Autor Téma: Sharp LC37LE320E vs Samsung UE37C5000  (Přečteno 7646 krát)

Dušan L.

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 30
    • Zobrazit profil
Sharp LC37LE320E vs Samsung UE37C5000
« kdy: 09. 02. 2011, 01:03:29 »
Dobry den,

vybiram 37" telku pro svagrovou (20let) a neumim se rozhodnou mezi dvema TV jez jsem vybral do nejuzsiho finale.

Nutna kriteria, ktera mi splnuji obe uvedene TV:
- DVB-C MPEG4 (vstupem bude UPC s CA modulem)
- USB s prehravanim video souboru
- FullHD
- LED podsviceni (kvuli nizke spotrebe - telka pobezi pul dne v kuse)
- limit 15tis vc. DPH

vyhody Sharp LC37LE320E
+ 3 roky zaruka (navic "onsite")
+ 100Hz

vyhody Samsung UE37C5000
++ DLNA

Vyhody jedne TV jsou nevyhody druhe a naopak.
V ostatnich parametrech mi prijdou TV obdobne.

TV neplanuji napojovat na PC (pres D-SUB ci DVI) a na PC zprovoznovat nejake media funkce na prehravani videi..
Naopak jednodussi mi prijde prekopirovat par pozadovanych videi na USB flash a ty poustet a ovladat komfortne z TV dalkace.

U Samsung TV je pro mne nejvetsi neznamou a zaroven velkym lakadlem a rovnezi potencialem do budoucna ono DLNA. Pochopil-li jsem tu "funkci" spravne, tak napr. vyhodu spatruji v tom, ze napr. odpadne prekopirovavani videi na USB a bude mozne prehravat filmy primo ze zapnuteho PC s instalovanym DLNA serverem (v budoucnu pak mozna z nejakeho DLNA NAS boxu). Dale pak muze byt prinos, ze ono PC prekoduje pripadny neznamy format zdrojoveho videa na format jenz bude pro TV citelny.

Preferenci Samsungu u mne dale podporuje to, ze si nejsem jisty, jestli 100hz je u LCD TV (zde Sharp) az tak vyznamny prinos (prave jsem si prekontroloval svou Sharp LC40LE705EV a zjistil jsem, ze funkci 100hz mam vypnutou... Tak jsem ji zapnul ;-) Nic negativniho jsem doposavad s temi 50Hz v obraze nepozoroval (a to se povazuji za narocnejsiho "TV uzivatele" nez svargova ;-)

Rad si prectu pripadne vase prispevky.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0