něho být kvalitní rocková značka. A pak se zk**vily obě... RockMax po příchodu děcek a puberťáků (prakticky po změně názvu z AZ, odkoupení majitelem radia Zlín a zavedením jednoho společného zázemí a marketingového týmu) a Hey po zrušení samostatného Brna a vytvoření celostátního paskvilu řízeného z naší centrální "matičky".
« Poslední změna: 24. 08. 2011, 20:05:32 od David Kříž »


Petr Marecek

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 034
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Radio Beat - Třinec
« Odpověď #39 kdy: 24. 08. 2011, 20:30:52 »
Tak mě je 22 a s rockmaxem až na časté opakování písniček nemám problém. Hrají tam jak nové tak staré věci, co znám hodně pubertaku a mladších, co poslouchají ROCKMAX tak běžně prezentují starý rock jako je Ac dc Ozzy stará Metallica Nirvana Deep purple apod. Dokonce sem viděl v jedné rodině, že malé děcka asi 5 let milovali Kiss. :D
No a Hey má demetního programového ředitele. Když řekne, že ono všechno je Pop a není hranice mezi Popem a Rockem tak to o něčem svědčí. Ale já to rádio neberu podle jednoho debila. Já s písničkami na hey neměl problém a vyloženě popové písničky jsem tam snad neslyšel. Možná někdo máte jinou zkušenost. Rozhodně souhlasím, že Az rádio bylo o 100%lepší než Rockmax  adlouho jelo ještě v Brně, ale pak to nějáký dement prodal Hitrádiu a je z toho taneční rádio :D.


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re: Radio Beat - Třinec
« Odpověď #40 kdy: 24. 08. 2011, 20:37:42 »
no vidíte a v té době jsem takový problém neměl, protože jsem poslouchal na FM AZradio, prakticky jsem na něm vyrostl :-) To bylo kultovní radio, prakticky jediné rockové ne v regionu, ale v republice. Jediné o kterém se to dalo dlouhodobě říct. Kolem roku 2005 jsem začal poslouchat i brněnské Hey, začala z něho být kvalitní rocková značka. A pak se zk**vily obě... RockMax po příchodu děcek a puberťáků (prakticky po změně názvu z AZ, odkoupení majitelem radia Zlín a zavedením jednoho společného zázemí a marketingového týmu) a Hey po zrušení samostatného Brna a vytvoření celostátního paskvilu řízeného z naší centrální "matičky".

No, já si dlouho myslel, že AZ rádio bylo prvním rockovým rádiem na území ČR, ale autor těch slov, která jste řekl, že by jste mohl podepsat, mě vyvedl z omylu s tím, že úplně první bylo Publikum... V té době nebyly rychlosti netu takové aby se dala monitorovat Morava, takže paradoxně pro mne bylo dostupnější Německo nebo UK přes sat. A tady nic rockového nebylo, jen samé komunistické taškařice, hrůza, hrůz... Až, když vznikl Beat... A když se začal šířit z Prahy na venkov... HEY v Brně se mělo původně jmenovat Špica a být to folk, ale pak následovali ostravský model Hey, poctivý rock a byla to skvělá stanice, šlapající Beatu na paty celkem úspěšně... Zatím, co v Praze, Pardubicích a Liberci vzniklo Hey, česky a nej, což byl takový amatérský hodně nepovedený Blaník... Samozřejmě vznikl zcela správný názor, to sjednotit. S tím beze zbytku souhlasím. Jenže přidávám, že to měli sjednotit dle Ostravy, kde vznikli, kde měli nejvyšší popularitu atd. Zatím, co v Liberci, Praze atd. to prodělávalo. Jenže sjednotili to kompromisně. Tedy vedení je v Praze a zůstal rock, tedy Hey, česky a nej zaplať pán bůh zaniklo, stejně to nikdo neposlouchal, ty odporné komunistické cajdáky. Jenže bohužel není to poctivý rock. Je to Hey, to můžeš, rockové hity a sport...Je to na tolik poškozené, že si to zaslouží oprávněně poslední místo v mém soukromém žebříčku. Nic méně rockové rádio to je... Sice špatné, velmi špatné...Ale, je...


« Poslední změna: 24. 08. 2011, 20:40:25 od José Brtník »
Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re: Radio Beat - Třinec
« Odpověď #41 kdy: 24. 08. 2011, 20:45:41 »
No a Hey má demetního programového ředitele. Když řekne, že ono všechno je Pop a není hranice mezi Popem a Rockem tak to o něčem svědčí. Ale já to rádio neberu podle jednoho debila. Já s písničkami na hey neměl problém a vyloženě popové písničky jsem tam snad neslyšel. Možná někdo máte jinou zkušenost.

Bohužel mám. Jednu dobu jsem je monitoroval celkem pravidelně a bylo to velmi nevyzpytatelné. Třeba středa, čtvrtek, pátek hráli dobře, semé Deep Purple, Pink Floyd, Alice Cooper, Uriah Heep, Iron Maiden prostě pohoda. A pak jim ruplo v kouli a třeba pondělí, uterý to byla taková discotéková, popová svinstva, že se to nedalo poslouchat 10 minut. Prostě opravdový hnus.

Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL


david.kriz

  • Host
Re: Radio Beat - Třinec
« Odpověď #42 kdy: 24. 08. 2011, 20:48:22 »
současné Hey s brněnským/moravským/rockovým Hey nemá nic společné, kromě částečného typu hudby. Kdo to znal a poslouchal tak dnes to po pár minutách přelaďuje. Jak kdosi kdysi napsal, českou verzi Hey zrockovatěli, moravská ale zas odrockovatěla směrem k české. Co je mezi hudbou za projevy, to radši nekomentovat.
Ostravská neexistovala už celkem dlouho před velkým třeskem, byla jen Hey Morava se studiem v Brně, Ostrava měla jen reklamní odpojováky. Moravské rockové Hey bylo posledních pár let před likvidací jen jedno, s brněnským studiem.


david.kriz

  • Host
Re: Radio Beat - Třinec
« Odpověď #43 kdy: 24. 08. 2011, 20:55:30 »
Tak mě je 22 a s rockmaxem až na časté opakování písniček nemám problém. Hrají tam jak nové tak staré věci, co znám hodně pubertaku a mladších, co poslouchají ROCKMAX tak běžně prezentují starý rock jako je Ac dc Ozzy stará Metallica Nirvana Deep purple apod. Dokonce sem viděl v jedné rodině, že malé děcka asi 5 let milovali Kiss. :D
No a Hey má demetního programového ředitele. Když řekne, že ono všechno je Pop a není hranice mezi Popem a Rockem tak to o něčem svědčí. Ale já to rádio neberu podle jednoho debila. Já s písničkami na hey neměl problém a vyloženě popové písničky jsem tam snad neslyšel. Možná někdo máte jinou zkušenost. Rozhodně souhlasím, že Az rádio bylo o 100%lepší než Rockmax  adlouho jelo ještě v Brně, ale pak to nějáký dement prodal Hitrádiu a je z toho taneční rádio :D.
no to bude tím, že jste to původní AZ radio nemohl zažít ;-) a také možná díky mladšímu věku (rozdíl zhruba 10 let) jste shovívavější k projevům těch "moderátorů" stejné generace. Pro mne je to bohužel značnou část dne neposlouchatelné...
« Poslední změna: 03. 09. 2011, 11:17:31 od David Kříž »


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re: Radio Beat - Třinec
« Odpověď #44 kdy: 24. 08. 2011, 21:05:38 »
současné Hey s brněnským/moravským/rockovým Hey nemá nic společné, kromě částečného typu hudby. Kdo to znal a poslouchal tak dnes to po pár minutách přelaďuje. Jak kdosi kdysi napsal, českou verzi Hey zrockovatěli, moravská ale zas odrockovatěla směrem k české. Co je mezi hudbou za projevy, to radši nekomentovat.
Ostravská neexistovala už celkem dlouho před velkým třeskem, byla jen Hey Morava se studiem v Brně, Ostrava měla jen reklamní odpojováky. Moravské rockové Hey bylo posledních pár let před likvidací jen jedno, s brněnským studiem.

Ano, to je opět velice přesné. Zatím, co nám to do Liberce přineslo alespoň trochu rocku, tak na Moravě jsou těžce nasraní....A oprávněně přelaďují... Hey, poctivý rock jsem poslouchal přes net, to už mi vyspělost netu v té době dovolovala, takže vím přesně o jakou stanici šlo a co vše tam dělali... Ano napřed došlo k sloučení Ostravy do Brna, což v Ostravě nesli velice blbě a brněnský dialekt byl komentován, odcituji: ,, takto mluví akorát čuráci..."  Ovšem po určité době se s tím smířili a na konec to bylo i chváleno, že to zmírnilo Heavy Metalový náklon Ostravy a přibylo více zajímavého Art Rocku. Takže to to sloučení se dá se říci zdařilo. Souběžně s tím bylo sloučení Liberce a Pardubic na Prahu. Přičemž reakce byly různé. V Pardubicích byli též hodně nasraní s tím, že Pražáci jsou horší a že to neumí. V Liberci to naopak bylo vítáno s povděkem, protože Praha byla lepší nežli Liberec, který byl celkově nejhorší. Opičáci vyházení při sloučení Hey Liberce do Prahy dnes působí ve směšné lokální atrapě na rádio s názvem Dobrý den. Asi tím chtějí říci, že si z lidí dělají Brý den neboť poslouchat se to svinstvo nedá... O rok později následovalo druhé kolo, tj. sloučení Brna na Prahu. A to byla ta největší a zásadní chyba. Pak zkrachovalo slovenské HEY, na které nezapomínejme, že existuje také a trosky koupil Aligator. Optimální by bylo a již jsem to zde vyjádřil několikrát, když by zkrachovalo i české/pražské HEY a také ho koupil Aligator.
To by bylo skvělé. HEY by zase začalo hrát, jak má a Beatu by vyrostla na české scéně závažná konkurence.


 
« Poslední změna: 24. 08. 2011, 21:23:53 od José Brtník »
Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL