Autor Téma: DX příjem z německa či maďarska  (Přečteno 12947 krát)

Jakub Ambroz

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 153
    • Zobrazit profil
    • E-mail
DX příjem z německa či maďarska
« kdy: 01. 02. 2011, 14:31:59 »
Dobrý den. Chtěl bych se svěřit pro mě nepochopitelnou událostí. Včera kolem deváté večer brouzdám analogovými kanály a ejhle na k.12 nějaká stanice M1 nejspíš z maďarska a na k.57 RTL klub nevím odkud ale myslím si že z německa. Nejdřív jsem si myslel že panuje nějaká inverze ale když jsem zaplnul teď televizi tak tam oba programy hrají vcelkem v dobré kvalitě. Že by zázrak??  :D  ;)  Odkud jsou ty stanice?? Místo přijmu Drysice (okr. Vyškov). A to mám velké polské síto a malé plzeňské síto na V polaryzaci na slovenský mux k.68 sločené slučovačem (v obouch anténách zesík 35 dB). I přes tuhle setavu to přijímám. Nejde mi to do hlavy na mém místě přimu madarskio či německo??  :o  :)
DVB-T: Samsung UE26D4003
            Samsung UE32C6000
TechniSat digi Pal TX 2
Příjem téměř všech hlavních CZ(mux1,2,3,4,RS7,RS8), SK(1,2,3,4), PL 2,3 mux (krom 1 muxu skrz stejný kanál RS7), AT 2 hlavní muxy ;)

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Jakub Ambroz

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 153
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: DX příjem z německa či maďarska
« Odpověď #1 kdy: 01. 02. 2011, 14:42:01 »
A teď digitálně na k. 61 program Autonomia. dokonce  ;D takže maďarsko
DVB-T: Samsung UE26D4003
            Samsung UE32C6000
TechniSat digi Pal TX 2
Příjem téměř všech hlavních CZ(mux1,2,3,4,RS7,RS8), SK(1,2,3,4), PL 2,3 mux (krom 1 muxu skrz stejný kanál RS7), AT 2 hlavní muxy ;)


Malata1 Jak

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 463
    • Zobrazit profil
Re: DX příjem z německa či maďarska
« Odpověď #2 kdy: 01. 02. 2011, 15:01:02 »
na k.57 RTL klub nevím odkud ale myslím si že z německa.

A proč ne z Lucemburska, když RTL je zkratka Radio Television Luxemburg;)
RTL Klub je maďarský program a patří skupině RTL, ta má po Evropě i další stanice s RTL v názvu.


Jakub Ambroz

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 153
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: DX příjem z německa či maďarska
« Odpověď #3 kdy: 01. 02. 2011, 15:11:06 »
Co to je tedy přesně za maďarský vysílač?
DVB-T: Samsung UE26D4003
            Samsung UE32C6000
TechniSat digi Pal TX 2
Příjem téměř všech hlavních CZ(mux1,2,3,4,RS7,RS8), SK(1,2,3,4), PL 2,3 mux (krom 1 muxu skrz stejný kanál RS7), AT 2 hlavní muxy ;)


Pavel Zelinka

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 168
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: DX příjem z německa či maďarska
« Odpověď #4 kdy: 01. 02. 2011, 15:38:15 »
V Žeravicích u Kyjova to normálně ide, aj na takovú šmejdku, taková polopokojová anténa. Akorát vždycky až v noci jelikož je to rušené bud rakušákama nebo slovákama. Při lepším nasměrování i přes den je to zrnité s barvú, akorát sa do teho bije STV2...Kdosi na konkurenčním webu snád aj psal, že normálně chytá Chorvatskú TV...

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: DX příjem z německa či maďarska
« Odpověď #5 kdy: 01. 02. 2011, 16:00:00 »
... Nejdřív jsem si myslel že panuje nějaká inverze...
Pokud se podíváte na profil teploty změřený dnes v poledne na observatoři ČHMÚ v Praze - Libuši, i jen trochu znalý zjistí, že ve výšce kolem kilometru je inverze 15 stupňů a relativní vlhkost se blíží nule. Tento stav trvá nejméně od dnešní půlnoci, jak je možné shlédnout v archivu ČHMÚ. Proto pro DX příjem situace více než příznivá.
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


Ján Sivý

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: DX příjem z německa či maďarska
« Odpověď #6 kdy: 01. 02. 2011, 16:46:45 »
Dobrý den. Chtěl bych se svěřit pro mě nepochopitelnou událostí. Včera kolem deváté večer brouzdám analogovými kanály a ejhle na k.12 nějaká stanice M1 nejspíš z maďarska a na k.57 RTL klub nevím odkud ale myslím si že z německa. Nejdřív jsem si myslel že panuje nějaká inverze ale když jsem zaplnul teď televizi tak tam oba programy hrají vcelkem v dobré kvalitě. Že by zázrak??  :D  ;)  Odkud jsou ty stanice?? Místo přijmu Drysice (okr. Vyškov). A to mám velké polské síto a malé plzeňské síto na V polaryzaci na slovenský mux k.68 sločené slučovačem (v obouch anténách zesík 35 dB). I přes tuhle setavu to přijímám. Nejde mi to do hlavy na mém místě přimu madarskio či německo??  :o  :)
------------------------------------------------------------------------
Ide o Maďarský vysielač Kab-hegy ( neďaleko Balatonu )
m1 - 12k
TV2 - 22k
RTL Klub - 57k
Kompletný zoznam HNG TX najdeš tu: http://www.frekvencia.hu/tvlist-hng.htm
Aj Sopron / Dalos-hegy by ti mohol hrať, možno aj Budapest / Széchenyi-hegy je treba prelaďovať častejšie a aj anténou otáčať ( možno že aj tých nemcov chytíš keď mi na Ještědu šli vysielače Kamzík a Veľká Javorina, prečo nie? ) Teraz ma napadá, že by ti mohli chodiť rakúske vysielače:Jauerling, Wien - Kahlenberg
http://mapy.dvbservis.cz/dvbt_AUT.png  A nezabudni sa pochváliť čo si pochytal.

lovu zdar


Jakub Ambroz

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 153
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: DX příjem z německa či maďarska
« Odpověď #7 kdy: 01. 02. 2011, 18:40:58 »
Moc děkuji za informaci o vysílači. Rakousko tu chytám z Jauerlingu zcela běžne na polský síto k. 31 mux1, mux 2 k.21, ( i k.38 P3TV!!!!) ve výborné kvalitě i když na mém přijmovém místě podle všeho má chodit Vídeň tak tady ani neškytne (rušení k.24 z poska a k.34 tu má čt1). Jauerling mám od sebe 170 km...  ;) a příjem zcela stabilní. Ti maďaři mě příjemně překvapili. :) Nejdřív sem si myslel že je to Černá hora ten k. 61 ale byli to maďaři (Autonomia) v tom muxu.
DVB-T: Samsung UE26D4003
            Samsung UE32C6000
TechniSat digi Pal TX 2
Příjem téměř všech hlavních CZ(mux1,2,3,4,RS7,RS8), SK(1,2,3,4), PL 2,3 mux (krom 1 muxu skrz stejný kanál RS7), AT 2 hlavní muxy ;)


Jakub Ambroz

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 153
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: DX příjem z německa či maďarska
« Odpověď #8 kdy: 01. 02. 2011, 19:08:26 »
A ty vyskoký kanály k.61 a k.64 na vysílači Kabhegy jsou definytyvní? A je možný příjem třeba i když není inverze? (jen střelit od ruky) vím že se to nedá říct. Vzdálenost je k vysílači ale 260 km...  :o
« Poslední změna: 01. 02. 2011, 19:12:06 od Jakub Ambroz »
DVB-T: Samsung UE26D4003
            Samsung UE32C6000
TechniSat digi Pal TX 2
Příjem téměř všech hlavních CZ(mux1,2,3,4,RS7,RS8), SK(1,2,3,4), PL 2,3 mux (krom 1 muxu skrz stejný kanál RS7), AT 2 hlavní muxy ;)


Jan H

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 159
  • Není nad výhled s dálkovým příjmem:-)
    • Zobrazit profil
Re: DX příjem z německa či maďarska
« Odpověď #9 kdy: 02. 02. 2011, 00:12:32 »
Záleží na tom, kde bydlíte.Já mám zkušenosti s Kabheghy i jinými vysílači z Maďarska takové-za inverze, což bylo teď se to objeví i v místech, kde běžně příjem není možný-např. v centru Brna(to je v dolíku).Já na kopci pod Hády přijímám stabilně maďarský analog.Je to na hranici příjmu, i zde nutno použít předzesilovač.Takže pokud nejste na vyvýšeném místě, bez překážek výhled na horizont JV tak na Maďary zapomeňte.Podle toho co píšete, jste dost daleko od tohoto požadovaného směru :(
Jinak velmi silně hraje např.i Sopron.Digitál má oproti analogu mnohem menší výkon :(
DVB S:30W-75E,Skylink, DVB T:CZ,AU,SK,HU,analog uhf HU,(BiH), DVB C:UPC.
FM:CZ,SK,AU,HU,HR.